Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urlop na żądanie
Autor Wiadomość
~Zabollo 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 35
  Wysłany: 2012-05-26, 10:13   Urlop na żądanie

Cześć. Jak wygląda u was na sklepach sytuacja z urlopami na żądanie? Tzn wiem, że są one zagwarantowane w prawie pracy. Sąosoby, które biorą je bo chcą mieć wolne, ale w sytuacji gdy naprawdę potrzebujesz wolne? Czy wasz kierownik ma wtedy mocne obiekcje?
 
     
spoxing21

Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2012-05-26, 14:32   

urlop na żądanie ci się należy pod warunkiem, że masz jeszcze dni z urlopu wypoczynkowego bo są z niego odliczane i nikt ci go nie może odmówić! masz prawo zadzwonić nawet kilka minut przed pracą i po prostu powiedzieć że nie przyjdziesz z jakiegoś powodu. przecież logiczne jest to,że nie będziesz pracować mając sraczkę czy np. gorączkę 40 stopni. korzystajmy z tego co się nam należy bo chociaż tyle możemy mieć dla siebie patrząc co teraz z nami wyprawiają...
 
     
~Zabollo 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-26, 17:26   

Wypoczynkowy mam, natomiast chodzi mi o podejście KS i KR. Zadzwoniłam z rana to ks zaczął mi wymyślać przez telefon... Że nie wspomnę o sztandarowym tekście "Będę o tym pamiętał na koniec umowy..."
 
     
spoxing21

Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2012-05-26, 18:13   

jak mają Ci przedłużyć umowę to Ci przedłużą .... niech cwaniaki nie będą takie mądre.... każdy ma prawo się rozchorować bądź dziecko pracownika.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-26, 18:53   

Zabollo, tu masz info o UZ https://nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?t=1409
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
~królik49

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 31
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-05, 00:34   

a czy można poprosić o taki urlop na kilka dni przed jego przyznaniem.?.. bo wyjeżdzam daleko (czw i pt) i potrzebuje 1 dodatkowego dnia....
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-05, 07:59   

królik49, prosic możesz ale ciężko będzie zwłaszcza że czerwiec miesiącem rozliczeń godzin .^.
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@misiunia_32 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-05, 08:02   

To zadzwonisz w dzien w ktory potrzebujesz wolne i powiesz, ze bierzesz uz
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-05, 08:32   

Nie mozesz poprosic po prostu o jeszcze jeden dzien wolnego, albo urlopu?
 
     
~królik49

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 31
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-05, 16:21   

W grafiku mam ustalone ze mam czw-Boże ciało, i pt- wolne...a chcę zrobić swojej narzeczonej niespodziankę i do niej przyjechać.. więc gdybym poprosił o wolne w sobotę to by nie było problemu? wcześniej nie było jak... bo miałem pojedyncze wolne dni .. a teraz czeka mnie trasa 700km i nie ukrywam że chciałbym ten 1 dzień wykorzystać.. a Tym bardziej że nigdy nie brałem UŻ.... Więc stąd te obawy ;P
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-05, 18:14   

Cytat:
W grafiku mam ustalone ze mam czw-Boże ciało, i pt- wolne...a chcę zrobić swojej narzeczonej niespodziankę i do niej przyjechać.. więc gdybym poprosił o wolne w sobotę to by nie było problemu? wcześniej nie było jak... bo miałem pojedyncze wolne dni .. a teraz czeka mnie trasa 700km i nie ukrywam że chciałbym ten 1 dzień wykorzystać.. a Tym bardziej że nigdy nie brałem UŻ.... Więc stąd te obawy ;P

Myślę że zamiast pytać o to na forum prościej będzie spytać swojego KS... ;)
 
     
~królik49

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 31
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-05, 20:16   

jan kowalski, Ja bez wiem że o tej sprawie trzeba poinformować KS. Chodzi mi o to bardziej czy nie będzie żadnego ,,ale'' z tego powodu...i czy mam się czegoś obawiać czy też nie..
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-05, 22:43   

Powiedz, ze wyjezdzasz daleko i potrzebujesz jeszcze jeden dzien, bo nie zdazysz. Jak masz ludzkiego KS, to pojdzie Ci na reke, a jak nie to uprzykrzy życie tej zmianie, na ktorej miales pracowac :) Dziwie sie, ze na samym poczatku nie udales sie do KS, tylko pytasz tu. Sam najlepiej wiesz jakiego masz i czy nie bedzie mial zadnego "ale".
 
     
dlugi 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-06, 09:47   

Ja ostatnio jak zabalowałem hehe zadzwoniłem o 6.30 do sklepu że nie przychodzę i już!a najlepsze z tego wszystkiego było to że na rano byłem tylko ja i zks !
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-06, 10:06   

dlugi napisał/a:
Ja ostatnio jak zabalowałem hehe zadzwoniłem o 6.30 do sklepu że nie przychodzę i już!a najlepsze z tego wszystkiego było to że na rano byłem tylko ja i zks !

To bardzo odpowiedzialne podejscie, gratulacje!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo