Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PREMIA UZNANIOWA
Autor Wiadomość
#tmen

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 66
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-19, 17:30   

człowieku pierniczysz głupoty ja od 2 lat zabaczyłem raz podkreślam RAZ Premie 450zł brutto NIGDY WIĘCEJ do dnia dzisiejszego ani razu nie dostałem premii!!To nie świadczy o tym że się nie pracuję!NIE sie zapi###la!
I to że firma się chwali że daje pracownikom super PREMIE to niech sobie w ty####k je wsadzą!

ŚMIECH NA SALI żal.pl
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-19, 18:20   

Samborek doskonale Cię rozumiem. Wyobraźcie sobie sytuacje że pracujecie jak dawniej a zarabiacie nagle o kilkaset złoty mniej :o i nie ważne co się z tymi pieniędzmi dzieje. Nie każdemu jest łatwiej wiedząc że te pieniądze poszły na inne sklepy. Ale nic, cieszcie się premiami bo za chwilę znajdą się sposoby na zabranie jej wieeeelu sklepom... :bu:
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
~Frank_a

Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 39
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-19, 20:25   

Samborek, mamy u mnie na sklepie dokladnie taka sama sytuacje. Po ostatniej wyplacie ze wspanialym nowym systemem naliczania premii nie wiedzielismy czy sie smiac czy plakac. Jestesmy sklepem Big, miesiecznie ok 2 miliony, etatow 17 w tym: 2 L4 ciazowe, jedno L4 bajkowe (chlopakowi ewidentnie nie chce sie pracowac ) 3 etaty na 3/4. Codziennie 33 palety plus 3 razy w tygodniu dodatkowo 13-15 palet. Nocki 2 razy w tygodniu, dodatkowo dochodzi nam wypiek pieczywa. Po zmianie nie wiem jak sie nazywam, spodnie mam przyklejone do nog, nogi wala jak zgnile jaja bo nogi upocone w tych cieplych butach. O makijazu do pracy moge zapomniec, bo po godzinie pieknie by ze mnie splynal.
Nie chce napisac, ze maloobrotowe biedronki to raj na ziemi, ze siedzicie i plujecie, ale bylam miesiac na zastepstwie w biedronce robiacej tylko o 700 tys mniej i naprawde widzialam i co najwazniejsze czulam roznice!! Nikt nie ma do was pretensji, pretensje mamy do "gory", bo zamiast nas motywowac do pracy, robia wszystko by nam sie nawet nie chcialo wyjsc z domu...
 
     
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-19, 20:29   

Samborek jakbyś się tak chętnie przeniósł to się przenieś i znowu będziesz wiedział dla jakiej idei pracujesz.A nie jęcz bo i tak nikt Cię nie wysłucha i tego nie zmieni.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-20, 13:12   

wszyscy mamy rację i ci z wysokoobrotowych i ci z nisko.. i jest też taka racja : życie nie jest sprawiedliwe...
 
     
mariusz.l 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-20, 14:07   

jak dobrze zauważyliście premia jest uznaniowa i nie jest to żadną koniecznością żeby ją przyznawać wyraźnie na umowie macie kwotę za którą świadczycie swoją pracę każdy takie coś podpisywał więc wiedział na co się decyduję :) a to że premia w ogóle jest to się powinniście cieszyć bo to nie jest żaden obowiązek pracodawcy
  Ocena JMP: 2/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-20, 16:39   

mariusz.l, darmo nikt jej nie bierze, ciężko pracujemy na jej każdy grosz. ;]
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
#beatqa 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Sie 2012
Posty: 64
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-20, 18:07   

Samborek piszesz, że na starych warunkach mieliście podobne parametry i dużo lepsza premią. Z tego co widzę nie jestes ani KS ani ZKS więc nie możesz wiedzieć w jaki sposób "podsumowali" Was na centrum, jakie były straty w transferach...
Osobiście pracował na trzech róznych sklepach, moim pierwszym sklepem był sklep wysoko obrotowy i z chęcią bym na niego wróciła patrząc na łatwość pracy na nim. Teraz jestm na sklepie mniejszym a ilośc wysiłku włożona w to, żeby sklep wyglądał przynajmniej jakoś jest dużo większa niż na wysoko obrotowym. A co do premii odkąd odeszłam z wysoko obrotowego (juz ponad rok) może tylko z trzy razy miałam gorszą premię niż na tamtym sklepie. Trzeba sie więcej nakombinować, namyśleć, napracować i wtedy nie są ważne te zmiany, które zostały wprowadzone przez firmę!
Z chęcią zaprosiłabym Cie na swój sklep, zebyś zobaczył jak się pracuje na sklepie przy średnim koszyku 15-20 zł z iloościa klientów trzy razy większą niż na wysokoobrotowym, z alejkami gdzie wszystko trzeba wystawiac rędznie bo nie ma możliwości podjechania wózkiem nawet ręcznym. Gdzie praca która na wysokoobrotowym zajmuje 3 min trwa 15 min.
Poza tym jest dokładnie tak jak pisze mariusz.l przychodząc do pracy widziałeś ile będziesz zarabiał i to ta wysokośc jest wynagrodzeniem za taką a nie inną pracę. Jak potraktujesz premię jako dodatek do pensji (bo w końcu nim jest) inaczej na wszystko spojrzysz. A jeśli uważasz, że to co płaci firma to za mało znajdz sobie inną firmę w tej samej branży, która da Ci większy dochód brutto niż pęsja z dużą premią w biedronce. A ja będe życzyć powodzenia.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-20, 23:04   

A moim zdaniem premii w ogóle nie powinno byc, a zamiast tego po prostu podwyżka. Nikt by się nie denerwował niepotrzebnie i nie kombinował. Łatwo jest mówić komuś, kto na codzień dostaje tą premię i jest do niej przyzwyczajony, że wiedziało co się podpisuje i i na umowie jest stawka, a premii nikt Ci dawac nie musi, bo jest tylko uznaniowa. Ale pójdzcie teraz na inny sklep, który premii nie wyrabia i zobaczcie jaki to miód za tą samą pracę, dostać o tyle mniejsza wypłatę. Szybko zmienicie zdanie :)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-20, 23:50   

Proszę o dyscyplinę i nie off topowania działu wiadomości zz

[ Dodano: 2013-08-20, 23:55 ]
PO pierwsze samborek:
CZY TY UWAŻASZ ŻE JEST OK JAK JEDEN SKLEP DOSTAJE NA 4 W MIEŚCIE PREMIĘ 12 MIESIĘCY A RESZTA NIE?
BO JA TAK NIE UWAŻAM,SAM WIDZIAŁEM PREMIĘ W STYCZNIU 2011 JAK MASZ PROBLEM Z PREMIĄ TO MOŻE WRÓĆMY DO CZASU GDY KASJERZY NIE MIELI A KIEROWNICY TAK I BYŁOBY SPRAWIEDLIWIEJ BO NIE MIAŁBY NIKT...
CZY TY CZŁOWIEKU UWAŻASZ ŻE MOJE DZIEWCZYNY SIĘ MNIEJ NAROBIĄ OD TWOICH?
SYSTEM PREMIOWY JEST DO DUPY....... ALE NA RAZIE CHOCIAŻ JEST, A ZZ WALCZYŁO BY MAŁE SKLEPY MIAŁY PREMIĘ UZALEŻNIONĄ OD OBROTU...... JAK TY WYWALASZ W MIESIĄC ZA 8 TYSIĘCY TO JEST 0.32 PROC U MNIE 0.80.... OBRÓT TO NIE EFEKT TWOJEJ PRACY A LOKALIZACJI, ZAMOŻNOŚCI KLIENTÓW,DRÓG DOJAZDOWYCH ITP ITP

[ Dodano: 2013-08-21, 00:01 ]
I NAUCZCIE SIĘ CZYTAĆ BO JA JESTEM NA ŚREDNIO OBOROTWYM A PREMIA JEST Z 3 SKŁADNIKÓW NAWET JAK MAMY TEN SAM TAJEMNICZY ŁAPIEMY SIĘ NA TEN SAM PUŁAP PREMII NP 0.75 % TO JEDEN MA PRZELICZNIK OD OBROTU 0.75X 330 ZŁ A INNY NA MNIEJSZYM 0.75 % X250 ZŁ,WIĘC IM WIĘKSZY OBRÓT TYM WIĘKSZA KWOTA PODSTAWY PREMII.

OD NIKOGO NIE ZALEŻY GDZIE PÓJDZIE PRACOWAĆ ALBO GDZIE GO PRZENIOSĄ, NIE MASZ WPŁYWU NA TO JAKI BĘDZIE OBRÓT BO CO INNEGO NP. BRANIEWO A CO INNEGO BIEDRONKA W CENTRUM WIĘKSZEJ WSI .. A CO INNEGO W JEDNYM MIEŚCIE BIEDRONKA W CENTRUM A INNA NA UBOCZU .. SAMBOREK ZAWIŚĆ BRZYDKA RZECZ

[ Dodano: 2013-08-21, 00:11 ]
Kod:
jesli male biedronki z niskim obrotem i bez szalenstwa maja teraz te same wyplaty co my na wysokoobrotówce to jaki ma sens caly wklad i poswiecenie w przyszlosc i obroty .


A jaki masz wkład w większe obroty? zatowarowanie? dostępność? ja mogę zawalić sklep towarem i więcej klientów z nieba nie wezmę.
:regulamin:
Proponuję poczytać wysokość premii uzależnioną od obrotu.... inną masz przy 700 tyś a inną od 2 mln jak robisz

700 tyś to stawka bazowa 190 zł
przy 2 mln stawka bazowa 420 zł
z tym że ty masz większą szansę dostać ją w wysokości 100 % niż mały sklep a jak macie ten sam wynik tk i te same widełki strat to i tak zawsze masz więcej bo 50% od 420 jest zawsze więcej niż 100% od190 zł prawda????

jest jest to moje prywatne zdanie proszę nie utożsamiać z stanowiskiem zz :zdrowie:
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-21, 09:33   

a ktoś wie jak są teraz liczone inwentury do strat?
 
     
#mania1

Dołączył: 11 Sie 2012
Posty: 79
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-21, 11:26   

Jedyny problem jaki mnie nie dotyczy w tej firmie to problem premii bo po prostu nigdy nie miałam!!!mimo ze mój sklep obroty ma najwyższe w mieście tylko żal pozostaje i ból kręgosłupa jak sie rano wstaje...
 
     
@Kamillo 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 190
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-21, 18:07   

Ale podstawa premii chyba się nie zmieniła, tylko poziom strat+ TK?...
Tak mi się coś wydaje, bo przy starej i nowej matrycy u mnie na sklepie nie zmieniła się podstawa
  Ocena JMP: 5/10
     
~samborek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2013-08-22, 09:34   

widze ze niechcacy wlozylem kij w mrowisko ale jak sami wiecie apetyt rosnie w miare jedzenia ... nikomu nie żałuje i nikomu nie zazdroszcze a tym bardziej szanuje kazde wasze zdanie jakie tu zamieszczacie . fajnie ze udalo sie nawiazac dyskusje na ten temat....
widze pewne rzeczy z innej perpektywy.
macie racje ze lokalizacja ma duze znaczenie , macie racje z tym ze mniejszy sklep logistycznie ciezko jest zatowarowac i utrzymac w czystosci ......
jednak jak mowie ...apetyt rosnie w miare jedzenia . jesli przez ponad 2 lata nauczyli nas ze premia jest a nagle na sile ja zabieraja tlumaczac tylko tym ze malym sklepom tez nalezy sie premia a tymczasem wy mowicie ze to zwykla sciema z ta premia....bo sa tacy co jej nie widzieli ani razu?
to ja sie pytam kto tu kogo w konia robi?
u mnie ks dostal teraz wyplate o 600 zl mniejsza ... i tu pytanie do was ks... jaka byla by wasza reakcja wiedzac ze tak juz ma byc?
firma robi teraz wielkie obnizki cen to na pampersy to na jogurty itd.... tylko ze tak sie to zlozylo dziwnie w czasie ze wszystkim upieprzyli premie i kazdy znas pokrywa roznice cen kazdej z promocji .... tak wlasnie ta promocja wyglada. klient jest przyciagany do półki nam zmniejszaja premie i firma na niczym nie traci.
a tymczasem my tu na forum kłócimy sie o cos co powinno byc naszym WSPÓLNYM dobrem. bo premia uznaniowa moze i jest UZNANIOWA ale za wklad pracy mogli by sie nie wyglupiac i dac ja kazdej biedronce. ....
  Ocena JMP: 8/10
     
@lokii

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 167
Skąd: ten swąd
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-22, 11:51   

jeden jedyny raz dostalem premie w zeszlym miesiacu i bylo to uwaga uwaga troche ponad 50 pln netto.
wiec mocno mi na niej nie zalezy w sensie ze sie nie nastawiam jak dadza to dobrze jak nie to nie. taka kasa nic nie zmieni w moim zyciu. ;)
  Ocena JMP: 2/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo