Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
URLOP
Autor Wiadomość
onaona 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Lip 2013
Posty: 2
  Wysłany: 2013-07-25, 13:25   URLOP

Witajcie. mam takie pytanie. Chodzi mi o urlop wypoczynkowy. Czy kierownik może mi go nie wydać tylko dlatego ze przed urlopem się rozchorowałam ?? Nie poszłam na L4 na katar, tylko z ostrym zapaleniem nerek. Jak zadzwoniłam do B by ich poinformować że idę na L4 to mi powiedziano że nie dostanę urlopu, a ja już 3mies temu opłaciłam wczasy. Przecież to nie moja wina że tak wyszło... :( Odpiszcie proszę, pozdrawiam.
_________________
evcia
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-25, 14:09   

Powiedz w pracy, ze mozesz nie isc, ale beda musieli zwrocic Tobie poniesione koszty.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-25, 14:16   

dokładnie :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
onaona 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Lip 2013
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-25, 15:00   

Masakra, przecież to losowe wydarzenie, niezależne ode mnie. Odnoszę wrażenie że robią mi na złość, tylko szkoda że o poświęceniach w takim momencie nie pamiętają :( . A miał ktoś taki przypadek że został zmieniony termin urlopu a miał opłacone wczasy ?? Ciekawe czy w B oddają kaskę...
_________________
evcia
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-25, 20:19   

Muszą zwrócić bez różnicy czy to biedronka czy tesco
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-25, 23:14   

Bądź twarda i nie daj się odesłać z kwitkiem, masz opłacone wczasy i koniec. Łaski Ci nie robią, że albo utrzymają termin urlopu, albo oddadzą kasę. Na pewno nie bedą chcieli się bawić w te drugie, więc normalnie dostaniesz urlop, tylko musisz twardo trzymać swoje stanowisko.
 
     
blue_sky

Stanowisko:
klient

Dołączył: 05 Lip 2013
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-26, 14:06   

Kodeks Pracy:

"Art. 164. § 2. Przesunięcie terminu urlopu jest także dopuszczalne z powodu szczególnych potrzeb pracodawcy, jeżeli nieobecność pracownika spowodowałaby poważne zakłócenia toku pracy."

"Art. 167. § 1. Pracodawca może odwołać pracownika z urlopu tylko wówczas, gdy jego obecności w zakładzie wymagają okoliczności nieprzewidziane w chwili rozpoczynania urlopu.
§ 2. Pracodawca jest obowiązany pokryć koszty poniesione przez pracownika w bezpośrednim związku z odwołaniem go z urlopu.
"

i tu wyjaśniam, iż zwrot kosztów dotyczy tylko pracownika (bez rodziny, znajomych itp jadących z nim) i ma miejsce w przypadku odwołania go z urlopu, a nie przesunięcia terminu..

moim zdaniem powinnaś porozmawiać z kierownikiem, wytłumaczyć sytuację i bez nerwów dojść do porozumienia, czego Ci życzę.[/b]
 
     
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-26, 20:54   

Bez sensu,to zawsze będzie przesunięcie bo przecież prędzej czy później muszą dać urlop.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo