Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urlop na żądanie
Autor Wiadomość
@jonka 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 174
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-15, 22:54   

lala napisał/a:

u nas tez widac komu zalezy na pracy a komu nie... jedni z gorączką przychodzą do pracy a inny mają ból gardła i idą na L4 na cały tydzien... to juz przesada

Ta,i przychodzą i zarażają pozostałych i jeszcze klientów i tak się rozprzestrzenia choróbsko i potem mamy epidemię.A nie lepiej zostać w domu i się porządnie wyleczyć???
 
     
~basiad24

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 40
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-01, 08:39   

ja nigdy nie brałam zwolnienia l4 mam stażu ogólnie 10 lat. w tamtym tygodniu coś strzeliło mi w kręgosłupie 4 dni do pracy latałam jak opętana koleżanki radziły:" idż do lekarza" a ja nie:" kto będzie pracować urlopy są". no i któregoś ranka wstać z łóżka nie mogłam. teraz jestem na l4 sklep normalnie funkcjonuje, z urlopu nikogo nie ściągnęli. tylko mimo wszystko sumienie mnie dręczy nie wiem czemu. .^.
 
     
~edzik 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 56
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-01, 10:16   

basiad24 jak ci kregosłup wysiadzie myslisz ze firme to obejdzie ?????jak nie ty to inna bedzie robic.....ja pracuje 3 rok,tez nie bralam jeszcze l4,chodzilam 3 razy z zapaleniem krtani nic mowic nie moglam,myslisz,ze kierowniczke to obeszlo?????jak przyszlas do pracy to zn,że morzesz robic i na jedynke czujesz to?????Jestem osobą lojalną,ale juz nie bede przeginac....zdrowie najwazniejsze.Urlop na żądanie bralam chyba z dwa razy jak pracuje,potem byly wielkie pretensje i ochrzan od kierowniczki,a przeciez to nasze prawo,wiec nierozumiem....pozdrawiam! :D
  Ocena JMP: 1/10
     
@Flapjack 
The Viper


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 382
Skąd: rodem z piekła
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-01, 11:36   

Jeśli jest taka sytuacja, że człowiek jest chory i nie czuje się na siłach iść do pracy powinien iść na L4. Jeśli tylko nie jest to naciągane czy lipne zwolnienie nikt nie powinien mieć pretensji. Zdrowie jest najważniejsze, tyle, że niektórych kierowników i całą firmę to w ogóle nie obchodzi. Niby prowadzą jakieś akcje pt. badania dla pracowników, ale mogliby sobie darować i te pieniądze przeznaczyć na zatrudnienie nowych osób.
 
     
@Virus 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 314
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-01, 11:49   

ja mając zapalenie oskrzeli i krtani chodziłem do pracy i jak wziąłem na jeden dzień UŻ żeby się podkurować i następnego dnia iść w lepszej kondycji do pracy usłyszałem od KS takie zdanie:" po co przychodzisz chory do pracy?! Idź do lekarza weź L4 i się kuruj - raz a dobrze a nie, przychodzisz raz , raz nie. Zdrowie jest najważniejsze a poza tym skoro jesteś chory to weź pod uwagę to, że innych możesz też zarazić!" zdziwiłem się szczerze mówiąc :)
_________________
Wszyscy gramy do jednej siatki, za 8 groszy!!
 
     
~basiad24

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 40
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-01, 12:11   

dzięki zgadzam się z Wami! pozdrawiam serdecznie :*
 
     
bidronka

Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-28, 18:07   

jak zadzwonię o 4dni urlopu na żądanie może mi odmówić?
 
     
@Biedroneczka791 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Kwi 2010
Posty: 139
Skąd: DC07
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-28, 20:23   

Nie mam pewności czy może Ci odmówić, ale wg. mnie to nie będzie w porządku stawiać tak swoją załogę pod murem w wakacje.Ale to jest tylko i wyłącznie moje zdanie.Reszta załogo będzie sobie flaki wypruwać żeby nadrobić robotę za taką osobę jak TY.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-28, 22:09   

w wyjatkowych sytuacjach moze domowic, ale tak naprawde bardzo ciezko o taka wyjatkowa sytuacje... jak napisala Biedroneczka, jest to zwyczajnie nie fair wobec zalogi, dopiero polowa roku i moze byc tak, ze kiedys bedziesz naprawde potrzebowala, a juz nie bedziesz miala, beda na Ciebie krzywo patrzec nie tylko kierownicy, ale i kolezanki, lepiej zwyczajnie popros o wolne, chyba ze nie obchodza Cie inni...
 
     
@Biedroneczka791 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Kwi 2010
Posty: 139
Skąd: DC07
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-28, 22:34   

Właśnie o to mi chodzi.Gdy ktoś bierze UŻ to reszta musi za niego pracować.Oczywiście każdemu się należy,ale warto pogadać się z kierownictwem o wolnym niż uciec na wolne i już....
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-07-28, 23:10   

Cytat:
@malenstwo20088: Pracodawca może również odmówić udzielenia urlopu na żądanie, gdy zagrożone jest dobro zakładu pracy czy mienie pracodawcy (art. 100 par. 2 pkt 4 k.p.), a nieobecność pracownika mogłaby spowodować szkodę


Ja osobiście zawsze wykorzystywałem wszystkie UŻ'etki. A 4dni cięższe w skali roku dla poszkodowanych pracowników to jeszcze nie tragedia aby sobie odmawiać skorzystania z tego przywileju. ;)
  :: |
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-29, 09:38   

Fajnie sie z Toba musialo pracowac...
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-07-29, 18:18   

Larrikol, nasza ekipa była bardzo zgrana i nie tylko ja korzystałem z przysługujących mi praw. Nikt do nikogo nie miał żalu za uzgodnioną wcześniej UŻetkę bądź nie zaplanowaną, ale z konkretnego powodu - od tego te dni są i uwierz mi że fajnie się ze mną pracowało 8) :P
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
@Blondi86 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 787
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-29, 18:34   

U mnie tez UZ biorą wszyscy kto ma taka potrzebe , w tym ja tez raz bralalm , i nikt do nikogo nie ma pretensji :)
 
     
~Magga 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 31
Skąd: Wrocław
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-29, 19:26   

Dla mnie UŻ-tka to ostateczność i kilka razy też wykorzystałam ale nie jako przywilej pracowniczy
_________________
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, cuda zajmują mi trochę czasu...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo