Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie z JMP dnia 25.04.2013r.
Autor Wiadomość
@reniusia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Lip 2010
Posty: 187
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-18, 23:41   Re: odp

zz-biedronka napisał/a:
Jeśli chodzi o odpowiedzialność za zamówienie towaru przez ks czy zks to muszę się wtrącić jedną wypowiedzią która odbiła mi się o ucho a mianowicie, że towar ma być na full i nie ważne jakie będą PL, przyjadę i skontroluje dostępność - słowa wypowiedziane wiadomo przez kogo. Bywam na sklepach i czasami się nie ujawniam jak jest KR tylko przyglądam się i słucham


popieram tą wypowiedz nie zawsze jest to wina ks lub zks ale co powiecie na to jak ks zamawia 6 palet oleju 5 litrowego myląc z wodą
 
     
#Schweppes 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 87
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-18, 23:55   

A Tobie się wydaje, że robienie zamówienia - kiedy masz powiedzmy 10 minut na klepnięcie całego auta to taka prosta sprawa? Nikt nie jest nie omylny. Każdemu się może zdarzyć - nawet najbardziej doświadczonemu kierownikowi. Jest takie fajne przysłowie: Nie myli się ten kto nic nie robi. :)
 
  Ocena JMP: 8/10
     
@reniusia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Lip 2010
Posty: 187
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-19, 00:07   

nie nie wydaje mi się ze robienie zamówienia to taka prosta sprawa i każdy może się pomylić ale jeżeli są ciagle takie pomyłki to chyba coś nie tak olej może stać ale 50 kartonów kurczaków chyba nie
 
     
gosiunia33

Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-19, 14:10   

[quote="justysia"]dlaczego tak duza firma nie dala nic swoim pracownikom na swieta poza podwojnie ciezka praca przed swietami?

Dlaczego ks i zks nie ponosza odpowiedzialnosci za nieprzemyslane zamowienia i gigantyczne PL.Moze zabranie premii za najbardziej razace zamowienia czy nagana takim kierownikom dalaby im motywacje.prawda jest taka ze kasjer czy ma premie czy z powodu strat nie ma tak samo musi ciezko pracowac.Na straty nie ma wplywu bo nie zamawia towaru.Albo ktos nadaje sie na kierownika i robi w miare zamowienia albo nie i to nie powinno byc tak ze caly sklep cierpi i zasuwa za marne grosze


Justysia przecież dostałaś za grudzień premię dodatkową za swoją pracę a ks i zks nie dostali i co to się nie liczy bzdury wypisujesz i moim zdaniem kompletnie nie rozumiesz odpowiedzialności na stanowisku ks lub zks.
 
     
@etaba 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Kwi 2012
Posty: 310
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-20, 09:55   

Były bony i paczki.
Chciałabym wiedzieć jak długo pracuje Justysia- mam wrażenie ,że bardzo krótko!
 
     
rufus

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 18 Mar 2013
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-20, 20:29   

gosiunia33 napisał/a:

Dlaczego ks i zks nie ponosza odpowiedzialnosci za nieprzemyslane zamowienia i gigantyczne PL.Moze zabranie premii za najbardziej razace zamowienia czy nagana takim kierownikom dalaby im motywacje.prawda jest taka ze kasjer czy ma premie czy z powodu strat nie ma tak samo musi ciezko pracowac.Na straty nie ma wplywu bo nie zamawia towaru.Albo ktos nadaje sie na kierownika i robi w miare zamowienia albo nie i to nie powinno byc tak ze caly sklep cierpi i zasuwa za marne grosze


akurat z tym sie bardzo nie zgodze, bo kasjerzy nawalają częściej niż kierownicy z zamówieniem, np wykładając towar nie przstrzegają fifo, bo nic im za to nie grozi i tak za wszystko zbierze KS albo ZKS, jak sie nie jest na danym stanowisku to na jego temat raczej nie powinno się wypowiadać, bo nie masz zielonego pojęcia tak naprawde o czym mówisz, zgłoś sie na szkolenie na ZKS popracuj "chwilę" i zobaczymy jak szybko zmienisz zdanie... każdy jest mądry, ale tak naprawde za brak kompetencji kasjerów i nie przestrzeganiu zasad przez nich odpowiada kierownictwo, kasjerzy dostali głupią premię za święta BN a my nic, gdzie akyrat na naszym sklepie w okresie świąt czarną robotę odwalają Kierownicy... także prosze nie wypowiadać sie na tematy o których nie ma sie zielonego pojęcia :D każdego mądralińskiego kasjera zapraszam na szkolenie na ZKS.. :)

[ Dodano: 2013-04-20, 20:29 ]
gosiunia33 napisał/a:

Dlaczego ks i zks nie ponosza odpowiedzialnosci za nieprzemyslane zamowienia i gigantyczne PL.Moze zabranie premii za najbardziej razace zamowienia czy nagana takim kierownikom dalaby im motywacje.prawda jest taka ze kasjer czy ma premie czy z powodu strat nie ma tak samo musi ciezko pracowac.Na straty nie ma wplywu bo nie zamawia towaru.Albo ktos nadaje sie na kierownika i robi w miare zamowienia albo nie i to nie powinno byc tak ze caly sklep cierpi i zasuwa za marne grosze


akurat z tym sie bardzo nie zgodze, bo kasjerzy nawalają częściej niż kierownicy z zamówieniem, np wykładając towar nie przstrzegają fifo, bo nic im za to nie grozi i tak za wszystko zbierze KS albo ZKS, jak sie nie jest na danym stanowisku to na jego temat raczej nie powinno się wypowiadać, bo nie masz zielonego pojęcia tak naprawde o czym mówisz, zgłoś sie na szkolenie na ZKS popracuj "chwilę" i zobaczymy jak szybko zmienisz zdanie... każdy jest mądry, ale tak naprawde za brak kompetencji kasjerów i nie przestrzeganiu zasad przez nich odpowiada kierownictwo, kasjerzy dostali głupią premię za święta BN a my nic, gdzie akyrat na naszym sklepie w okresie świąt czarną robotę odwalają Kierownicy... także prosze nie wypowiadać sie na tematy o których nie ma sie zielonego pojęcia :D każdego mądralińskiego kasjera zapraszam na szkolenie na ZKS.. :)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-20, 21:16   

Cytat:
każdego mądralińskiego kasjera zapraszam na szkolenie na ZKS.. :)


A czemu nie na kr i ko od razu,bo czasem jak te mądrości czytam....... drażnią mnie te uwagi a co ks/zks robi w biurze ,my musimy wszystko sami itp ,a zapytam co was to obchodzi, co robi ks/zks w biurze?

odpowiecie : bo my zasuwamy na sklepie a wy... no właśnie biedronka to jedyny zakład który znam i dyskont też ,gdzie za normalną uważa się że ks/zks jest od zapieprzania i pomagania wam na sklepie? szczerze ?sam zapierdalam... bo tak chcę, bo sami tego nie ogarniecie, bo autorytet buduje się własną pracą.Ale powiedzmy sobie wy jesteście od pracy na sklepie jak za przeproszeniem dupa od srania,więc co do komentarzy że musicie robić co wam każę-to ja ustalam priorytety i dzielę zadania. więc co robi ks/zks tak długo w biurze-odpowiem a co was to obchodzi ? macie swój zakres obowiązków,my swój więc od oceny mojej pracy jest mój przełożony,a od waszej ja.

Szanuje was jako podwładnych i kolegów i koleżanki z pracy ale wy na ogół zapominacie o jednym o tym że mimo wszystko jesteśmy waszymi przełożonymi , i nadal twierdzę że biedronka to jedyny zakład gdzie kasjerzy komentują i zastanawiają się co robi kierownik w biurze i czemu nam teraz nie pomaga... tam gdzie pracowałem też jako podwładny kierownika z życiu nie przyszło mi do głowy co robi mój kierownik, a jak czasem wziął miotłę i zamiatał wstyd mi było ,że ja się nie ogarniam,dla was to byłby standard. Niestety jest tak że są stanowiska kierownicze i robotnicze, każdy z nas ma przełożonego,a ja nie zastanawiam się czemu kr nie przyjeżdża mi pomagać, i czemu mi każe zamieść przed sklepem a sam tego nie zrobi.

Najbardziej podoba mi się kasjer który zawsze komentuje co kierownik po 21 jeszcze robi w biurze zamiast nam pomóc ,a po awansie na zks sam znika do 22 ej w biurze, bo nie ogarnia na początku ,lub wykonuje polecenie kr, albo nie zgadza mu się gotówka. Na razie jest tak że chcecie premie (ja też chcę) jak nie ma to nasza i wyłącznie wina ,chcecie premie za brak absencji w grudniu ,a jak napisałem trollując że w tym roku nie ma premii rocznej a jedynie dla nas za zaangażowanie,to nagle był krzyk ,że strajk,że czemu tylko ks/zks a nie kasjerzy. Jak JMP wlazła wam w 4 litery i tylko wam dała za grudzień po 100 zł brutto to jakoś nie bolało was serce,że nas nie objęło,a my przyjeliśmy to ze spokojem i nikt tu z nas nie biadolił ,że też nie korzystamy z l4, uż i to na pewno rzadziej niż wy,

[b] Pozdrawiam kasjerów tych nie roszczeniowych , tych którzy z nami ciężko pracują , i na których można polegać ,co do reszty to gratuluję że nie widzicie nic po za końcem własnego nosa
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-20, 22:28   

ja się też zgadzam i lubię pracować z takimi konkretnymi zks i ks bo wtedy wszystko dzieje się w odpowiednim czasie nie ma zamętu i zawsze się wyrabiam z robotą...
 
     
@xnyl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 150
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-21, 00:50   

tej kolezance ktora pisze, ze to ks, zks - dalbym kolektor i kazal sprobowac zrobic zamowienie pamietajac o tym, ze ma byc dostepnosc. Nikogo nie interesuje ze przykladowo w czasie w ktorym chleb janosik jest do spozycia - tego janosika sprzedaje sie 3/4 kartonu a 1/4 pojdzie w smietnik.
kolezance kazalbym zamowic indeksy swiateczne - chcialbym widziec jaka robi mine gdy zamawia sobie babeczke na swieta uwzglednaijac zeszloroczna sprzedaz a tu jej wjezdza + 200% zeszlorocznej sprzedazy dodatkowo w alokacji. Kolezanke bym zapytal jak rozwiaze kwestie takiej np kielbasy bialej ktora ma byc fejsowana na kilka kartonow - ktora musi byc zamowiona i w dodatku jest alokowana... itd.. itp..
o warzywniakach "na full" nie wspomena - ma byc i juz.

w wiekszosci przypadkow zamowinia sa robione dobrze. problem jest w dostepnosci ktora MUSI byc - to jest na niektorych sklepach nie do przeskoczenia. gdybysmy z wszystkich indeksow ktore mamy na sklepie mogli miec chcoiazby 3% niedostepnosci na polce - zapewniam cie, ze w okresach nieswiatecznych Pl byly by zupelnie inne. Madrych znam wielu - znam rowniez kilka osob ktore awansowaly z kasjerow na zks i przejrzaly na oczy dopiero trzymajac kolektor w rekach.
 
     
gosiunia33

Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-21, 22:00   

rufus ten cytat który przytoczyłeś że niby ja to napisałam to się mylisz to pisała justysia a ja jej odpowiedziałam poniżej czytaj dikładnie i stronę wcześniej też to będziesz w temacie ja akurat też jestem zks już 5 lat i wiem co boli kasjerów.

[ Dodano: 2013-04-21, 22:08 ]
Robertty zgadzam się z Tobą co do słowa ale niestety tak jest i tak zostanie.
 
     
biedronak

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-22, 09:05   

Robertty napisał/a:
Cytat:
każdego mądralińskiego kasjera zapraszam na szkolenie na ZKS.. :)


A czemu nie na kr i ko od razu,bo czasem jak te mądrości czytam....... drażnią mnie te uwagi a co ks/zks robi w biurze ,my musimy wszystko sami itp ,a zapytam co was to obchodzi, co robi ks/zks w biurze?

odpowiecie : bo my zasuwamy na sklepie a wy... no właśnie biedronka to jedyny zakład który znam i dyskont też ,gdzie za normalną uważa się że ks/zks jest od zapieprzania i pomagania wam na sklepie? szczerze ?sam zapierdalam... bo tak chcę, bo sami tego nie ogarniecie, bo autorytet buduje się własną pracą.Ale powiedzmy sobie wy jesteście od pracy na sklepie jak za przeproszeniem dupa od srania,więc co do komentarzy że musicie robić co wam każę-to ja ustalam priorytety i dzielę zadania. więc co robi ks/zks tak długo w biurze-odpowiem a co was to obchodzi ? macie swój zakres obowiązków,my swój więc od oceny mojej pracy jest mój przełożony,a od waszej ja.

Szanuje was jako podwładnych i kolegów i koleżanki z pracy ale wy na ogół zapominacie o jednym o tym że mimo wszystko jesteśmy waszymi przełożonymi , i nadal twierdzę że biedronka to jedyny zakład gdzie kasjerzy komentują i zastanawiają się co robi kierownik w biurze i czemu nam teraz nie pomaga... tam gdzie pracowałem też jako podwładny kierownika z życiu nie przyszło mi do głowy co robi mój kierownik, a jak czasem wziął miotłę i zamiatał wstyd mi było ,że ja się nie ogarniam,dla was to byłby standard. Niestety jest tak że są stanowiska kierownicze i robotnicze, każdy z nas ma przełożonego,a ja nie zastanawiam się czemu kr nie przyjeżdża mi pomagać, i czemu mi każe zamieść przed sklepem a sam tego nie zrobi.

Najbardziej podoba mi się kasjer który zawsze komentuje co kierownik po 21 jeszcze robi w biurze zamiast nam pomóc ,a po awansie na zks sam znika do 22 ej w biurze, bo nie ogarnia na początku ,lub wykonuje polecenie kr, albo nie zgadza mu się gotówka. Na razie jest tak że chcecie premie (ja też chcę) jak nie ma to nasza i wyłącznie wina ,chcecie premie za brak absencji w grudniu ,a jak napisałem trollując że w tym roku nie ma premii rocznej a jedynie dla nas za zaangażowanie,to nagle był krzyk ,że strajk,że czemu tylko ks/zks a nie kasjerzy. Jak JMP wlazła wam w 4 litery i tylko wam dała za grudzień po 100 zł brutto to jakoś nie bolało was serce,że nas nie objęło,a my przyjeliśmy to ze spokojem i nikt tu z nas nie biadolił ,że też nie korzystamy z l4, uż i to na pewno rzadziej niż wy,

[b] Pozdrawiam kasjerów tych nie roszczeniowych , tych którzy z nami ciężko pracują , i na których można polegać ,co do reszty to gratuluję że nie widzicie nic po za końcem własnego nosa
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-22, 12:34   Agenda

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w JMP S.A. przedstawia zgodnie z oczekiwaniami pracowników JMP S.A., propozycje tematyczne na spotkanie w dniu 25.04.2013r. z Przedstawicielem Zarządu JMP S.A.



1.Podwyżki Płacowe w 2013r:
- płace w 2013r
- wypłata premii rocznej.
- system premiowy pracowników (oczekujemy danych za I kwartał 2013r.dotyczących przyznania premii w stosunku całej firmy JMP w rozbiciu na poszczególne rejony)
- koszty personalne ( oczekujemy danych kosztów personalnych za rok 2012)
- produktywność

2. Etaty(instrumenty) a procedury JMP
- obsada sklepów na stanowisku kierowniczym
- obsada sklepów na stanowisku sprzedawca-kasjer

3. Czas pracy
- fałszowanie czasu pracy
- absencje
- lista preferencji
- przerwa 15 min.
- urlop wypoczynkowy

4. Inwentaryzacja
- Oczekujemy osoby odpowiedzialnej za procedurę przeprowadzania inwentaryzacji

5. Stoisko piekarnicze
- procedura BHP
- etaty
- wadliwe wózki

6. Tajemniczy Klient , kontrole wewnętrzne JMP
- oczekujemy osoby odpowiedzialnej za procedurę Tajemniczego Klienta
- ujawnianie arkuszy kontroli
- wycofanie punktów ujemnych

7. Rozmowy o szacunku dla pracownika

8. System market
- Przywrócenie podliczania PL

9. Ochrona
- pilot napadowy




Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w JMP S.A. oczekujemy odpowiedzi stanowiska Zarządu JMP dotyczący złożonych pism i punktów agendy spotkania z dnia 26.02.2013r.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
@realistka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Lis 2012
Posty: 229
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-22, 13:05   

Punkt 8-jak najbardziej :)
 
     
marysia6264 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 11 Kwi 2012
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-22, 13:23   

Ja miała bym na uwadze aby ZZ postulowały też o premię dla osób które są na dłuższych absencjach.Te osoby też pracowały na firmę a teraz gdy np:są na dłuższych absencjach z powodu choroby,świadczeniach rehabilitacyjnych,czy na ciążowym teraz są be,nic im się nie należy.Tak duża firma dla takich osób powinna wypłacić chociaż 50% nagrody.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-22, 22:48   

ale punkt 8 można obejść jak zrobimy pl można w nią wejść i już ją podliczasz,wchodząc w przegladanie dokumentu ;) taki myk informatyczny >:D dla nie wtajemniczonych

Premia roczna to bardzo dobry temat
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo