Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: DarkSide
2012-09-09, 13:53
ZWALNIANIE "starych" pracowników
Autor Wiadomość
@makota


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 222
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-24, 23:29   

ja pitolę... to sie nazywa fresh...

[ Dodano: 2012-06-24, 23:30 ]
ciekawe jaki interes w tym ma JM Polska... no zaiste ciekawe
_________________
klient w krawacie jest mniej awanturujący się :)
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-24, 23:30   

kraft napisał/a:
makota napisał/a:
kraft? a oficjalna przyczyna zwolnienia to? zwolnienie z wypowiedzeniem czy straszenie dyscyplinarką?


oficjalna i nieoficjalna jest jedna: postawili na mnie krzyżyk rok temu i się udało. Oczywiście firma wszystko zrobiła jak należy, bo jak by inaczej. Pilnowała na każdym kroku (kontrole za kontrolą) i "udupiła". Dostałem wypowiedzenie trzymiesięczne i żegnaj, bo straciliśmy do ciebie zaufanie:( po tylu latach harówy.

ale dalej nie podałeś nam oficjalnego powodu zwolnienia, kontrole są i będą więc nic naam to nie pokazuje ;)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@makota


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 222
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-24, 23:34   

Dark..wiadomo,że są i będą , a jak się chce zbić psa to zawsze kij się znajdzie...
_________________
klient w krawacie jest mniej awanturujący się :)
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-24, 23:39   

makota, ok, ale jak się robi co trzeba to powodu niema do zwolnienia. więc chciałbym poznac oficjalny powód gdyż może nie byc zgodny z prawem...
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-25, 00:43   

Daj mi człowieka , a znajdę na niego procedurę.
Niestety przy takiej ilości procedur wewnętrznych, każdego bardzo szybko można zwolnić,
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
@makota


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 222
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-25, 00:48   

Dark, nie sciągnięta data- nagana, dostawa kontrolowna-nagana, trzy nagany i teoretycznie wyjazd... ale ile osób pracuje z takimi naganami teoretycznymi wielokrotnymi?
_________________
klient w krawacie jest mniej awanturujący się :)
 
     
~kraft

Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-25, 15:26   

Witam ponownie. Już pisałem powód mojego zwolnienia, otóż: stracili do mnie zaufanie - tak napisali w wypowiedzeniu. Dodali temat dwóch nagan z przeciągu roku, trzeciej nie dostałem. Pierwsza z nich w czerwcu by się anulowała (minąłby rok), a w maju dali mi wypowiedzenie. Po tylu latach tracą zaufanie do człowieka, który poświęcił swoje zdrowie dla firmy. Miałem 22 lata jak się zatrudniałem, a teraz widocznie jestem za stary???
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-25, 15:31   

kraft napisał/a:
stracili do mnie zaufanie

przy takim powodzie to następnego dnia założyłbym sprawę do sądu...
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@makota


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 222
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-25, 15:36   

To przykre-usłyszeć coś takiego. Po tylu latach wyprówania sobie żył...
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-25, 16:36   

DarkSide napisał/a:
przy takim powodzie to następnego dnia założyłbym sprawę do sądu...


Niestety mógłbyś nie wygrać :/ , bo co prawda :

Kodeks pracy stawia wymóg uzasadnionego wypowiedzenia umowy o pracę, choć nie precyzuje, co rozumieć przez to pojęcie. Nie każdy zaś przypadek utraty zaufania do pracownika uzasadnia wypowiedzenie mu umowy o pracę. Chodzi tu bowiem o ocenę opartą na przesłankach natury obiektywnej i racjonalnej, a nie wynikającą z samowoli czy subiektywnych uprzedzeń pracodawcy (zob. wyrok SN z 25 listopada 1997 r., I PKN 385/97, OSNAPiUS 1998/18/ 538).

to jednak jest i druga strona medalu więc to żmudna mogłaby być droga

"Zaufanie ma szczególne znaczenie w przypadku pracowników zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych. Dlatego utrata zaufania pracodawcy do takiego pracownika uzasadnia wypowiedzenie umowy o pracę, także wtedy, gdy nie można przypisać mu winy w określonym zachowaniu, jednak obiektywnie nosi ono cechy naruszenia obowiązków pracowniczych w zakresie dbałości o dobro lub mienie pracodawcy (zob. wyrok z 10 sierpnia 2000 r. I PKN 1/2000 OSNAPiUS 2002/5/.112)."
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
~kraft

Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-25, 17:20   

OK, wszystko rozumiem, może tak musi być, ale nie rozumiem dlaczego w tak prosty sposób można zwolnić kogoś z wieloletnim stażem i umową na czas nieokreślony. Mam żal do KR, który nie potrafił otworzyć gęby przed KO i obronić pracownika. KO na naszym rejonie był ok.miesiąca i nie mógł mnie ocenić za moją pracę, ale mógł to zrobić KR, który stał i się przyglądał"facet bez jaj", który do mnie mówił, że jest wszystko pięknie. To ja jemu podpowiadałem co zrobić,żeby było lepiej, żeby osiągną lepsze wyniki i co???....to był mój błąd, bo on sobie przypisywał moje pomysły przed KO.
Nie chcę się użalać, ale znaleźć osoby, które też zostały tak potraktowane :(
Chcę także ostrzec wszystkich, żeby nie byli pewni swoich stanowisk, tak jak ja byłem (chwalili mnie za różne pomysły i osiągnięcia) i że umowa na czas nieokreślony nic w tej firmie nie znaczy, ot tak można ją rozwiązać nie wypłacając nawet odprawy, przecież wystarczy stracić zaufanie, hiiii..........mogłem COŚ zwinąć, to może nie miał bym pretensji :)
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-25, 18:43   

Niestety dziwnych zwolnień i sytuacji nie brakuje widać od jakiegoś czasu ,że Ci wyżej od przeciętnego pracownika maja jakieś parcia i trudno określić ich źródło.
U nas też ciągle jakieś zmiany i absurdy ,bo niby mamy pracować na średnią więc zapierd..... czasami bez przerwy,bo oczka lecą a tu nagle jak skończymy przed czasem to pretensje ,że 8 godzin nie mamy :szczena: Podobnie było ze zwolnieniem na mecz otwarcia , najpierw nas wywalili do domu a potem kazali odrobić te dwie godziny na rozładunku :szczena:

Pomijam ostatni incydent na jednym ze sklepów w moim mieście, Wpadła tam kilka dni temu jakaś wizytacja i okazało się ,że warzywa i owoce nie są tak fresh jak powinny być wiec KR czy KO przy klientach zaczął wywalać to wszystko ze stoiska na sklep i poszło warzyw i owoców na 1200 zł w Pl.
Rzekomo pomidor nawet jak ładnie wygląda ale już ponad 3 dni leży na sklepie nie jest fresh ale ja nie znam procedur sklepowych więc ile w tym prawdy ??
Ogólnie coś zaczyna żreć tą firmę od środka
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
#aga 22

Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 98
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-25, 22:15   

U nas kierowniczce przy zwolnieniu podali powód taki...... Pani kierownik z przykrością stwierdzam, że przestała pani rozwijać się zawodowo..... poleciała kierowniczka i zastępczyni
 
     
monisia.37

Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-26, 13:14   

Pracuje w biedronce od 11 lat od 8 jestem kierownikiem w 2010 leżałam w szpitalu bo zaczęły się problemy z kręgosłupem i od tego momentu zaczęły się problemy w pracy szukanie haka żeby się pozbyć niepotrzebnego problemu na szczęście jeszcze pracuję ale słyszę plotki na mój temat o zwolnieniu tylko ja tego tak nie zostawię straciłam zdrowie przez biedronkę bo zasuwałam jak beduin żeby pomóc pracownikom nie miałam wystarczającej liczby etatów a oni to mieli gdzieś starajcie się walczyć o swoje służę pomocą w każdej sprawie.
 
     
~kraft

Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-26, 15:35   

monisia.37 napisał/a:
służę pomocą w każdej sprawie.


o jakiej pomocy mówisz???
Przydał by się ktoś, kto analizował by nasze wypowiedzenia i konkretnie powiedział, czy warto walczyć. Ja z wypowiedzeniem byłem u radcy, ale on podszedł do tego jak do zła koniecznego i powiedział: można wygrać a nie trzeba, tylko stracę kasę bo będę wszystko opłacać, ale on miał mi poradzić, co robić. Delikatnie mówiąc zniechęcił mnie do walki.

monisia.37, mam, hyyyyy.....miałem podobną sytuację. Też trochę chorowałem, bo skręciłem nogę i nawala mi kręgosłup - to, między innymi, skreśliło mnie z pracy, bo byłem na L4 pierwszy raz od kilku lat. Zaczynaliśmy pracę w Biedronce prawie w tym samym czasie i wiemy jak to kiedyś wyglądało, trzeba było zasuwać i nikt nie miał nic do powiedzenia, teraz dostajemy bonus: zwolnienie :) tylko się cieszyć, że nie musimy pracować.
Cytat:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo