Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PREMIA UZNANIOWA
Autor Wiadomość
@agaF 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 352
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-27, 12:34   

jak najbardziej jestem za tym aby bylo jak kiedys... zadnych premii, a przy tym zadnych TK, pretensji przelozonych o wyniki TK, placzu o PL-ki itp. a przede wszystkim swiety spokoj bez nabijania sobie glowy glupotami typu ile premi wplynie na konto i czy w ogole bedzie... i tak czesciej sie cieszymy, ze inwentura ok., PL-ki male, a premie szlak trafia jak przyjdzie wynik TK albo na odwrot... u nas to norma... nie widzimy roznicy w przyznawaniu premii po nowemu... :bu:
  Ocena JMP: 2/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-27, 16:24   

Kod:
 to teraz niech mi Panowie z Zarządu i ZZ wytlumaczą po co i w jakim celu a przede wszystkim za co zabrali 3/4 premii tym co na wysokoobrotówce pracują?....


Samborek jak Tobie zabrali ? innym podnieśli poziom strat Tobie został ten sam. Jak CI wytłumaczyć na chłopski rozum ,że PREMIA to= TK +STRATY+INWENTURY? WIDOCZNIE GDZIEŚ DALIŚCIE CIAŁA,ZA DUŻE PL ALBO KIEPSKI TAJEMNICZY.... PO ZA TYM ŻE NISKOOBROTÓWKI MOGĄ PRZEKROCYĆ POZIOM 1% STRAT NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO

[ Dodano: 2013-08-27, 16:26 ]
ALBO ŻEŚCIE SIĘ WYŁOŻYLI NA TAJEMNICZYM ALBO NA ZAMÓWIENIACH WIĘC MNIEJ PRETENSJE DO TK, OBSŁUGI LUB TYCH OD ZAMÓWIEŃ

[ Dodano: 2013-08-27, 16:29 ]
po za tym czy uważasz że sprawiedliwe jest że masz np 12 miesięcy premię po 490 zł lub więcej a 3/4 nie miało wcale? ja wolę by miało 100 proc po 200 zł niż 0,25 sklepów po 400

[ Dodano: 2013-08-27, 16:31 ]
samborek piszesz że
Kod:
yle ze taki obrót przy pl w granicach 0,6 i tk 95%


To może napisz ile miałeś wynik inwentaryzacji to Powiem Ci Czemu masz mniej premii

[ Dodano: 2013-08-27, 16:34 ]
bo przy takim poziomie strat i tk to powinieneś dostać mając obrót pow 2mln powinienieć mieć 0,75% premii czyli 0,75% OD KWOTY 420 ZŁ =315 ZŁ BRUTTO WIĘC CHYBA NIE MA NA CO NARZEKAĆ?

[ Dodano: 2013-08-27, 16:38 ]
NISKOOBROTOWY MAX WYCIĄGA 290 BRUTTO A I NA TO NIE MASZ BY ZROBIĆ 100% WIĘC JAK MA 0,75% Z TEJ KWOTY TO SUKCES CZYLI OK 217 BRUTTO ,TY TO BYŚ PEWNIE CHCIAŁ ZARABIAĆ 4X WIĘCEJ OD KOLEGÓW I KOLEŻANEK NA INNYM SKLEPIE? ALE UMOWĘ MASZ TĄ SAMĄ, PODSTAWĘ TEŻ A PREMIA... MOŻE BYĆ A NIE MUSI ,PO ZA TYM NIE JEST INDYWIDUALNA BO DOSTAJE CAŁY SKLEP WIĘC CZY ZASUWASZ Z POTEM NA DUPIE NA TWOIM WYSOKOOBROTOWYM CZY ŚCIEMNIASZ TO I TAK MASZ
 
     
bilo22

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-27, 21:50   

Robertty napisał/a:

[ Dodano: 2013-08-27, 16:29 ]
po za tym czy uważasz że sprawiedliwe jest że masz np 12 miesięcy premię po 490 zł lub więcej a 3/4 nie miało wcale? ja wolę by miało 100 proc po 200 zł niż 0,25 sklepów po 400


Wolisz taki system dlaczego?? bo jestes kierasem na niskoobrotowym?? Po twoich wypowiedziach od samego poczatku tego tematu zauwazam, ze wlasnie tak jest i nie przejmujesz sie wszystkimi dookola tylko tym, ze to wlasnie twoj sklep niskoobrotowy nie dostawal premii

Po drugie co do twoich wypowiedzi nie musisz ich pogrubiac nikt tu nie jest slepy i widzimy co piszesz

Po trzecie ciagle upierasz sie przy swoim ze pod wzgledem premii dla wysokoobrotowych nic sie nie zmienilo to dlaczego kazda osoba w tym temacie co pracuje na wysokoobrotowym rowno twierdzi, ze wyplaty za lipiec(chodzi dokladnie o premie) byly o wiele nizsze od tego wlasnie momentu jak weszly nowe zasady naliczania

Po czwarte nie piernicz mi tu ze na czyms sie przejechalismy odnosnie tk, strat, inwentaryzacji czy utargu, bo jak pewnie zauwazyles jestem z-ca kierasa i mam wglad do takich reczy i moge powiedziec z reka na sercu, ze wyniki za lipiec byly o wiele lepsze niz za czerwiec (dot. tk, strat i utargu, srednia z inwetaryzacji sie nie zmienila) i co i to ze premie nie byly adekwatne do tego wyniku

Po piate sklepy niskoobrotowe zawsze moga dazyc do podniesienia swoich utargow, zeby wejsc na wyzsz poziom podstawy premii, a my znowu jestesmy pokrzywdzeni dlaczego?? a to dlatego, ze od 2,1mln utargu jest juz tylko jedna podstawa do obliczania premii i czy wywalisz 3 banki czy 4 to i tak juz sie nie liczy. Liczy sie to ze bydla na sklepie przy takich utargach masz od groma i co sie z tym wiaze jest syf kila i mogil, wiec jestes na przegranej linii jezeli w takim momencie odwiedzi cie TK
 
     
paint

Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-27, 23:39   

Po trzecie ciagle upierasz sie przy swoim ze pod wzgledem premii dla wysokoobrotowych nic sie nie zmienilo to dlaczego kazda osoba w tym temacie co pracuje na wysokoobrotowym rowno twierdzi, ze wyplaty za lipiec(chodzi dokladnie o premie) byly o wiele nizsze od tego wlasnie momentu jak weszly nowe zasady naliczania

U mnie wypłata za lipiec również mniejsza o parę stówek a wyniki na podobnym poziomie jak w poprzednich miesiącach. Może to jakiś dziwny zbieg okoliczności :#)
Wszyscy na sklepie byliśmy baaaaardzo zaskoczeni, bo tak małych pensji dawno, daaaaaaaaaaaaaaawno temu już nie mieliśmy.
 
     
bilo22

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-28, 06:19   

Ok przeanalizowalem, porownalem zasady stare i nowe, w tym momencie moge szcerze i otwarcie potwierdzic, ze na zmianach zyskaly tylko i wylacznie sklepy niskoobrotowe z tej racji iz podniesiono im wskaznik strat jakie moga miec w celu wypracowania premii. Sklepy wysokoobrotowe zostaly pokrzywdzone na maxa dlaczego?? poniewaz podstawa naliczania premii jak pisal Robertty nie zmienila sie przyznaje racje, ale prownujac wskaznik naliczania premii(tzn ile dostaniemy procent premii czy to 100 czy 150 czy 50) ze starej metody i nowej biorac pod uwage straty i wynik TK w kazdej rubryce srednio spadl o 25-30% i tu wlasnie mamy rozwiazanie dlaczego sklepy wysokoobrotowe pomimo podobnych wynikow w lipcu i czerwcu dostaly mniejsze wyplaty
 
     
~samborek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2013-08-28, 08:47   

BILO22 - dzieki ze w koncu ktos zrozumial i przyjrzal sie problemowi od kuchni bez zbednego biczowania ......
moze po twoim poscie niskoobrotowe zrozumieja istote sprawy .
w dalszym ciągu nie potrafie zrozumiec tylko jednej kwestii . jesli zarzad chcial zmienic matryce tak by niskoobrotowki mialy jakas premie czemu wiec ta matryca obowiazuje na wszystkich sklepach ?
  Ocena JMP: 8/10
     
~Tom21231

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-28, 16:47   

Mam wrażenie że osoby z wysokoobrotowego sklepu uważają się za lepszych że im się należy i że więcej robią od innych a by jeden z drugim przyszedł na niskoobrotowy sklep pobawił się w zmianę kierownik + 2 kasjerów to by zmienił zdanie i różnicy by nie było bo uwierzcie mi nie dość że nie ma ludzi mimo tego że niskoobrotowy to nie znaczy że nie ma na nim co robić i że nie ma klientów są i to w ch..j tylko że oni nie robią zakupów po 200-400zł tylko po 20-100 więc obsługa XXXXXXXXXXXX takich ludzi z 2 osobami na zmianie nie jest przyjemna do tego zrobienie zamówienia w miedzy czasie przyjmowanie pieczywa a tutaj piec dzwoni zmienili byście zdanie szybko bo u was na zmianie srednio jest po 4-7 osób a u mnie po 2-4 i do tego jeszcze twierdza ze jest nas za duzo i etat chca zabrac ale nie licza 3 osob na ZL + 2 na urlopie.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-28, 18:52   

Cytat:
Wolisz taki system dlaczego?? bo jestes kierasem na niskoobrotowym??

bilbo dwa błędy nigdy nie mówiłem że jestem niskoobrotowym bo robię 1.3 więc nie marudż.I jeszcze jedno jako zastępca musisz albo dokładnie doczytać zasady premiowania albo jesteś po prostu cieńki bo gołym okiem widać czy widełki się zmieniły ,niestety nie będę wklejał zasad premiowania bo to dokument wewnętrzny i można za to wylecieć ale poszukaj sobie w rt może coś cię oświeci. podaj mo Bilbo przykład co w/g ciebie się zmniejszyło jako zks wiesz jak sprawdzić wskaźnik premii prawda? i porównaj sobie z tabelą,co POGRUBIEŃ TO TWOJA OPINIA JEST DLA MNIE TAM GDZIE UŻYWAM PAPIER TOALETOWY ;)

[ Dodano: 2013-08-28, 18:54 ]
Kod:
Ok przeanalizowalem, porownalem zasady stare i nowe, w tym momencie moge szcerze i otwarcie potwierdzic, ze na zmianach zyskaly tylko i wylacznie sklepy niskoobrotowe z tej racji iz podniesiono im wskaznik strat


GRATULACJE,TYLKO CO WYWNIOSKOWAŁEŚ ŻE MAŁE TEŻ MOGĄ DOSTAĆ PREMIĘ?

[ Dodano: 2013-08-28, 19:09 ]
i jeszcze powiedz co Ty straciłeś?
odpowiedz mi na pytanie bilbo :
-GDZIE POJAWIA SIĘ DLA CIEBIE NIEKORZYŚĆ W PORÓWNANIU Z ZASADAMI DLA TWOJEGO PUŁAPU OBROTU W PORÓWNANIU Z PRZED 02,07,2013 I TERAZ
-PODAJ MI TO WEDŁUG TABELI PREMII PODSTAWOWEJ TAMTEJ I TEJ
-PODAJ MI CZY ZMIENIŁ SIĘ TOBIE WSKAŹNIK STRAT W TABELI Z PRZED I PO


Jeśli się nauczysz dawać logiczne argumenty to mogę z Tobą podyskutować..bo na razie nie mówisz nic.
w moim przypadku podniosły się jedynie widełki poziomu strat

po za tym wszystkim nie zadowolonym proponuje WYSŁAĆ ZAPYTANIE DO ZARZĄDU JAKA BYŁA PROPOZYCJA ZMIAN W PREMIACH ZZ Z 2011 I DLACZEGO DWUKROTNIE WPROWADZONO I ZMIENIONO SYSTEM PREMIOWY BEZ KONSULTACJI ZE STRONĄ SPOŁECZNĄ (ZWIĄZKAMI ZAWODOWYMI"

WKURZA MNIE ŻE ŻAL WAM D...... ŚCISKA ŻE INNI TEŻ MAJĄ PREMMIEĘ :bu:


[ Dodano: 2013-08-28, 19:15 ]
Kod:
Liczy sie to ze bydla na sklepie przy takich utargach masz od groma


Bilbo jesteś pewny że przy takim podejściu TK dobrze wyszedł..... bydło wam robi powyżej 2.1 mln a premię masz pewnie cały czas... może pora by "bydło" poszło do innych to tam obrót wzośnie a ty będziesz się cieszył że masz szerszy zakres widełek... Nigdy nie nazwałem klientów jako ogółu "BYDŁEM" NIEKTÓRZY SĄ CHAMSCY,REDNI, PIANI ALE TYCH JEST MOŻE 3-5% PRACUJĘ W HANDLU 16 LAT W TYM BIEDRZE 5 I TWIERDZE ŻE NIE WSZYSCY SIĘ DO TEJ PRACY NADAJĄ,WIĘC JAK "BYDŁO" CI ROBI CHLEW TO CHYBA POMYLIŁEŚ ZAWODY A NA PEWNO "STANOWISKO"
 
     
bilo22

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-29, 07:15   

Tom21231 napisał/a:
nie ma klientów są i to w ch..j tylko że oni nie robią zakupów po 200-400zł tylko po 20-100 więc obsługa XXXXXXXXXXXX takich ludzi z 2 osobami na zmianie nie jest przyjemna do tego zrobienie zamówienia w miedzy czasie przyjmowanie pieczywa a tutaj piec dzwoni zmienili byście zdanie szybko bo u was na zmianie srednio jest po 4-7 osób a u mnie po 2-4 i do tego jeszcze twierdza ze jest nas za duzo i etat chca zabrac ale nie licza 3 osob na ZL + 2 na urlopie.


Kto powiedzial, ze na wysokoobrotowych klienci robia zakupy po 200-400zl?? My nie robimy zamowien?, takze w miedzy czasie przyjmujemy i pieczemy pieczywo, latamy na dzwonki, dodatkowo wywozimy calaki i mixy, ktore nie weszly na nocce w polke. Co z tego ze jest nas nawet 7-8 na zmianie skoro prawie caly dzien chodzi 6-7 kas.

Wobrazasz sobie taki motyw: 6 kasjerow siedzi na kasie klientow od groma na sklepie, ty i kasjer zostajecie sami na sklepie. Do ogarniecia macie wypiek pieczywa plus regionalne, O+W(na magazynie czekaja 3 palety), NF(jeden wielki kociol) , calaki i mixy(koncza sie wody,mleko,cukier,robi sie pusto w regale chlodniczym), brudna podloge(winogrono w ofercie) i do tego kartony walaja sie po calym sklepie. Co w takim momencie robisz??
Nadal chcesz mi wmowic, ze u Was jest gorzej??



Robertty napisał/a:

jako zastępca musisz albo dokładnie doczytać zasady premiowania albo jesteś po prostu cieńki bo gołym okiem widać czy widełki się zmieniły, poszukaj sobie w rt może coś cię oświeci. podaj mo Bilbo przykład co w/g ciebie się zmniejszyło jako zks wiesz jak sprawdzić wskaźnik premii prawda? i porównaj sobie z tabelą[/b]


jako z-ca powiem ci tylko jedno jestem bardzo dobry z matematyki i wiem co mowie odnosnie naliczania premii
Robertty napisał/a:

[ Dodano: 2013-08-28, 19:09 ]
i jeszcze powiedz co Ty straciłeś?
odpowiedz mi na pytanie bilbo :
-GDZIE POJAWIA SIĘ DLA CIEBIE NIEKORZYŚĆ W PORÓWNANIU Z ZASADAMI DLA TWOJEGO PUŁAPU OBROTU W PORÓWNANIU Z PRZED 02,07,2013 I TERAZ
-PODAJ MI TO WEDŁUG TABELI PREMII PODSTAWOWEJ TAMTEJ I TEJ
-PODAJ MI CZY ZMIENIŁ SIĘ TOBIE WSKAŹNIK STRAT W TABELI Z PRZED I PO


nie bede ujawnial dokladnych danych, sam napisales ze mozna za to wyleciec i ja to takze wiem

Robertty napisał/a:

Jeśli się nauczysz dawać logiczne argumenty to mogę z Tobą podyskutować..bo na razie nie mówisz nic.
w moim przypadku podniosły się jedynie widełki poziomu strat


Jezeli Ty zaczniesz logicznie myslec takze moge z Toba podyskutowac. Ostatni raz podam przyklad:
STARE ZASADY TK: xx SUMA STRAT: yy UTARG: zz, SKLEP DOSTAJE 150% PREMII
NOWE ZASADY TK,STRATY,UTARG: takie same jak w starych zasadach, SKLEP DOSTAJE 125%

Czy teraz mnie rozumiesz o co mi chodzi??
 
     
@Bumbleble 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 08 Mar 2012
Posty: 111
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-30, 09:52   

Tom21231 napisał/a:
Wobrazasz sobie taki motyw: 6 kasjerow siedzi na kasie klientow od groma na sklepie, ty i kasjer zostajecie sami na sklepie. Do ogarniecia macie wypiek pieczywa plus regionalne, O+W(na magazynie czekaja 3 palety), NF(jeden wielki kociol) , calaki i mixy(koncza sie wody,mleko,cukier,robi sie pusto w regale chlodniczym), brudna podloge(winogrono w ofercie) i do tego kartony walaja sie po calym sklepie. Co w takim momencie robisz??
Nadal chcesz mi wmowic, ze u Was jest gorzej??



żadna nowość, u nas na nisko jest tak codziennie, a czasem, że tylko kierownik robi sam, wszystko :)
  Ocena JMP: 6/10
     
~samborek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2013-08-30, 10:16   

a ja sie pytam co maja etaty do nowej matrycy obliczania premii?? ilosc etatow raczej powinna byc uzalezniona od zapotrzebowania na wykonana prace ..... a jesli wy pokazujecie ze jestescie w stanie robic za 3 osoby to macie jak macie .
  Ocena JMP: 8/10
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-30, 10:42   

ilość etatów obliczana jest matrixem, dodatkowo mozna dostac etat tylko w przypadku dodatkowych trudności np. magazyn na zewnatrz maly magadazyn, wąski sklep itp
 
     
@blablo 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 210
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-30, 10:47   

Bumbleble napisał/a:
Tom21231 napisał/a:
Wobrazasz sobie taki motyw: 6 kasjerow siedzi na kasie klientow od groma na sklepie, ty i kasjer zostajecie sami na sklepie. Do ogarniecia macie wypiek pieczywa plus regionalne, O+W(na magazynie czekaja 3 palety), NF(jeden wielki kociol) , calaki i mixy(koncza sie wody,mleko,cukier,robi sie pusto w regale chlodniczym), brudna podloge(winogrono w ofercie) i do tego kartony walaja sie po calym sklepie. Co w takim momencie robisz??
Nadal chcesz mi wmowic, ze u Was jest gorzej??



żadna nowość, u nas na nisko jest tak codziennie, a czasem, że tylko kierownik robi sam, wszystko :)


tak, tylko, że na niskoobrotowym jak wstawisz cukier, to masz go przez 3-4 dni, u nas cukier idzie paleta dziennie, wody biedronkowe nawet po 3 palety dziennie, mleko ok 2 palety dziennie...
Kartony po śmietanach i jogurtach fruwają po całej chłodni, klient się pyta o ciepłą bagietkę czosnkową...
Przyjedzie KO i stwierdzi, że syf mamy pod paletami...
I też często kierownik musi to wszystko sam ogarnąć, bo kasjerzy siedzą na kasach
 
     
~siwek

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 52
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-30, 11:17   

z tego co wiem to pracuje się za wypłate nie premie
 
     
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-30, 11:21   

Ciężko stwierdzić kto tu ma rację.Zmieniło się-trudno,nic z tym już nie zrobicie aż sami wpadną na inny genialny pomysł.Ja tylko wiem,że u nas do tej pory premie były i są dalej mniej więcej w tej samej wysokości.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo