Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
URLOP MACIERZYŃSKI ????
Autor Wiadomość
parafraza

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-04, 10:10   Macierzyński

Jakie dokumenty obecnie potrzeba dostarczyć do kierownictwa ? Jeżeli wychodzę ze szpitala bez dziecka ? I czy jeżeli l4 mialam do 24.04 a od 25 jestwm w szpitalu a dopiero 26 urodziłam czy mogę wypisać papiery od 25 czy jak to wyglada ? Kurcze nie ogarniam tematu w ogóle
 
     
zaspana81 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 20 Paź 2013
Posty: 24
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-04, 10:41   

Macierzynski wystawia lekarz i może nawet na 2 tyg przed porodem wystawić, wystarczy że zgłosisz to w szpitalu i od 25 masz macierzyński
  Ocena JMP: 7/10
     
#beatqa 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Sie 2012
Posty: 64
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-05, 22:58   

zaspana81 napisał/a:
Macierzynski wystawia lekarz i może nawet na 2 tyg przed porodem wystawić, wystarczy że zgłosisz to w szpitalu i od 25 masz macierzyński


Pierwsze słyszę, że urlop macierzyński wystawia lekarz. Rodziłam niedawno pierwsze dziecko i bałam się, że przenoszę ciążę i urodze już po wystawiony ZL. W związku z tym dowiadywałam się w kadrach w jaki sposób mogę prosić o macierzyński jeszcze zanim urodzi się córka. Poinformowano mnie że do wniosku o UM który wypełniasz aktem urodzenia dziecka trzeba odroczenie napisać prośbę od kiedy urlop ma być udzielony. Najlepiej jak zadzwonisz do kadr i spytasz. Tam Ci wszystko wyjaśnią. A potrzebne Ci będzie akt urodzenia dziecka twój.NIP, długopis i sporo cierpliwości. Pamiętaj o wypełnieniu dokumentu w którym dodajesz dziecko do ubezpieczenia (jeśli ma być ubezpieczone u ciebie) to jest osobny druk. Nie ten o urlop macierzyński. Na wypełnienie dokumentu odnośnie urlopu masz 21 dni. Wtedy możesz zdecydować czy idziesz na rok 80% płatny jeśli nie zdążysz z automatu wypłaca pierwsze 6 m-cy 100% a pozostałe 60%. I dopilnować trzeba czy dokumenty zeskanowane są odrazu.
Gdybyś miała problemy z wypełnieniem wniosku dzwoń przy wypełnianiu do kadr to wszystko Ci podpowiedzą.

Chyba tyle :yeah:
 
     
Bambalabamba 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Lis 2017
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-23, 09:41   

Witam, mam pytanie mam umowę do dnia porodu.
Zostalam przywrocona do pracy ponieważ w sierpniu rozstałam się z biedronka za porozumieniem stron a we wrześniu mnie przywrócono ponieważ byłam już w ciąży.
Mam pytanko odnośnie czy jeśli umowa kończy mi się z dniem porodu to czy będzie należała mi się paczka? Wyprawka.
Oraz co do ubezpieczenia czy będę mogła starac się o wypłacenie za urodzenie dziecka?

Jeśli pytania już były to przepraszam i dziękuję za odpowiedź i pomoc
  Ocena JMP: 7/10
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-23, 12:13   

Bambalabamba, szkoda że nie napisałaś na kiedy masz termin ale pewnie nie w tym roku więc jeśli wypełniłaś oświadczenie o dochodach i masz kartę przedpłacona to zasilenie ,paczki świąteczne dostaniesz. jeśli chodzi o wyprawkę dla dzidziusia również dostaniesz,będziesz musiała tylko po urodzeniu kopie aktu urodzenia przynieść żeby KS zeskanował do kadr i wypełnisz sobie od razu wniosek o urlop rodzicielski.
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
@kachen 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Mar 2012
Posty: 393
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-23, 16:35   

Jeszcze masz dwa dni na dziecko na urodzenie zawsze mogą ci taka absencji wstawić.. Poza tym um jest od dnia porodu nawet jak dokumenty później złożysz.. masz na to 21 dni jak chcesz mieć płacone 80%przez 52 tygodnie.. A jak nie to z automatu idzie..czyli 100%pół roku kolejne 60%akt urodzenia tak musisz przynieść.. jeśli chodzi o dopisanie dziecka do ubezpieczenia robi to jedno z rodziców druk do zusu zclna..to składasz jak dziecko masz już PESEL..
  Ocena JMP: 10/10
     
Bambalabamba 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Lis 2017
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-23, 20:20   

Termin mam dopiero na maj. Ale moja umowa kończy się właśnie z dniem porodu, czyli do końca niewiem jak to będzie.tak samo niewiem jak z ubezpieczeniem będzie jeśli nie ponawialam go. Złożyłam oświadczenie i o dziwo moja karta jest przypisana do mojego Sap mimo tego że miesiąc nie byłam pracownikiem.
  Ocena JMP: 7/10
     
Psotula

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-26, 20:03   

jes;i umowe masz do dia porodu to po porodzie zus cie przejmuje i dostaniesz tysiac kosiniakowego a nie z JMP bo juz nie będziesz ich pracownikiem,Sprawdz czy masz płacone pzy bo jak miałaś przerwę to przepadło za urodzenie
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-26, 21:04   

Jeśli ma umowę do dnia porodu, to dostaje normalny macierzyński, tyle że wypłacany z zusu. Tysiąc, o którym wspominasz przysługuje osobom, które będąc w ciąży nie pozostawały w stosunku pracy, czyli były bezrobotne.
 
     
Kluseczka26 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Lis 2017
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-12-03, 16:42   

A czy należą się nam paczki i bony na święta będąc na utopia macierzyńskim płaconym przez ZUS ?? Jak to wygląda ?
  Ocena JMP: 7/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-03, 17:00   

Nie jesteś juz wtedy pracownikiem biedronki.
 
     
Kluseczka26 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Lis 2017
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-12-03, 17:26   

Aha bez sensu
  Ocena JMP: 7/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-12-03, 17:34   

Kluseczka26 napisał/a:
Aha bez sensu

co jest bez sensu ?? Podaj choć jednego pracodawcę który daje takie bonusy byłym pracownikom .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Olciaa00

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 12 Mar 2017
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-12-18, 12:46   

Mam nadzieje ze ktos rozwieje moje watpliwosci. Umowa z biedronka konczy mi sie 30 marca, urodzila syna 30.11. zlozylam wniosek o urlop macierzynski i od razu o urlop rodzicielski aby harmonijnie pociagnac 80%. Dostalam list z biedry ze mam urlop macierzynski. Czy mam sie martwic ze udzielono mi tylko macierzynski bez rodzicielskiego? W liscie nie ma nic na temat url. Rodzicielskiego
 
     
Mili86 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 30 Lis 2017
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-12-18, 14:21   

Olciaa00, urlop macierzyński trwa 20 tyg . W twoim wypadku umowa o pracę kończy się wcześniej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo