Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kary
Autor Wiadomość
Mleczyk

Dołączył: 08 Lip 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-07-08, 17:02   kary

czy przelozony moze dac 2 kary za to samo niedopatrzenie tj zabranie premi (uznaniowej) i nagana do akt?
moim skromnym zdaniem za jedna rzecz powinna byc jedna kara (ale to jest biedronka) wiec mam watpliwosci :]
 
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-07-08, 20:33   

eporady24.pl/nagana_a_jej_wplyw_na_premie_i_nagrody,pytania,2,69,571.html moze to cospomoże
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-07-11, 21:11   

eporady24.pl napisał/a:

Tak więc udzielenie kary porządkowej, jeżeli tylko nie jest skutkiem braku efektywności pracy, nie powinno skutkować pozbawieniem premii

Mleczyk, za co była ta nagana?
  :: |
     
beata


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 17
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-11-28, 20:08   

KARA JEST JEDNA ALBO PO PREMI ALBO NAGANA
 
     
~Pajączek 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 09 Mar 2010
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-11-30, 15:55   

Może być to i to bo premia jest uznaniowa ;(
 
     
@bartek_remix 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 122
Skąd: Kwidzyn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-11-30, 23:58   

Tak karą jest zabranie premii - a nagana do akt jest adnotacją na przyszłość że dana osoba popełniła wcześniej taki i taki błąd. Nie martw się nagana "jest jak punkty karne " po roku się anuluje :)
_________________
"Nie wszystko można kupić, ale wszystko można sprzedać"
 
     
karasko03 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-03, 20:54   

Witam jestem nową biedronka ale juz mam spore kłopoty tz:wziełam sie w biedronce z protekcji innej osoby która pracuje w tej firmie ale nie na sklepie i tu sie zaczeła cała sprawa P.kierownik sklepu nie wie skąd ja sie wziełam i jej porostu nie pasuję .Pierwszą umowe dostałam na 9 mc we wrzesniu konczy sie umowa ale kierownictwo i pupilki pani kierownik skutecznie mnie zniechecaja do pracy a to 10zł za duzo w kasetce a to 10zł za mało potem zmiana grafiku pod moja nieobecnosc to sobie bombe przywliłam a teraz do tego towar przez kase przepuszczam tz ja go kasowałam bo na kamerze widac a paragon nie wskazuje na takie zakupy no to zeby było tego mało 2 dni puzniej przepusciłam wozek testowy i to tez nie do konca bo zanim powiedziałam kwote to pan bardzo nerwowo i z podniesionym głosep powiedział ze mam zawołac kierownika .no i teraz czeka mnie kara nie wiem jaka bo wszyscy wokoł mnie straszą zwolnieniem natychmistowym a ja potrzebuje tej pracy sam wychowuje 3 dzieci ale psychika moja jest juz u kresu sił .i napiszcie mi co robic? pozdrawiam ;(
 
     
~bakusiania 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 37
Skąd: Warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-04, 08:26   

No właśnie i to jest mobbing. Namawiałabym, żebyś to zgłosiła do BOP, bo oni takie rzeczy sprawdzają, ale nie wiem czy to zrobisz. Próbowałaś z nimi rozmawiać?! Ja ostatnio miałam problem z kierowniczką i pracownikami i poszłam pogadałam, powiedziałam co mi na sercu leży i na razie jest OK. Z drugiej strony "protekcja w Biedronce" hmmmm nie jest to tak wspaniała praca, żeby aż tak kogoś gnębić wg mnie. To chore i źle świadczy o kierownictwie.

Zgłoś to do BOP, po co masz odpowiadać za ich chore widzimisię. Broń się!
 
     
BeataGaw 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-07, 10:47   

Witam, Droga Redakcjo!

Chciałabym poruszyć temat związany z dobrze Wam znaną sprawą, aferą z JERONIMO MARTINS DYSTRUBUCJA Biedronka.
Siedem lat temu gdy przyjmowałam się do Biedronki było o niej głośno w Uwadze i stacji TVN, sprawa zakończyła się po paru latach z korzyścią dla pracowników. Pracowało się całkiem nieźle, warunki poprawiły się, przestrzegano godzin pracy itd. Odkąd zamontowali kamery myśleliśmy, że warunki pracy będą lepsze i miało być bezpiecznie. Jestem zastępca kierownika od trzech lat, bo rzetelną i uczciwą pracą zasłużyłam sobie na to stanowisko. Ale praca stawała się trudniejsza, bo po zainstalowaniu kamer opracowano w firmie procedury dotyczące punktów krytycznych, które należy przestrzegać .Przychodzi do sklepu kontrola wewnętrzna firmy i sprawdzają sobie na kamerach, czy te punkty były przestrzegane.
29.06.2011dostalam trzy miesięczne wypowiedzenie, bo znaleźli na kamerach błędy, które popełniłam. Oczywiście napisałam, jak mi kazano wyjaśnienia odnośnie moich błędów, ale nie uznano ich i zostałam zwolniona z pracy. Siedem lat swojego życia poświęciłam tej firmie bez ani jednego dnia urlopu chorobowego i urlopu na żądanie, który się nam przecież należy w ekstremalnych sytuacjach. Praca była dla mnie ważniejsza od rodziny, byłam jednym z nielicznych pracowników, na których kierownik i pracownicy zawsze mogli liczyć. W firmie wszyscy są załamani i boja się, bo każde małe przewinienie grozi zwolnieniem. W moim okręgu rybnickim zostało w taki sposób zwolnionych w ostatnim czasie kilku kasjerów i kierowników. Oczywiście odwołam się do sadu pracy i będę walczyć o przywrócenie mnie na stanowisko.
Piszę do Was w imieniu wszystkich zwolnionych osób w ten sposób. Nie ukradłam, nie oszukałam, nie popełniłam przestępstwa i tak podziękowano mi za siedem lat naprawdę ciężkiej pracy. Bo teraz nie praca liczy się w firmie, nie uczciwość, nie szacunek do pracownika ale durne i bezsensowne procedury. Jesteśmy kontrolowani na każdym kroku ludzie, boja się, nie myślą o pracy, tylko o tym, czy aby w dobrym kierunku idą, bo mogą za małe przewinienie wylecieć z pracy. Uważam, że sprawą warto się zainteresować i postaram się powiadomić wszystkie media jakie tylko znam może ktoś pomoże tym zastraszonym pracownikom.
Dziękuje i pozdrawiam Beata

[ Dodano: 2011-07-07, 11:48 ]
Prosze raczej o kontak prywatny milenagaw@gmail.com , czy ktos zna osoby z podobna histria które zostały zwolnione w ostanich kilku miesiacach obojętnie czy kierownik czy zastepca czy kasjer

[ Dodano: 2011-07-07, 11:48 ]
W każdej biedronce jest mobbing

[ Dodano: 2011-07-07, 11:48 ]
I dykryminacja,

[ Dodano: 2011-07-07, 11:49 ]
Zwalniaja pracowników w długim stażem w zwieloletnim doswiadczeniem, kierowników i zastepców bo my juz mamy za wysokie stawki wolą zrobic rekrutacje przyjąc nowych kasjerów i dac im 3/4 etatu za 100 zł

[ Dodano: 2011-07-07, 11:50 ]
*1000zł
_________________
Beata
 
     
~Pajączek 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 09 Mar 2010
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-07, 12:00   

Beata to co napisałaś to realny obraz JMD i ludzi kórzy są nad nami.U nas też zgrali cały monitoring i czekamy co dalej,do czego się przyczepią
 
     
~aga1988pl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 26 Cze 2011
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-07, 17:50   

A nam Pani KS kazała wymyślić sobie sama karę jak napsociłyśmy... Myślałam żeby zabrała nam premie ale okazało się, że nie może. Więc zaproponuje jej że przez 2 lub 3 niedziele pod rząd mogę przyjść do pracy... ;( Jak myślicie taka kara będzie dobra?

[ Dodano: 2011-07-07, 19:00 ]
Ale wiecie co mnie najbardziej denerwuje w JMD? Właśnie te procedury, które są ważniejsze od człowieka.... Horror. :( Ostatnio nie powiem napsociłysmy trochę na zmianie z dwoma innymi kasjerkami i z ZKS ale żeby od razu straszyć nas KR?? :( Najgorsze jest to, że to nie my pierwsze popełniłyśmy to naruszenie a nas za to benda karać bo to nas akurat przyłapała KS... ;( Jeżeli zostanę za to ukarana to pociągnę za sobą resztę. Rozumiem, że zawiniłam ale nie ja pierwsza. Można powiedzieć, że wzięłam przykład z ZKS.
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-07, 18:50   

Ja pracuje w tej firmie bardzo długo i nie słyszałam takich rzeczy co piszesz nie ma osób bez błędnych,co za kary czy ks też wymyśla dla siebie kary spytaj.
 
     
karasko03 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-07, 19:27   

Witajcie kochani ponownie !!! Ciekawa jestem jaka mnie kara czeka za to ze przepusciłam zakup kontrolowany od dwóch tygodni czekam na swoja kare najpierw mnie cała załoga straszyła KR bo nasz KS jest jeszcze na urlopie wraca w poniedziałek,i z nim czeka mnie przeprawa bo jak wczesniej wsponimałam to on mnie sie chce najbardziej pozbyc .ZKS zgłaszali to KR ale on jakos dziwnie długo z tym zwleka i nie miał czasu dla mnie aby pogadac i teraz on jest na urlopie ja chyba zwariuje niech ktos ze mna pogada wkoncu i ukarze albo zwolni bo moje emocjie siegaja zenitu bo nic nie wiem a kazdy mnie straszy i niechca byc w mojej skórze jak KS wróci

[ Dodano: 2011-07-07, 20:32 ]
POwiedzcie mi jeszcze kochani cze KS moze mnie zwolnic?czy to tylko KR decyduje ostatecznie?Bo usłyszałam dzis ze KR jak szedł na urlop to podobno miał powiedziec ze KS iZKS maja zdecydowac jak mnie ukarac i podjąc taka decyzjie.A na moje pytanie co teraz ze mną bedzie kierownicy mówią ze dowiem sie w swoim czasie (ja juz szleje)Pozdrawiam ... :**
_________________
karasko03
 
     
BIEDRONKA 29
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-07, 19:42   

Nie wiem, na ile sprawdza się w innych rejonach kwestia przedawnień…
U mnie kiedyś KR, powiedziała, do jednej z Koleżanek, która przepuściła towar, że nie może jej ukarać, ponieważ minęło już 2 tygodnie, od zdarzenia….;)
Ostatnio zmieniony przez BIEDRONKA 29 2011-08-02, 18:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
@Blondi86 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 787
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-07, 23:18   

A jeżeli klient napisze jakas skarge na pracownika, ze się zle wyraził do klienta, bez dowodów, a pracownika posiada inną wesje wydarzenia, to co za to moze KR zrobić.

[ Dodano: 2011-07-08, 00:19 ]
Pytam z ciekawości, czy ktoś miał taka sytuację :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo