Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe kasy fiskalne
Autor Wiadomość
@nanna2222 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 23 Lis 2011
Posty: 192
Skąd: warmińsko- mazurskie
Wysłany: 2012-03-10, 20:48   Nowe kasy fiskalne

Tak jak w temacie. Macie u siebie na sklepie te nowe kasy fiskalne? Papier szeroki, łatwo się wkłada. Logowanie do kasy za pomocą identyfikatora. Dla mnie są dużo lepsze niż te stare. Mają tylko jeden minus. Często się cholery psują >:D .
 
     
@kordi179 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 112
Skąd: Gdynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-10, 21:24   

U nas nadal stare, z tym że papier też jest szeroki i łatwo się wkłada. A logowanie za pomocą kodu chyba też nie jest takie złe :)
Gorsze w tych nowych kasach z tego co słyszałem jest to że system przypomina ci stale że masz sprawdzić wiek osób kupujących alkochol, no ale nie wiem jak to jest w praktyce, może wcale nie takie męczące :)
Gdyby chcieli nam ułatwić pracę dali by nam kasy jakie są w realu czy tesco gdzie żadnych kodów nie trzeba znać na pamięć tylko klikasz obrazek z daną bułeczką czy owocem :P Nie mówiąc już o coraz to nowych nowościach gdzie kody się mnożą jak głupie... :bu:
 
     
okaona28
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-10, 21:27   

u nas nie loguje sie za pomoca identyfikatora :) kasy ok z tym ze jak wydajemy reszte to nie widac ile mamy do wydania patrzymy albo w paragon albo w kase
 
     
@nanna2222 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 23 Lis 2011
Posty: 192
Skąd: warmińsko- mazurskie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-10, 21:31   

okaona my na początku też normalnie się logowaliśmy przez ok. miesiąc aż tu od początku marca musimy identyfikatorem. Nam nie przypomina kasa o wieku klienta gdy sprzedajemy alkohol.
 
     
okaona28
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-10, 21:46   

nam tez nie przypomomina o wieku klijenta kasa z tym ze w podreczniku kasjera jest pokazane jedynie wystawiamy faktury wat same
 
     
@nanna2222 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 23 Lis 2011
Posty: 192
Skąd: warmińsko- mazurskie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-10, 21:49   

faktury jeszcze nie wystawiałam. Jakoś nie miałam okazji ;) .
 
     
junior_ksp

Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-10, 22:48   

na nowych kasach jest ta kapa ze nie otworzysz kasetki, przy rozmianie tragedia :bu:
 
     
@nanna2222 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 23 Lis 2011
Posty: 192
Skąd: warmińsko- mazurskie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-10, 22:49   

dokładnie ale mam przynajmniej spokój z niektórymi koleżankami co nie nauczyły się jeszcze wyciągać drobnych od klientów.
 
     
@mercuwichura 
MERCU

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 352
Skąd: B2...
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-11, 01:12   

wkurzające jest to ,że przy kasowaniu alkoholu ,ciągle pyta czy klient ma 18 lat i jeśli nie potwierdzisz to nie czyta dalszych produktów
 
 
     
@kordi179 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 112
Skąd: Gdynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-11, 08:10   

mercuwichura, to samo napisałem kilka postów wyżej -.-
No faktury przecież na starych też można drukować :P
Chyba że są jeszcze starsze kasy od naszych :P
#nanna2222 no to Ci zazdroszczę że tak umiesz drobne zbierać bo u nas to zależy od dnia :)
przez tydzień mogę zaczynać z pustą kasetką i na koniec mam pełną, a bywa że drobne na początku się nie mieszczą i już po kilku godz sam muszę rozmieniać :)
 
     
#kokosz 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 89
Skąd: z pierwszego piętra
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-11, 23:32   

junior_ksp napisał/a:
na nowych kasach jest ta kapa ze nie otworzysz kasetki, przy rozmianie tragedia :bu:


otworzysz jak masz kluczyk Z, a do tego osoba z kierownictwa jest potrzebna, czyli już razem dwie osoby, to wszystko się sprowadza strikte do zmian jakie Nas czekają, a mam na myśli zasady nowego rozliczania, kasjer nie ma drobnych, blokujemy kasę, kasjer robi kopertę i dostaje nowy pakiet, zastanawiam się tylko nad fakturami, jak to będzie rozwiązane, na rolce fiskalnej raczej tego nie wydrukujemy
 
     
wiewiora
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-12, 06:14   Re: Nowe kasy fiskalne

nanna2222 napisał/a:
Tak jak w temacie. Macie u siebie na sklepie te nowe kasy fiskalne? Papier szeroki, łatwo się wkłada. Logowanie do kasy za pomocą identyfikatora. Dla mnie są dużo lepsze niż te stare. Mają tylko jeden minus. Często się cholery psują >:D .


Mamy nowe kasy fiskalne,są ok i jeszcze NIGDY się u Nas nie popsuły.
 
     
nowa

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-12, 09:00   

my mamy nowe kasy ,faktury drukuje jak paragon ,wszystko przebiega sprawni i szybko,
 
     
~victorr 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 57
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-12, 22:59   

junior_ksp napisał/a:
na nowych kasach jest ta kapa ze nie otworzysz kasetki, przy rozmianie tragedia :bu:

nabij zrywke za 8gr, w lidlu zauwazylem ze tak robia (u nas tez) ciekawe kiedy wyciagna konsekwencje (nadmieniam ze mamy ponad 30tys pracownikow) sorki poniosła mnie fantazja.....
  Ocena JMP: 8/10
     
#Wojtus 
miły

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 107
Skąd: Pomorze
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-12, 23:12   

U nas też jest to nagminne. Niestety chory pomysł wymaga chorych rozwiązań.
Nierealne jest nierozmienianie pieniędzy, nawet jeśli każdy kasjer dostaje własny wkład kasjerski.
A tym bardziej chore jest aby co chwile dzwonić po kierownika aby otworzył w takiej sytuacji kasetkę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo