Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SKANOWANIE ZEJŚĆ NA PRZERWĘ-SONDA

Czy jesteś za wprowadzeniem skanowania zejść na przerwę śniadaniową?
TAK
66%
[ 109 ]
NE
23%
[ 38 ]
BEZ ZNACZENIA I TAK ODBIJAJĄC SIĘ PÓJDĘ PRACOWAĆ
9%
[ 16 ]
Głosowań: 163
Wszystkich Głosów: 163

Autor Wiadomość
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-12, 13:10   

lenka* napisał/a:
Ja zagłosowałam na NIE. Mnie nie jest to do niczego potrzebne, na przerwy chodzimy. Traktujemy sklep jak swój, bierzemy premię, odwalamy dobrą robotę ale i korzystamy ze swoich praw.Na zmianie jest 3-4 kasjerki i jak ktoś jest na przerwie to reszta jest czujna. ;) Nie ma czego ulepszać.


U nas też kiedyś tak było, ale teraz doszło obowiązków, zwiększyły się obroty, a ludzi jest mniej jak było. Skończyły się przerwy, latamy z jęzorami na brodzie, a i tak dyrekcja uważa, że nie mamy źle.
Co do tych osób na "nie", może w ogóle zakazać przerw, zabrać wodę do picia, a kasjerki w pampersach niech chodzą. Problem w tym, że mało jest kierowników jak Robberty, których nie obchodzi kolejka po chłodnie, a kasjer ma zjeść. Zdecydowana większość chroni własny tyłek i nic nie robi z tym. Pewnie te głosy na nie, to od tych, co na samą myśl, ze musieliby każdego kasjera puścić na 15 minut dostają gęsiej skórki :nie:
 
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-12, 14:09   

Jestem za.Powody:
-postawienie potrzeby pracownika nad zyskiem firmy
-ukrócenie nadużywania przerw przez uprzywilejowanych pracowników
-jasne zasady,nie dające możliwości do omijania prawa pracownika do przerwy
-eliminacja ''zmowy milczenia''wokół niechęci kierownictwa do udzielania przerw
Bo wiecie,ja wczoraj w pracy byłam głodna.W moim sklepie niby z przerwami nie ma problemu,ale....ma być chłodnia zrobiona,warzywniak rozłożony i inne pierdoły.Czyli interes firmy jest na pierwszym miejscu.A ja co?Mam byś niby głodna,kiedy dla firmy jest to wygodne?Absurd.Chcę mieć swoje 15 minut!Dokładnie wtedy,gdy mi jest potrzebne.Bez łaski w oczach kierownika zmiany.I tyle 8)
_________________
Kochana Biedronko-byłam ci jak słonko,co wiosną się budzi i ogrzewa ludzi.
Czemuś mnie zgasiła,w niebyt obróciła,odepchnęłaś skrycie i złamała życie.
 
     
@B_Krakow 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 154
Skąd: Kraków
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-12, 15:03   

Koza napisał/a:
Jestem za.Powody:
-postawienie potrzeby pracownika nad zyskiem firmy
-ukrócenie nadużywania przerw przez uprzywilejowanych pracowników
-jasne zasady,nie dające możliwości do omijania prawa pracownika do przerwy
-eliminacja ''zmowy milczenia''wokół niechęci kierownictwa do udzielania przerw
Bo wiecie,ja wczoraj w pracy byłam głodna.W moim sklepie niby z przerwami nie ma problemu,ale....ma być chłodnia zrobiona,warzywniak rozłożony i inne pierdoły.Czyli interes firmy jest na pierwszym miejscu.A ja co?Mam byś niby głodna,kiedy dla firmy jest to wygodne?Absurd.Chcę mieć swoje 15 minut!Dokładnie wtedy,gdy mi jest potrzebne.Bez łaski w oczach kierownika zmiany.I tyle 8)



Jestem przeciwny temu, żeby to kasjer dyktował kiedy chce iść na przerwę. Skanujemy się - jestem ZA. Nie może być jednak tak, że przyjeżdża dostawa i np. wtedy wszyscy chcą iść na przerwę, a tu nie ma komu dostawy odebrać. U mnie tak to sobie zorganizowaliśmy, że na drugiej zmianie, po przyjęciu dostawy i rozłożeniu kontenerów kasjerzy schodzą sobie na przerwę i mają swoje 15 minut. Jest wówczas ok 17.30 - 18 :] Mogą oczywiście (jeśli chcą) iść na przerwę przed dostawą, jednakże wszystko musi mieć swoje ręce i nogi, a nie samowolka ;/
 
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-12, 15:41   

B_Krakow napisał/a:
Nie może być jednak tak, że przyjeżdża dostawa i np. wtedy wszyscy chcą iść na przerwę, a tu nie ma komu dostawy odebrać.

No bez przesady..A od kiedy to na przerwy się stadnie biega?Oczywiście dla zks jest wygodnie wydawać przerwy kiedy chce i jak chce nie biorąc pod uwagę potrzeb pracowników.No i ujmowanie nam pracownikom podstaw zdrowego rozsądku w kwestii organizacji pracy też nie brzmi przyjemnie...Ja osobiście chcę ZJEŚĆ kiedy jestem GŁODNA.I tyle...
_________________
Kochana Biedronko-byłam ci jak słonko,co wiosną się budzi i ogrzewa ludzi.
Czemuś mnie zgasiła,w niebyt obróciła,odepchnęłaś skrycie i złamała życie.
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-12, 15:48   

taka praca kierownika, ma tak organizowac prace by nie naruszac poprawnego funkcjonowania sklepu.
 
     
kropeczka2012 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 16
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-12, 15:51   

Jestem za skanowaniem przerw. W mojej poprzedniej pracy wychodząc na przerwę trzeba było sie skanowac. Nie można było byc ani minuty krócej na przerwie niż 15 minut, dłużej tez nie, gdyż wszystko było zapisywane w komputerze. Przerwa była obowiązkowa i to było wspaniałe bo mozna było spokojnie zjeśc a nie połykac kawałki chleba w całości w ciągu trzech minut i biegiem na sklep z wypchanymi policzkami bo kolejka sie zrobiła.
 
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-12, 16:22   

fryndzel napisał/a:
taka praca kierownika, ma tak organizowac prace by nie naruszac poprawnego funkcjonowania sklepu.

Ja rozumiem to i szanuję.
Do moich wszak obowiązków wobec siebie należy takie organizowanie posiłków,by nie naruszac poprawnego funkcjonowania mojego organizmu >:D
 
     
@B_Krakow 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 154
Skąd: Kraków
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-12, 16:42   

Koza napisał/a:
B_Krakow napisał/a:
Nie może być jednak tak, że przyjeżdża dostawa i np. wtedy wszyscy chcą iść na przerwę, a tu nie ma komu dostawy odebrać.

No bez przesady..A od kiedy to na przerwy się stadnie biega?Oczywiście dla zks jest wygodnie wydawać przerwy kiedy chce i jak chce nie biorąc pod uwagę potrzeb pracowników.No i ujmowanie nam pracownikom podstaw zdrowego rozsądku w kwestii organizacji pracy też nie brzmi przyjemnie...Ja osobiście chcę ZJEŚĆ kiedy jestem GŁODNA.I tyle...


Biorę pod uwagę potrzeby pracowników, jednakże jeśli mam dostawę nikt na przerwę nie schodzi. Jeśli poczeka tę godzinę w czasie której przyjmiemy dostawę, nic mu się nie stanie. Tym bardziej, że może zejść przecież ZJEŚĆ przed dostawą :] Nie może być sytuacji w której kasjerzy decydują, że idą sobie na przerwę i tyle. Sklep musi funkcjonować. Zadaniem zks i ks jest organizacja pracy podległego personelu, a nie na odwrót :]
 
     
@babajaga2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 128
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-12, 17:01   

Kierownik jest od organizowania pracy w sklepie , jeżeli dostawa jest rano to spokojnie po rozłożeniu chłodni i warzywniaka można puszczać kasjerów na przerwy. Jeżeli dostawa jest np. około 18 po południu to można kasjerów puścić na przerwę przed dostawą. W przerwę wlicza się czas od zejścia z kasy do ponownego przyjścia na kasę . Przerwa trwa 15 minut i jak bedzie spożytkowana przez kasjera to jego sprawa. Zastanawianie się co zjem i ile postoję w kolejce to jest przerwa.Przerwa czyli nie świadczenie pracy.Nie mylić z rozpoczęciem jedzenia.Każda przerwa ma być uzgodniona z kierownikiem zmiany.
_________________
Czas na zmiany
 
     
@B_Krakow 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 154
Skąd: Kraków
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-12, 17:06   

Zgadzam się w zupełności :]
 
     
@lokii

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 167
Skąd: ten swąd
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-12, 17:22   

przed swietami zawsze mam problem zeby przerwy wydac bo nikt nie chce isc bo duzo pracy bo cos tam kazdy kto chce isc na przerwe idzie kto nie to go nie zmusze
ale jestem zdania ze przerwa to jedyny obowiazek jmp w szarej codziennosci naszych obowiazkow wobec nich
  Ocena JMP: 2/10
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-12, 20:08   

B_Krakow napisał/a:
Zadaniem zks i ks jest organizacja pracy podległego personelu, a nie na odwrót :]

W żadnej mierze nie kwestionuję kompetencji i zadań personelu kierowniczego.Podkreślam to ponownie..B_Krakow, to co napisałeś brzmi logicznie i spójnie.Naprawdę życzę wszystkim nam takich przełożonych jak Ty.Jak to wygląda w praktyce...wszyscy wiemy.
Przykład:
Początek zmiany 7.00.Wiadomo-wypiek,pieczywo,warzywa,chłodnia.Trzy osoby na zmianie.Duży sklep,sporo ludzi,kasy muszą chodzić...Pracuję 7 godzin.Chłodnię kończymy koło 12.30-13.00.Czyli teoretycznie jestem 5 godzin bez posiłku i latam głodna jak kot z pęcherzem od roboty fizycznej do kasy.I umówmy się,nawet najlepsza kadra kierownicza(pod którą mam przyjemność pracować) nic na to nie poradzi...bo ma swoje,kierownicze wytyczne,z których jest rozliczana przez zwierzchników.Punkt widzenia jak zwykle zależy od punktu siedzenia(na stołku).
Moim zdaniem,to FIRMA ponosi winę za taki stan rzeczy,a nie kierownictwo poszczególnych placówek.Za mało etatów,ciśnienie na produktywność itd.SKANOWANIE PRZERW ZMUSIŁO BY JMP DO PODNIESIENIA ILOŚCI ETATÓW NA SKLEPACH.
Dodam jeszcze,że dla mnie osobiście dobro JMP nie jest najważniejsze.Dużo większe znaczenie ma natomiast moje własne zdrowie.Raczej nie ma w tym nic dziwnego...
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-12, 23:29   

komentując wypowiedzi kolegów kierowników
nikt nie pisał że mają chodzić kiedy chcą mają chodzić ...... ale chodzić,bo nie chodzą na ogól.......
i jeszcze jedno przerwa pracownicza ich i wasza to nie
przywilej lub łaska kierownika ,to prawo ,prawo do przerwy kasjera,kierownika i magazyniera a kto nie przestrzega tego prawa podlega każe mandatowej w wysokości 500 zł mandatu jak odwiedzi PIP


logika i planowanie to jedno z zadań na stanowiskach menadżerskich
jeśli nasilenie ruchu jest np od 18stej to wydajesz przerwy o 17 tej
przełożony decyduje kiedy wyda przerwę a skaner przypomniałby mu że UDZIELENIA JEJ TO JEST OBOWIĄZEK ZAPISANY W KP

NIE SZANUJĄC SIEBIE I INNYCH NIE OCZEKUJCIE ŻE BĘDZIE SZANOWAĆ WAS FIRMA i dotyczy to i kasjerów i kierowników którzy się tej przerwy nie domagają a także kierowników którzy jej nie udzielają
Ostatnio zmieniony przez 2013-04-12, 23:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-12, 23:35   

Robertty, jakbym mógł to bym Ci dał nobla za to :) brawo :) :em29:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-12, 23:37   

:#) :#) dziękuję, po prostu trzeba się szanowac
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo