Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Premia obecnościowa
Autor Wiadomość
Lumi1991 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Paź 2020
Posty: 6
  Wysłany: 2020-12-22, 18:14   Premia obecnościowa

Witajcie,
Jak to jest z premią obecnosciowa jeśli dajmy na to przytrafiły mi się w miesiącu 4 dni zwolnienia lekarskiego? Premia za obecność w pracy jest naliczana procentowo co do nieobecnych dni czy ucinają całość z całego miesiąca, nie ważne ile dni byłam na zwolnieniu?
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-22, 18:59   

Jeden dzień niezaplanowanej nieobecności, która jest usprawiedliwiona (urlop na żądanie, krótkotrwałe zwolnienie lekarskie) - firma zabiera 25% frekwencyjnej. Przy dwóch dniach jest to 50%, przy trzech i więcej utrata całości premii. Nie dotyczy sytuacji wynikających z kodeksu pracy typu opieka na dziecko lub dzień wolny za krwiodawstwo, wówczas firma wypłaca premię frekwencyjną adekwatnie do liczby faktycznie przepracowanych dni. Umiem się też wypowiedzieć że w przypadku zaplanowanej nieobecności (urlop wypoczynkowy) firma także wypłaca premię frekwencyjnie, wówczas proporcjonalnie do liczby faktycznie przepracowanych dni.

Ja teraz za listopad miałem ucięte 25% frekwencyjnej właśnie.
 
     
Lumi1991 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Paź 2020
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-12-22, 19:19   

To ogólnie rzecz biorąc, nie ważne czy obecność jest zaplanowana czy też nie, firma i tak premie podliczy procentowo. Czy jednak za urlop nie należy się dodatkowy ekwiwalent?
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-12-22, 19:49   

Lumi1991, mieszasz pojęcia. Uż czy L 4 to co innego niż zwykły urlop,
_________________
cvb83
 
     
Lumi1991 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Paź 2020
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-12-22, 19:52   

CVB83 napisał/a:
Lumi1991, mieszasz pojęcia. Uż czy L 4 to co innego niż zwykły urlop,
nigdzie w żadnym poście nie ujęłam pojęcia UŻ. Pytam wyłącznie o zwolnienie lekarskie a w drugiej kolejności o urlop.
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-22, 20:08   

Lumi1991 napisał/a:
CVB83 napisał/a:
Lumi1991, mieszasz pojęcia. Uż czy L 4 to co innego niż zwykły urlop,
nigdzie w żadnym poście nie ujęłam pojęcia UŻ. Pytam wyłącznie o zwolnienie lekarskie a w drugiej kolejności o urlop.


Nie do końca mieszam pojęcia, gdyż krótkotrwałe zwolnienie lekarskie 1 dzień też spowodowałoby utratę 25% premii frekwencyjnej, 2 dni L4 - 50% premii, 3 dni i więcej - zabierają 100% premii frekwencyjnej. Więc odpowiadając na główne pytanie postu - 4 dni L4 powodują utratę 100% premii frekwencyjnej. Po drodze odpowiedziałem bardzo dokładnie, jak firma wypłaca premię frekwencyjną przy nieobecnościach. Wszystko w temacie.

[ Dodano: 2020-12-22, 20:09 ]
Lumi1991 napisał/a:
To ogólnie rzecz biorąc, nie ważne czy obecność jest zaplanowana czy też nie, firma i tak premie podliczy procentowo. Czy jednak za urlop nie należy się dodatkowy ekwiwalent?


Należy się. Jest coś takiego jak wynagrodzenie urlopowe.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo