Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża i L4
Autor Wiadomość
thirty_1

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 09 Sty 2014
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-30, 11:03   

Koleżanka,która założyła temat niech da znać jak to się skończyło...
Ja miałam podobną sytuację. Byłam i prywatnie i na NFZ. Makabra.
Pierwszy lekarz potwierdził ciążę w 6 tygodniu,ale zwolnienia nie dał. Druga "pani doktor" powiedziała wprost,że cyt.:"coś widzi,ale ona nie wie co to jest...". Wkurzyłam się i powiedziałam jej,że przypomniało mi się,że połknęłam 5 złoty... W końcu koleżanki poleciły mi lekarza,który na pewno da mi l4 i faktycznie sam zapytał czy zwolnienie potrzebne a do tego okazał się świetnym lekarzem.
Powiem tak:
to moja pierwsza ciąża,więc nie wiedziałam jak to jest i jak będę się czuła i właśnie dlatego zależało mi na zwolnieniu. Wszędzie pierdzielą,że społeczeństwo się starzeje,że za mało dzieci się rodzi a tak naprawdę kobieta,która zajdzie w ciążę nie ma żadnej pomocy i wsparcia.
Smutne to...
 
     
nina98

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-19, 20:17   

W dniu wygaśnięcia umowy będę w 11. tygodniu ciąży. Powiedzcie mi, może się ktoś orientuje, jak to jest w Biedronce, czy kierownictwo przedłuża takie umowy do dnia porodu, czy ten 11. tydzień przesądza o tym, że zostanę bez środków do życia? Czy to jest zależne od tego jakimi ludźmi są KS i KR? Z tego tematu nie dowiedziałam się jaka jest odpowiedź na moje pytanie. Prawo pracy nakazuje przedłużyć umowę, która wygasa po ukończeniu 12. tygodnia ciąży. U mnie będzie 11 tydzień. Stąd moje pytanie. Czy w Biedronce wszystkie umowy są przedłużane do dnia porodu?
 
     
#etna75 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 06 Maj 2011
Posty: 95
Skąd: polska wschodnia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-19, 20:34   

Nie martw się napewno przedłużą ci umowę do dnia porodu ,nie mają wyjścia.U nas też dziewczynie zaszła w ciążę i przedłużyli umowę do dnia porodu :)
  Ocena JMP: 4/10
     
sabina1626

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-22, 20:06   

witam, jestem na macierzynskim ale konczy mi sie za 4miesiace , nie dawno dowiedzialm sie ze zaszlam w ciaze ,jak to wyglada moge isc na L4 teraz czy poczekac do konca macierzysnkiego ? wgl jak to wyglada
 
     
aniullka12345 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Kwi 2015
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-05-14, 10:38   

hej :) pracuje w B. od grudnia, tydzien temu dowiedzialam sie ze jestem w ciazy, kierownik wyslal mnie teraz na urlop bo 25 mam wizyte u swojej doktor ktora wystawi mi L4, chciałabym dowiedzieć się z ciekawości czy będąc na takim L4 beda mnie obowiązywały paczki swiateczne lub jakieś bony na 20 lecie (jesli takowe beda :) )/ z góry dziękuje za odpowiedz milego dnia :)

[ Dodano: 2015-05-17, 13:55 ]
?????
 
     
Skrzacik1

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-21, 08:57   Pomocy, ciąża

Witam.
Bardzo proszę o pomoc. W zeszłym tygodniu zatrudniłam się w biedronce a wczoraj okazało się że jestem w ciąży w 5 tygodniu. Co dalej?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-21, 09:41   

https://nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?t=2555&highlight=ci%B1%BFa , poczytaj tu i jest jeszcze kilka tematów podobnych :)
 
     
Skrzacik1

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-21, 10:12   

Tylko właśnie nie wiem co mam teraz zrobić isc na zwolnienie czy jak? Trochę tak dziwnie po kilku dniach. Ale boję się też dźwigać ciężary.
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-21, 10:36   

Ciaza to nie choroba. Spacerek do ginekologa. Bierz zwolnienie lekarskie i przynajmniej do dnia narodzin masz umowe przedluzona. Zl przez caly ten okres platne sto procent
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
Skrzacik1

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-21, 10:42   

No tak ale pracuje tylko kilka dni, nie chciałabym aby sklep lub ja lub ktokolwiek miał problemy z ZUSem
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-21, 10:54   

Sklep problemów mieć nie będzie może się tylko okazać, że za pierwszy miesiąc chorobowe nie zostanie Ci wypłacone, bo nie masz przepracowanego miesiąca :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Skrzacik1

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-21, 10:57   

Najgorsze że chciałabym pracować ale wiem ze nie powinnam chyba. Zależało by mi też zeby pracować po porodzie ale na to chyba nie ma szans jesli pojde na zwolnienie. A czy ja mogę mieć jakies problemy jesli lekarz stwierdz ze zwolnienie jest konieczne? ZUS się nie będzie czepiał?
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-21, 11:01   

Na prace po porodzie na razie się nie nastawiaj ewentualnie po macierzyńskim możesz złożyć papiery od nowa :) Zus jak ma ochotę to czepia się tak czy siak więc na to tez nie masz wpływu. Bierz zwolnienie i do domu, dbać o siebie i dziecko.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-21, 12:36   

Skrzacik1, to chyba Twoje pierwsze dziecko. Powiem Ci tak miej to wszystko w czterech literach bierz zl i zyj. Bo uwierz mi widzialem dziewczyny ktore pracowaly w poczatkowej fazie ciazy i tracily dziecko poprzez poronienie. I pretensje bedziesz miec tylko do siebie bo by pracowa. Musisz podpisac kwit zw sie zgadzasz. Jakbym byl Twoim przelozonym to na kopach bym Cie do lekarza wyslal.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-21, 12:52   

Skrzacik1, nie czekaj na nic, życie i zdrowie rosnącego maleństwa jest NAJWAŻNIEJSZE teraz :) Chorobowe i do domu. Zero pracy !! I niech dziecina zdrowo rośnie :D
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo