Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SOP- SYSTEM OCENY PRACOWNIKOW
Autor Wiadomość
asia30
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-14, 23:09   

no mam taką nadzieję :) jesli będą brali pod uwage opinię poprzedniej kierownik to super za zresztą ja się tym tak bardzo nie przejmuję jak by to zabrzmieć miało :)

//---
uzytkownik usuniety na zyczenie.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-14, 23:11   

i masz asia rację najważniejsze to robić swoje najlepiej jak się potrafi i nie bać się nowych wyzwań :)
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-15, 11:21   

Trzeba pracowac na danym stanowisku od czerwca, jesli jestes nowa to nie bedziesz wogole oceniana
 
     
~claudia76 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Lis 2011
Posty: 38
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-25, 17:40   

Moim zdaniem SOP nie jest taki zły, tzn fajnie jest wiedzieć czy dobrze wypełnia sie swoje obowiazki i co ewentualnie trzeba zrobić by stac sie efektywnym.
Jestem po ocenie i rozmowie z KS. Mam powyzej oczekiwań z potencjałem na ZKS i fajnie bo, zalezy mi na swoim rozwoju, a skoro firma daje taka mozliwosc to, postanowiłam skorzystać.
Pracuje 1 1/2 roku i od listopada mam cały etat. Czuję się doceniona i potrzebna, a dla mnie to, najważniejsze :P
 
     
PrzyjacielForum
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-25, 18:22   

claudia76, takich nam trzeba :boks: ;)
 
     
Rico77

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 18
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-25, 20:17   

claudia76, gratuluję, coraz mniej jest ambitnych osób. Świetnie, że chcesz się rozwijać, jest coraz mniej osób z takim nastawieniem.
Nie martwcie się, jeżeli dostaniecie ocenę zgodnie z oczekiwaniami (a uważacie, że powinna być wyższa), zwłaszcza zks, którzy chcecie awansować. Kiedy wasz KR, ale i też inny będzie otwierał sklep, a Wy będziecie ciągle pokazywać, że uczycie się, rozwijacie się, ocena nie będzie miała znaczenia. Zostaniecie w tym momencie jeszcze raz ocenieni przez KR w porozumieniu z KS, zupełnie poza SOP. Będziecie wtedy brani pod uwagę i pomimo oceny, możecie w razie potrzeby awansować. Głowa do góry, wszystko zależy od Was :yeah:
SOP jest fajnym pomysłem, można go dobrze wykorzystać do rozmowy z ludźmi, chociaż dane wprowadzane do OHR są tak skąpe, że nie mam pojęcia co oni z nich analizują :rool: SOP, nie SOP, swoim ludziom trzeba na bieżąco dawać informacje zwrotne, tak jak i oni nie powinni się bać i prowadzącym zmianę od razu takiej udzielać ;)
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-30, 14:41   

Czy dostanie oceny powyżej oczekiwań z potencjalem do awansu daje nam mozliwosc awansu w najblizszej okazji i co to daje w praktyce? pytanie do kierowników sklepu ?
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
#grubymisiu

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 87
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-30, 18:35   

oznacza to,ze gdy beda potrzebowac zastepcy kr nie bedzie pytal kierownikow kto by sie nadal,tylko bedzie mial ocene i na rejonie bedzie mial np 4 kasjerow do awansu -to bedzie mial z czego wybierac.u nas byla teraz taka sytuacja potrzebny bylkierownik sklepu dwoch zastepcow mialo ocene powyzej oczekiwan ,ale odmowili awansu.wiec kr wybral zastepce ktory mial zgodnie ,ale z potencjalem do awansu :yeah:
_________________
grubymisiu
 
     
biedronka28

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-02-03, 20:52   

Niewiem jak na innych sklepach,ale u Mnie na sklepie ocena zależy od tego kogo kierowniczka bardziej lubi,np.pupilki które sie jej przylizują są lepiej oceniani niz reszta.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-02-03, 23:47   

biedronka28, dobrze ujęte :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
~jupi

Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 59
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-02-03, 23:59   

Nasz KR informował kierowników kto jaką ocenę ma dostać.
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-02-04, 11:22   

Takie ocenianie jest trudne. Zawsze będzie nosiło ślady subiektywnej oceny. Inna sprawa to to, że każdy ma o sobie jakieś tam wyobrażenie. Nawet na forum widać, że udzielają się w większości pracownicy, którzy są "naj" w firmie. Niestety czasami przełożony może mieć inne zdanie.
Może trzeba przetrawić ocenę, z którą się nie zgadzamy i zastanowić, dlaczego inni widzą mnie inaczej niż ja siebie?
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-02-04, 11:43   

trzystopniowa ocena nigdy nie będzie sprawiedliwa...uśrednianie...
zastanawia mnie jedno.. skoro kierownicy wystawiają ocenę poniżej oczekiwań... czy to przypadkiem nie świadczy ( oczywiście nie o wszystkich) o ich złym zarządzaniu ludźmi? skoro pracownik... nie wpada w poszczególne kryteria oceny.. czy nie należy przeszkolić takiego pracownika? skoro dopuszczają w swoich zespołach do takich ocen... czyli świadomie obniżają efektywność własnych zespołów....
a z drugiej strony... po co się tłumaczyć kr z oceny poniżej oczekiwań... więc pracownicy dostają zgodnie z oczekiwaniami.... ;) ...
SOP.. dobry pomysł... realizacja wykonanie nieszczególnie ( oczywiście nie uogólniam, bo znam sklepy gdzie KS... przeprowadził/a naprawdę w profesjonalny sposób)
 
     
PrzyjacielForum
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-04, 11:46   

biedronka28 napisał/a:
Niewiem jak na innych sklepach,ale u Mnie na sklepie ocena zależy od tego kogo kierowniczka bardziej lubi,np.pupilki które sie jej przylizują są lepiej oceniani niz reszta.

U mnie też kryteria oceny pracownika znane są tylko kierowniczkowi. Wszędzie są równi i równiejsi, bardziej lub mniej lubiani. Dlatego uważam, że ten cały cyrk nie jest miarodajny. Jest skierowany pod konkretne osoby ;/
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-02-04, 11:58   

SOP.. to system który ma wesprzeć marketing firmy...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo