Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Świadectwo pracy.
Autor Wiadomość
@agaF 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 352
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-16, 12:08   

tu musi być jakiś myk... nie obraź się, ale może tylko czekał na jakiś haczyk żeby się Ciebie pozbyć?? przecież lepiej napisać, że z winy pracodawcy, bo bali się sądowania z Tobą, ponieważ NN by do tej sprawy nie bardzo pasowało... to nie jest nieobecność nieusprawiedliwiona gdyż zadzwoniłeś do pracy i powiedziałeś co się stało. Jaki problem było Ci wpisać wolnego, a jak jakiś dłuższy czas to urlopu bezpłatnego??? według mnie żaden problem- życzliwość kierownika... mógł też podpowiedzieć Ci abyś przyniósł ZL od lekarza, na pewno by Ci wystawił jakbyś powiedział o co chodzi... łapówka w Polsce to standard... jak trzeba to się daje, a jak można to się bierze... hehe ale będzie teraz aferka... ;)
  Ocena JMP: 2/10
     
Kochaś
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 10:53   

lenka* napisał/a:
Kochaś, a masz zniżkę? ;)


Nie mam żadnej zniżki, ale od czasu do czasu dostaję gratisy w postaci piw do degustacji :) . W jednym słowie jest o niebo lepiej niż w Biedronce, więc jeśli u Was są takie Sklepy Firmowe, to nie zastanawiajcie się zbyt długo i złóżcie papiery lub śledźcie lokalne strony internetowe, i w razie czego wysyłajcie papiery. Na pewno nie pożałujecie :yeah: .


agaF napisał/a:
tu musi być jakiś myk... nie obraź się, ale może tylko czekał na jakiś haczyk żeby się Ciebie pozbyć?? przecież lepiej napisać, że z winy pracodawcy, bo bali się sądowania z Tobą, ponieważ NN by do tej sprawy nie bardzo pasowało... to nie jest nieobecność nieusprawiedliwiona gdyż zadzwoniłeś do pracy i powiedziałeś co się stało. Jaki problem było Ci wpisać wolnego, a jak jakiś dłuższy czas to urlopu bezpłatnego??? według mnie żaden problem- życzliwość kierownika... mógł też podpowiedzieć Ci abyś przyniósł ZL od lekarza, na pewno by Ci wystawił jakbyś powiedział o co chodzi... łapówka w Polsce to standard... jak trzeba to się daje, a jak można to się bierze... hehe ale będzie teraz aferka... ;)


Wszystko jest możliwe i nie zdziwię się, że jeśli było tak, że ktoś czekał na jakiś haczyk, aby się mnie pozbyć. Chodzą też plotki, że ochroniarz, który zajął moje miejsce mógł mieć coś z tym wspólnego, ale nie będę o tym rozmawiać. Szkoda na to mojego czasu.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 13:04   

no i znalazłem jeden sklep blisko siebie , no może z 25 km ode mnie ale bywam tam oddawać osocze to można uzupełnić płyny -sklep w Gdańsku Noteckie wygląda ciekawie zwłaszcza na miodzie chociaż mi podejdzie chyba koźlak u nas robił koźlaka Amber

[ Dodano: 2013-03-17, 13:06 ]
no i ten fantazyjny metalowy korek jak w piwach z przed lat .........
 
     
Kochaś
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 13:13   

Robertty napisał/a:
no i znalazłem jeden sklep blisko siebie , no może z 25 km ode mnie ale bywam tam oddawać osocze to można uzupełnić płyny -sklep w Gdańsku Noteckie wygląda ciekawie zwłaszcza na miodzie chociaż mi podejdzie chyba koźlak u nas robił koźlaka Amber

[ Dodano: 2013-03-17, 13:06 ]
no i ten fantazyjny metalowy korek jak w piwach z przed lat .........


Jak lubisz słodkie piwa polecam Gniewosza Ciemnego, Koźlaka, Korzenne oraz na miodzie akacjowym (najsłodsze piwo, które jest dostępne w Sklepach Firmowych Browaru Czarnków). Z mniej goryczkowych polecam wszystkie Lagery (czyt. jasne pełne) oprócz niskopasteryzowanego, które jest dość goryczkowe. Tak samo Czarnkowskie Ciemne pomimo dodania karmelu jest bardzo goryczkowate. Ale co będę się rozpisywać, jeśli sam możesz spróbować innych wyrobów.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 22:23   

Coś się chłopaki pogubiliście, temat na pewno nie jest o piwach i prosze do niego wrócić!
 
     
Kochaś
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-18, 06:06   

Larrikol napisał/a:
Coś się chłopaki pogubiliście, temat na pewno nie jest o piwach i prosze do niego wrócić!



Dla Ciebie wszystko :aniol: . Robertty, jak będę miał wolną chwilę w pracy, to założę odpowiedni temat w odpowiednim dziale :D.

[ Komentarz dodany przez: Larrikol: 2013-03-18, 11:53 ]
Ostrożnie z deklaracjami :P
 
     
~Affik65 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 54
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-20, 21:22   

ciekawy jestem jak bedzie z moim swiadectwem pracy? tez mi zalezy zeby dala mi rejonowa w dniu rozwiazania umowy. jesli nie to bedzie jazda...
_________________
Chcialem dobrze- wyszlo jak zawsze.
  Ocena JMP: 5/10
     
Kochaś
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-21, 06:44   

Affik65 napisał/a:
ciekawy jestem jak bedzie z moim swiadectwem pracy? tez mi zalezy zeby dala mi rejonowa w dniu rozwiazania umowy. jesli nie to bedzie jazda...


Wątpię, aby Ci KR dała świadectwo pracy z dniem rozwiązania umowy, bo w większości przypadków, jak nie w każdych świadectwa pracy wysyłają pocztą na wskazany adres. Tak też było w moim przypadku. Wiem, co czujesz, bo pewnie potrzebujesz tego świadectwa pracy do nowej pracy. Tak było w moim przypadku, że go potrzebowałem do obecnej pracy, ale trafiłem na spoko Kierowniczkę Regionalną Sprzedaży, która powiedziała mi, że poczeka i poczekała. Obyś i Ty trafił na taką osobę w nowej pracy.
 
     
nowezycie22

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-14, 13:55   

hej.mam problem bo chce podjąć nową prace ale przez to że juz co najmniej 2 tygodnie czekam na świadectwo pracy nie mogę działać. Gdzie mogę dowiedzieć sie zy mi je juz wyslali? pracowałam w błoniu
 
     
~zjebosz 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 45
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-15, 15:45   

Kochaś napisał/a:
nanna2222 napisał/a:
Kochaś a co się stało, że już nie pracujesz? Bo z tego co mi wiadomo to bardzo zabiegałeś o pracę w Biedronce.


Co się stało, że nie pracuję? To jest trochę długa historia, ale pokrótce opiszę ją. W połowie sierpnia minionego roku jadąc do pracy dostałem telefon ze szpitala, że stan mojego taty znacznie się pogorszył, że musi zostać przetransportowany do specjalistycznej placówki zajmującej się leczeniem chorób serca. Oczywiście po tym telefonie powiadomiłem KS, że nie będzie mnie z w pracy powodu ważnych spraw rodzinnych. Oczywiście KS przyjął to do wiadomości i przez okres dwóch tygodni było wszystko pięknie (pochwała od paru ZKS za całokształt). Jednak jakież było moje zdziwienie, kiedy pięć minut przed końcem zmiany zawołał mnie KR wręczając mi wypowiedzenie za NN, o której napisałem powyżej. Poza tym na moje szczęście KR napisał mi w powodzie wypowiedzenia, że umowę o pracę mam wypowiedzianą z winy pracodawcy, a nie NN.

Nie będę komentował zachowania KS i KR, bo KS przyjął do wiadomości daną rozmowę i mówił, że mogę nie przychodzić do pracy. Jak było naprawdę widać gołym okiem. Na szczęście mój rozdział z Biedronką dobiegł końca i dobrze mi z tym.

P.S. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat, czy byście postąpili tak samo jak ja?


Może zawinił tutaj KS nie wprowadzając absencji, mogłeś wykorzystać urlop na ten czas, płatny, bezpłatny lub żądaniowy w zależności od sprawy i wniesionych dokumentów. KS myślał może że pójdzie wszystko z górki a KR postanowił zwolnić.? Nie wiem. Może. NVM

[ Dodano: 2014-02-15, 15:48 ]
Kochaś napisał/a:
Affik65 napisał/a:
ciekawy jestem jak bedzie z moim swiadectwem pracy? tez mi zalezy zeby dala mi rejonowa w dniu rozwiazania umowy. jesli nie to bedzie jazda...


Wątpię, aby Ci KR dała świadectwo pracy z dniem rozwiązania umowy, bo w większości przypadków, jak nie w każdych świadectwa pracy wysyłają pocztą na wskazany adres. Tak też było w moim przypadku. Wiem, co czujesz, bo pewnie potrzebujesz tego świadectwa pracy do nowej pracy. Tak było w moim przypadku, że go potrzebowałem do obecnej pracy, ale trafiłem na spoko Kierowniczkę Regionalną Sprzedaży, która powiedziała mi, że poczeka i poczekała. Obyś i Ty trafił na taką osobę w nowej pracy.


Świadectwo pracy można dostać czasami od ręki. a jeśli nie, to jeżeli jest taka możliwość, po tygodniu odwiedzić firmę i wtedy mogą od ręki wystawić. -> ale to chyba KR musi przyjechać wydrukować, ale od tego mamy KR, żeby przyjechał najszybciej - jeżeli pracuje.
  Ocena JMP: 9/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-15, 15:59   

zjebosz, nie gadaj głupot, KR nie drukuje świadectw pracy. ;]
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
~zjebosz 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 45
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-15, 16:15   

lenka* napisał/a:
zjebosz, nie gadaj głupot, KR nie drukuje świadectw pracy. ;]


hmm... dziwne, bo ostatnio kierowniczka mnie poinformowała, że nie trzeba pisać listu do firmy o świadectwo pracy, bo można je dostać od ręki. Musi tylko zostać sporządzone, a na to mają 7dni.

Mogę się mylić, ale słuch mam chyba jeszcze dobry xD
lub to ja zostałem również wprowadzony w błędne myślenie.
  Ocena JMP: 9/10
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-15, 17:30   

Jeśli definitywnie zostajesz się z firmą to świadectwo powinieneś dostać w ostatnim dniu pracy a jeśli to niemożliwe to maksymalnie w ciągu 7 dni od ustania stosunku pracy. Jeśli pracodawca nie dotrzymuje tego terminu to możesz żądać odszkodowania - max wynagrodzenie za 6 tygodni. Pozew do sądu pracy.
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-16, 13:57   

nowezycie22 napisał/a:
hej.mam problem bo chce podjąć nową prace ale przez to że juz co najmniej 2 tygodnie czekam na świadectwo pracy nie mogę działać. Gdzie mogę dowiedzieć sie zy mi je juz wyslali? pracowałam w błoniu



Szybkie działanie. Sprawa do sądu. 7 dni maja na to. Moze zadzwon do kadr przed?
 
     
justynab_96

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 28 Wrz 2016
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-10-05, 15:15   

Mam pytanie, skonczyla mi sie umowa 30.09 i jak to jest ze swiadectwem pracy? Wysla mi je poczta? I czy razem z tym przyjdzie moja ksiazeczka sanepidowska czy musze to odebrac w miejscu pracy? :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo