Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: DarkSide
2012-09-09, 13:53
ZWALNIANIE "starych" pracowników
Autor Wiadomość
bastek13

Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-26, 16:15   

Witam! JA jestem w podobnej sytuacji co Kraft,tylko krócej pracowalam,podpadlam kierownictwu,poniewaz glosno mówiłam o mobbingu w sklepie(szczególnie przez ochrone) Obecnie walcze w sądzie o przywrócenie do pracy :boks: a pomagaja mi w tym nasze związki biedronkowe,oni dali mi bardzo fajnego adwokata,który prowadzi sprawę.Tak,że jeżeli jesteś Kraft w zwiazkach zawodowych to popros ich o pomoc,napewno nie odmówią.Powodzenia! :yeah:
 
     
~kraft

Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-26, 16:28   

...no niestety, nie jestem członkiem związków zawodowych, ale słyszałem że pomagają różnym pracownikom. Zapisywałem się, ale mój KR wziął deklarację i jakoś mu się zgubiła, a ja myślałem, że zawiózł- kolejny pech :( .

bastek13 - też mówiłem o wszystkim głośno, walczyłem o prawa pracowników, broniłem ich i co....
 
     
milena123

Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2012-07-12, 22:51   

w biedronce na prusa w nysie pracowników traktuje sie jak smiecia. wiele razy słyszałam robiąc tam zakupy jak jakas wystrojona pani w sposób niegrzeczny odnosiła sie do personelu . szkoda mi tych dziewczyn bo one sie najwiecej na robią powinni sie wziazc za te biedronki od nowa bo jak tak mozna traktowac człowieka.jak zareagowałam na ta sytuację to ta pani była jednym słowem bezczelna widac było ze ma brak wychowania
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-13, 05:28   

milena123, rozumiem twój problem ale to nie temat o tym :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
lory7

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-31, 15:59   

Właśnie jestem na l 4 nie mam sił już na walkę.Jeżeli ktoś jest chętny na pozew zbiorowy to ja jestem też.Co się dzieje teraz jest nie do opisania!!!
Byłam w związkach bo też mówiłam zawsze głośno co i jak ale któregoś dnia mi nie pomogły i nie mam już za bardzo do nikogo zaufania a wiem jedno zwolnienie wisi na de mną z wyżej nie wyjaśnionych przyczyn ,jedyną jest to że pracuję 11 lat.Proszę o pomoc osoby które już w tym zakresie coś wskórały i co mam dalej robić?Czy walka w sadzie pracy ma jakiś sens?
 
     
~stasiu2211 


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-31, 16:38   

kurcze tez mam spory staz i nie wiem czy nie zacząć się obawiać aczkolwiek narazienie widzę jakiś fałszywych ruchów w moją stronę. .^.
_________________
patrz komu ufasz
 
     
cam25 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-03, 21:22   

umnie na rejonie zwolniono zastępce kierownika 5 letnim stażem a wypowiedzenie firma wysłała do domu pocztą.Osobie kończyło sie długo trwałe chorobowe juz była bo skierowanie na badania a tu na drugi dzien listonosz wręczył wypowiedzenie.
  Ocena JMP: 1/10
     
~kraft

Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-03, 21:30   

W moim przypadku głównym powodem zwolnienia(zdaniem KR) był punkt krytyczny przy kontroli tj. towar po terminie, ale z tym się już pogodziłem. Najgorsze jest to, że przy re-kontroli znaleźli kolejne terminy a zastępujący mnie KS nie poniósł dosłownie żadnych konsekwencji, i gdzie tu SPRAWIEDLIWOŚĆ ??Biedrona spada na psy :bu:
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-03, 21:33   

zwolnili Cie, czy podsuneli rozwiazanie za porozumieniem stron?
 
     
@Tarantula 

Dołączyła: 24 Wrz 2010
Posty: 121
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-03, 21:34   

Mój straszy,że za terminy będą nagany,ale zwolnienie to już przesada..Wracają stare czasy :bu:
 
     
~kraft

Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-03, 21:39   

Zwolnili!! W wypowiedzeniu napisali tak, że niby to moja wina, ale dali trzymiesięczny okres wypowiedzenia- chyba dlatego, żeby zamknąć gębę, ale poczekam co napiszą w świadectwie pracy, bo mnie tak szybko NIE UCISZĄ !!
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-03, 21:52   

Strach przed zwolnieniami jest również od KR do pracowników centrali i nawet tam ataki idą. Codziennie dostajemy informacje z różnych rejonów Polski o zwolnieniach i nie są to osoby ze związku zawodowego ale szukają u nas pomocy . Zwalniają za byle co np. za tajemniczego klienta, spóznione wysłanie zamówienia ,terminy , punkty krytyczne, zle sprawdzone dostawy itp. Cały czas tłumaczymy wszystkim, że w jedności jest siła i lepiej być w Związkach Zawodowych przed zwolnieniem niż po zwolnieniu bo łatwiej nam członka bronić i walczyć.

Sytuacja robi się bardzo nie ciekawa , ale podejmowane są działania aby zapobiec temu co się w JMP dzieje. Działania są krok po kroku szczegółowo przygotowywane.

Jeśli ktoś naprawdę czuje się zagrożony to proponuje wstępowanie do związku zawodowego Solidarność lub Sierpień80 to przyhamuje działania pracodawcy a nawet zwiąże mu ręce. Jeśli będą chcieli związkowca zwolnić to muszą podać faktyczne dowody zwolnienia bo inaczej sprawy trafiają do sądu, a nie tak jak teraz się dzieje, że przypisują sytuacje innych osób zastraszają i zwalniają.

[ Dodano: 2012-09-03, 21:59 ]
kraft napisał/a:
...no niestety, nie jestem członkiem związków zawodowych, ale słyszałem że pomagają różnym pracownikom. Zapisywałem się, ale mój KR wziął deklarację i jakoś mu się zgubiła, a ja myślałem, że zawiózł- kolejny pech :( .

bastek13 - też mówiłem o wszystkim głośno, walczyłem o prawa pracowników, broniłem ich i co....


Kraft, jeśli dałeś deklaracje z solidarności lub sierpnia 80 kierownikowi rejonu to wiedz o tym , że wylądowała w pierwszym napotkanym śmietniku. Solidarność i sierpień 80 to są związki zewnętrzne które działają w JMP i są kulą u nogi JMP bo ciągle ostro o coś walczą. Jeśli dobrze sobie przypominam, Bastek13 niech napisze ile setek kilometrów jazdy było w sprawie mobbingu i sprawy nie są zakończone bo gromadzimy całą dokumentacje aby odpowiedniej osobie położyć na biurku z zapytaniem o co tu w tej firmie chodzi!!!!
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
PrzyjacielForum
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-03, 22:15   

Pracuję w JMP ponad 4 lata i już mi nawet nie zależy na dalszej współpracy. Wobec tego co się w ostatnich miesiącach dzieje, gotów jestem rzucić papierami >:D
 
     
~kraft

Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-03, 22:23   

OK, ja wszystko rozumiem, tylko ile czasu trzeba, żeby było lepiej!!!ile jeszcze zwolnią ludzi, którzy poświęcili się dla tej firmy?? Jestem chętny do walki!! Pochodzę z bardzo małej miejscowości i trudno w moim rejonie znaleźć kogoś, kto mi pomoże, nawet trudno u nas o dobrego radcę prawnego, bo każdy z nich utrzymuje się z małych spraw. Świadectwo pracy powinienem dostać na dniach, bo wypowiedzenie się skończyło. Cierpliwie czekam - JESZCZE !!!
 
     
bastek13

Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-03, 23:03   

zz-biedronka oj,było kilometrów,bylo,tylko jak na razie to ochroniarz,który mobbingował pracuje dalej ale na innej biedronce ( z tego co się dowiedziałam tam też dziewczyny zastrasza) :nie: a ja z koleżanką już nie pracujemy.... :bu:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo