Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Powrót z macierzyńskiego
Autor Wiadomość
~michał21

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 47
Wysłany: 2015-02-17, 14:05   Powrót z macierzyńskiego

Mam pytanie
W związku z wyrocznią prawa która mówi że: pracownik po urlopie macierzyńskim ma prawo wrócić na uprzednio zajmowane stanowisko i miejsce pracy - pytanie:
o co chodzi z szkoleniami na innych sklepach po urlopie macierzyńskim - czyżby JMP po raz kolejny próbowało stworzyć własny Kodeks Pracy ?

Znam przypadek gdzie pracownika się straszy, że jak nie pojedzie to ... !

Mam taką refleksję w związku z ostatnio zaobserwowanymi przypadkami łamania KP, nawet procedur wewnętrznych JMP - może by tak wysłać w zamian za np. świadczenia dodatkowe dla pracowników JMP, kadrę menedżerską niższego szczebla na szkolenia z zakresu prawa pracy i regulaminów wewnętrznych, chociaż te ostatnie to powinni mieć w małym paluszku.

Rozumiem że oczywiście ZZ które działają obecnie w JMP będą miały gdzieś ten sygnał tak więc proszę o dyskusję jak w temacie.

Pozdrawiam
_________________
michał
 
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-17, 14:30   

Jeśli w umowie o pracę miejsce wykonywania pracy to miejscowość np. Warszawa, a nie numer B to pracodawca ma prawo przerzucić takiego pracownika do innego sklepu w obrębie granic administracyjnych miasta w zależności od potrzeb i nie musi się pytać o pozwolenie. Nie może natomiast zmienić stanowiska pracy bez zgody pracownika.
  Ocena JMP: 3/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-17, 14:31   

W trakcie tego urlopu, a wczesniej L4, czyli w sumie ok. 2 lat nieobecności, mogły pokończyć się różne szkolenia i dlatego mogą wysyłać. Jako tak dobrze zorientowany pracownik wiesz, że bez aktualnego np. szkolenia BHP, nie możesz podjąć pracy. A skoro nie było pracownika tyle czasu, to na jego miejsce na tym sklepie, musiał być ktoś zatrudniony, więc co w tym dziwnego, że dają go na to samo stanowisko, ale inny sklep? W ogóle nie rozumiem całej tej rozpaczy, kiedy przenoszą na inny sklep.
 
     
~mamunia78 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 04 Wrz 2014
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-17, 18:59   

Ja będę wracała po macierzyńskimi, kierowniczka juz mi zapowidziała,że bedę wysłana na szkolenie bhp .Prawdopodobnie tez nie wróce na "swój" sklep .lecz nie placze z tego powodu :em29:
  Ocena JMP: 5/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-18, 08:41   

michał21 a gdzież tu łamanie prawa ? jedyne do czego można się przyczepić to to "straszenie" o którym napisałeś
 
     
~michał21

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-19, 09:43   

Witam

Widzę że problem o którym napisałem nie jest Wam znany.

Szkolenie to nie BHP, HACCP czy inne okresowe, tylko szkolenie tzw. operacyjne jakieś 100 km od miejsca zamieszkania, wcale nie w mieście w którym występuje miejsce pracy.

Rozumiem że jest to przypadek odosobniony, ale dziękuje za wypowiedzi.

Pozdrawiam
_________________
michał
 
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-19, 09:46   

Takie szkolenia to czasem idą w parze z awansem, ale żeby na to samo stanowisko to nie bardzo rozumiem, a poza tym pracownicy która wychowuje dziecko do lat czterech NIE WOLNO delegować poza miejsce zamieszkania
  Ocena JMP: 3/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-19, 09:47   

operacyjne ? to pewnie nie dla kasjera tzn.pewnie chodzi o awans tak jak pisze kogata , a że w innym mieście to nikogo nie dziwi ....
 
     
chomiczek66 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd: Piotrków Tryb.
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-24, 12:45   

hej czy ktos moze orientuje sie czy mozna zrezygnowac z urlopu rodzicielskiego prosze o jakies info
_________________
szpilka
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-20, 15:45   

https://www.fakt.pl/prawo...ml#fp=pieniadze

[ Dodano: 2015-08-20, 15:47 ]
https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/889379,pol-etatu-i-dziecko-ulepszona-metoda-ucieczki-przed-zwolnieniem.html
 
     
~izabste 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 20 Wrz 2015
Posty: 31
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-23, 19:02   

Witam. Mam pytanie. Konczy mi się urlop macierzyński i wracam do pracy. Moje pytanie. Jak to będzie teraz. wiadomo ciężko z rocznym dzieckiem byc na pelnej dyspozycyjności. Czy mogą mnie zwolnic na ze tak powiem "nękanie" o konkretne zmiany?
_________________
Jak na deszczu łza....
 
     
@K!KA 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 172
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-23, 21:57   

Tak można trzeba napisać prośbę i rezygnację z url
_________________
Przyjaciół nie poznaje się w biedzie tylko wtedy.... jak reagują na Twoje SUKCESY!!!
 
     
MimiWMini

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 02 Gru 2014
Posty: 17
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-24, 10:20   

izabste zwolnić mogą zawsze :D Jeśli uporczywie będziesz się domagać np cały miesiąc ranków dyscyplinarki nie dostaniesz tyle ,że nikt nie musi wcale iść Ci na rękę.Pewnie kwestia dogadania się.Nie spodziewaj się jednak raczej ,że grafik będzie w całości dopasowywany do Twoich wymagań.Jedyne jakich zmian na pewno nie będziesz miała to nocek,bo to jest zabronione KP ze względu na wiek dziecka.
 
     
@żuczek1 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Maj 2015
Posty: 297
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-24, 11:27   

To wszystko kwestia tego jakiego masz ks i ekipę na sklepie u nas są dwie takie dziewczyny i nikt im problemów nie robi :)
 
     
@K!KA 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 172
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-24, 11:34   

Do czasu do czasu... Jak tylko będzie coś nie halo to zaczną się buntować
_________________
Przyjaciół nie poznaje się w biedzie tylko wtedy.... jak reagują na Twoje SUKCESY!!!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo