Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WYPOWIEDZENIE
Autor Wiadomość
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-30, 07:47   

Pracownik może złożyć wypowiedzenie na L4. Wypowiedzenia nie trzeba podpisywać, żeby było zobowiązujące ;)
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-04-30, 07:54   

ale... żeby rozwiązać umowę za porozumieniem stron , bo nie ma czegoś takiego jak "wypowiedzenie za porozumieniem stron" ;-) , potrzebna jest zgoda pracodawcy i podpis obu stron dogadujących się , więc jeśli chcesz złożyć wypowiedzenie to dzisiaj jest ostatni dzień , by w Twojej sytuacji trwało to najkrócej jak jest to możliwe , jeżeli dogadasz się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron bez wypowiedzenia może to być ze skutkiem natychmiastowym lub w takim terminie jaki będzie najbardziej optymalny dla pracodawcy i dla Ciebie .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Biedronek2 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Sty 2021
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2021-01-08, 12:26   

A jak wygląda sprawa, jeżeli mam umowę jeszcze na 4 miesiące, ale pracodawca chce zwolnić mnie teraz? W wypowiedzeniu o pracę jest powód, który jest zmyślony. X Mam złożyć sprawę do PIPu?
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-01-08, 13:58   

Biedronek2 napisał/a:
W wypowiedzeniu o pracę jest powód, który jest zmyślony.

rozwiń myśl.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-01-08, 21:09   

Bez powodu nikt Ciebie nie zwolni.
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
Waffen77 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 321
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2021-01-08, 23:40   

W przypadku umów na czas określony nikt Ci nie musi podawać konkrentnego powodu zwolnienia. Po prostu nie wywiązywanie się z obowiązków i już.
  Ocena JMP: 7/10
     
Hanka1379

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2016
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-08-01, 19:11   Wypowiedzenie na wychowawczym

Witam. Jestem na urlopie wychowawczym. Syn niestety jest chory, nie mogę i nie chce wracać. Czy muszę mieć jakiś specjalny druk żeby złożyć wypowiedzenie? Pracuje na umowę na czas nieokreślony, mam dużo zaległego urlopu. Co dalej? Muszę zrezygnować z pracy, nie chce iść na sklep Zielona z pusta kartką :-P
Podpowiedzcie proszę :)
_________________
Hanka
 
     
#beatqa 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Sie 2012
Posty: 64
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-08-26, 11:04   Re: Wypowiedzenie na wychowawczym

Hanka1379 napisał/a:
Witam. Jestem na urlopie wychowawczym. Syn niestety jest chory, nie mogę i nie chce wracać. Czy muszę mieć jakiś specjalny druk żeby złożyć wypowiedzenie? Pracuje na umowę na czas nieokreślony, mam dużo zaległego urlopu. Co dalej? Muszę zrezygnować z pracy, nie chce iść na sklep Zielona z pusta kartką :-P
Podpowiedzcie proszę :)


Udało Ci się uzyskać jakąś odpowiedź. Jestem w podobnej sytuacji i zastanawiam się czy da się dogadać z pracodawcą kwestią wypowiedzenia umowy z dnia na dzień.
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-08-26, 17:30   

beatqa, to zależy od pracodawcy ty chyba musisz mieć zgodę rejonowego a koleżanka kierownika sklepu. Są różne formy wypowiedzenia ale to wiecie przy bezterminowej to 3 miesiące ale to kwestia dogadania. Ja miałam dostać zgodę ale nie dostałam więc miałam 3 miechy ale wzięłam wtedy opiekę nad dzieckiem i mnie nie ma.
Z tego co wiem to niechętnie się zgadzaja ale tu jest przypadek bycia na wychowawczym..
_________________
cvb83
 
     
Hanka1379

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2016
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-09-16, 09:19   Wypowiedzenie na wychowawczym

Nie udalo mi sie znalezc odpowiedzi. Mam jeszcze nie wykorzystany urlop, na moim sklepie nie wiedza co ze mna zrobic. Mi nie zalezy na rozwiazaniu za porozumieniem, wiec chyba zadzwonie do kadr, moze tam coś powiedza..
_________________
Hanka
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-09-16, 10:35   

Hanka1379, o ile się nie mylę , składasz wypowiedzenie , masz zapewne trzymiesięczny okres wypowiedzenia i w tym czasie pracodawca wydaje Ci zaległy urlop . Nie potrzebujesz żadnego specjalnego druku .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-09-16, 15:24   

Hanka1379, forma wypowiedzenia jest ważna.
_________________
cvb83
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2021-09-17, 15:52   

Na sklepie nie wiedzą co z Tobą zrobić... kto tam pracuje, że w takich prostych sprawach nie wie, co zrobic?
Dokładnie tak, jak powiedziała Ci marta1. Składasz wypowiedzenie i w okresie jego obowiązywania wydają Ci zaległy urlop. Można też na mocy porozumienia stron i dać taki czas trwania wypowiedzenia, żeby zakończył się wtedy, gdy kończy się urlop. A można i od razu zakończyć stosunek pracy i za urlop zapłacić. Na pewno osoba, z którą bedziesz rozwiązywać umowę wie, co zrobić.
 
     
Obywatel Polski 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Lip 2020
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-09-25, 11:20   

Jest też coś takiego jak zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia w okresie wypowiedzenia. Wówczas pracownik przez okres wypowiedzenia już nie przychodzi do pracy, choć ma płacone przynajmniej teoretycznie tak jakby przychodził do pracy. Sęk w tym że ta firma najprawdopodobniej nie zna przepisów stanowiących o tym, że w takim wypadku wynagrodzenie wyliczane musi być jak wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy z uwzględnieniem wszystkich zmiennych składników wynagrodzenia poprzedzających 3 miesiące (lub przy znacznych rozbieżnościach 12 miesięcy) od rozpoczęcia okresu wypowiedzenia. W przypadku nieprawidłowego wyliczania wynagrodzenia trzeba od razu się upominać. Znam jedną osobę, którą tym sposobem firma próbowała oszukać na prawie 2600 zł brutto za okres wypowiedzenia.

Biedronka bowiem w takim wypadku płaci gołą podstawę brutto rzekomo z tego tytułu że pracownika nie było przez 3 i więcej dni w miesiącu w pracy, choć przepisy prawa wyraźnie nakazują obliczanie wynagrodzenia za okres zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy w taki sam sposób jakby było wyliczane wynagrodzenie urlopowe.
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-09-25, 22:56   

Obywatel Polski, u mnie na sklepie była taka 60+ zwolniona ze świadczenia pracy w zeszłym roku to za 1 miesiąc dostała jak piszesz a potem goła pensja.
_________________
cvb83
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo