Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie z przedstawicielem JMP S.A w dniu 03.12.12
Autor Wiadomość
KZ SOLIDARNOŚĆ 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Gru 2012
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-09, 22:59   

piotrek30 poproszę o adres i klucz do ,,mojego gabinetu" bo czegoś takiego nie posiadam :bu: no chyba że pisanie i sianie zamętu na forum to twoja dodatkowa dobrze płatna praca?
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność"
     
~kuba_buba_ 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 38
Skąd: Wrocław
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-10, 00:30   

Obrzucanie się błotem jeszcze chyba nikomu nic pozytywnego nie przyniosło. Z takiej walki cieszyć może się tylko ten kto nie chce zmian.
A z drugiej strony JMP dobitnie pokazuje gdzie jest miejsce pracowników czy ZZ. Nawet nie starają się tworzyć pozorów przez dopuszczenie Związku przy współtworzeniu procedur zawartych w podręcznikach.
_________________
Boże spraw żeby mi się chciało jak mi się nie chce.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-10, 07:41   

no fakt piotrek30 pojechał za ostro ale jego pytania o straty , punkty tk i brak ochrony są zasadne...
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-10, 19:48   

Marta1 firma doskonale wie w tym takie tamaty powtarzane są dosc często na spotkaniach i co ma zz zrobic skoro firma mówi nie.
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-10, 21:17   

piotrek30 napisał/a:
solidarność.....kiedyś działała, teraz siedzi na dupskach w swoich gabinecikach(wyposarzonych oczywiście przez JMP), niby rozmawiają, niby coś robią. 4% podwyżki???? ale walczyli ,jak lwy. 4%(na składkę nie starczy). Z czego jesteście tacy zadowoleni? Ilu was tam jest? 5-u, co stało z transparentami w Warszawie? Chwalicie się, że to dzięki wam płaca w tej firmie jest tak wysoka , socjalne takie bogate, ale pokażcie to na przykładzie biedniejszych firm. JMP wmówi wam,że dostali ostro po d... tyłku na euro, otwierają to czy tamto, trzeba oszczędzać, a Wy ... ok muszą oszczędzać, i cisza. Jaka jest strategia na 2013 rok? Dlaczego drastycznie wzrosły straty na sklepach? Zapytajcie JMP. Po co kolejne - dodatkowe pytania w kwestionariuszu tk,zmiana punktacji, wywalenie ochrony ze sklepów? pytaliście?


Mocne i ostre słowa!!!!
Zadam do wszystkich pytanie, a zarazem po części odpowiem!!!!!
Po co są związki zawodowe w JMP !!! pracownicy często odpowiadają na to pytanie, że fajna praca, kasa jest , warunki ok (po co wstępować do ZZ) itp. Może tak jest, ale związki zawodowe są po to aby nie było nam już więcej gorzej w pracy. Lepiej żeby nam było jeszcze lepiej niż gorzej.Stare czasy mamy za sobą i teraz jest czas aby wstępować do związków zawodowych , być członkiem i pilnować tego co mamy a zarazem systematycznie poprawiać. Pamiętajmy jeszcze o jednym, że siła jest w członkach związku, jeśli będzie 70%-80% uzwiązkowienia w JMP to piotrek30 nie będzie musiał takich rzeczy pisać. Wszystko zależy od pracowników, ich zaangażowania i skuteczności.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
@Mała82 


Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 613
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-10, 21:24   

A jaki mamy obecnie % uzwiązkowienia w JMP?
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-10, 21:32   

Na 38tyś pracowników-bardzo małe uzwiązkowienie.
Jeszcze napisze do piotrek30: Jeśli zmobilizujesz pracowników do wstępowania do ZZ tak abym poczuł na swych plecach mur i słowa jeden za wszystkich , wszyscy za jednego, to gwarantuje tobie, że dla ciebie wynegocjuje taki regulamin premiowy, że tajemniczy klient będzie tobie kłaniał się w pas i papierki na sklepie zbierał a wyniki za kontrole TK będziesz maił 100%.i co miesiąc premie na koncie.
Przykład uzwiązkowienia :
20% - pracodawca mówi a co oni mogą nam zrobić
40% - pracodawca stwierdza : robi się niebezpiecznie
70% - pracodawca jest już zagrożony i sam prosi związki zawodowe o rozmowy , zgadza się na postulaty strony społecznej Itp.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
@Mała82 


Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 613
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-10, 21:39   

Problem w tym, że u nas w firmie info o związkach jest małe albo żadne i ludzie czasem nawet nie wiedzą, że coś takiego istnieje
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-10, 21:44   

Mała82 napisał/a:
Problem w tym, że u nas w firmie info o związkach jest małe albo żadne i ludzie czasem nawet nie wiedzą, że coś takiego istnieje


Mała82 - ja wiem , blokada informacji i dlatego wykorzystujemy wszystkie środki dotarcia do pracownika i informowania.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
@Mała82 


Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 613
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-10, 21:50   

Najlepszy środek -telefon lub bezpośredni list do domu, bądź zaangażowanie aktualnych związkowców na poszczególnych sklepach, może to przyniesie jakiś skutek
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-10, 22:26   

zz-biedronka napisał/a:
poczuł na swych plecach mur i słowa jeden za wszystkich , wszyscy za jednego,

Gdyby pracownicy potrafili się tak zjednać to na cholerę im związki ? Wtedy to poniekąd oni dyktowali by warunki JMP , bo wszystkich by i tak nie zwolnili :)
Każdy kto potrzebuje zasięgnąć info o związkach może to zrobić sam tylko po co ?? Wystarczy spojrzeć na tematy poruszane na zebraniach -- obłęd i tragedia.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
aka
Gość
Wysłany: 2012-12-11, 07:48   

Ale dlaczego wspólnie nie określimy co nas boli? Wydaje mi się że każdy powinien napisać co zaobserwował, co go niepokoi, i jakie ma odczucia.

Ja sam się czuje zastraszony, tutaj od razu sprostowanie, nie bezpośrednio tylko tym, że na każdym kroku szukają na ciebie haka. Czuję się zastraszony przez między innymi:
- kontrolowane dostawy (gdzie w poprzednim roku była to legenda, a teraz wszyscy dookoła dostają za nie nagany)
- zauważcie jak KR-y zaczęli formalnie pisać w pamiętnikach, moje przemyślenie na ten temat - wiedzą co się dzieję i tworzą swoją linię obrony,
- co chwila jakieś oświadczenie/wyjaśnienie odnośnie rzeczy które kiedyś nie miały aż tak istotnego znaczenia,
- "raport produktywności kasjerów" - co to jest, to jest w ogóle zgodne z prawem, zaganianie pracownika jak "murzyna" do roboty, każdy ma swoje tempo, ja to rozumiem, jedni pracują szybko inni przeciętnie. Nie podoba mi się metoda wiecznego wytykanie błędów, moim zdaniem pracownik, potrzebuję równowagi, trochę pochwał i trochę upomnień.
- nacisk na kierownictwo sklepów - czyli każą nam wyciskać ostatnie soki z pracowników aby nie było potrzeby dokładania etatów na sklep. Rozliczają Cię z twojej pracy mimo, że dobrze wiadomo, że kierownik zmiany ostatnimi czasy(czyt. ostatnie 3 kwartały) jako jedyny pracuje na sklepie, dba o czystość, dostępność, obsługę klienta i inne standardy (i jakim cudem jeden człowiek ma wykonać pracę całego zespołu) nie rzadko obsługując na kasie, a gdzie tu czas na: kontrole stanów, teczki personalne(nie pamiętam kiedy je ostatnio widziałem), transfery miedzy sklepami, przemyślane zamówienia, praca z harmonogramem, OHR!. Mój ostateczny wniosek - Twoja zmiana zawsze musi nadrobić to co poprzednia nie zdołała zrobić (a pracuje z, moim zdaniem, zajeb*** zespołem kierowników i kasjerów), efekt końcowy - ankieta TK znacznie obniżająca premię.
- rozdmuchane akcje reklamowe, a podobno mamy oszczędzać (gasimy światło, mniej drukujemy, mniej długopisów!, biurówka na styk no i tak zwane "zamrażanie pieniędzy")

A tak dodatkowo chciał bym powiedzieć, że jak patrzę na tą naszą gazetę biedronkową to po prostu mnie coś trafia. Sama propaganda, autosugestie i zdjęcia "bogów".

Może inaczej bym to odbierał jak bym zaczął pracę w Biedronce w roku 2012, ale niestety patrzę przez pryzmaty kilku wcześniejszych lat. Praca cały czas na tak wysokich obrotach tak eksploatuję, że jak wracam do domu to tylko jeść i spać, a podobno 2013 ma być bardziej "hardcore". Pozdrawiam u mnie produktywność ok. 750 dziennie.
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-11, 08:32   

Normalnie byłeś u mnie na sklepie i znasz mojego KR :szczena:
Jestem kasjerem, ale widzę, co się dzieje i masz całkowitą rację! Tempo, tempo i jeszcze raz tempo!!!
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-11, 18:23   

aka napisał/a:
Ale dlaczego wspólnie nie określimy co nas boli? Wydaje mi się że każdy powinien napisać co zaobserwował, co go niepokoi, i jakie ma odczucia.

Spotkania ZZ z przedstawicielem JMP są cykliczne, średnio co 3 miesiące. Można w odpowiednim dziale podać tematy które wg nas powinny być poruszone.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-11, 18:38   

jan kowalski napisał/a:
Można w odpowiednim dziale podać tematy które wg nas powinny być poruszone.

Przecież związkowcy to również pracownicy JMP , pomijam fakt ,że skoro udzielają się na forum to tez je czytają i to wszystko mało aby wiedzieć jakie tematy powinny być poruszane ?? No chyba ,że to przypadki oderwane od rzeczywistości i potrzeba im aby Józek z Komprachcic napisał ,że trzeba zapytać o przerwy a Kazek z Plutkowa ,że przydałoby się wyjaśnić dlaczego jedne sklepy mimo widocznych uchybień maja premie miesiąc w miesiąc a inni żeby się zes.... mieć jej nie będą.
Tylko czym wtedy te biedne związki będą tłumaczyć swoje nic nie robienie ??
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo