Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bon "wakacyjny" w Biedronce
Autor Wiadomość
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-08-28, 21:47   

Darkside, no niby nie, ale te bony firma musi jakoś odbić :D
 
     
bohaterka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-28, 22:10   

Witajcie. A co z osobami takimi jak ja , przyjętymi czerwiec-lipiec? Mi nikt nie mówił że mam złożyć oświadczenie o dochodach. Czy to znaczy ze nie dostaniemy bonów? .^.
  Ocena JMP: 1/10
     
jol.anta

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-28, 22:16   

DarkSide napisał/a:
jol.anta, pewnie jako nowa osoba to Cie wkrecają :) jak pisze bon 200 to tyle do wydania, :D


Nie taka znowu nowa ;) Po prostu część z moich znajomych się ze mną nie zgadzała i przepychała teorię o podatku. Ja mam inne zdanie. Postanowiłam tu zweryfikować. I nie chodziło o żaden wkręt :)
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-28, 22:19   

bohaterka napisał/a:
Witajcie. A co z osobami takimi jak ja , przyjętymi czerwiec-lipiec? Mi nikt nie mówił że mam złożyć oświadczenie o dochodach. Czy to znaczy ze nie dostaniemy bonów? .^.

takowe oswiadczenie wypelniłaś razem z innymi dokumentami w dniu podpisania umowy
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
@krzysieq

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 249
Skąd: Bolesławiec
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-29, 04:38   .

Chilloutowy napisał/a:
gregor
nie podoba się to nie realizuj bonu !!
bo czytając niektóre posty to się nóż w kieszeni otwiera :boks:
LUDZIE NIE PODOBA WAM SIĘ TO SIĘ ZWOLNIJCIE !!!

Jak Ci sie tak podoba to je... tak dalej jakby Ci dali 6 za godzine tez bys jeb... na szczescie byli ludzie ktorzy to zmienili....Apropo tk widziales scenqriusz tk? Ja widzialem bo przyszedl do mnie i tam bylo wyraznie napisane znajdz cene! Jak zapytalem co by bylo jakby nie znalazl powiedzial ze przyjdzie nastepny ktory znajdzie. Takze nie p.... mi ze ta firma jest fair!
  Ocena JMP: 10/10
     
#martita299 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Kwi 2013
Posty: 104
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-29, 11:58   

zakupy na bony robi się normalnie na 200zł a na początku roku od wypłaty odliczą wszystkie zaliczki na podatek czyli logicznie myśląc ludzie mają racje że wychodzi troszkę mniej no ale już się tego wtedy nie liczy. Ja się bardzo cieszę nawet jakby to miało być 100zł zawsze do przodu
_________________
Jeszcze zdążymy w dżungli ludzkości siebie odnaleźć...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-29, 19:15   

Zaliczki na podatek pobieraja na bieżąco po każdym świadczeniu. Na pasku pałacowym za wrzesień będzie wyszczególnione potrącenie za świadczenia w naturze.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-29, 20:32   

Larrikol napisał/a:
Zaliczki na podatek pobieraja na bieżąco po każdym świadczeniu. Na pasku pałacowym za wrzesień będzie wyszczególnione potrącenie za świadczenia w naturze.


śmiem twierdzić inaczej....... nie ma w potrąceniach, tylko w miejscu informacje na dole po prawej
 
     
zelka88

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 21
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-30, 08:45   

Hm na tym pismie napisane jest 200 zl brutto czyli na reke wyjdzie 150 zl. Tak samo jak w tamtym roku :)
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-30, 08:53   

zelka88, to coś chyba się Tobie pomerdało :P , bo jest napisane : "Decyzją Zarządu JMP we wrześniu nasi pracownicy otrzymają świadczenie socjalne o wartości 200 zł do jednorazowego wykorzystania w dowolnym sklepie Biedronka."
 
     
@bognar 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 126
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-30, 09:26   

Ktoś już wyżej napisał że do kwoty 380zl nie ma podatku przy bonach. Jak są bony na święta tak samo nie płaci się podatku jeśli nie są wyższe niż 380zł.
Miałem tak w poprzednim zakładzie pracy gdzie na święta bożego narodzenia dostaliśmy po 300zł i szefowie firmy mówili że mogliby dać po 400-450zł ale się to nam pracownikom nie będzie opłacać bo będzie wtedy podatek. tak więc obecny bon wakacyjny nie jest objęty podatkiem i nie stracimy na tym tylko i wyłącznie zyskamy. NIe wieżycie to poszperajcie u wujka google to się dowiecie
  Ocena JMP: 8/10
     
@kachen 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Mar 2012
Posty: 393
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-30, 11:23   

200zl taka jest wysokość bonu
  Ocena JMP: 10/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-30, 11:35   

Kwota wolna od podatku tyczy się wszystkich świadczeń, ktore dostajecie przez cały rok, nie ma zastosowania tylko przy jednorazowych bonach. Wszystkie świadczenia nie mogą przekroczyć 380 zł (Bony na święta, paczki, bony "wakacyjne", badania profilaktyczne, wyprawki itp.) Ponieważ wasze świadczenia przekraczają tę kwotę, na bieżąco macie odliczaną zaliczkę na podatek po wykorzystaniu każdego świadczenia, sprawdzcie na pasku płacowym. Na zakupy wykorzystujecie kwotę 200 zł, bez żadnego pomniejszania o zaliczkę, zaliczka pobierana jest przy wypłacie. Skąd takie zamieszanie, przecież to nie są pierwsze bony i nie realizujecie ich pierwszy raz, kiedy musieliście samodzielnie coś odliczać?
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-30, 11:57   

Larrikol napisał/a:
Kwota wolna od podatku tyczy się wszystkich świadczeń, ktore dostajecie przez cały rok, nie ma zastosowania tylko przy jednorazowych bonach. Wszystkie świadczenia nie mogą przekroczyć 380 zł (Bony na święta, paczki, bony "wakacyjne", badania profilaktyczne, wyprawki itp.) Ponieważ wasze świadczenia przekraczają tę kwotę, na bieżąco macie odliczaną zaliczkę na podatek po wykorzystaniu każdego świadczenia, sprawdzcie na pasku płacowym. Na zakupy wykorzystujecie kwotę 200 zł, bez żadnego pomniejszania o zaliczkę, zaliczka pobierana jest przy wypłacie. Skąd takie zamieszanie, przecież to nie są pierwsze bony i nie realizujecie ich pierwszy raz, kiedy musieliście samodzielnie coś odliczać?


poza wygooglowaniem pora użyć intelektu. Larrikol jako osoba spoza JMP długo chyba nie widziałaś paska płacowego. Potrącenie podatku na ZFŚS powinno być w górnym lewym rogu ,gdzie znajdują się potrącenia na składki rentowe,pzu, związki zawodowe itp natomiast w budce poniżej tego są informacje o świadczniach dodatkowych jak wypłata świadczeń z dzieci specjalnej troski ,bony itp
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-30, 12:22   

Ano właśnie… kto płaci podatek?

Co do zasady wszystkie świadczenia otrzymywane od pracodawcy podlegają opodatkowaniu – bez względu na to czy przekazywane są w formie pieniężnej czy nie. Urzędy skarbowe uznają benefity pracownicze za dodatkowy przychód.

To czy pracodawca będzie potrącał nam jednak podatek, zależy od indywidualnego podejścia. Standardowo pracownik powinien ponieść koszt podatku (wartość benefitu podwyższa wynagrodzenie brutto i od niego naliczany jest podatek). Zdarzają się jednak tacy pracodawcy, którzy podwyższają wynagrodzenie o kwotę stanowiącą ekwiwalent płaconego podatku – przez co z perspektywy pracownika dodatek wygląda na całkowicie sfinansowany przez pracodawcę.

Konieczność opodatkowania benefitów potrafi niestety prowadzić do absurdów, np. takich, w których pracownicy zobowiązani są partycypować w kosztach imprez integracyjnych organizowanych przez firmę, gdyż fiskus może je uznać za dodatkowe świadczenie.

Zasady zależą także od źródeł finansowania benefitów. Przykładowo, jeśli pochodzą one z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS), to można od nich nie odprowadzać podatku, o ile przeznaczane są dla najbardziej potrzebujących pracowników. Niemniej jednak aspekty księgowe i podatkowe związane z “wypłacaniem” i otrzymywaniem świadczeń dodatkowych, nie są przedmiotem tego artykułu. Sygnalizuję tylko, że warto dokładnie sprawdzić, czy i jakie podatki zapłacimy, i ile w efekcie będzie nas kosztować otrzymywanie “gratisów”.

Możliwy jest także scenariusz, w którym pracodawca tylko współfinansuje konkretne benefity. Przykładowo: jeśli pracownik pokryje 50% kursu językowego, to drugą połowę sfinansuje pracodawca. Jednak, tak czy siak, od tej otrzymanej połowy przyjdzie nam zapłacić podatek.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo