Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SKANOWANIE ZEJŚĆ NA PRZERWĘ-SONDA

Czy jesteś za wprowadzeniem skanowania zejść na przerwę śniadaniową?
TAK
66%
[ 109 ]
NE
23%
[ 38 ]
BEZ ZNACZENIA I TAK ODBIJAJĄC SIĘ PÓJDĘ PRACOWAĆ
9%
[ 16 ]
Głosowań: 163
Wszystkich Głosów: 163

Autor Wiadomość
@zielonabiedrona 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 341
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-13, 00:51   

Aż mi głupio..ale ja jestem na NIE!!!!
Każdy pisze według siebie...pracuję 3 lata,obecnie w drugim sklepie i nigdy z przerwą nie było problemu.Może nie zawsze,kiedy chciałam,ale zawsze była....chyba,że sama zdecydowałam,że nie idę,bo coś.....
Walczcie o przerwy,bo się należą każdemu,nawet jak ktoś nie chce jeść,niech sobie odpocznie,to jest jego 15 minut!!!
Do tego jestem w gronie tych szczęśliwców,gdzie w czasie jednej zmiany można zapalić 2 razy papierosa.....Ja już nie będe narzekać,ja już nie będę narzekać,ja już nie będę narzekać!!!!!!!!
_________________
Paliwo przerosło cenę piwa!!!NIE JEDŹ-WYPIJ!!!
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-13, 01:04   

nn79 napisał/a:
lenka* napisał/a:
Ja zagłosowałam na NIE. Mnie nie jest to do niczego potrzebne, na przerwy chodzimy. Traktujemy sklep jak swój, bierzemy premię, odwalamy dobrą robotę ale i korzystamy ze swoich praw.Na zmianie jest 3-4 kasjerki i jak ktoś jest na przerwie to reszta jest czujna. ;) Nie ma czego ulepszać.


U nas też kiedyś tak było, ale teraz doszło obowiązków, zwiększyły się obroty, a ludzi jest mniej jak było. Skończyły się przerwy, latamy z jęzorami na brodzie, a i tak dyrekcja uważa, że nie mamy źle.
Co do tych osób na "nie", może w ogóle zakazać przerw, zabrać wodę do picia, a kasjerki w pampersach niech chodzą. Problem w tym, że mało jest kierowników jak Robberty, których nie obchodzi kolejka po chłodnie, a kasjer ma zjeść. Zdecydowana większość chroni własny tyłek i nic nie robi z tym. Pewnie te głosy na nie, to od tych, co na samą myśl, ze musieliby każdego kasjera puścić na 15 minut dostają gęsiej skórki :nie:

Wydawało mi się że wytłumaczyłam bardzo jasno dlaczego nie potrzebuję się skanować idąc na przerwę, niestety nic z tego nie zrozumiałaś. :rool:
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
piotrek30

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-13, 01:24   

Witam
Moje stanowisko jest na TAK.
TAK- dlatego, że przerwa będzie monitorowana
Tak- dlatego, że skończą się posiedzenia półgodzinne
Tak-dlatego, że nikt nie powie, że na przerwie nie był
Proste i dla wszystkich na plus rozwiązanie
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-13, 08:35   

lenka* napisał/a:
nn79 napisał/a:
lenka* napisał/a:
Ja zagłosowałam na NIE. Mnie nie jest to do niczego potrzebne, na przerwy chodzimy. Traktujemy sklep jak swój, bierzemy premię, odwalamy dobrą robotę ale i korzystamy ze swoich praw.Na zmianie jest 3-4 kasjerki i jak ktoś jest na przerwie to reszta jest czujna. ;) Nie ma czego ulepszać.


U nas też kiedyś tak było, ale teraz doszło obowiązków, zwiększyły się obroty, a ludzi jest mniej jak było. Skończyły się przerwy, latamy z jęzorami na brodzie, a i tak dyrekcja uważa, że nie mamy źle.
Co do tych osób na "nie", może w ogóle zakazać przerw, zabrać wodę do picia, a kasjerki w pampersach niech chodzą. Problem w tym, że mało jest kierowników jak Robberty, których nie obchodzi kolejka po chłodnie, a kasjer ma zjeść. Zdecydowana większość chroni własny tyłek i nic nie robi z tym. Pewnie te głosy na nie, to od tych, co na samą myśl, ze musieliby każdego kasjera puścić na 15 minut dostają gęsiej skórki :nie:

Wydawało mi się że wytłumaczyłam bardzo jasno dlaczego nie potrzebuję się skanować idąc na przerwę, niestety nic z tego nie zrozumiałaś. :rool:


Zrozumiałam, ale i Ty zrozumiesz, gdy po którejś rejonizacji okaże się, że wg KO jest Was za dużo. My też braliśmy premie, odwalaliśmy robotę, ale już z korzystaniem z praw zaczęły się problemy!! Jak 3-4 osoby pójdą na tę cholerną przerwę, to potem ledwie można się wyrobić albo i nie. Tak nie jest non stop. Są dni, że nie ma problemu, ale tych dni jest coraz mniej, a przerwy coraz krótsze.
Skoro masz tak fajnie, to w czym przeszkadzałby Wam ten system?
Przy takim podejściu, że sami tworzymy furtkę do wykorzystywania nas, to już mnie nie dziwi, że Polacy zawsze dają się wy&#&^!#.
Pracownik marketu na zachodzie robi mniej od nas, a zarabia więcej i do tego jego przełożony szanuje jego prawa. Można? Można, ale nie w Polsce, gdzie sami nadstawiamy dupy do kopania. Twoje podejście "mi nie potrzeba, bo ja mam dobrze" jest tylko potwierdzeniem tego, bo dziś masz dobrze, a jutro usiądziesz i będziesz płakać!
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-13, 09:06   

[quote="Koza"]
B_Krakow napisał/a:
Ja osobiście chcę ZJEŚĆ kiedy jestem GŁODNA.I tyle...


To chyba oczywiste jest że kasjer nie ma prawa zejść na przerwę wtedy kiedy ma na to ochotę . To co - przychodzisz na 12 do pracy i o 12:05 schodzisz na przerwę bo głodna jesteś a kierownik nie ma prawa ci nic powiedzieć bo Ty jesteś głodna?? No to pierwszy krok do rozstania z załogą taki pracownik robi...
Wyjście do ubikacji a przerwa to dwie zupełnie różne sprawy.
A od tego jest ks żeby organizować pracę i wydawać przerwy. Na pewno niedopuszczalnym są samowolki pracowników . Jak tak będzie to każdy będzie łaził i robił co mu się podoba i kiedy mu się będzie podobało.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-13, 09:46   

nn79, przede wszystkim daj ludziom możliwość zagłosowania zgodnie z własnym sumieniem, od tego jest ankieta. Każdy wyraża swoje zdanie w oparciu o sytuacje w jakiej się znajduje. Nie ma co porównywać sklepów bo atmosferę i zwyczaje tam panujące tworzą ludzie a Ci jak wiadomo są różni. Jeżeli u Ciebie na sklepie jest problem z pójściem na przerwę to może trzeba to gdzieś zgłosić a nie zwalać winę na innych. Płakać też nie będę bo zawsze przecież zostaje mi zachód. :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-13, 10:53   

dokładnie olenka jeden ma kierownika rejonu takiego ch ........ że ma sraczkę przed pracą inny z innym się dogaduje,jeden ma dość etatów by szli na przerwę i nie puszcza bo ma taki styl zarządzania ,inny nie ma etatów i organizuje czas pracy,a jeszcze inny ma etaty i puszcza ,a następny nie ma i nie puszcza.
MOŻE NIE POTRZEBA BY BYŁO SONDY TYLU BURZLIWYCH OPINI GDYBY FIRMA KŁADŁA TAKI SAM NACISK NA WYDAWANIE PRZERW JAK NA INNE PRAWA PRACOWNICZE, I SIĘ NIE DZIWIĘ KOZIE ŻE JEST ZŁA JAK IDZIE GODZINĘ PRZED WYJŚCIEM DO DOMU NA PRZERWĘ<BO SAM JAK MAM POPOŁUDNIE i IDĘ NA PRZERWĘ PO KASJERACH -ONI DO GODZ !8 JA OKOŁO 19STEJ.

SZANUJMY innych za ich zdanie olenka miała odwagę zagłosować na nie i jako nie liczna odpowiedzieć czemu
 
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-13, 11:46   

Robertty napisał/a:
I SIĘ NIE DZIWIĘ KOZIE ŻE JEST ZŁA JAK IDZIE GODZINĘ PRZED WYJŚCIEM DO DOMU

Koza głodna-Koza zła.Koza zła-Koza nieproduktywna.I firma na tym traci 8) Proste jak druut 8)
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-13, 13:59   

Robertty, dziękuję, czuje się doceniona i wyróżniona. :D Gdybyś nie nazywał mnie jeszcze olenka to było by super. >:D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-13, 14:53   

Jestem za chociaż u nas z przerwą nie ma problemu to zmieniłoby to sytuację w sklepach gdzie nigdy nie ma czasu na przerwę.
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-04-13, 16:22   

Podczas mojej pracy w Biedronce na moim sklepie nie było większych problemów z chodzeniem na przerwy. Problemem było stawianie "dobra firmy" nad przywilej zejścia na przerwę, bo trzeba było najpierw ogarnąć sklep czy rozładować kolejkę. Zaangażowani pracownicy trzymali się tej zasady i dzięki temu Jeronimo Martins faktycznie zyskało grube pieniądze na naszych straconych/powierzonych przerwach.
Ogolnie nie wierzę, że JMP wyda pieniądze na montaż skanera plakietek np. w pomieszczeniu socjalnym bo przecież oszczedniej będzie odbić się w biurze. Montaż takiego skanera poza biurem byłby kosztowny mnożąc przez wszystkie markety Biedronki, a nawet byłby nie zbyt proceduralny ponieważ przy odbijaniu się, zapewne wymagali by obecności przełożonego zmiany, co byłoby problematyczne w praktycznym wykonaniu.
Istotnym problemem wydaję się być odbijanie plakietki w chwili zakończenia 15minutowej przerwy, bo co w przypadku gdy biuro będzie zamknięte, a kierownik będzie zajęty rozmową z klientem przy kasach? odbijemy się po czasie i firma będzie miała kolejny argument aby zwolnić nie wygodnego pracownika.
  :: |
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-13, 21:13   

pamiętam jak podczas szkolenia wydano mi przerwę o13.10 i po 5 minutach musiałem iść na kasę numer 2,do dziś pamiętam to moim koeżankom kierowiczkom i mają szczęście że ścieżka kariery mi się zamknęła w JMP bo jakby było inaczej to kto wie.... może nagana za nie wydawanie przerw ;)
Pamiętajmy jedno że my ks/zks odpowiadamy w imieniu pracodawcy,nie wydając przerwy to my odpowiadamy za nasze decyzje nie JMP to nas prawo obliguje do przestrzegania kodeksu pracy, łamiący je muszą się liczyć że oni nie JMP za to odpowiada, oni zawsze umywają ręce i piszą że na nas spoczywa obowiązek
Ciekawostką ankiety byłoby podzielenie osobno dla ks/zks a osobno dla kasjerów bo mam dziwne wrażenie że wykres zmieniłby się o 90 stopni
Bartosz jak się przyjmowałem 5 lat temu też nie było problemów z przerwą a powiem więcej było nas tylu że nikt nie wlókł nóg po pracy do domu.... teraz na niektórych obiektach jest ilość etatów nie adekwatna do obrotu,a dokładniej obrotu i koszyka sprzedaży,bo inaczej sklep z 1.5 mlln obortu i koszykiem 35 zł a sklep mały osiedlowy z obrotem 1.2 mln i koszykiem 22 zł. Ciekawe jak wygląda wzrost zatrudnienia do zwiększenia ilości obiektów i centr dystrybucyjnych na przestrzeni ostatnich lat...... bo myślę że wskaźnik wzrostu oscyluje w granicy 0 % z wahaniem w jedną i drugą stronę
 
     
#Schweppes 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 87
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-13, 22:00   

Dokładnie tak jak pisał Roberty, zależy to od obtotu i koszyków - w dużej mierze. U nas 1,5 mln obrotu, ale koszyk średnio 19 zł.... Na szczęście etatów mamy 13,75 więc powinniśmy być wdzięczni. Jednak u nas przerwy są zawsze. No może nie wśród kierownictwa, ale jak jest luźniejszy dzień to i my idziemy. Chociaż ja zawsze wyznawałem taką zasadę, że kolejka może być po papier, albo do 1 szczytu i gówno mnie to obchodzi - kasjer na przerwę MUSI iść, a że ja nie chodzę, to inna sprawa. :P
Mało tego nie raz miałem sytuacje, że kasjerkę dosłownie musiałem wygonić wrzaskiem na przerwę, bo nie chciała iść (stwierdziła, że za dużo roboty).

Ja zagłosowałem na TAK, bo niestety ale znam sklepy, na których przerw nie ma, a powinny być.
 
  Ocena JMP: 8/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-13, 22:16   

Shwwepps masz u mnie plusa za wrażliwość na innych i pod tym się w pełni podpisuje ,tez czasem nie jem ale przerwa dla podwładnych ,czyli moich kasjereczek musi być i basta
 
     
@reniusia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Lip 2010
Posty: 187
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-17, 00:20   

u nas po aferze z przerwami kr wprowadził pamiętnik przerw a potem sprawdzał czy wszyscy byli na przerwie sielanka trwała 3 miesiące potem zeszyt wyparował ale w razie czego możemy wpisać w pamiętniku dnia tego i tego nie korzystałam z przerwy brak zgody ks lub zks :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo