Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urlop na żądanie
Autor Wiadomość
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-29, 22:22   

mam takie samo zdanie jak Magga. UŻ w ostateczności gdy coś wypadnie bo to nie przywilej ale mozliwoc w trudnej sytuacji.
Bo jesli UZ sie nie wezmie to te 4 dni potem i tak trzeba wykorzystac bo to z naszego normalnego urlopu sa naliczane.
Mnie i dziewczyny i chłopaków u nas pracujących wkurza takie UZ jak ktoś se bierze w środku urlpoów bo np chce wyjechac se z chłopakiem gdzieś tam. A na urlopie wakacyjnym swoim juz była, teraz sa inni i jeszcze jedna sciemniara na L4, a ona se UZ bierze.NO nas akurat szlag trafia, choc z nas w miare zgrana ekipa.( a tu inwentura, wizytacje Portugalczyków, dyrektor sie czepia bo niema rak do pracy - :szczena: masakra i zap....dziel
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-29, 23:17   

Bartosz, kiedy cos rzeczywiscie Cie dopadnie i nie masz wyjscia, to spoko, ale jak bierzesz UŻ bo masz kaca, albo chcesz sobie na weekend wyjechac.... to sorry. A tu najwyrazniej o to chodzi, bo dzis nie wiesz, ze za tydzien bedziesz 4 dni lezec odlogiem w lozku... z reszta nawet wtedy bierzesz najwyzej 1 dzien wolnego i idziesz po zwolnienie.
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-08-01, 20:41   

Larrikol, planowane UŻ jest najlepszym wyjściem jego wykorzystania, bo można wcześniej zorganizować osobę na moje miejsce i nie ważny jest w tym momencie powód, czy to będzie impreza czy pogrzeb przyjaciela.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
@zielonabiedrona 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 341
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-02, 18:35   

ja mam trochę inne zdanie niż Bartosz,bo uważam,że UŻ to ostateczność,konieczność!
A planować UŻ???Może zwyczajnie poprosić wtedy KS o dzień wolnego,czy zwykłego urlopu???U mnie nie ma z tym problemów i dlatego nigdy jeszcze nie musiałam korzystać z UŻ.... :yeah:
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-02, 20:06   

mam dokładnie takie samo zdanie jak zielonabiedrona.
UŻ to ostatecznosc gdy coś wyskoczy
Nie można planować UŻ
Nawet jak robi sie plan urlopów to jesli np. ma sie 26dni urlopu to tylko 22 dni ks nam planuje , a te 4 dni maja być niezaplanowane, właśnie po to gdy cos nagłego i nieoczekiwanego wyskoczy.
. A jeśli nic nie wyskoczy to te 4 dni w porozumieniu z ks trzeba wybrać .(najpóźniej do końca pierwszego kwartału następnego roku kalendarzowego)
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
@Biedroneczka791 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Kwi 2010
Posty: 139
Skąd: DC07
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-02, 21:41   

Jak już pisałam moje zdanie jest takie samo jak wyżej.Pozdrawiam ludzi tak samo myślących.UŻ to ostateczność.
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-08-03, 19:52   

Uwzięliście się na mnie... :rock:
Co w przypadku gdy zakupiłem bilety na koncert np. Linkin Park za 100zł, który odbędzie się za 2 miesiące, KS został wcześniej poinformowany i zgodził się na wolne 2dni, ale gdy przychodzi do planowania grafiku gdzie mam mieć ustalone wolne na koncert, to OHR wywala błąd i twierdzi że muszę pracować... co w tym przypadku jest lepsze? zaplanowanie UŻ czy strata 100zł i dobrej zabawy? Oczywiście odsprzedaż biletu nie wchodzi w rachubę.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
@zielonabiedrona 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 341
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-03, 20:05   

Bartosz,nie wiem..dziwne to..u nas nie ma takich przypadków,piszemy listę i na niej kto kiedy potrzebuje wolne...dostajemy zawsze..
a jak są trzy osoby w jeden dzień zapisane to KS wybiera tego,kto najbardziej potrzebuje tego wolnego..
Przykład:
pracujemy razem i wpisaliśmy się o wolne jednego dnia,Ty,bo jedziesz na swój wymarzony koncert,ja,bo trzy miesiące temu zarejestrowałam dziecko do specjalisty i mam upragnioną wizytę....A wolne może mieć tylko jedno z nas.Pracujemy ze sobą długo,znamy się...wiesz,że jak weźmiesz ten UŻ to ja nie pojadę z tym moim chorym dzieckiem do specjalisty....jak się zachowasz???Nie wyglądasz mi ,Bartoszu na takiego,który myśli wyłącznie o sobie...
ty przeżyjesz koncert,moje dziecko być może już nie wyzdrowieje....
to był oczywiście tylko przykład... :rool:
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-08-03, 20:22   

Nie będę pisał kolejnego scenariusza pod przykład, bo można w kółko tak pisać... ;)
Ja przedstawiłem z grubsza swój punkt patrzenia na korzystanie z UŻ'etek i uważam, że jest dobry - lepszy niż bym przykładowo miał wziąć UŻ'etke bez wcześniejszej informacji sklepu o mojej nie obecności.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
~Magga 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 31
Skąd: Wrocław
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-03, 21:18   

zielonabiedrona - podpisuję się pod tym w 100 %
Bartosz - to nie chodzi o podawanie przykłądów bo widać że stanowisko masz jasno określone...
UŻ to nie wolne kiedy ci się podoba tylko na niespodziewane wydarzenie, którego moim zdaniem nie planuje się z tygodniowym czy miesięcznym wyprzedzeniem...
_________________
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, cuda zajmują mi trochę czasu...
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-08-03, 23:49   

Magga, prawda jest taka, że UŻ możesz wykorzystać kiedy i na co sobie tylko zażyczysz.
W skali 1-3 gdzie:
1=ten zły, który bierze UŻ z nudów, a 3=to ten perfekcyjny, który oddaje całe swoje życie w ręce pracodawcy. Ja się oceniam na 2=ten co pogodzi punkt 1 z 3.
  :: |
     
Marc 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 7
Skąd: Lwo
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-04, 11:08   

Urlop na żądanie jest dodatkowym przywilejem odnośnie urlopu wypoczynkowego i nikt nie powinien i nie ma prawa ingerować kiedy i dlaczego pracownik chce go wykorzystać, nawet jeśli bierze go z nudów, albo w przypadku kiedy nie chce mu się iść do pracy.
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-04, 20:29   

Marc UŻ to nie dodatkowy przywilej, a MOŻLIWOSC. a na pewno nie na taki wpadek ze nie chce mi sie isc do pracy. Ja z taka osoba (co ma takie podejscie) niechciałabym pracowac.
Kurka to nie przedszkole ,ze jak mi sie nie chce to nie ide bo za taka osobe ktos inny musi za....ać.
bO TE 4 DNI JESLI CI COS nie wyskoczy , TO I TAK SA DO WYBRANIA PO USTALENIU TERMINU Z KIEROWNICTWEM. Tak ze jest dla mnie nie tak jezli ktos se nagle bierze UŻ bo mu sie nie chce isc do pracy, bo jest taka możliwość.
Tak jakby niemozna było z załoga sie dogadac i se normalnie wziasc ten urlop. Nnie mówię tu o takim przypadku ze Bartosz miał obiecane wolne na mecz a później sie okazało ze niema wolnego(nie ma czegos takiego, ze ci wolne nie wchodzi w grafik i musisz pracować :yeah: , wolne zawsze można zaplanować -tylko ks musi chcieć i przede wszystkim miec mozliwosc.)
no jesli sytuacja pozwalała to no jeszcze moge zrozumiec ze na mecz se wzioł UZ-bo tak dogadał sie zks
Ale jak ktoś bierze bo mu sie nie chce pracować to niech sie zwolni
i lezy do góry brzuchem. :boks:

[ Dodano: 2011-08-04, 20:34 ]
acha i nie jest tak ze jak juz jest możliwość takich 4 dni to koniecznie na bank trzeba niespodziewanie je wykorzystać.
Te dni jak piałam nie przepadają jak sie ich nie wykorzysta żądając niespodziewanie.
Ten urlop -te 4 dni i tak trzeba wziąśc -za porozumieniem z kierownictwem i załogą.

[ Dodano: 2011-08-04, 20:44 ]
Bartosz napisał/a:
Magga, prawda jest taka, że UŻ możesz wykorzystać kiedy i na co sobie tylko zażyczysz.
W skali 1-3 gdzie:
1=ten zły, który bierze UŻ z nudów, a 3=to ten perfekcyjny, który oddaje całe swoje życie w ręce pracodawcy. Ja się oceniam na 2=ten co pogodzi punkt 1 z 3.


Ja mam trochę inne podejście do pracy niz ty. i na temat UZ uważam to co napisałam powyżej i uwazam ze osoby ,które se idą z lenistwa lub itp - przeginaja. i nie uwazam sie za -3=to ten perfekcyjny, który oddaje całe swoje życie w ręce pracodawcy.
bo rozumiem ze może sie cos przydarzyć ,kiedy trzeba wziasc ten UŻ, kiedy jest sie chorym to trza isc na L4 i sie wyleczyc itd ale mierżą mie osoby które kręcą i naginają-bo jest to nie fer w stosunku do załogi. dzis np. u nas chłopaczek miał na 7.00 do pracy i se zadzwonił ze nie przyjdzie bo upadł i go noga boli i przyniesie L4 ,na pytanie co sie stało niezabardzo umiał kierowniczce wyjaśnić.A potem sie okazało że ze swoja dziewczynom pojechał nad morze na dłuższy weekend. no sory ale nakopałabym mu do d..py :boks:
bo dzis było ciezko bez tej jednej osoby do dostawy a jeszcze szykujemy sklep do inwentury.
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-05, 19:05   

Mam dokladnie takie samo zdanie jak gangi kubusia.
jak w ogole mozna migac sie od pracy w ten sposob i zwalac swoja prace na kogos innego, jedna osoba to naprawde duzo w sklepach gdzie potrzeba rak do pracy, szczegolnie wtedy kiedy wydaje sie urlopy, a do tego dochodza jeszcze zwolnienia i jak pisze kolezanka przygotowanie do inwentury.
 
     
klient83
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-05, 20:09   

Ja jestem takiego zdania, że UŻ powinny być wykorzystywane w należyty sposób, ale jak wiemy nie zawsze tak jest. Nie chcę podawać konkretnych przykładów, ale te przypadki mówią tylko i wyłącznie o tym, że pracownik nie szanuje swojej pracy... Biorąc UŻ trzeba mieć świadomość, że jeśli bierzemy je z przyczyn losowych to ok, ale jeśli bierzemy UŻ, bo nie chce nam się iść w tym dniu do pracy to już jest zdecydowana przesada. Co o takim pracowniku mają powiedzieć kierownicy oraz współpracownicy? Na pewno z takimi osobami nie będą chcieli współpracować. Dla przykładu mogę podać to, że równie dobrą wymówką na UŻ może być to, że "teściowa zaprosiła mnie na obiad". Ludzie no trochę szacunku dla reszty ekipy, z którą pracujemy w sklepie, ale i również trochę szacunku dla samego kierownictwa.

Podsumowując UŻ jest urlopem, którzy bierze się w ostateczności, ale jeśli ktoś uważa, że UŻ są po to, aby sobie "odpocząć" od pracy lub "posprzątać dom" albo " teściowa zaprosiła mnie na obiad" to już jest brak szacunku. Wtedy do takich osób tracimy zaufanie, ale w większości przypadków to kierownictwo traci zaufanie do takich osób.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo