Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podręcznik Kasjera-Edycja 2013
Autor Wiadomość
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-05, 11:51   

MTD krótsze niż 4 dni tyczy się tylko ragału chłodniczego
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-05, 12:07   

no to dalej jestem głupia , jest ktoś mądrzejszy i mi to wyjaśni , czy będzie tak jak zwykle co biedronka to obyczaj ?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-05, 12:10   

Ale czego konkretnie nie wiesz?
 
     
#malgooooo 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 63
Skąd: z brzucha matki
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-05, 13:04   

Cześ wszystkim
U mnie na sklepie najczęstszą osobą do sprawdzania terminów ważności byłam i jestem ja.
Już nawet nie na wzgląd, że poprawnie sprawdzam i nie zastanawialam się kiedy co zdjąć. Po prostu pojmuję to w przeciwieństwie do moich koleżanek z pracy, które uwielbiam i są rzeczy, których sie nie lubi robić. Ja tam daty nawet lubię sprawdzać. Po przyczytaniu nowego podręcznika jest jasno napisane co i jak ściągać. Skoro nie ma w opisie informacji na temat pieczywa typu "Janosik" i różnego rodzaju ciast to logiczne jest to, że traktujemy te towary ze zgodnością odejmującą dwa dni od daty na opakowaniu, bez różnicy czy jest "do" czy "przed". Tak więc jeśli chleb Janosik jest z datą 20 ściągamy go 18. I naprawdę niepotrzebna ta dyskusja, gdyż wyjątki sa wymienione i tyczą się mięsa, ryb i produktów podkreślam z działu chłodniczego, dla których MTD jest 4 dni. A mowa o pieczywie jest tylko od dostawcy bezpośredniego, gdzie pieczywo ściągamy na koniec dnia. Wyjątkiem sa tez pączki i inne produkty cukiernicze- mrozone. To proste, mam nadzieję, że pomogłam.
_________________
...malgo...
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-05, 13:09   

fryndzel napisał/a:
przeciez teraz nie am spozyc przed spozyc do. jedno i drugie czytamy tak samo

Czytamy tak samo i ściągamy 2 dni wcześniej.

[ Dodano: 2013-03-05, 13:12 ]
malgooooo, a nie wydaje Ci się że właściwie nic się nie zmieniło w praktyce ściągania?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
#malgooooo 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 63
Skąd: z brzucha matki
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-05, 13:47   

Oczywiście , że się zmieniło.
Jeśli chodzi o chłodnię to na +, gdyż towar, który był opisany należy spożyć"przed", trzeba go było zdjąć odejmując trzy dni od daty na opakowaniu, teraz nie ma to znaczenia, więc polepszyło i przyspiesza to sprawdzanie dat, gdyż nie trzeba patrzeć czy coś jest "przed" czy do".
Ale jeśli chodzi o pieczywo to niestety na niekorzyść. Gdyż wcześniej zacytuję z podręcznika 2012 pkt.3.
"Pieczywo (cały asortyment znajdujący się według layoutu w danym cyklu layoutowym na regale z pieczywem, oprócz pączka który sprzedajemy przez 48h od chwili rozmnożenia.)
wycofaliśmy odejmując dwa dni od daty przydatności jeśli było"przed" i odejmując jeden dzieć od daty przydatności jesli było"do", a teraz: Zawsze odejmując dwa dni bez różnicy czy jest "do" czy "przed".
Tak więc kiedyś chleb który był "do" mógł leżeć jeden dzień dłużej. I nie piszę tu o wyjątkach, które wymieniłam w poście wyżej. Niemniej jednak zasady z podręcznika 2013r. usprawniły sprawdzanie dat, bynajmniej moim koleżankom z pracy. Pozdrawiam wszystkich.
_________________
...malgo...
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-05, 14:00   

U mnie pieczywo od zawsze miało być ściągane 2 dni przed. Jakie ściągałaś 1 dzień przed datą na opakowaniu?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
#malgooooo 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 63
Skąd: z brzucha matki
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-05, 14:57   

Np chleb żytni. Tam było nalezy spozyć do. Więc ściągałyśmy jeden dzień przed zakończeniem terminu ważności, mimo iż jest on od dostawcy bezpośredniego o ile sie nie mylę. teraz ściągamy go dwa dni jak mówi podręcznik. Ale takie było zażądzenie kierowniczki.
_________________
...malgo...
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-05, 15:00   

A od dostawcy bezpośredniego to nie powinno się ściągać codziennie na koniec dnia?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
#malgooooo 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 63
Skąd: z brzucha matki
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-05, 20:11   

Powinno. Jednak u mnie na sklepie kierowniczka każe zostawiac chleb orkiszowy, żytni i razowy.
_________________
...malgo...
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-05, 21:03   

Wiesz co malgooooo mając taką specjalistkę od terminów to cuda robiliście i nadal robicie z tym pieczywem oczywiście za pozwoleniem kierowniczki. :rool:
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-05, 23:25   

no i dalej jestem głupia bo zapytałam dzisiaj moją kierowniczkę jak mam zdejmować pieczywo z centrum i ona powiedziała że dzień przed upływem daty ważźności .^.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-05, 23:29   

A powiedziala Ci dlaczego dzien? Po mojemu jest 2
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-05, 23:37   

marta1, Ty nie słuchaj kierowniczki tylko nas. :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-05, 23:40   

kurde po mojemu też 2 no ale kierowniczka ma ostatnie słowo i co niektórzy na forum też twierdzą że 1 i kogo słuchać? może zapytać autora tej mądrej książki ? :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo