Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WYPOWIEDZENIE
Autor Wiadomość
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2016-10-08, 19:12   

do 22 sierpnia 2016 roku każdy zatrudniony na umowę o pracę, niezależnie od stażu pracy (mógł pracować 2 dni, a mógł pracować 20 lat) miał okres wypowiedzenia wynoszący dwa tygodnie. po 22 sierpnia okres ten wynosi już niestety jeden miesiąc.

sam miałem problem i chcąc odejść w maju musiałem latać po inspekcjach pracy i zasięgać porad prawników, a w końcu przedstawić opinię biegłego na piśmie kierownikowi rejonu (pozdrawiam środkowym palcem z tego miejsca), bo zamiast dwóch tygodni okresu wypowiedzenia chciał mi wstawić grubo ponad miesiąc
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-11, 23:15   

ludzie nie podpisze za porozumieniem wysyłaj na kadry wypowiedzenie o treści
Anna Kowalska
ulRopna 6
Wargacz Dolny
Jeronimo Martins Polska S.A.
Regionalny Kierownik Personalny
DC (twoje Dc)

Ja Annna Kowalska na podstawie art 30 par 2 rozwiązuje umowę o pracę zawartą w dniu ........pomiędzy mną a Jeronimo Martins Polska S.A. z siedzibą w Kostrzynie, z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynoszącym 1 miesiąc. Jednocześnie na podpstawie zapisów art 167 punkt 1 kodeksu pracy wnoszę o wydanie zaległego urlopu wypoczynkowego. Dokument ma moc oświadczenia woli i obligatoryjnie roziwązuje umowe o pracę

Z poważaniem


[ Dodano: 2016-10-11, 23:17 ]
okres miesięczny powoduje ,że okres wypowiedzenia zaczya bieg z terminami miesiecznymi czyli pomiędzy 1 pażdziernika do końca miesiaca bieg zaczyna się z ........1 listopaa. Liczy się okres dosttarczenia pracodawcy. Na wypowiedzeniu masz prawo do l4. Pisemne oświadczenie woli jest obligatoryjne dla pracodawcy więc wysyłasz podpisane wypowiedzenie listem poleconym

[ Dodano: 2016-10-11, 23:33 ]
ps ten Wargacz dolny to jednak podprogowe freudowskie myślenie ;]
 
     
arekbarko

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Paź 2016
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-22, 14:01   wypowiedzenie, l4 itd

Witam. Pracuje w biedronce od tygodnia i otrzymalem oferte pracy z zagranicy, wiec postanowilem rzucic prace w biedronce i wyjechac z kraju. Skontaktowalem sie z KR, ktora poinformowala mnie o okresie wypowiedzenia i nie wyrazila zgody na odstapienie od umowy na zasadzie "za porozumieniem stron". Zalezy mi na czasie, najlepiej gdybym wyjechal jutro lub pojutrze, wypowiedzenie zanioslem dzisiaj i mam do Was takie pytanie: czy bawic sie w l4 na te 2 tygodnie czy moze po prostu nie przyjsc do pracy i zostac wyrzuconym na zasadzie dyscyplinarki? Dodam, ze dyscyplinarka mnie nie przeraza, poniewaz nie zamierzam wracac do kraju, obawiam sie jedynie czy nie zostana podjete jakies prawne kroki w kierunku mojej sprawy i czy nie zostane obciazony finansowo i ciagany po sadach. Macie jakies rady?

Z gory przepraszam, za brak polskich znakow.

Pozdrawiam.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-22, 14:25   

arekbarko, bierz l4, za granicą nie wiadomo jak Ci się ułoży i możesz być zmuszony wrócić i robić w PL więc nie rób sobie kłopotów w papierach :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
arekbarko

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Paź 2016
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-22, 16:04   

Czy l4 moge dostarczyc swojemu kierownikowi na sklepie czy musze kierownikowi rejonowemu? Pytam, bo KR nie zawsze jest, a poza tym jest irytujacy w calym tego slowa znaczeniu(w sprawie zwolnienia, w innych kwestiach jest jak cukiereczek).
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-22, 17:44   

Możesz zostawić na sklepie komuś z kadry kierowniczej albo wysłać pocztą.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-22, 21:41   

A co w tym przypadku da L4?? Jeśli Kr wie jaki jest prawdziwy powód nieobecności to na bank zrobi kontrole tego l4 i tak samo skończy się dyscyplinarką.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-22, 23:36   

możesz w myśl prawa dokonać porzucenia pracy. Na l4 listem poleconym na dc do regionalnego kierownika personalnego. i kropka
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-23, 09:53   

kluq, na l4 jak ma zaznaczone że chory może chodzić to mogą sobie robić kontrole a i tak nie musi go być w domu. :regulamin:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-25, 20:45   

Obyś się nie zdziwił ,bo l4 chodzące to znaczy, że może wychodzić gdzie chce i robić co chce.
Tą kwestią zajmował się Sąd Apelacyjny w Katowicach (wyrok z 12 listopada 2002 r., sygn. akt III AUa 3189/01, PPr. 2003 nr 10, str. 43), który uznał, że taki zapis upoważnia ubezpieczonego jedynie do wykonywania zwykłych czynności życia codziennego, np. poruszanie się po mieszkaniu, udanie się na zabieg czy kontrolę lekarską.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-25, 21:27   

kluq, po żywność do sklepu, i artykuły pierwszej potrzeby również :) równie dobrze zabraknie leku przeciwbólowego i może iść go zakupić itp to jest w opcji chory może chodzić. w innej opcji czyli chory musi leżeć sprawa jasna.
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2016-10-30, 19:29   

kluq napisał/a:
A co w tym przypadku da L4?? Jeśli Kr wie jaki jest prawdziwy powód nieobecności to na bank zrobi kontrole tego l4 i tak samo skończy się dyscyplinarką.

zanim ZUS wyśle swoich kontrolerów, to będzie dawno po zwolnieniu... z tego co pamiętam, takie kontrole opłaca się robić dopiero przy co najmniej miesięcznych zwolnieniach
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-31, 00:45   

L4 nie musi kontrolować Zus, może to zrobić też pracodawca i tego bardziej bym się spodziewał w tym przypadku.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-31, 22:46   

Tak i siedzieć w aucie z aparatem i robić zdjęcia, że matka odprowadza dziecko do szkoły , na które brała opiekę tzn zwolnienie lekarskie. Znam taki , fakt głupota z jednej strony pracownika. Z drugiej metody pracodawcy jak za czasów komuny.
 
     
ltomek23

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Kwi 2015
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-02, 20:34   

witam nie wiem gdzie miałem napisać to pytanie ale chiałbym zapytać czy można zrezygnowąć z bycia zastępcą i wrócić na stanowisko sprzedawca kasjer?
  Ocena JMP: 9/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo