Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zacne pytanie do KS i ZKS - ALARM, praca nocna, dojazd?
Autor Wiadomość
~HeniekZ

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 29 Mar 2014
Posty: 27
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-15, 18:21   

brodacz1989 napisał/a:
Ochrona zwykle czekała do 6 rano by wejść z pracownikami

Dobre podejście :D tylko teraz jak w niedziele zamknięte to chyba by musieli aż do poniedziałku czekać.... :) a tak na serio to naprawdę żadnych konsekwencji to nie miało, że nawet KS nie przyjeżdżał do alarmu?
 
     
#majamaja 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 29 Lis 2017
Posty: 106
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-15, 19:15   

ze 3 miesiące temu odbieram w nocy telefon od Konsalnetu. Pan mi mówi, że włączył się alarm i muszę podejść. Tłumaczę, że mimo iż dnia poprzedniego miałam 2-gą zmianę nie przyjdę bo mąż jest na nocce a ja nie zostawię w nocy dwójki małych dzieci (jedno 4 lata). A on: no to nie przyjdzie pani???
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-17, 13:13   

HeniekZ napisał/a:
a tak na serio to naprawdę żadnych konsekwencji to nie miało, że nawet KS nie przyjeżdżał do alarmu?


żadnych, bo skoro KR Ci mówi, że ma wolne i by się nie kontaktować, to my tak samo śpimy i mamy w nosie alarm. nie spotkałem się z czymś takim by dostać naganę za to że się śpi i nie odbiera telefonu, ale może gdzieś to zadziałało to niech się ta osoba pochwali :D
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
Krishome 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2018-05-24, 21:02   Konsalnet

Pelniac obowiazki zastepcy czy musze byc w nocy pod telefonem, aby odwolac grupe mobilna, poniewaz zalaczyla sie czujka. Nasz PSM twierdzi ze nalezy to do moich obowiazkow. Ale czy tak jest faktycznie? Jak to wyglada u was
  Ocena JMP: 4/10
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-05-24, 21:09   

Nie musisz. Wyciszasz dźwięki na noc i spisz spokojnie. Chyba nie masz w umowie napisane, że masz być 24h/dobę pod telefonem ? ;)
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
Krishome 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-05-24, 21:13   

Nie mam. Tylko ze rejonowy kaze mi wpisywac sie do pamietnika czemu nie raczylem odebrac telefonu, I sie tlumaczyc z tego.
  Ocena JMP: 4/10
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-05-24, 21:22   

" nie odebrałem telefonu bo .....spałem jak każdy normalny człowiek "
u nas zastępcy przyjeżdżają, jeżeli w miarę wcześnie zostali poinformowani, że coś jest nie tak z alarmem. a tak to każdy olewa.
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
Krishome 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-05-25, 09:53   

No ja nagany nie dostałem, ale wpisać się w pamiętnik i tłumaczyć czemu nie odebrałem telefonu pomimo tego że pracowałem po południu, to już musiałem. A że KR przebywa obecnie na urlopie to jeszcze nie miałem okazji z nim rozmawiac na ten temat

[ Dodano: 2018-05-25, 10:58 ]
i jeszcze jedno pytanie czy ktoś widział na piśmie procedurę, że osoba pracująca po południu musi być pod telefonem w razie gdyby dzwonił konsalnet.
  Ocena JMP: 4/10
     
Kacperos 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 300
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-05-25, 14:02   

u nas wcześniej też nie przychodziliśmy do alarmu , od marca kiedy się załączy idzie osoba prowadząca drugą zmianę- obchód sklepu z pracownikiem security wpis w pamiętnik i hejaaa... jak u was to wygląda ?
_________________
Nie mowie zegnaj, lecz do zobaczenia...
 
     
GregoryPek

Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 17
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-05-27, 08:03   

W wolną niedziele od handlu nie można przebywać w pracy (a przyjazd do alarmu to praca) ochrona ma stać i pilnować obiektu do poniedziałku. A jak im zadzwoni inny alarm to już ich problem.
U nas przyjeżdża druga zmiana a reszta ma nie odbierać telefonu. Inna sprawa że unas cały czas ktoś jest bo pracujemy na 3 zmiany a jedynie w wolna niedziele jest pusto, albo święta. :P
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-05-27, 17:49   

Nie wiem jak w biedrze ale moj maz musi byc pod telefonem I maja dyzury w razie czego. Niestety ale pewne stanowiska do czegos zobowizuja. Zalezy co masz w umowie wpisane. Kazdy ma jakies prawa I obiwiazki. Moze zadzwon do BOP to ci powiedza.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-27, 17:52   

Żeby postawić pracownika w stan oczekiwania na podjęcie obowiązków służbowych, trzeba mu dodatkowo zapłacić za te godziny, w których oczekuje na telefon... I to określa kodeks pracy.
 
     
#majamaja 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 29 Lis 2017
Posty: 106
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-05-28, 08:02   

Przyjęło się, że do alarmu jedzie osoba, która prowadziła II zmianę. Logiczne, że łatwiej wstać takiej osobie niż tej, która ma na 6.00 do pracy i musiałaby wstać dodatkowo jeszcze o 2-ej czy 3-ej... ale to tylko teoria. Ja kilka razy do alarmu nie poszłam, chociaż prowadziłam II zmianę. Były to sytuacje kiedy mąż był na nocce a do mojego powrotu z dziećmi siedziała opiekunka. Nie wyjdę w środku nocy zostawiając 5-letnie dziecko samo. Jak masz wytłumaczenie to nic ci nie mogą zrobić.

[ Dodano: 2018-05-28, 09:06 ]
poza tym sorry... ale wstawać w środku nocy za kilka groszy? Powinni płacić od momentu odebrania telefonu do wyjścia ze sklepu. Odebranie telefonu rozpoczyna naszą pracę... a oni dają marne grosze tylko za czas jaki spędzasz na sklepie. Dojazd do pracy na interwencję nocną to nie jest standardowa praca zapisana w grafiku. Kiedyś mięliśmy KR, która kazała zawsze sobie wpisać pełną godzinę a teraz inny kiero każe wpisywać czas faktycznie spędzony na sklepie
 
     
@woles 

Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 186
Skąd: GMW.cn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-05-28, 11:54   

A po prostu nie zostawiaj numeru telefonu swojego nie beda dzwonić
 
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-05-28, 20:03   

Larrikol napisał/a:
Żeby postawić pracownika w stan oczekiwania na podjęcie obowiązków służbowych, trzeba mu dodatkowo zapłacić za te godziny, w których oczekuje na telefon... I to określa kodeks pracy.


Z wyjątkiem dyżuru pełnionego w domu, a ZKS który prowadził drugą zmianę jak najbardziej może sobie pójść na noc do domu.
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo