Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
URLOP MACIERZYŃSKI ????
Autor Wiadomość
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-01, 18:23   

Umowa rozwiaze sie zanim znajoma bedzie w 3 miesiacu ciazy i wg tego pracodawca nie ma obowiazku jej przedluzac, moze o to chodzilo pani w zusie? Z tego co piszesz, przedluza wiec normalnie przysluguje jej macierzynski. Poza tym niedawno weszla ustawa, ze nawet osoby bezrobotne dostaja 1000 zl zasilku. A potem jeszcze 500+ od panstwa i bedzie miala pewnie wiecej niz z umowa, so kein Stress :)
 
     
cimcirimcim 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 06 Lis 2014
Posty: 6
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-02, 10:56   

Dokładnie taka sama sytuacja jak u mnie. Umowa od sierpnia 2014 do marca 2015, w grudniu poszłam na L4, umowę przedłużoną miałam do dnia porodu. Normalnie dostaję roczny macierzyński z ZUS-u. Chyba kobieta która tak podpowiedziała znajomej była niezbyt kompetentna, albo obie Panie się nie zrozumiały :)
_________________
Jak kopnę w szyję to zabiję;p
  Ocena JMP: 1/10
     
basia908

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-02, 12:58   

Biedroneczki dziekuje bardzo za odpowiedzi przekazalam wszystko mojej znajomej ktora pojechala dzis do zusu i zapytala sie co i jak z macierzynskim. Firma moze ale nie musi jej przedluzyc umowy, pieniazki 100% bedzie miala placone do konca porodu i potem ma 2tyg na dostarczenie dokumentow do pracy - a praca przekazuje do kard- i zus dostaje natychmiast informacje i macierzynski jest placony, przepraszam za zamieszanie i z tego co znajoma sie dowiedziala to rozmawiala z pracownikiem ktory sie uczy, zostala milo obsluzona i przeproszona ;) ciesze sie ze wszystko wyszlo pozytywnie :) pozdrawiam

[ Dodano: 2016-03-02, 12:59 ]
cimcirimcim, w ktorym miesiacu poszlas na l4? odrazu?

[ Dodano: 2016-03-02, 13:00 ]
Larrikol, dzieki za odpowiedz, mozliwe moze kobitki sie tak zrozumialy :) najwazniejsze ze wsyztsko wyjasnione :)

[ Dodano: 2016-03-02, 13:08 ]
a mam do was jeszcze jedno malutkie pytanko moje biedroneczki bo nie wiemy co kolezance powiedziec jak pomoc a ze jestesmy we trzy bardzo zgrane w biedronce to sobie pomagamy jak tylko mozliwe :)

moja kumpela z pracy jest w 1 tyg ciazy, jest tego pewna bo robili to z mezem dokaldnie tydzien temu, testy 2 zrobione i wyszla ze ciaza, za tydzien chce sie umowic do ginekologa ale na chwile obecna nie mowila nikomu w pracy - procz mi i znajomej.
U nas w miejscowosci chca wpolowie marca - zamknac lub remontowac sklep- do tej pory nikt tego nie wie kazdy z kr zks siedzi ciho nikt nic nikomu nie mowi, kolezanka ma umowe do 31.05.2015 i potem ma dostac na czas nie okreslony.
Pytanko mam ? ma powiedziec KS LUB KR ze jest w ciazy juz teraz? czy czekac co sie rozwiaze ze sklepem? wczoraj jednaj osobie nowej nie przedluzyli i dziewczyne zwolnili tez nic wczesniej jej nie powiedzieli.

Boimy sie o znajoma bo powie ze jest w ciazy? a jezeli sklep likwiduja to moze byc ze dyscyplinarnie zwalniaja wszystkich ? czy jak to wyglada? nie beda jej placic? czy po prostu ma czekac jest to pierwszy tydzien wiec wszystko moze sie wydazyc, ale najlepiej byc przygotowanym.

Bardzo prosze o odpowiedzi z gory dziekuje. wiem ze troche nie wyraznie napisalam ale ciezko to opisac ;( :) pozdrawiam was wszytskich z kujaw-pomor :)
Ostatnio zmieniony przez 2016-03-02, 14:26, w całości zmieniany 1 raz  
  Ocena JMP: 5/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-02, 14:31   

Na zwolnienie moze isc od razu, jak tylko lekarz rozpozna ciaze. Panstwowy lekarz moze nie chciec wystawic zwolnienia przed 6. tyg. Umowe pewnie dostanie juz tylko do dnia porodu, wiec to bez roznicy kiedy powie. Ja bym jednak sie wstrzymala chociaz do wizyty lekarskiej.
 
     
basia908

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-02, 14:40   

Larrikol,
dziekuje Ci bardzo za odpowiedz.
Widzialam na forum ze wszedzie sie odzywasz, jestes bylym pracownikiem biedronki? fajnie ze jest taka osoba na tym forum co wszystko wie :aniol: moze zatrudnij sie w tej wyzszej strefie biedronki? hehe albo juz pracujesz :em29:

tak jak piszesz znajoma czeka na wizyte prywatnie do swojego ginekologa jezeli bedzie ciaza to normalnie bedzie potem co msc na nfz do niego chodzila :) facet bardzo wporzadku, myslimy nawet ze da od razu zwolnienie.
to nawet jak biedronke zamkna to bd jej juz nadal placic? albo jak pojdziemy na zastepstwa na inny sklep na czas remontu to rowniez o ciazy moze powiedziec i noormalnie bd do konca porodu placic? super :P
  Ocena JMP: 5/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-02, 22:15   

Jezeli jest w ciazy to nie moga jej zwolnic. Dostanie tak samo umowe do dnia porodu i czesc. A to, ze zamykaja sklep to tez nie oznacza, ze beda wszystkich zwalniac. Zazwyczaj wszedzie brakuje etatow, wiec pewnie poprzenosza, o ile w ogole beda zamykac. Sklep musi przynosic spore straty, zeby zdecydowac sie na taki krok.
 
     
cimcirimcim 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 06 Lis 2014
Posty: 6
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-02, 23:55   

Na L4 poszłam jak byłam w 7 tygodniu ciąży, bodajże po drugiej wizycie u ginekologa jak już widać było bijące serduszko.
_________________
Jak kopnę w szyję to zabiję;p
  Ocena JMP: 1/10
     
anakonda 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 20 Cze 2016
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-07, 14:03   3/4 etatu a macierzyński

Jaką kwotę "wynagrodzenia" dostaje się na macierzyńskim, jeżeli umowę miałam na 3/4 etatu ? Rozumiem, że 80% ale w praktyce ile to jest ?

I jeszcze mam pytanie. Termin mam na kwiecień a umowę do czerwca której pewnie mi nie przedłużą. Gdzie składam papiery o macierzyński ?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-07, 14:11   

Sama najlepiej wiesz ile dostawałaś w ostatnich miesiącach. Na 3/4 etatu macierzyński niczym się nie różni. Policz z wynagrodzenia 80% i będziesz wiedziała mniej więcej.
Wszystkie papiery składasz u pracodawcy, bo w tym momencie będziesz jeszcze pracownikiem. Później przejdziesz bezpośrednio na ZUS.
 
     
~akima1305

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-09, 10:03   Macierzyski koniec umowy pzu

Heja mam pytanko . Otoz umowe mam do konca czerwca w miedzy czasie juz urodze dzidzie. Wiem ze raczej mi nie przedluza umowy na kolejny okres . I od lipca bede na macierzynskim . I oto moje pytanie pensjo dostane 80 % ? I czy na macierzynskim pobieraja rowniez ubezpieczenie grupowe ?
 
     
~pacynka 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 04 Lis 2016
Posty: 42
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-14, 07:01   

Dostałam świadectwo pracy, a tam okres mojej ciązy objety jest zwrotem "choroba", bardzo mnie to zdziwiło i zastanawiam sie czy to nie bład? Któraś też tak miała?
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 674
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-14, 21:28   

Jak byłaś w ciązy na L4 to chyba dobrze pisze
 
     
~pacynka 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 04 Lis 2016
Posty: 42
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-15, 06:53   

Tylko jak to mówią, " ciąża nie choroba" ;) Uważam to za niepoprawne, no ale może rzeczywiście, każde L4 traktowane jest jako chorobe...
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-15, 09:01   

za samo bycie w ciąży nie wypisuje się chorobowego.
 
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-15, 09:07   

Ja również na świadectwie mam napisane choroba za okres ciąży więc chyba to normalne.
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo