Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wykładanie O/W.
Autor Wiadomość
Kochaś
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-29, 13:01   Wykładanie O/W.

Czy to prawda, że zmieniły się zasady odnośnie wykładania owoców oraz warzyw? Wczoraj podczas ich wykładania chciałem wyłożyć dodatkowe nektarynki oraz brzoskwinie tak, żeby był jeden karton na drugim. Jednak podeszła do mnie ZKS i kategorycznie powiedziała, że jeśli będziemy wykładać owoce i warzywa to możemy wyłożyć tylko i wyłącznie jedną warstwę.

Czy to prawda, że teraz będziemy musieli dokładać mniej owoców i warzyw? Co sądzicie na ten temat i czy uważacie to za dobrą rzecz?
 
     
@Agnieszka83 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 172
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-29, 13:28   

U nas sa nawet po 3 kartony jeden na drugim. Moze macie za duze straty dlatego tak musicie to robic, ale to wiecej roboty dla was, czesciej musicie dokladac
 
 
     
gregori0708 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 378
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-29, 14:49   

u nas też jest po 3 lub więcej kartonów. jakby miała być tylko 1 warstwa to ktoś ciągle musiał by dokładać...bez sensu! :bu:
 
     
@Biedroneczka791 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Kwi 2010
Posty: 139
Skąd: DC07
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-29, 17:04   

A macie już fresha?Bo po freshu raczej nie bardzo to wygląda wyłożyć ww.owoce 3 lub więcej.W sumie to nawet się nie da.
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-29, 19:16   

Na stoisku ff czyli z pochyłymi klockami , nie można wykładać więcej niż jeden karton bo jest duże prawdopodobieństwo, że taki karton zsunie się i spadnie np. Klientowi na nogi. Pozatym nieładnie to wygląda
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
motylek999 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-29, 20:02   

w jeden kartonik o/w mogą się bawić sklepy gdzie nie ma ruchu! u nas i po 4 się daje i to mało ten cały ff to jast porarzka na całej lini
 
     
@Biedroneczka791 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Kwi 2010
Posty: 139
Skąd: DC07
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-29, 20:22   

Fakt porażka ale jak te o/w kiszą się jak są poukładane jeden na drugim.My też jesteśmy wysokoobrotowym sklepem i jakoś dajemy radę.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-29, 20:40   

Stoisko warzyw na FF jest wieksze i bardziej rozciagniete (przynajmniej u nas) My z rana wykladamy po 2 warstwy, a pozniej juz tylko przekladamy, zeby w takiej temperaturze, na noc jak najwiecej O/W bylo w nocy w chlodni. Ale większych kartonow jak np marchew, czy cebula nie da sie postawic po 2, bo sie zsunie.
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-29, 21:38   

Biedroneczka791 napisał/a:
Fakt porażka ale jak te o/w kiszą się jak są poukładane jeden na drugim.My też jesteśmy wysokoobrotowym sklepem i jakoś dajemy radę.


Proste rozwiązanie : podkładać na spód puste kartony od o-w - pierwsza warstwa jest ważna , bo daje ekspozycje na stoisku, resztę trzymać w chłodni i systematycznie dokładać. Wiem , że to dużo pracy ale zminimalizuje protokół likwidacji.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
Kochaś
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-29, 21:44   

Powodem, dla którego kierownictwo każe wykładać owoce i warzywa po jednej warstwie mogą być, a być może na pewno są za duże PL, a to działa dopiero od paru dni, bo jeszcze parę dni temu wstecz można było wykładać nawet po dwie warstwy danego towaru.

Co do samego Fresh Focus to nawet nie musieliśmy robić przebudowy, bo sklep został otwarty 28 czerwca 2012 r., a o/w znajdują się na równi z "piekarnią". Dokładniej nie wiem, ponieważ w Biedronce jestem zatrudniony nie całe 2 miesiące, więc proszę o odpowiedź kogoś bardziej doświadczonego w tejże sprawie. Jeśli chodzi o wielkość stoiska o/w to mamy dwie wyspy z pochyłymi klockami, ale dla przykładu cebula oraz ziemniaki wykładamy na równych klockach.

Jeśli chodzi o moje zdanie na temat wykładania o/w po jednej warstwie uważam, że to trochę utrudni nam pracę, ponieważ będziemy musieli częściej uzupełniać brakujący towar. Jedynym plusem jest to, że będzie mniej towaru do przejrzenia podczas sprawdzania jakości o/w.
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-30, 13:42   

Właśnie trzeba się zastanowić na co tracić czas! czy na przebieranie , czy na dokładanie. Sprawdziliśmy co się bardziej opłaci i najmniej czasu chłonie- dołożenie owoców i warzyw
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
gregori0708 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 378
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-02, 08:58   

tak my jesteśmy po freszu ale i wykładamy na trzy w góre i nic się u nas nie kisi od spodu bo to tak schodzi że nie mamy problemu z przebieraniem niczego....
 
     
@Biedroneczka791 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Kwi 2010
Posty: 139
Skąd: DC07
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-02, 10:59   

Być może nie macie takiego upału na sklepie jak my:30 stopni i żadnego przewiewu
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-02, 11:16   

I tak nie wyobrazam sobie postawienia np 3 kartonow jablek jeden na drugim :) u mnie sie zsuwaja, moze mamy innego ff :)
 
     
@Biedroneczka791 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Kwi 2010
Posty: 139
Skąd: DC07
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-02, 11:20   

My przez tydzień po przemianie mieliśmy tyle strat na ow że wolimy doskoczyć i dołożyć karton czy dwa.Po prostu mniejsze straty mniejsze pl-ki-większa wypłata
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo