Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zakaz wychodzenia na przerwe 15min prac.na 6h
Autor Wiadomość
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-07, 19:36   

ja rzadko mam przerwe ale w kazdej chwili mogę isc :) raczej w biegu sie cos zje lub wypije kawke ale tylko dlatego ażeby jak najwiecej zrobić na swojej zmianie :) a zwłaszcza rano pasuje towar zrobic :)
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
biedronka0805 

Dołączyła: 03 Sty 2010
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-07, 23:27   

U nas przerwa to trzeba zapomnąć. Ktoś musi z tym zrobić porządek!
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-08, 05:11   

biedronka0805 napisał/a:
U nas przerwa to trzeba zapomnąć. Ktoś musi z tym zrobić porządek!

Może wy?
 
     
@agaF 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 352
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-08, 09:50   

ja tam korzystam ze wszystkiego co mi się należy- z przerw, UŻ, jak trzeba to ZL, DU i jest dobrze, są to nasze prawa i nikt nas bardziej nie doceni jak ich nie wykorzystamy- wręcz będziemy stratni bo nam wszystko przepadnie.... a mdleć na kasie z powodu głodu, przemęczenia, spragnienia czy pełnego pęcherza- szkoda słów... jak trzeba np. teraz przed świętami to się kolejkę zostawia żeby iść do wc, bo w pampersach raczej chodzić nie będę >:D
  Ocena JMP: 2/10
     
@woles 

Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 186
Skąd: GMW.cn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-08, 10:16   

Przysługuje Przerwa KR łamie prawo
 
 
     
KZ SOLIDARNOŚĆ 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Gru 2012
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-08, 17:42   

agaF napisał/a:
ja tam korzystam ze wszystkiego co mi się należy- z przerw, UŻ, jak trzeba to ZL, DU i jest dobrze, są to nasze prawa i nikt nas bardziej nie doceni jak ich nie wykorzystamy- wręcz będziemy stratni bo nam wszystko przepadnie.... a mdleć na kasie z powodu głodu, przemęczenia, spragnienia czy pełnego pęcherza- szkoda słów... jak trzeba np. teraz przed świętami to się kolejkę zostawia żeby iść do wc, bo w pampersach raczej chodzić nie będę >:D

i bardzo dobrze że znasz swoje prawa i z nich korzystasz,nauczyliśmy pracodawców w naszym kraju,że pracownik ma tylko wykonywać obowiązki a nie ma żadnych praw i to wielki błąd,w zamian nie szanują pracownika ,wyciskają jak cytrynę a później wyrzucają ,mam nadzieję że kiedyś dojdziemy do standardów europejskich ale potrzeba wiele czasu aby ludzie poznali swoje prawa i je egzekwowali od pracodawców
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność"
     
ciekawa 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-08, 22:34   

agaF napisał/a:
To wszystko zależy od naszych od KS, mamy przerwy i na fajkę i na żarcie, ale jak kogoś nie bardzo lubią to się czepiają, że towar nie rozłożony, a idzie na przerwę.... była kiedyś u mnie dziewczyna na 3/4 etatu i wykorzystywała godz. na karmienie, więc pracowała 5 godz. i dla niej przerwa nie istniała.... inna natomiast w takiej samej sytuacji i miała przerwę i fajkę i kawkę....


na 3/4 nie nalezy sie godzina na karmienie tylko 0.5 godziny bo sama teraz jestem na tym etapie... tylko na pelnym etacie nalezy sie godzina.

ja na przerwy tez nie chodze no ale wiadomo ja tez jestem czlowiek..mam gorsze dni wiec nieraz kierownictwo pozwoli mi na 5 minut wyskoczyc na socjal bycos na szybko wciagnac....

natomiast jak nie raz bym zliczyla innych czas poswiecony na przerwe na posilek i na fajki to niestety jest to o wiele wiele wiecej nniz 15 minut i o to tez kiedys byly u mnie afery ze albo 3 przerwy 5 min na fajke albo 15 na jedzenie...

nie wypowiadam sie na ten temat bo tez palilam wiec nie bede tepic palacych ;p
 
     
@nanna2222 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 23 Lis 2011
Posty: 192
Skąd: warmińsko- mazurskie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-08, 22:37   

A ja paląca i palę tylko jedną fajkę na zmianie - na przerwie a na przerwy chodzę bo mamy nową KS która bardzo tego przestrzega i chwała jej za to.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-09, 11:11   

i to jest częsty problem z niewiedzą kierowniczą ,że jak jest na 6h to nie musi puścić na przerwę....bzdura po za tym nie wydanie przerwy 15 minut to w przypadku skargi/kontroli PIP to mandat 1000 zł,natomiast jeśli kasjer zemdleje z głodu lub przemęczenia,,rozbije głowę itp to już PROKURATOR.... wbijcie sobie koledzy i koleżanki do głowy!!!! po za tym przerwa to nie przywilej to prawo... oczywiście jeśli załoga ściemnia puścić możesz nawet 15 minut przed końcem pracy, bo to ks/zks decyduje w którym momencie puści na przerwę [b][

Ja miałem przypadek że puściłem o 20.45 bo na jedynce średnia kasowania było 18.4 produktu na minutę ;)
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-09, 12:26   

przerwa należy się jak się pracuje 6h i więcej. Poniżej 6h w dniu - już nie choć pracodawca może oczywiście taką przerwę dać.

Robertty - pięknie ładnie ale jak zwykle jest ale.

raz że masz słowo przeciw słowu bez świadków bo raczej nikt na 100% inny nie będzie świadczył że dana osoba nie była na przerwie to raz a dwa mandatu z zasady się nie przyjmuje i niech PIP udowadnia w sądzie - życzę im szczęścia.

a druga sprawa to już totalna fikcja - o tym że bezpośrednią przyczyną zemdlenia jest głód z powodu braku przerwy to już naprawdę wielu biegłych musiałoby nieźle się starać żeby udowodnić.... Pewnie niejeden doktorat by się obronił.
 
     
@agaF 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 352
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-09, 13:27   

ciekawa... to najwidoczniej moje kierowniki nie są jak zwykle poinformowani, a co powiedzieć o KR? przecież cały czas moja koleżanka ma 3/4 etatu, a wychodzi po 5 godzinkach bo tą jedna wykorzystuje na karmienie i z tego co wiem zamierza tak ciągnąć jak najdłużej bo nikt jej nie udowodni czy karmi czy nie, a od lekarza idzie papierek załatwić...
  Ocena JMP: 2/10
     
Flauer

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-09, 15:19   

ondrasz napisał/a:


Robertty - pięknie ładnie ale jak zwykle jest ale.

raz że masz słowo przeciw słowu bez świadków bo raczej nikt na 100% inny nie będzie świadczył że dana osoba nie była na przerwie to raz a dwa mandatu z zasady się nie przyjmuje i niech PIP udowadnia w sądzie - życzę im szczęścia.



nie wiem jak u Was na sklepach, ale u mnie jak się idzie na socjal to jest kamera i można sprawdzić czy ktoś schodził na przerwę czy nie
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-10, 11:15   

Przeważnie ` sami pracownicy nie upominają się o przerwę a nieraz jest tak, ze kierownik ma masakrę na sklepie i po prostu nie pamięta.
 
     
@agaF 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 352
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-10, 17:06   

u mnie się po prostu idzie bez pytania czy mogę... kupuję, daję paragon do podpisu i idę...
  Ocena JMP: 2/10
     
@anusia75 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 21 Lut 2011
Posty: 144
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-10, 19:54   

pracownikowi przysługuje przerwa czy pracuje 8 czy 6 godzin to jest jego prawo


czy 12 godz. :regulamin:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo