Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WYPOWIEDZENIE
Autor Wiadomość
toolipanna

Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 22
Wysłany: 2012-04-22, 22:24   WYPOWIEDZENIE

Witam, chciałabym spytać w jakim dniu tygodnia najlepiej składać wypowiedzenie, czy są do tego jakieś regulacje...oraz czy jest możliwość odmowy ze strony kierownika. jak najlepiej ująć powód swojego odejścia oraz czy trzeba go w ogóle podawać, liczę na odpowiedzi osób które miały okazje takie pismo złożyć.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-22, 22:43   

Wypowiedzenie najlepiej dostarczyc do soboty kazdego tygodnia, poniewaz zaczyna obowiazywac na drugi dzien od zlozenia, a bieg kazdego rozpoczyna sie w niedziele. Jak zlozysz w niedziele, to bedzie trzeba czekac do nastepnej,aby zaczelo "biec". Regulacje oczywiscie, ze sa. Jak wszystko inne reguluje to Kodeks pracy. Nie trzeba podawac powodu odejscia.
 
     
toolipanna

Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 22
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-22, 22:46   

dzięki, a apropo treści i możliwości odmowy przez kierownika czy mogłabyś mi coś odpowiedzieć?
 
     
gumis1

Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-04-22, 23:27   

Po pierwsze to zależy jaką masz umowę o pracę czy zawartą na czas określony czy nieokreślony. Przyjmując, że umowa jest na czas określony to wypowiedzenie złożone wszystko jedno w jakim dniu tygodnia zawsze biegnie od najbliższej soboty przez dwa tygodnie. Kierownik nie może odmówić przyjęcia takiego wypowiedzenia, a ponadto w umowie o pracę na pewno masz klauzulę mówiącą o okresie wypowiedzenia.
Poniżej masz przykładową treść takiego wypowiedzenia.

Z dniem .............................. r. (data rozwiązania umowy) na podstawie art. 32 KP składam wypowiedzenie umowy o pracę zawartej w dniu.............................. r. (data zawarcia umowy) w ................................................ (miejsce zawarcia umowy), pomiędzy:
PRACODAWCĄ:
............................................. (pełna nazwa i adres pracodawcy) ............................................
reprezentowaną przez: ............................ (imię i nazwisko pracodawcy lub osoby reprezentującej
pracodawcę lub osoby uprawnionej do dokonywania czynności prawnych w imieniu pracodawcy w sprawach z zakresu prawa pracy)
a
PRACOWNIKIEM:
.......................................... (imię i nazwisko pracownika), zam. w .............................................. (adres zamieszkania pracownika).
z zachowaniem ................. okresu wypowiedzenia,
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-23, 09:13   

Najpierw niech autorka wątku napisze jaki ma okres wypowiedzenia, jeśli dwa tygodnie, to owszem, umowa zakończy się w sobotę, jeśli miesięczny lub trzymiesięczny to umowa zakończy się ostatniego dnia miesiąca. Larrikol nie masz racji, trochę namieszałaś.
Podam na przykładzie, wypowiedzenie umowy o pracę, z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia.
-Wypowiedzenie złożone 19 kwietnia, umowa zakończy się 5 maja/
Wypowiedzenie umowy z miesięcznym okresem wypowiedzenia.
-Wypowiedzenie złożone 25 kwietnia, umowa zakończy się ostatniego dnia czerwca.

[ Dodano: 2012-04-23, 10:18 ]
a co do KP to jest to artykuł 30, paragraf 2 Kodeksu Pracy, rozdział 2
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-23, 09:34   

jagodak napisał/a:
Larrikol nie masz racji, trochę namieszałaś.

gdzie? :)
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-23, 09:37   

Larrikol napisał/a:
jagodak napisał/a:
Larrikol nie masz racji, trochę namieszałaś.

gdzie? :)

Nie zaczyna biegu w niedziele. Tak naprawdę, wypowiedzenie biegnie od dnia kiedy je złożyłaś, ale ze względu na KP, trwanie umowy jest przedłużane odpowiednio do soboty, lub ostatniego dnia miesiąca następującego po okresie wypowiedzenia.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-23, 09:46   

Tak wiec sens ten sam, a ja nie napisalam ze od poniedzialku do soboty lezy sobie jakby jego tam nie bylo :) a na pewno latwiej zrozumiec, ze liczy sie od niedzieli, niz ze ze wzg. na KP automatycznie przedluza sie umowa :)
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-23, 09:47   

Larrikol napisał/a:
Tak wiec sens ten sam, a ja nie napisalam ze od poniedzialku do soboty lezy sobie jakby jego tam nie bylo :) a na pewno latwiej zrozumiec, ze liczy sie od niedzieli, niz ze ze wzg. na KP automatycznie przedluza sie umowa :)

Ale jakby liczył się od niedzieli, to kończyłby się w niedziele. To chyba sens nie ten sam?
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-23, 09:49   

siodmy dzien od niedzieli dla mnie wypada w sobote
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-23, 09:53   

Larrikol napisał/a:
siodmy dzien od niedzieli dla mnie wypada w sobote

A sama napisałaś że wypowiedzenie zaczyna biec od dnia następnego po jego złożeniu. To jak się złoży w niedziele to kończy się w niedziele, nie tak?
Zresztą to też nie jest prawda, bo wypowiedzenie obowiązuje od momentu jego złożenia.
I właśnie Twoje tłumaczenie kochana jest zagmatwane, zaczyna biec w niedziele, w sobotę, i w końcu nie wiadomo kiedy zaczyna biec, a kiedy się zatrzymuje .hihi
Wypowiedzenie zawsze zaczyna swój bieg z momentem złożenia pracodawcy oświadczenia, a kończy się po dwóch tygodniach w sobotę, lub ostatniego dnia miesiąca następującego po wypowiedzeniu.
I już, dla mnie temat do zamknięcia
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
Ostatnio zmieniony przez jagodak 2012-04-23, 09:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-23, 09:59   

Nie napisalam tak. Napisane jest, ze na drgi dzien zaczyna obowiazywac, a bieg zaczyna w niedziele - tak napisalam. Jakby cos zaczynalo sie w niedziele i konczylo w niedziele, to trwaloby juz 8 dni, nie tydzien. Na sile porobujesz mi wmowic to, czego nie mialam na mysli. Teraz to dopiero toolipanna, bedzie miala namieszane.
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-23, 10:01   

Larrikol napisał/a:
Nie napisalam tak. Napisane jest, ze na drgi dzien zaczyna obowiazywac, a bieg zaczyna w niedziele - tak napisalam. Jakby cos zaczynalo sie w niedziele i konczylo w niedziele, to trwaloby juz 8 dni, nie tydzien. Na sile porobujesz mi wmowic to, czego nie mialam na mysli. Teraz to dopiero toolipanna, bedzie miala namieszane.
próbuje Ci pokazać, że Twoje myślenie jest błędne w tym temacie.
No namieszałaś troszkę, to jest namieszane :-)Bieg zaczyna z dniem wypowiedzenia umowy. Koniec, kropka
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-23, 12:46   

Jak dla mnie to wychodzi na to ,że najlepiej poprosić o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron bez okresu wypowiedzenia i powyższy problem przestaje istnieć :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-23, 13:22   

jagodak napisał/a:
Bieg zaczyna z dniem wypowiedzenia umowy. Koniec, kropka

I ktos moze zrozumiec, ze wypowiedzenie zlozyl np dzis i od dzis zacznie sobie liczyc 2 tyg. A chodzi o to, zeby prosto wyjasnic.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo