Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża i L4
Autor Wiadomość
~Near

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-07, 20:10   

Tzn. to nie jest spór xd Tylko każdy mówi co innego i już się pogubiłam :) Myślałam, że jak babeczka w zusie tak mówi to pieniądze powinnam dostać ale wychodzi na to, że albo ona jest jakaś niedoinformowana albo nie wiem.
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-07, 21:52   

No i wszystko masz ok. Podjęłaś pracę od 10 czyli nie masz w pierwszym miesiącu 2200 brutto tylko jest to pomniejszone o te 10 dni oczywiście % :)
Dokładnie nie wiem o co ci chodzi bo tak plączesz że ciężko wywnioskować.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-07, 23:53   

I wracamy do tematu !! Temat jest o ciąży i L4 przypominam :boks:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-08, 06:20   

Akurat dziewczyna jest i w ciazy i na L4.

[ Komentarz dodany przez: DarkSide: 2016-07-08, 08:11 ]
Mi chodzi o wcześniejsze posty. 8)
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-08, 07:48   

Ja nie bardzo rozumiem o jakie wyrownanie Ci chodzi. Piszesz o tych 10 dniach, w ktorych nie pracowalas? Nie zaplaca za to. Czy chodzi o to, ze uwazasz, ze wyplate dostalas w 80% i uwazasz, ze powinnas dostac brakujace 20?
Nie pracowalas pelnego miesiaca, wynagrodzenie oblicza sie proporcjonalnie do ilosci dni przepracowanych w danym okresie.
Normalnie wynsgrodzenie na dlugotrwalym L4 oblicza sie ze sredniej, ale w Twoim przypadku nie wylicza sredniej, bo nie maja z czego, wiec chyba beda naliczac od podstawy. Przekonasz sie za miesiac. Moim zdaniem z Twoim wynagrodzeniem jest wszystko ok, skoro dostalas to potwierdzily sie slowa kobiety z ZUS. Nie rozumiem, czego jeszcze nie rozumiesz :) mozesz tez pojsc do sklepu, w ktorym mialas pracowac i poprosic o pasek placowy lub dzwonic do kadr, jesli dalej uwazasz, ze nie gra.
 
     
~Near

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-08, 11:54   

Mówie o dwóch różnych rzeczach.

1. Apropo pierwszego miesiąca maja od 12-31 nie dostałam chorobowego. Według wszelkich prawideł nie powinnam go dostać, ponieważ od zatrudnienia nie minęło 33 dni. Z tym, że kobieta w zusie powiedziała mi, że mam ciągłość ubezpieczenia, ponieważ między jedna a drugą pracą nie minęło 30 dni. Wychodzi na to, że jest niekompetentna.


2. 1200 zł dostałam za cały miesiąc czerwiec, więc nie chce mi się wierzyć, że z 2200 brutto wychodzi 1200 netto z tym, że sama już doszłam do tego dlaczego tylko tyle dostałam. Pierwsze 33 za które pracodawca płaci były od 10 maja do 12 czerwca, więc te 12 dni mi się nie wliczało do wypłaty. Następna chyba powinna być wyższa.

W każdym razie dzięki za odpowiedzi
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-08, 12:20   

No chyba jest logiczne że przez 10 dni maja nie miałaś pracy i nikt ci za to nie zapłaci? co nie? Pani w zusie jest kompetentna dobrze ci to wytłumaczyła tylko ty nie do końca to zrozumiałaś :) jak nie dostałaś chorobowego jak byłaś na chorobowym? WTF? bo ja już jestem zielony z tego co piszesz...
Za czerwiec wypłatę dostaniesz w lipcu. To nie jest tak że te 33 dni dostaniesz od razu w pierwszej wypłacie. Rozliczamy się miesiąc w miesiąc.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-08, 13:28   

przypadek Near, jest ciekawy i myślę że jej doświadczenie i wiedza jaką już teraz ma przyda się tu na forum :) , więc podsumujmy :
- mowa jest o świadczeniach chorobowych : wynagrodzenie chorobowe które płaci pracodawca po przepracowaniu 30 dni (tkz okres wyczekiwania) , tego Near, nie otrzymała bo pracowała tylko 2 dni , oraz zasiłek chorobowy który płaci ZUS i aby go otrzymać musi być ciągłość ubezpieczenia tzn między jednym zatrudnieniem a drugim nie może minąć więcej niż 30 dni , to świadczenie zostało wypłacone
- są wyjątkowe sytuacje ale o tych można poczytać w linku który wkleił Włodarz,
jeśli coś pokręciłam to proszę mnie poprawić :)
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-08, 13:33   

Moze czym innym jest ciaglosc ubezpieczenia, a czym innym wynagrodzenie w pierwszym miesiacu. Dlaczego nie dzwonisz do kadr? Przeciez wszystko wyjasnia od razu, bez tych domyslow, ktore tu snujemy ;)
 
     
~Near

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-08, 13:35   

Omg....

Ja mówie o chorobowym od 10 maja do 31 maja czyli wtedy byłam juz zatrudniona i byłam na l4.... za te dni nie dostałam pieniędzy - pani w zusie powiedziała, że jak dośle świadectwo pracy z poprzedniej firmy (dosłałam ok 13 czerwca) to powinni mi uregulować pieniądze za chorobowe od 12 maja do 31. Z tym, że wtedy następna wypłata powinna być w lipcu , czyli teraz a żadnych pieniędzy za dni 12-31 maja nie dostałam w ogóle.

To jest przecież LOGICZNE i oczywiste, że jak nie byłam zatrudniona od 1-10 maja to nie dostane wypłaty....

Za czerwiec juz dostałam te 1200 zł wczoraj tj już w lipcu.

Nie wiem czemu jak pisze o maju 12-31 piszecie, że nie należą mi się pieniądze za 1-10... rozumiem, że może troche zagmatwałam ale jestem zdenerwowana, skołowana i do tego sfrustrowana bo pisze o jednym a Wy o drugim
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-08, 13:43   

Near, nie spełniłaś okresu wyczekiwania , w maju przepracowałas tylko dwa dni , za które dostałas wypłatę , za resztę maja nie dostaniesz wynagrodzenia , no chyba że udokumentujesz zatrudnienie i opłacanie składek przez 10 lat
https://weblog.infopraca.pl/2013/11/czy-moge-isc-na-l4-skoro-dopiero-rozpoczalem-prace/
 
     
~majster93 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 43
Skąd: Pomorskie
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2016-07-08, 14:13   

Hejka, słuchajcie mam pytanie, kolega kasjer (nie ma tutaj konta) jest na zwolnieniu od 1-14.07.2016r, potem wraca rzekomo do pracy.
Mam pytanie w związku z tym, czy pensje będzie miał jak za cały miesiąc, tzn liczoną 100% podstawy, czy te dwa tygodnie będą 80% podstawy? Bo teraz jest ta premia za obecność. Wiemy, że jej nie dostanie, ale czy wówczas to już jest ta `kara` i będzie miał 100% wynagrodzenia, czy mimo, że nie dostanie tej premii za obecność to i tak ma liczone te dwa tygodnie jako 80%? u nas każdy mówi co innego, więc już się pogubiłem, a sam jestem ciekaw jak to jest, dlatego zwracam się do Was, specjalistów :D
  Ocena JMP: 8/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-08, 14:17   

Kadry pracuja do 16, zamiast sie irytowac, zadzwon. Tutaj jak widac, nikt nie potrafi udzielic Ci zadowalajacej odpowiedzi. Js sie nie spotkalsm nigdy z sytuacja, ze kobieta po 2 dniach przynosi zwolnienie, bo nagle dowiedziala sie, ze jest w ciazy, wiec nie wiem jak to jest rozliczane. Wiem natomiast, ze w pierwszym miesiacu nie placi sie za zwolnienie, bo prscodawca nie odprowadzil jeszcze skladki. Ciaglosc ubezpieczenia masz, na wypadek leczenia jestes chroniona, ale kwestie wynsgrodzenia wyjasniaj w kadrach. Do tej pory ja juz dawno bym zadzwonila.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-08, 14:19   

majster93 napisał/a:
Hejka, słuchajcie mam pytanie, kolega kasjer (nie ma tutaj konta) jest na zwolnieniu od 1-14.07.2016r, potem wraca rzekomo do pracy.
Mam pytanie w związku z tym, czy pensje będzie miał jak za cały miesiąc, tzn liczoną 100% podstawy, czy te dwa tygodnie będą 80% podstawy? Bo teraz jest ta premia za obecność. Wiemy, że jej nie dostanie, ale czy wówczas to już jest ta `kara` i będzie miał 100% wynagrodzenia, czy mimo, że nie dostanie tej premii za obecność to i tak ma liczone te dwa tygodnie jako 80%? u nas każdy mówi co innego, więc już się pogubiłem, a sam jestem ciekaw jak to jest, dlatego zwracam się do Was, specjalistów :D
rozumiem, ze kolega jest w ciazy, skoro piszesz w tym temacie?
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-08, 14:34   

:D :D :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo