Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WYPOWIEDZENIE
Autor Wiadomość
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-23, 15:26   

Ponieważ pytanie brzmiało :
toolipanna napisał/a:
w jakim dniu tygodnia najlepiej składać wypowiedzenie

Odpowiedź Larrikol jest jaśniejsza i łatwiejsza do pojęcia dla ogółu. Większość ludzi nie zagłębia się w przepisy i po tłumaczeniu Jagodak doszliby do wniosku:
Larrikol napisał/a:
że wypowiedzenie złożył np dziś i od dziś zacznie sobie liczyć 2 tyg.

a tak jednak nie jest :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-23, 19:19   

No to tak prosto.Wypowiedzenie (2 tyg.) liczy sie od sb. i ma twac 14 dni kalendarzowych. I wypowiedzenie złożone np 19.04. biegnie od soboty 21.04 - w nd. mija pierwszy dzień wypowiedzenia, w pn drugi, we wtorek trzeci ... w sobote czternasty dzień wypowiedzenia A wiec wypowiedzenie kończy sie z dniem 05.05.(sobota) -.-
toolipanna -w jaki dzień byś nie złożyła wypowiedzenie -jest liczone od sb.Wiec jak piszesz wypowiedzenie to piszesz datę sobotnią, nie niedzielną.

[ Dodano: 2012-04-23, 19:34 ]
Larrikol napisał/a:
siodmy dzien od niedzieli dla mnie wypada w sobote


Larikol siódmy dzień od niedzieli mija w niedziele.Składaja wypowiedzenie ma minąć 14 dni.wiec jesli liczysz od niedzieli tak jak napisałaś to :
W pn mija pierwszy dzień wypowiedzenia, we wtorek mija drugi dzień wypowiedzenia, w srode mija trzeci dzień wypowiedzenia ,w czwartek mija 4 zień wypowiedzenia ,w pt mija 5 dzień wypowiedzenia , w sb mija 6-sty dzień wypowiedzenia, w nd- siódmy dzień wypowiedzenia w nastepna nd-czternasty dzień wypowiedzenia.- - A wiec o to chodziło jagodziek ze źle napisałaś. Nie od niedzieli. Wypowiedzenie biegnie od soboty i musi kończyć sie w sobotę.
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-23, 21:38   

Larrikol napisał/a:
jagodak napisał/a:
Bieg zaczyna z dniem wypowiedzenia umowy. Koniec, kropka

I ktos moze zrozumiec, ze wypowiedzenie zlozyl np dzis i od dzis zacznie sobie liczyc 2 tyg. A chodzi o to, zeby prosto wyjasnic.

No ale przecież to proste jak cep, złożysz wypowiedzenie dziś, dolicz dwa tygodni i w pierwszą sobotę po ustaniu okresu wypowiedzenia skończy się Twoja umowa.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-23, 21:59   

gangi kubusia napisał/a:
siódmy dzień od niedzieli mija w niedziele

Od niedzieli, ale liczac razem z ta niedziela jako pierwszy dzien, a nie zaczynajac dopiero od poniedzialku.
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-23, 22:20   

Larrikol napisał/a:

Od niedzieli, ale liczac razem z ta niedziela jako pierwszy dzien, a nie zaczynajac dopiero od poniedzialku.

:D
No dobra licz jak chcesz :) .ale wypowiedzenie zaczyna się od soboty i na sobocie kończy -.-
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-23, 22:34   

A ja dalej bede sie upierala, ze za moment rozpoczecia biegu wypowiedzenia uznaje sie pierwsza niedziele, wystepujaca po dniu jego zlozenia i ostatnim dniem wypowiedzenia bedzie sobota.
I nie mam nic wiecej do dodania w tym temacie, a Wy jak macie ochote to rozkminiajcie dalej czy zebra jest czarna w biale paski, czy biala w czarne paski :)
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-23, 23:29   

Larrikol napisał/a:
A ja dalej bede sie upierala, ze za moment rozpoczecia biegu wypowiedzenia uznaje sie pierwsza niedziele, wystepujaca po dniu jego zlozenia i ostatnim dniem wypowiedzenia bedzie sobota.
I nie mam nic wiecej do dodania w tym temacie, a Wy jak macie ochote to rozkminiajcie dalej czy zebra jest czarna w biale paski, czy biala w czarne paski :)

Oj kobieto, upieraj się, ale twoje tłumaczenie i liczenie jest po prostu niezgodne z kodeksem pracy, w którym jest wszystko dokładnie opisane. Chyba że masz ciągoty legislacyjne.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-24, 12:27   

Larrikol ok -wypowiedzenie kończy sie w sobotę. Ale co do reszty nie masz racji.Wypowiedzenie musi być liczone od sb a nie od niedzieli!
Masz raje ze dwutygodniowy okres wypowiedzenia umowy kończy się w sobotę (art.30 § 21 K.p.), przy czym bieg tego okresu rozpoczyna się od następnego dnia po złożeniu oświadczenia woli drugiej stronie stosunku pracy (art. 111 § 2 K.c. przez art. 300 K.p.).

Dwutygodniowy okres wypowiedzenia oznacza czas minimalny, jaki biegnie od dnia złożenia oświadczenia woli do dnia rozwiązania umowy. W zależności od tego w którym momencie oświadczenie woli zostanie drugiej stronie złożone, okres ten może ulegać odpowiedniemu wydłużeniu, nie przekroczy jednak nigdy 3 tygodni.

Więc jeśli ktoś złoży wypowiedzenie w sb to bieg zaczyna sie od niedzieli ale jest to juz za pózno aby od nd liczyc te dwa tyg. i 2 tygodnie będą liczone dopiero od następnej sb -bo te 2 tyg. wypowiedzenia MUSI BIEC OD SOBOTY
i tak np jak złożymy teraz 28 kwietnia(sobota) to dwa tygodnie zaczyna sie od 05.05(sobota) i wypowiedzenie zakończy sie 19.05 ---A wg ciebie zaczęłoby sie 29.04(niedziela)i zakończyło 12.05- a jest to nieprawda.
. Jak złożymy wypowiedzenie np 02.05 lub 04.05 to bieg zaczyna w następnym dniu (03.05 lub 05.05 ) ale dwa tygodnie liczone sa od soboty,także zakończy sie także 19.05
Wiec najlepiej najpóźniej takie wypowiedzenie złożyć najpóźniej w piatek.
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-24, 16:14   

https://www.prawo.egospod...wej,1,34,3.html

https://forumprawne.org/prawo-pracy/33186-kiedy-skladac-wypowiedzenie.html

https://praca.hrc.pl/a/3/1474/od_kiedy_liczy_sie_okres_wypowiedzenia_umowy_o_prace_liczony_w_pelnych_tygodniach.html
itd., itd...
 
     
sprzataczka

Dołączył: 15 Mar 2012
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-24, 19:54   tak jest w Kodeksie Pracy

Zgodnie z art. 30 § 2 kodeksu pracy okres wypowiedzenia liczony w tygodniach lub miesiącach kończy się w sobotę albo ostatniego dnia miesiąca.

Czyli jeśli złożysz wypowiedzenie (dwutygodniowe) dziś czy w sobotę to stosunek pracy zakończy się z dniem 12 maja, natomiast jeśli złożysz w niedziele lub poniedziałek to zakończy się dopiero 19 maja.
 
     
toolipanna

Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 22
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-24, 21:22   

Widzę że temat kwitnie pod moja nieobecność, dziękuję wam za pomoc ...nikt nie namieszał z tego co czytam najlepiej składać w sobotę:) a jeszcze taka kwestia czy w okresie wypowiedzenia muszę popierniczać normalnie do roboty czy zazwyczaj jest tak, że po prostu oddadzą mi zaległy urlop i będę miała 2 tygodnie wolnego? Ktoś :yeah: pisał o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron, jest to fajna opcja jeśli pracodawca chce pójść na rękę, ale wątpię żeby u mnie tak było...i boję się że wtedy mogą się nie zgodzić dlatego wolę od razu postawić ich w sytuacji gdzie nie mogą odmówić...więc wypowiedzenie bardziej mi odpowiada :P
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-24, 22:56   Re: tak jest w Kodeksie Pracy

sprzataczka napisał/a:


Czyli jeśli złożysz wypowiedzenie (dwutygodniowe) dziś czy w sobotę to stosunek pracy zakończy się z dniem 12 maja, natomiast jeśli złożysz w niedziele lub poniedziałek to zakończy się dopiero 19 maja.

w
W sobote jak złoży (28.04) wypowiedzenie to tez juz minie dopiero 19maja.



toolipanna najlepiej złożyć w piątek. -.- -.-
a co do urlopu to zależy od KS (i lub KR) czy ci da (czy bedzie wystarczająco innych osób do obsady) Bo pracodawca nie musi wtedy wydawać urlopu.Ale może sie dogadasz i pójdzie ci na rękę. powodzenia 8)

[ Dodano: 2012-04-24, 23:01 ]
https://www.prawo-pracy.p...lony-a-113.html
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-25, 14:07   

U mnie w pracy dziewczyna ostatnio skladala wypowiedzenie i KR kazal jej leciec do domu i przyniesc jeszcze tego samego dnia, zeby zaczelo sie liczyc od jutra. To byla sobota.
 
     
toolipanna

Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 22
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-29, 21:11   

Witam chciałabym powrócić do tematu wypowiedzenia i tym razem interesuje mnie do kogo powinnam je złożyć tzn czy muszę koniecznie do KS czy mogę do ZKS i jeszcze kwestia urlopu wypoczynkowego jeśli w okresie wypowiedzenia Biedronka nie pośle mnie na zaległy urlop to zostanie mi za to wypłacona kasa?? (jeśli tak to czy pojawi się ona wraz z wypłatą za przepracowany miesiąc)
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-29, 21:15   

toolipanna napisał/a:
czy mogę do ZKS

możesz :)
toolipanna napisał/a:
nie pośle mnie na zaległy urlop to zostanie mi za to wypłacona kasa??

tak, ale będą się starac go wydac :)
toolipanna napisał/a:
jeśli tak to czy pojawi się ona wraz z wypłatą za przepracowany miesiąc)

raczej tak :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo