Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
samotny rodzic
Autor Wiadomość
kraufik
[Usunięty]

  Wysłany: 2013-05-11, 00:16   samotny rodzic

czy samotnie wychowujacy dzieci rodzice moga liczyc na wsparcie finansowe ze strony pracodawcy ,czyli Biedronki ? jesli tak to powiedzcie prosze na jakich zasadach i jakie dokumenty sa potrzebne i co najwazniejsze gdzie trzeba sie zglosic. Z gory dziekuje:)
 
     
Pchelka 12 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 26 Mar 2013
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-05-11, 08:45   

Ja byłam samotną matka i nie przypominam sobie żebym dostawała jakieś pieniądze dodatkowe czy miała jakieś fory 8) jedynie o zapomogę możesz pisać jak każdy na nic innego nie licz :nie: o zapomogę zapytaj Ks o druk i tyle.Pozdrawiam :D
  Ocena JMP: 2/10
     
@agaF 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 352
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-05-11, 10:57   

pogadaj z rejonem, na pewno udzieli Ci jakiejś pomocy... przypuszczam, że firma jaka jest taka jest, ale znajdą sposób w jaki mogą Ci pomóc...
  Ocena JMP: 2/10
     
~usura


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 59
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-04, 17:55   Re: samotny rodzic

kraufik napisał/a:
czy samotnie wychowujacy dzieci rodzice moga liczyc na wsparcie finansowe ze strony pracodawcy ,czyli Biedronki ? jesli tak to powiedzcie prosze na jakich zasadach i jakie dokumenty sa potrzebne i co najwazniejsze gdzie trzeba sie zglosic. Z gory dziekuje:)

Ale o jaka pomoc ci chodzi?Za co ci maja płacić?Nie masz alimentów?Sorry,ale nic nie wkurza mnie tak,jak postawa roszczeniowa"samotnych"rodziców.Im się wszystko należy!Ale z jakiej racji pytam się?????? :szczena:
  Ocena JMP: 1/10
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-04, 20:49   

usura napisał/a:
Ale o jaka pomoc ci chodzi?Za co ci maja płacić?Nie masz alimentów?Sorry,ale nic nie wkurza mnie tak,jak postawa roszczeniowa"samotnych"rodziców.Im się wszystko należy!Ale z jakiej racji pytam się??????

Witam, chyba źle zrozumiałaś. Pełne rodziny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, gdzie dwojedorosłych pracuje. A alimenty ?- Smieszne, jak sąd łaskawy i tatuś ( bądz mamusia) nie ukrywa dochodów, to można liczyć na wyższe, ale z reguły masz te 200 - 300 zł. wyżyj , życzę powodzenia przy dochodach 1200 - 1300 zł., i niech Cię dopadnie początek roku i nowo wprowadzony program, same podręczniki to ok. 500 zł resztę sobie dopisz. Zycze szczęścia ( i zrozumienia dla potrzebujących ), bo nie wszyscy je mają.
 
     
~usura


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 59
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-04, 22:09   

edi-72 napisał/a:
usura napisał/a:
Ale o jaka pomoc ci chodzi?Za co ci maja płacić?Nie masz alimentów?Sorry,ale nic nie wkurza mnie tak,jak postawa roszczeniowa"samotnych"rodziców.Im się wszystko należy!Ale z jakiej racji pytam się??????

Witam, chyba źle zrozumiałaś. Pełne rodziny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, gdzie dwojedorosłych pracuje. A alimenty ?- Smieszne, jak sąd łaskawy i tatuś ( bądz mamusia) nie ukrywa dochodów, to można liczyć na wyższe, ale z reguły masz te 200 - 300 zł. wyżyj , życzę powodzenia przy dochodach 1200 - 1300 zł., i niech Cię dopadnie początek roku i nowo wprowadzony program, same podręczniki to ok. 500 zł resztę sobie dopisz. Zycze szczęścia ( i zrozumienia dla potrzebujących ), bo nie wszyscy je mają.
Wiesz co,wcale to tak źle nie wygladą jak opisujesz.Samotni rodzice z reguły maja lepiej niż pełne rodziny,obiady w szkole,dopłaty do mieszkania,dopłaty do podręczników,do wycieczek....zewsząd pomoc.Wiem,bo moja najblizsza przyjaciółka-samotna matka-nie pracuje a żyje jak paczek w maśle.Alimenty,zasiłki celowe,stałe i do tego jeszcze pensja obecnego partnera.Ja wiem,że każdy orze jak może...ale nie przesadzajmy.Sama mam dziecko w wieku szkolnym,więc wiem,ile to wszystko kosztuje.....
  Ocena JMP: 1/10
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-05, 00:04   

Bo Twoja przyjaciółka, właśnie nie pracuje stąd tyle pomocy, ale gdyby figurowała jako osoba pracująca nie miała by tak słodko, uwierz. niektórzy to wykorzystują, a inni ciążko pracują i nie mogą liczyć nawet na dopłaty do mieszkania (np. metraż za mały w stosunku do ilości mieszkańców), nikogo nie obchodzi, że masz na życie 400 zł. przepisy , kryteria i polskie prawo pomocy ..... . Alkoholicy tyą dostają kasę z opieki , a im to już najbardziej się należy ,no nie???. Poczytaj sobie o kryteriach pomocy, wtedy może zrozumiesz, a jak nie to zasięgnij porady w opiece ,nie jest tak słodko. Kolorowych snów

[ Dodano: 2013-06-05, 00:06 ]
miało być: alkoholicy też... przepraszam
 
     
magosia12345 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 22 Maj 2013
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-05, 00:31   

Hejka :) ja też samotnie wychowuje 15-letnią córkę.Obecnie jestem na chorobowym(choroba nowotworowa)na córkę otrzymuję 300 zł alimentów.Znikąd nie należy mi się żadna pomoc finansowa,ponieważ dochód na nas dwie jest wszędzie za wysoki takie mamy niestety kryteria dochodowe na osobe.W MOPS pomaga się tylko alkoholikom bo to w Polsce bardzo poważna choroba,rak przy tym to wirus grypy,więc u mnie jeśli chodzi o miesięczne finanse to nie jest wesoło.Pozdrawiam
  Ocena JMP: 5/10
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-05, 07:34   

magosiu, jest mi przykro z tego powodu, ale życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia. Dasz radę masz przecież Córką dla której warto żyć a i dla siebie samej również, pomimo jeszcze bardziej chorego prawa polskiego. Trzymaj się :yeah:
 
     
Pchelka 12 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 26 Mar 2013
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-05, 10:39   

~usura Twoja koleżanka może i kombinuje ale tak na dobrą sprawę nasze państwo nie kwapi się do pomocy samotnie wychowującym dzieci kiedyś wychowywałam sama córkę tak jak magosia12345 i powiem szczerze że słodko nie było alimentów nie miałam bo tatuś prysnął dostawałam z państwa 170 plus rodzinne a gdy zmieniłam pracę i przyjęłam się w Biedronce to automatycznie dochód nam przekroczył na dwie osoby i miałam samą gołą wypłatę bez rodzinnego bez dodatku bo przekroczył nam dochód o 10 zł na 3/4 wtedy robiłam i co powiesz że samotni mają lepiej gów...no wiesz i gów..no widziałaś-przepraszam za słownictwo ale taka prawda, we dwójkę zawsze łatwiej teraz jestem w związku i mam porównanie jest o wiele łatwiej :) :) :) żenujące są wypowiedzi osób które nigdy nie były na miejscu samotnego rodzica, na pewno są wyjątki kombinatorów ale nie wkładajmy wszystkich do jednego worka ot co :) Pozdrawiam a Tobie magosia12345 życzę pogody ducha i wytrwałości :) i oczywiście powrotu do zdrówka :pociesza:
  Ocena JMP: 2/10
     
magosia12345 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 22 Maj 2013
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-05, 21:59   

Dziewczyny dla mnie to jest wyłudzanie pieniedzy,ale niech mają ;) ja zwalczę i nowotwór i biede ;) dzieki za wsparcie na pewno mi się przyda bo jeszcze 3 cykle przede mną :) do usłyszenia
  Ocena JMP: 5/10
     
haneczka244

Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2013-06-14, 18:16   

nie wszyscy sa samotni bo chcą niektórych los skrzywdził i bóg zabrał drugą osobę do siebie ;(
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-14, 19:04   

Ogólnie to chyba niewielka część osób samotnych to samotni z chęci bycia samemu. Nie ma znaczenia z jakiego powodu samotność zawsze jest taka sama i tak samo można ją zmienić :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo