Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wnioski urlopowe
Autor Wiadomość
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-19, 21:03   

No, ślicznie uniknąłeś odpowiedzi na pytania.

Skoro tak znasz KP to wiesz, że plan urlopów określa liczbę dni przewidzianych do wykorzystania w danym miesiącu. A czytając to co piszę wiedziałbyś że nie piszę o takiej sytuacji jaką przedstawiasz.

To że urlop jest przewidziany w danym miesiącu nie oznacza że musi być w tym terminie wykorzystany. W tym celu m.in. był zapis o konieczności wykorzystania zaległego urlopu do końca marca a teraz września następnego roku.

Teoretycznie jeśli pracownik nie złoży wniosku pracodawca NIE MOŻE zmusić go do wzięcia urlopu nawet jeśli ten urlop jest przewidziany w planie urlopów. NIE MA takiej prawnej możliwości.
Jedyną sytuacją kiedy może zmusić pracownika to sytuacja kiedy upływa termin wykorzystania zaległego urlopu - przed końcem września roku następnego pracodawca ma prawo zmusić cię do jego wykorzystania.

A w biedronkach urlopu KS wypisują kiedy chcą i jak chcą.

Jak widzisz to forum przegląda masa ludzi i jakoś nikt nie protestuje...
 
     
~kuba_buba_ 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 38
Skąd: Wrocław
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-19, 21:13   

~ondrasz - skoro widzisz problem, który wg Ciebie jest łamaniem prawa, możesz zawsze zawiadomić o tym BOP, albo Państwową Inspekcję Pracy. Przez nie zgłaszanie tych przypadków wyrażasz milczącą zgodę na taki proceder.
_________________
Boże spraw żeby mi się chciało jak mi się nie chce.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-19, 21:20   

Ale tu nie ma zadnego lamania prawa itp. to niby co zglaszac? W firmach, w ktorych funkcjonuje plan urlopow tak jest i juz, urlop owszem jest dla pracownika, ale niekoniecznie wtedy kiedy on se tego zyczy, tylko kiedy pracodawca moze sobie pozwolic na jego wydanie.
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-19, 21:57   

Czytałam w kp, że jedna połowa urlopu to decyduje pracodawca, a drugą pracownik.
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-19, 22:20   

ondrasz napisał/a:
A w biedronkach urlopu KS wypisują kiedy chcą i jak chcą.

Naprawde ci współczuje... ;(
Wcześniej odnosłem się do tego że wg ciebie w "normalnych" firmach pracownik idzie na UW kiedy chce. Dlatego spytałem co to wg ciebie normalna firma.
Jeśli ktoś tobie planuje UW jak chce, bez brania pod uwagę twoich wniosków i ty się z tym nie zgadzasz to nie żal się tu na forum tylko zrób tak jak proponuje ci kuba buba.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-19, 22:58   

ja pracowałam wcześniej w różnych firmach nie związanych z handlem i tam też obowiązywał tkz. plan urlopowy moim zdaniem jest to kwestia dogadania się przecież to logiczne że wszyscy nie mogą iść na urlop w jednym czasie...
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-20, 23:37   

kowalski - odpowiedz szczerze na pytania zadane powyżej. A dopiero potem mi współczuj. Bo wpisałeś sobie że jesteś KS.... Ale oczywiście usiłujesz uniknąć odpowiedzi na bardzo proste pytania.... Czekam... Być może to ta Twoja biedra jest tą jedną jedyną.... a może jedną z "tysięcy"...
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-21, 19:07   

Pytasz z jakiego powodu odmawiam udzielenia urlopu na wniosek pracownika...? Już ci odpowiadam. Zwykle tego nie robie. Po prostu co roku na przełomie listopada i grudnia proszę pracowników by wpisali swoje propozycje urlopów na kolejny rok. Zaznaczam by sami między sobą się dogadali tak by nie wnioskowali o urlop w tym samym terminie. Niestety nie jest nas zbyt wielu i jak kilka osób będzie w tym samym czasie na jakiejkolwiek absencji jest problem. Wyobraź sobie, że na powiedzmy 10 kasjerów 6 chce urlop w terminie np 01.07 -12.07... Jak wg ciebie kierownik sklepu ma zorganizować pracę? Sklonować się? Niestety nie da się. I wtedy by zapewnić normalny tok pracy trzeba odmówić wydania urlopu w takim właśnie terminie. Ale jak pisałem wcześniej nie mam z tym problemu :yeah:
Drugiego pytania nie rozumiem... Ile wniosków pracownicy złożyli mi przed wydaniem urlopu...? O co ci chodzi? Wniosek urlopowy drukuje się gdy pracownik idzie na urlop.
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-22, 19:57   

i zbliżamy się do sedna problemu....
Jakim prawem to KS czy ZKS drukuje wniosek urlopowy? Dlaczego od ich widzimisię zależy kwestia wydrukowania wniosku?
Wnioski powinny być dostępne bez ograniczeń wszystkim pracownikom w każdym czasie niezależnie od obecności i widzimisię kadry - pracownik wypełnia wniosek urlopowy a szef udziela bądź nie udziela urlopu. Jeśli pracownik nie ma dostępu do wniosków urlopowych to znika niejako problem odmowy wydania urlopu - nie ma wniosku nie ma odmowy.... formalnie rzecz biorąc.

Wniosek musi był złożony PRZED udzieleniem urlopu. KS nie ma prawa w grafiku przewidywać urlopu nikomu jeśli nie ma złożonego wniosku o urlop.

Co do początkowych zdań postu.
Od tego jest plan urlopów aby eliminować sytuację w której jak piszesz 60% załogi chce iść w tym samym czasie na urlop - jednak jeśli został sporządzony właśnie taki plan urlopów i w takim terminie zostało to ujęte to cóż.... KS niech sam jedzie na miotle a jak się nauczy układać plan to więcej takich sytuacji miał nie będzie. Jednak jeśli plan urlopów został tak ułożony że w całym m-cu lipcu ogólnie 6 z 10 osób ma przewidziane po 2 tygodnie urlopu to masz obowiązek w tym miesiącu im ten urlop udzielić. Możesz regulować sobie terminem . Odmówić możesz w zasadzie tłumacząc się tylko ZL jako sytuacji nieprzewidywalnej. I w takim przypadku powinna się liczyć data złożenia wniosku urlopowego.... a to niestety nie zależy od pracownika...

Plan urlopów również powinien być podany do wiadomości pracownikom po jego zatwierdzeniu oraz w przypadku każdej jego modyfikacji. A kadra jest od tego żeby pilnować między innymi jego realizacji.
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-22, 21:57   

ondrasz napisał/a:
Jakim prawem to KS czy ZKS drukuje wniosek urlopowy? Dlaczego od ich widzimisię zależy kwestia wydrukowania wniosku?

Ondrasz, nie chce mi sie już tobie tego tłumaczyć ;( . Idź najlepiej do swojego KS i poproś żeby łopatologicznie ci to przedstawił. Najlepiej niech włączy OHR i wszystko pokaże.
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-22, 23:58   

Co za problem masz? Po co Ci druk wniosku? Piszesz na kartce podanie o urlop i dajesz ks. Finito. KS potrzebuje pewnie swoich druków, to na podstawie tego czy wyda Ci urlop w danym okresie, to wydrukuje potrzebny druk i tyle. Kierownik ma obowiązek przyjąć od Ciebie każde pismo, a co potem musisz wypełnić, to już zależy od sprawy z jaką się zwracasz.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-23, 15:52   

Wnioski drukuja sie same automatycznie...
 
     
malutka18-87-19

Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-23, 23:29   

a co jeśli taki drukowany wniosek zniknie ??
 
     
@makota


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 222
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-24, 00:19   

malutka18-87-19 napisał/a:
a co jeśli taki drukowany wniosek zniknie ??

hym... generalnie to nie wiem, ale... mój kiedyś zniknął, nie z mojej winy, broń boże , ale gdy już byłam na urlopie, potem miałam pięć dni urlopu gratis od firmy :)
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-27, 23:53   

pracownik napisał/a:
Czytałam w kp, że jedna połowa urlopu to decyduje pracodawca, a drugą pracownik.

:szczena:
pracownik podaj dokładnie gdzie to wyczytałaś -moze artykuł?Bo to bzdura jest.

nie wiem czy płakać czy śmiać sie -czytając niektóre posty.ondreasz- po to jest plan urlopów aby sie dogadac i aby nie było takich sytuacji ze 6 osób chce isc w jednym terminie na urlop.
współczuje ci takiej załogi jak nie potraficie sie dogadać!

a skoro jest plan urlopów to w danym terminie mój KS mówi :Zdzicha od pn masz urlop (oczywiście wcześniej dogadany i ustalony) i robiąc grafik wstawia mój urlopik i jak napisała Larikol wniosek drukuje sie automatycznie.i nieraz była sytuacja ze ktoś rezygnował z urlopu zapisanego w planie bo ktoś inny sie rozchorował-wtedy taka osoba szła zaraz po powrocie chorowitki lub w innym dogodnym terminie. a ile razy było ze komuś cos wypadło i prosił o wydanie swojego urlopu wcześniej lub później w miare mozliwości- i tez nie było problemu.
KWESTIA DOGADANIA SIE!
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo