Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nowa pracownica w ciąży a macierzynski,bony i wyprawki
Autor Wiadomość
ruda147 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Lis 2012
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-11-19, 13:26   

Witam serdecznie wszystkich,mam pytanko poniewaz jestem zatrudniona w biedronie od 01.09.2012 na 3/4 etatu do konca czerwca 2013 i okazalo sie że jestem w upragnionej ciązy 6 tydzien,jestem juz tydzien na l4 poniewaz ciaza zagrozona może byc ,moje pytanie czy moga mnie zwplnic przed terminem porodu,czy przedłuża mi umowe do dnia porodu poczatek lipca,czy na tej umowie jaka mam bedzie nalezal mi sie zasiłek macierzynski.byłabym bardzo wdzieczna za pomoc,bo niestety w sklepie niemam od kogo uzyskac takiej informacji,pozdrawiam was wszystkich serdecznie.
Ps.z informacji jakie otrzymałam powiedziano mi ze otrzymam bon na swieta i paczke oraz wyprawke dla dzidziusia ktora przyjdzie kurierem.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-11-19, 13:30   

umowę powinni przedłużyć do porodu a jak jest z macierzyńskim na 3/4 to nie wiem
 
     
ruda147 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Lis 2012
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-11-19, 13:36   

[quote="marta1"]umowę powinni przedłużyć do porodu a jak jest z macierzyńskim na 3/4 to nie wiem[/quote



Dziekuje Martusia za odpowiedz:) może ktos sie wypowie jak jest z tym macierzynskim,z tego co czytałam w necie i na stronie zus to jak najbardziej powinnam dostac
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-11-19, 17:19   

ruda147 napisał/a:
niestety w sklepie niemam od kogo uzyskac takiej informacji,

Kierownik powinien udzielić takiej informacji i to bez łaski :)
Umowa do dnia porodu ,wszystkie bony ,paczki i inne bonusy należą się aż do końca umowy a potem normalny macierzyński liczony ze średniej z ostatnich 12 miesięcy :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
ruda147 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Lis 2012
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-11-19, 18:12   

kluq napisał/a:
ruda147 napisał/a:
niestety w sklepie niemam od kogo uzyskac takiej informacji,

Kierownik powinien udzielić takiej informacji i to bez łaski :)
Umowa do dnia porodu ,wszystkie bony ,paczki i inne bonusy należą się aż do końca umowy a potem normalny macierzyński liczony ze średniej z ostatnich 12 miesięcy :)



dziekuje bardzo za wszelkie informacje
 
     
~brit

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 50
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-11-19, 19:59   

Jeżeli umowa ustaje w trakcie trwania ciąży, według przepisów Prawa Pracy, zostaje ona automatycznie przedłużona do dnia porodu. W tym czasie pracownikowi przysługują wszystkie świadczenia socjalne (bony i paczki świąteczne). Po porodzie automatycznie ustaje stosunek pracy. Ponieważ od pracownika przestają wpływać składki do ZUS z tytułu potrąceń z wynagrodzenia, ZUS nie płaci macierzyńskiego (to zakład pracy zgłasza pracownika do ZUS by ten płacił pracownikowi za "ciążowe" L4 - jeżeli stosunek pracy zostaje rozwiązany, pracodawca nie ma kogo zgłaszać do ZUS).

Zostaje dobra wola KR żeby przedłużył umowę.
Powodzenia :)
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-11-19, 20:44   

brit napisał/a:
ZUS nie płaci macierzyńskiego

Zanim cos napiszesz dokładnie sprawdź jaka jest prawda ,bo głupoty piszesz ,że czytać szkoda i wprowadzasz ludzi w błąd.
Cytat ze strony Zusu
"Zasiłek macierzyński przysługuje także pracownicy zatrudnionej na podstawie umowy o pracę na czas określony, na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, z którą umowa o pracę została przedłużona do dnia porodu."
"W przypadku, gdy umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonywania określonej pracy została przedłużona do dnia porodu i wypłaty zasiłku macierzyńskiego dokonuje ZUS, dokumentem do wypłaty zasiłku może być akt urodzenia a także kopia skróconego odpisu aktu urodzenia dziecka potwierdzona przez płatnika składek za zgodność z oryginałem."
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
~brit

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 50
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-11-20, 06:55   

Zwracam honor i przepraszam za zamęt - pomyliły mi się sytuacje.
w przypadku macierzyńskiego jest jak pisze kluq.

https://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=431
 
     
Nadia88 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2015
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-08, 11:06   

Mam pytanie, za 2,5 tygodnia kończy mi się umowa, wczoraj dowiedziałam się że jestem w 5 tygodniu ciąży, czy w takiej sytuacji jest szansa ze przedłuża mi umowę do dnia porodu? Wiem że jakbym miesiąc przed końcem dowiedziała się ze jestem w ciąży to mi przedłuża bo i tak pozniej placi zus ale jeśli dowiem się później to czy jestem w takiej samej sytuacji czy juz w gorszej?
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-08, 12:12   

W takiej samej :) nie ma obaw o przedłużenie umowy :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo