Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DarkSide
2013-08-16, 08:44
PRACA W NOCY Z 14/15 SIERPNIA
Autor Wiadomość
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-18, 23:39   

domin, ??
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-19, 22:05   

Chciałem was poinformować że owszem doba pracownicza trwa od 6 do 6 ale w pracy w ruchu ciągłym,a my takiej pracy nie wykonujemy,więc praca powyżej 0.00 15 stego u nas jest nie zgodne z prawem ;]
 
     
@domin 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 122
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-05, 18:03   

Robertty, Ciekawe jest to o czym piszesz ,skąd takie informacje.Dobrze byłoby gdyby ktoś obyty w temacie się wypowiedział (najlepiej z firmy ) ponieważ dziś dostałem całkowicie odmienna informacje z działu kadr -----> nie można pracować od 6 do 6 ...
 
     
~samborek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2013-09-05, 19:31   

na czym polega ruch ciagly w pracy?
  Ocena JMP: 8/10
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-05, 20:06   

https://www.pckp.pl/na-cz...h-ciagly,4,1681
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-05, 20:48   

domin ? o czym ty piszesz ? :szczena:
 
     
@Kamillo 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 190
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-06, 01:31   

To nie jest żadne złamanie KP!
Dobra pracownicza rozpoczyna się o 6.00 i kończy o 5.59
Więc zaczynając swoją dniówkę o 14/08/2013 o godzinie 17:45 i jestem zaplanowany na 12H pracuję do godziny 05:45 15/08/2013 nie łamię żadnych przepisów :P
Oczywiście jeśli się zeskanuję o godzinie 06:01 To już jest praca na dniu wolnym + praca w święto


tak jak napisał Domin nie możemy pracować :P 24H to lekkie przegięcie

I o żadnym zakazie w JMP nie słyszałem, na 4 sklepy na moim rejonie 3 właśnie miały taką nockę :P
  Ocena JMP: 5/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-07, 09:39   

Pracować rzeczywiście można do 5.45 jedynie nie możesz rozpocząć pracy w święto o 22giejale to bez znaczenia bo mogą Cię zaplanować o północy. Paradoksem jest że wiele osób dostało naganę za pracę po za okresem świadczenia pracy,czyli np zeskanowała się i rozwiesiła cenę wychodząc do domu (bo o niej zapomniała) ale jakby patrzeć czynność uzbrojenia alarmu to też praca:) albo wyjście po 6.01 z pracy (obiektu nie skanowania) :)
 
     
@xnyl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 150
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-11, 23:50   

nie. uzbrojenie alarmu to nie praca. podobnie praca nie ejst zgaszenie swiatla czy przebieranie sie na socjalu. skad ty takie glupoty wymyslasz?

Art. 128. § 1. Czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy.

przychodzac do pracy otwierajac zamki/uzbrajajac alarm nie stawiasz sie do wykonywania swoich obowiazakow - robisz to po przebraniu sie meldujac sie w biurze i potwierdzasz rozpoczecie czasu pracy wczytaniem sie w ecp.
jednak robiac cos na sali sprzedazy to juz praca na rzecz firmy - przyklad z rozniesieniem cen.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-12, 09:59   

to jak uzbrojenie alarmu to jest czynność związana z pracą czy ie? :) Ale rozwieszenie jednej ceny jak idę uzbroić alarm jest świadczeniem pracy? Pokazuje paranoje jaka panuje w firmie bo czy rozwieszenie ceny jest powodem do nagany?
a ponowne uzbrojenie alarmu w nocy z konwojem to praca,więc czy mam prawo odmówić udania się do sklepu bo mam jutro dzień wolny i spożywałem alkohol? ale jak przyjadę w nocy do alarmu po 3 piwach t świadczę pracę pod wpływem alkoholu? o i pytanie czy jak odmówię przyjazdu kr może mi stawić naganę? (były takie przypadki)

[ Dodano: 2013-09-12, 10:02 ]
i powiedz jak art 128 par1 ma się do wywalczonego przez górników prawa do zaliczania do czasu pracy czasu przebrania się w strój roboczy ;)
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-12, 10:15   

Zgodnie z art. 128 § 1 K.p. „czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy”.

Oznacza to, że czas pracy nie jest tym samym, co czas rzeczywistego wykonywania pracy określonej w umowie, ale obejmuje również okresy nieświadczenia pracy, w których pracownik „pozostaje w dyspozycji” pracodawcy. Pozostawanie pracownika w dyspozycji pracodawcy oznacza faktyczną gotowość do świadczenia pracy. Nie pozostaje w dyspozycji pracodawcy pracownik, który nie znajduje się w wyznaczonym przez pracodawcę miejscu do wykonywania pracy, oraz pracownik, który wprawdzie znajduje się w miejscu wyznaczonym przez pracodawcę, ale w stanie uniemożliwiającym wykonywanie pracy. Gotowość pracownika do świadczenia pracy oznacza bowiem, że musi znajdować się w takim stanie (psychofizycznym), który umożliwia mu faktyczne wykonywanie pracy, a więc musi pozostawać w stanie wskazującym na chęć i możliwość wykonywania powierzonych czynności.
Czasem pracy jest zatem zarówno okres rzeczywistego wykonywania pracy w warunkach zorganizowanych, umożliwiających kontrolę zachowania pracownika, jak i okresy pozostawania poza tą kontrolą, o ile wykonywane są zadania robocze, oraz te, w których nie można wykonywać zadań roboczych, ale realizuje się społeczno-ekonomiczny cel stosunku pracy, czyli pracownik zachowuje się zgodnie z interesem pracodawcy.
Czas, w którym pracownik pozostaje w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę do świadczenia pracy i wykonuje czynności związane ze zdawaniem lub przejmowaniem zmiany oraz przebiera się w ubranie robocze, podlega wliczeniu do czasu pracy.
Przyjąć więc należy, że przebranie się po przyjściu do pracy w odzież roboczą, a także umycie się i przebranie w odzież wyjściową po zakończeniu pracy, zalicza się do czasu pracy, bowiem mieści się w ogólnym pojęciu realizacji obowiązku pracownika polegającego na odpowiednim przygotowaniu się do pracy i jej zakończenia.
Trzeba stwierdzić otwarcie, że w żadnym akcie prawnym z zakresu prawa pracy nie jest wprost napisane, że czas poświęcony przebraniu się w odzież roboczą jest czasem pracy. Wynika to z wykładni wskazanego artykułu oraz dorobku doktryny i orzecznictwa w kwestii pojęcia czasu pracy i pozostawania pracownika w dyspozycji pracodawcy.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@Kamillo 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 190
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-16, 17:39   

HAHA
Dobre pytanko złapałem.
Jak pojadę na alarm (oczywiście taksówką) po 2-3 piwach to co wtedy???
Świadczę pracę pod wpływem alko i mogą mnie zwolnić?
Czy jak dzwonią Konsalnety mam mówić: Przykro mi wypiłem 2 piwa, nie mogę iść do pracy :D


Ale nie...
Przypomniało mi się jak w Boże Narodzenie KR do mnie zadzwoniła że muszę na sklep pojechać bo alarm.. I powiedziałem że wczorajszy jestem (godzina 8 rano)
To powiedziała że nie szkodzi i żebym taksę wziął :P
  Ocena JMP: 5/10
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-16, 17:49   

Kamillo napisał/a:
Przypomniało mi się jak w Boże Narodzenie KR do mnie zadzwoniła że muszę na sklep pojechać bo alarm.. I powiedziałem że wczorajszy jestem (godzina 8 rano)
To powiedziała że nie szkodzi i żebym taksę wziął

W takiej sytuacji mówię Konsalnetowi że jestem po alkoholu... od razu dzwonią do kogoś innego.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-17, 13:03   

Cytat:
Czas, w którym pracownik pozostaje w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę do świadczenia pracy i wykonuje czynności związane ze zdawaniem lub przejmowaniem zmiany oraz przebiera się w ubranie robocze, podlega wliczeniu do czasu pracy.


Własnie to mi chodziło czasem pracy jest przebranie w odzież roboczą dlatego przebiera się moja zmiana o 21.55 a odbija 0 22,00

[ Dodano: 2013-09-17, 13:14 ]
teraz patrząc dalej pozostawanie w dyspozycji pracodawcy po zakończeniu pracy w celu ewentualnego przyjazdu do alarmu powinno tez być rozpatrywane jako gotowość do podjęcia pracy a więc logiczne byłoby albo ustalenie że do każdego alarmu dojeżdża kr (pracują w nienormowanym czasie pracy ) albo ustalenie grafiku osób będących w dyspozycji pracodawcy i płacenia im wynagrodzenia umownego (50% stawki godzinowej) za pozostawanie w gotowości do podjęcia pracy. W innym przypadku pracownik firmy monitorującej obiekt nie dość że zakłóca mój sen to może skoczyć na banana ,gdyż nie mam obowiązku:
-mieć włączonego telefonu ,jest to moja prywatna sprawa czy mam włączony na noc,po pracy itp
-być w miejscu zamieszkania
-być trzeźwy na tyle by trafić kluczem w zamek
-biegać w nocy d alarmu
-jeżeli przyjazd do alarmu jest traktowany jak podjęcie pracy nie powinienem jadąc o 2 w nocy stawić się do pracy o godzinie 6 tej jest to podjęcie 2 krotne pracy w ciągu doby bez zachowania 11 przerwy dobowej,bo na logikę jak mam funkcjonować jak wstaję o 5 a kładę o 3 jak wracam od alarmu?
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-17, 14:51   

Jest dokładnie tak jak piszesz :) a w zasadzie powinno być :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo