Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WNIOSEK URLOPOWY -czyli KIJEM W MROWISKO
Autor Wiadomość
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-23, 12:53   WNIOSEK URLOPOWY -czyli KIJEM W MROWISKO

Chciałem poruszyć pewien problem dotyczący urlopów i ich planowania zwłaszcza 14 dniowych.Urlop ten powinien być uzgodniony z pracownikiem,uwzględniając jego potrzeby oraz nie naruszając interesu pracodawcy .W RT w grudniu przed tworzeniem bilansu i planów urlopowych była informacja aby plan urlopów uwzględniał potrzeby pracownika.
Nie wiele jest sklepów gdzie wisi kartka w biurze na którą można wpisywać się na urlop letni.
Na ogół urlop 14 dniowy kr każe wydawać już od stycznia ,a nawet potrafi wyrzucić ks na 14 dni nowego urlopu gdy ten nie zgadza się na jego termin,dokładając za "karę" jeszcze jeden tydzień.
Pracowałem w wielu zakładach i zawsze pracownik miał do dyspozycji blankiet wniosku urlopowego... u nas też taki jest! w ohr w zakładce podstawowe-kadry na dole listy są puste blankiety wniosków urlopowych.... jak są może pora z nich korzystać i poprosić o ich wydrukowanie,np w styczniu ,wypełnić i czekać na rozpatrzenie ? ;)
zdjęcie wniosku



[ Dodano: 2013-06-23, 12:58 ]
[img][/img]

[ Dodano: 2013-06-23, 12:59 ]
można? - można ma tam opcję urlopu... a wiec okolicznościowy,opieka nad dzieckiem ,wypoczynkowy i datę....
 
     
kasias81 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 19 Lis 2012
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-23, 14:27   

hehe wiele razy prosiłam o konkretny termin zaległego urlopu,(chciałam zaplanować wyjazd w góry) zawsze było, że nie... aż nagle przychodzę w piątek do pracy na II zmianę, patrzę na grafik na kolejny tydzień a tam od poniedziałku cały tydzień urlop. w bilansie, wcześniej go nie było! Wszystko super ale o czymś takim powinien KS poinformować kilka dni wcześniej.
teraz w maju miałam w bilansie zaplanowane kilka dni urlopu. w tygodniu był wydrukowany grafik, gdzie też był. Fajnie, super :) powiedziałam swojemu partnerowi, ąby też poprosił o urlop u siebie w pracy i gdzieś razem pojedziemy. W piątek kiedy drukuje się ostateczną wersję grafiku, ja już nie miałam tego urlopu. Nawet nikt mnie nie poinformował! Nie zapytał się!!!!! Przecież mogłam ponieść już jakieś koszty rezerwacji!
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-23, 22:57   

Dla mnie to nie normalne że nie można po prostu położyć wniosku urlopowego,14 dniowy urlop powinien być do dyspozycji pracownika a nie narzucony z góry przez ks/kr np w styczniu
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-23, 23:26   

Robertty napisał/a:
Dla mnie to nie normalne że nie można po prostu położyć wniosku urlopowego,14 dniowy urlop powinien być do dyspozycji pracownika a nie narzucony z góry przez ks/kr np w styczniu

Wiesz chciałabym zobaczyć Twoją minę, jak wszyscy kasjerzy przynoszą Ci wniosek urlopowy na ten sam okres, bo przeczytali Twój post na forum..
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-23, 23:56   

KP nic nie mówi na temat "letniego urlopu" - jest tylko mowa o nieprzerwanym 2 tygodniowym (albo 14sto dniowym - już nie pamiętam dokładnie) .
Znam tylko jedną firmę która zapewniała wszystkim pracownikom taki urlop "letni" (pomijając szkolnictwo). Były to apteki dawnego cefarmu (nieistniejącego już) - zamykano je po prostu całkowicie. Z innych krajów to we Francji budowlanka ma cały sierpień wolny .

Czysto teoretycznie - po to plan urlopów się tworzy aby pracownicy mogli swoje preferencje co do urlopów wskazać a pracodawca w miarę możliwości ma je uwzględnić.
Jeśli pracownik w planie urlopów ma przewidziany w okresie letnim taki wypoczynek to pracodawca powinien na jego wniosek udzielić mu takiego urlopu. Jeśli nie ma w planie urlopów - nie ma obowiązku a odmowa może być właśnie tym umotywowana. Tyle teorii.

Praktyka niestety bywa taka że urlopy są "przymusowo" udzielane i bardzo trudno sobie cokolwiek zaplanować . Jedynym sposobem na letni wypoczynek byłoby złożenie wniosku dużo wcześniej i przypilnowanie aby wniosek był zatwierdzony - to byłaby podstawa do roszczeń w przypadku zmiany terminów o zwrot np. opłaconych wczasów. Ale to też teoria. Praktyka w wielu biedronkach jest taka że ks robiąc grafik po prostu wpisuje pracownikowi urlop czy on go chce czy nie.

Wątek o tym już był i pamiętam pewne oburzenie ze strony ks (któregoś) było - po co wogóle komukolwiek wnioski :)

Sądzę, że w racji ilości osób jest to praktycznie niewykonalne taki letni urlop dla każdego jeśli uwzględni się ilość osób, rotację, nieprzewidziane zl uż i inne zdarzenia losowe na sklepach przy takiej jaka jest obsadzie ludzi. Trzeba by ich pewnie pożyczać z innych sklepów ale skoro tam też by mieli urlopy....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-24, 08:37   

u mnie szczere chęci ze strony ks były bo już w styczniu zrobiła plany urlopowe uwzględniając preferencje każdego z nas i co z tego jak po drodze wynikły najróżniejsze perturbacje i po planach teraz zaczynamy urlopy 2tygodniowe i dogadujemy się między sobą co do terminu i tak aż do kolejnej katastrofy która przerwie ten niecny proceder błogiego leniuchowania :D
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-24, 09:02   

poniedziałek rano przychodzi 4 kasjerów dwóch zastępców z wnioskiem urlopowym na 14 dni . pytanie co robisz? bo ja bym sie jebn,ał w łeb;/
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-24, 09:50   

michałek w tym przypadku chyba byłoby to z dnia na dzień? ;) czyli jakby uż.... A tak poważnie ,w większości zakładów to funkcjonuje,a w moim przypadku funkcjonowało w 100% zakładów w których pracowałem .Wniosek urlopowy nie jest równy z jego udzieleniem, ale składając taki wniosek np w styczniu można uwzględnić potrzeby pracowników? prawda? Myślę że każdy by chciał wiedzieć że w np w sierpniu ma urlop i mieć ta wiedzę w styczniu/lutym zaplanować wakacje itp a kasjerzy mając ustalone grafiki urlopów nie zrobią jeden drugiemu na złość i np wezmą l4.

[ Dodano: 2013-06-24, 09:53 ]
P.S>
tylko w biedrze najprostsze rzeczy stanowią oooooogrrrrrrrrromny problem:
-przerwy śniadaniowe i ich wydawanie
-planowanie urlopów
- nawet popieranie wolnych niedziel ;)
czasem mam wrażenie że większość z nas ma naturę niewolnika ;)
Poważnie ,znam zakłady gdzie przerwy 35 h i11 h nie koniecznie się przestrzega,ale najeść się w pracy i zaplanować wakacje można bez problemu ;)

[ Dodano: 2013-06-24, 10:00 ]
i jeszcze jedno po to są te wnioski by móc dzięki nim planować urlopy pracownicze,a nie czekasz do ostatniej chwili.
ORDASZ masz racje jest to prawo do 14 dniowego wypoczynku w ciągu roku,ale po za miejscowościami typowo turystycznymi nie ma powodu by go nie otrzymać w wakacje. Rozumiem gastronomię,turystykę ,hotelarstwo tam urlopy pracownicze wiążą się z sezonowością. Inna sprawa np potrzebuje urlop w marcu, i chciałbym złożyć wniosek ,(oczywiście do rozpatrzenia) a nie liczyć na łaskawie ułożenie dni wolnych lub udzielenie go.
 
     
@vitalyzd 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 149
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-24, 10:06   

Mój urlop 14 dniowy wydano mi w lutym jak było dużooo sniego i nikt się mnie nie pytał tylko idz i koniec. Wciśnięto mi urlop w lutym a na dzien dzisiejszy wydanych urlopów jest tylko 14 % a mamy trzeci kwartał komedia
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-24, 10:18   

to chyba ty jako kierownik sklepu powinienies zadbac o to by bylo ich wiecej niz 14%
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-24, 11:45   

KS układając plan urlopów ma wiedzę wynikającą np z Raportu Operacyjnego jaki mniej więcej obrót zrobi jego sklep. Mamy obowiązek tak zaplanować urlopy żeby produktywność wyglądała podobnie na przestrzeni całego roku a nie tak że w lutym, marcu obijamy się jeden o drugiego a w lipcu i sierpniu nie mamy w co włożyć rąk, cóż... życie.
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-24, 14:54   

Tylko nie ma możliwości żeby obijać się o siebie, bo wciąż jest za mało ludzi na zmianie. W tamtym roku jak przyszły urlopy i sypnęły się dwa L4 to była masakra. ;(
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-24, 16:49   

Jak dobrze ,że nie pracuje w sklepie :P na centrum wpisuje urlop na początku roku a wniosek wypełniam przed urlopem który jest mi udzielany w czasie w jakim był zaplanowany :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo