Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WYPOWIEDZENIE
Autor Wiadomość
@xnyl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 150
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-20, 13:25   

pamietaj tez ze prawnie nie ma znaczenia czy wypowiedzenie zlozysz w srode, poniedzialek czy w piatek... w przypadku 2 tygodniowego okresu wypowiedzenia skutecznosc owego mierzy sie od... niedzieli ;)
okres pracy jest tygdniowy wiec liczony do soboty.
 
     
~matusiak80 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-20, 12:44   

Witam mam pytanie złożyłam wypowiedzenie do 30.06.2015 KR podpisał i wyraził zgodę na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron a zostało mi jeszcze 6 dni urlopu.Moje pytanie co z tym urlopem bo mam nie wydany?
  Ocena JMP: 5/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-20, 13:59   

matusiak80 napisał/a:
Witam mam pytanie złożyłam wypowiedzenie do 30.06.2015 KR podpisał i wyraził zgodę na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron a zostało mi jeszcze 6 dni urlopu.Moje pytanie co z tym urlopem bo mam nie wydany?


dostaniesz ekwiwalent pieniężny..... bardziej się opłaca......

[ Dodano: 2015-06-20, 14:05 ]
i jeszcze jedno jeżeli bieg ustania stosunku pracy kończy się w następnym miesiącu czyli nop 01.07. 2015 a nie 29.06.2015 to za ten jeden (lub kilka) dni lipca zapłacą Tobie z pensją w sierpniu wraz z ekwiwalentem za niewykorzystany urlop
 
     
@Biedronka1013 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Mar 2012
Posty: 178
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-01-08, 10:43   

witam jak napisać wypowiedzenie tak bym juz nie musiała chodzić do pracy i czy o tym musze informować kierownika czy wystarczy że pogadam z Rejonową ? prosze o pomoc mam umowę na czas nie określony obecnie jestem na L4 klika dni wróciłam dopiero z wychowawczego ale tak zrobili grafik że nie mam z kim zostawic córki po za tym ekipa jest calkiem inna i wszyscy sa tak fałszywi że masakra nie chcę mieć juz znimi nic wspólnego szukam innej pracy i mam juz kilka na oku więc myslę że z tym nie bedzie problemu ale jak tu sie szybko zwolnić poradzicie coś
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-09, 09:35   

Po prostu zadzwoń do KR i powiedz, że chcesz rozwiązać umowę za porozumieniem stron, nie powinni robić Ci problemu, a pracownikiem przestaniesz być z dnia na dzień. Możesz sobie przygotowac pismo, a jak nie będziesz wiedziała jak, to zawsze możesz napisać na miejscu, przy pomocy KR. Na siłe Cię trzymać nie będzie. Możesz tez napisać normalne wypowiedzenie, z zachowaniem okresu wypowiedzenia, pójść na L4 i w tym czasie szukać nowej pracy. Jednak nie wiem, czy w "epoce" e-zwolnien tak łatwo Ci wypiszą i czy nie wezwą Cię na kontrolę przy którymś zwolnieniu :)
 
     
@Biedronka1013 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Mar 2012
Posty: 178
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-01-09, 10:47   

dzieki jak na razie jestem na tyg zwolnieniu bo załapałam jelitówkę byłam u ZKS i pytałam czy moga mi dać numer do KR powiedzieli że nie byłam w szoku teraz czekam kiedy będzie KR u nas na sklepie przeważnie jest we wtorki ja do wtorku mam L4 i mam jeszcze isc do kontroli zobaczymy co mi powie lekarz mam wrażenie jakby załoga sklepu bała sie że chce pogadać z KR tam sa takie machlojki że szok robia teraz wszystko bym nie składala wypowiedzenie i nie rozmawiaął z KR ale ja i tak powiem jak mi sie spyta dlaczego chce sie zwolnić nie mam nic do firmy jako do Biedronki ale do załogi wszyscy sa tak fałszywi że masakra mam ich już serdecznie dosyć
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-09, 13:23   

To dziwne, ze nie chca Ci udostepnic kontaktu. Masz do niego prawo, bo to takze Twoj przelozony. Skoro nie chca dac nr, popros zeby zadzwonili z tel. sluzbowego i porozmawiaj z nim na sklepie. W ostatecznosci napisz pismo sama i przekaz komukolwiek, kto prowadzi zmiane. Nie ma tu znaczenia zks, czy ks. Oboje maja obowiazek przyjac Twoje pismo. Beda tez musieli poinformowac kr, ze je zlozylas, a wtedy mozesz powiedziec, ze utrudniali Ci kontakt z kr. Mozesz to zrobic na L4
 
     
@Biedronka1013 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Mar 2012
Posty: 178
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-01-09, 20:01   

dzięki oni sie boja że ja zacznę mówić chyba dlaczego się chcę zwolnić troche mi szkoda umowy bo mam na czas nie określony i w październiku bedzie 10 lat ale z tak fałszywymi ludźmi nie chce pracować jeszcze zobaczę co mi powiedzą we wtorek
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-10, 10:35   

A moze postaraj sie o przeniesienie na inny sklep? Zwolnienie, to jednak nieodwracalny i ostateczny krok. Moze odrobina dystansu tez sie przyda. Nie musicie sie przyjaznic, wystarczy robic swoje i nie mieszac sie w dziwne akcje.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-01-10, 11:23   

a ja dodam coś jeszcze , nie masz pewności jak będzie w nowej pracy , nie tylko w biedronce trafiają się ludzie z którymi nie można się dogadać , nie wszędzie pracodawca idzie na rękę i ustala grafik pod pracownika .
10 lat pracy to kawał czasu , ja próbowałabym jednak jeszcze raz porozmawiać na spokojnie . Decyzja należy do Ciebie , ja życzę Ci powodzenia :)
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-01-10, 13:24   

wina zawsze leży po obu stronach. troche checi i mozna sie dogadac.
 
     
@Biedronka1013 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Mar 2012
Posty: 178
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-01-10, 17:15   

z moimi nie idzie się dogadac niestety :( nawet boja sie że powiem co myśle i co sie działa jak pracowałam KR a jest co opowiadać wiem że Ks bedzie robił mi problemy niestety znam go i może z innymi szło by sie dogaćać ale z nim nie bedzie robił wszystko bym się zwolniła albo co gorsza znajdzie cos by mnie zwolniono dyscyplinarnie już nie raz tak robił ale dzięki za odpowiedzi
 
     
Nesquikx33 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Lut 2015
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-19, 09:51   

Witam mam pytanko. Mianowicie mam inna oferte pracy i zastanawiam sie nad zlozeniem wypowiedzenia.chcialabym się dowiedzieć czy jak złoże wypowiedzenie to musze ten dwutygodniowy okres wypowiedzenia chodzic do pracy czy jakos idzie sie dogadac z KS i KR?
Prosze o pilną odpowiedź czy ktos coś wie w tym temacie..
_________________
Nesquikx33
  Ocena JMP: 10/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-19, 10:07   

możesz próbować się dogadać , możesz iść na L4
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-19, 11:09   

Tyle, że będąc na L4 nie możesz zacząć jednocześnie pracy u nowego pracodawcy. Najlepiej rozwiązać umowę za porozumieniem stron. Pewnie będą chcieli wydać Ci zaległy, bądź bieżący urlop, a w czasie urlopu już możesz podjąć nową pracę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo