Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwolnienia stałych pracowników???
Autor Wiadomość
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-08, 11:51   

Gdyby było tak jak pisze CIOCIA DOBRA RADA to żaden pracownik z umowa na czas nieokreślony nie byłby zwolniony a wiemy ,że takie zwolnienia są i będą. Widzę ,że ZZ mają się tak kiepsko iż nagabują w każdy możliwy sposób aby zasilić ich szeregi...............żałosne.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
agusia123

Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-03-11, 21:52   

Do „malenstwo20088” i „@gangi kubusia” skąd Wy wiecie jakim jestem pracownikiem, może dużo lepszym niż Wy, a może Was boli to, że wiem coś o czym Wy niemieliście zielonego pojęcia i dowiedzą się o tym wasi kasjerzy i nie będziecie ich już mogli tak straszyć i poniżać? To po pierwsze!
Po drugie mój post to nie jest poradnik dla nierobów, leserów i kombinatorów ale dla tych co są z byle powodu zwalniani bo się nie podobają komuś z góry. Tak jak np. ostatnio w Sanoku zwolniono KS Panią Basię bo się chyba nie podobała dyr. Dziewczyna nie miała żadnej wpadki, a ponadto miała dobrą opinię we wszystkich sklepach w Sanoku (jest ich 4) zarówno u kasjerów jak i u ZK. Mogła się spokojnie od zwolnienia obronić ale chyba zabrakło jej „jaj” i wiedzy. Gdyby się odwołała do Sądu to ze względu na błędy formalne przy wręczaniu wypowiedzenia, Sąd przywrócił by ją do pracy, a Dyr. już nie byłby z siebie taki dumny. A takich przypadków jest więcej, KS jest zwalniany bo podpadł KR, kasjer jest zwalniany bo podpadł KS, np. tym, że się nie podlizuje a domaga się od niego przestrzegania prawa itd.
Po trzecie nigdy nie stanąłbym w obronie tych co chorują bo nie chce im się pracować i nadużywają L-4.
 
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-11, 21:59   

agusia123, a własnie stanęłaś w takiej obronie bo idąc w ten sposób na L4 będąc całkiem zdrowa to jest symulacja i oszustwo
 
     
agusia123

Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-03-11, 22:24   

kluq napisał/a:
Gdyby było tak jak pisze CIOCIA DOBRA RADA to żaden pracownik z umowa na czas nieokreślony nie byłby zwolniony a wiemy ,że takie zwolnienia są i będą. Widzę ,że ZZ mają się tak kiepsko iż nagabują w każdy możliwy sposób aby zasilić ich szeregi...............żałosne.


Może jestem WUJEK, a nie CIOCIA? Co do tego czy jest tak jak napisałem to muszę Cię rozczarować właśnie tak jest! A jak masz problem z przyswajaniem takiej wiedzy to idź do prawnika.
Jeśli chodzi o naganianie do związków, to do takich jak w biedronce to nie polecam i w tym masz rację, że się kiepsko mają.
Ale jak złożę swoje to zapraszam ha ha !

[ Dodano: 2012-03-11, 22:31 ]
malenstwo20088 napisał/a:
agusia123, a własnie stanęłaś w takiej obronie bo idąc w ten sposób na L4 będąc całkiem zdrowa to jest symulacja i oszustwo


Ty chyba nie czytasz co piszę przecież kogoś kto co chwilę choruje to nikt nie będzie bronił, nawet związek, a wypowiedzenie takiemu pracownikowi można wręczyć w każdej chwili, po konsultacji z ZZ, jak tylko się pojawi w pracy.

[ Dodano: 2012-03-11, 22:39 ]
malenstwo20088 napisał/a:
agusia123, a własnie stanęłaś w takiej obronie bo idąc w ten sposób na L4 będąc całkiem zdrowa to jest symulacja i oszustwo


Ciekawe dlaczego jesteś "byłym pracownikiem"? Może byłaś takim pracownikiem? Co?
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-12, 09:19   

Kiedy zwolnienie pracownika jest zagrożone art,. 52 to pujście na l-4 nic nie daje bo pracodawca nawet na l-4 z art.52 może zwolnić. Tu w tym przypadku negocjuje się dobre warunki zwolnienia z ominięciem art. 52 czyli może być za porozumieniem. Jeżeli chodzi o zwolnienie z pracy starych pracowników to trzeba zwrócić uwagę , że trzasami przypisowane są czynny z którymi dana osoba nie miała nic wspólnego. Związki zawodowe są od tego aby reprezentować pracowników i wynegocjować jak najlepsze warunki. na dzień dzisiejszy reprezentatywnym związkiem w JMD jest Solidarność. a teraz z drugiej pary kaloszy: Związki Zawodowe w JMD są jedne z trudnych, gdyż zakład pracy nie znajduje się w jednym miejscu tylko w całej Polsce i tu jest to utrudnienie ponieważ do obsługi potrzeba sztabu ludzi. lepiej prowadzić organizacje związkową w jednym miejscu pracy i w jednej miejscowości, gdyż komisja zakładowa jest pod ręką i w każdej chwili może się zebrać i zadziałać a w naszej sytuacji jestesmy rozproszeni po Polsce i trzeba czasu aby się zebrać i podejmować decyzje.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-12, 19:31   

agusia123, oczywiscie siedzialam na L4 299 dni w roku - wypas polecam heh
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-12, 19:49   

malenstwo20088 napisał/a:
agusia123, oczywiscie siedzialam na L4 299 dni w roku - wypas polecam heh


Ok!!! ale musiał być inny paragraf do zwolnienia to tak można zrobić ale jeśli jest ciężkie naruszenie i związki dostają zawiadomienie o art.52 to nic nie da l-4 bo nawet na l-4 pracodawca ma prawo zwolnić i w tym momencie ucieczka na l-4 pogarsza sytuacje co do negocjowania warunków zwolnienia.
Ktoś może teraz powiedzieć że takich my bronimy ale ja odpowiadam że związek to jak adwokat w sadzie i czasami trzeba przyjąć pole obrony a drugie co można dodać : nikt nie zna dnia ani godziny co może się stać , nawet w naszych oczach mała głupota może być potraktowana przez pracodawce jako ciężkie naruszenie procedury.

Przykład może być taki: wyślemy kasjera aby posprzątał pod wózkami- kasjer znajduje tam 2 zł wkłada do kieszeni i całą sytuacje widzi KR. Zabiera KR kasjera do biura i stawia mu zarzuty przywłaszczenia lub kradzieży .
Pytanie do wszystkich : jak osądzicie tą sytuacje , winny czy niewinny
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
@makota


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 222
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-12, 20:48   

Cytat:
Przykład może być taki: wyślemy kasjera aby posprzątał pod wózkami- kasjer znajduje tam 2 zł wkłada do kieszeni i całą sytuacje widzi KR. Zabiera KR kasjera do biura i stawia mu zarzuty przywłaszczenia lub kradzieży .
Pytanie do wszystkich : jak osądzicie tą sytuacje , winny czy niewinny


Przepraszam bardzo a co niby kasjer powinien zrobić z tymi dwoma złotymi...? ? Zanieść w zębach KS..? Co mówi o tym PROCEDURA...? Mam wrażenie,że nic nie mówi...więc..?
_________________
klient w krawacie jest mniej awanturujący się :)
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-12, 22:22   

zz-biedronka - odpowiedz maleństwa2008 do agusi to ironia :D
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-13, 02:35   

makota napisał/a:
Cytat:
Przykład może być taki: wyślemy kasjera aby posprzątał pod wózkami- kasjer znajduje tam 2 zł wkłada do kieszeni i całą sytuacje widzi KR. Zabiera KR kasjera do biura i stawia mu zarzuty przywłaszczenia lub kradzieży .
Pytanie do wszystkich : jak osądzicie tą sytuacje , winny czy niewinny


Przepraszam bardzo a co niby kasjer powinien zrobić z tymi dwoma złotymi...? ? Zanieść w zębach KS..? Co mówi o tym PROCEDURA...? Mam wrażenie,że nic nie mówi...więc..?

Ale jest procedura która mówi, że kasjer nie może mieć przy sobie pieniędzy, więc jeśli zdarza się taka sytuacja jak przedstawiona powyżej to jak najbardziej KR ma prawo do kontroli kasjera i wcale nie musi go interesować fakt, że pieniądze zostały znalezione pod wózkiem, czy w jakimkolwiek innym miejscu
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-13, 08:33   

jagodak napisał/a:
makota napisał/a:
Cytat:
Przykład może być taki: wyślemy kasjera aby posprzątał pod wózkami- kasjer znajduje tam 2 zł wkłada do kieszeni i całą sytuacje widzi KR. Zabiera KR kasjera do biura i stawia mu zarzuty przywłaszczenia lub kradzieży .
Pytanie do wszystkich : jak osądzicie tą sytuacje , winny czy niewinny


Przepraszam bardzo a co niby kasjer powinien zrobić z tymi dwoma złotymi...? ? Zanieść w zębach KS..? Co mówi o tym PROCEDURA...? Mam wrażenie,że nic nie mówi...więc..?

Ale jest procedura która mówi, że kasjer nie może mieć przy sobie pieniędzy, więc jeśli zdarza się taka sytuacja jak przedstawiona powyżej to jak najbardziej KR ma prawo do kontroli kasjera i wcale nie musi go interesować fakt, że pieniądze zostały znalezione pod wózkiem, czy w jakimkolwiek innym miejscu

Jagodak- Bravo, Bravo Ktoś by powiedział, że to bzdura, ale prawdziwa.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
henia

Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 17
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-13, 09:20   

podpowiedzcie mi, czy w naszej firmie zdarzaja się rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron z konkretna data? mam umowe na stałe, ale znalazłam inna prace i mam zacząc w polowie kwietnia, a obowiązuje mnie 3 miesięczne wypowiedzienie.
Jak to można załatwic??
Dzieki za pomoc!
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-13, 10:21   

Należy porozmawiać z rejonowym a jak to nie pomoże to zadzwonić do Bop oni na pewno powiedzą ci i jak w takiej sytuacji. Takie rozwiązanie na pewno jest możliwe i wcale nie trudne do załatwienia Skoro istnieje możliwość zwolnienia się z dnia na dzień za porozumieniem stron to z konkretną datą również.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
wiewiora
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-13, 11:16   

Musisz pogadać z Rejonem.Na pewno jest możliwość aby zakończyć pracę nawet jutro.3-mam kciuki
 
     
agusia123

Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-03-13, 20:26   

zz-biedronka napisał/a:
Kiedy zwolnienie pracownika jest zagrożone art,. 52 to pujście na l-4 nic nie daje bo pracodawca nawet na l-4 z art.52 może zwolnić. Tu w tym przypadku negocjuje się dobre warunki zwolnienia z ominięciem art. 52 czyli może być za porozumieniem. Jeżeli chodzi o zwolnienie z pracy starych pracowników to trzeba zwrócić uwagę , że trzasami przypisowane są czynny z którymi dana osoba nie miała nic wspólnego. Związki zawodowe są od tego aby reprezentować pracowników i wynegocjować jak najlepsze warunki. na dzień dzisiejszy reprezentatywnym związkiem w JMD jest Solidarność. a teraz z drugiej pary kaloszy: Związki Zawodowe w JMD są jedne z trudnych, gdyż zakład pracy nie znajduje się w jednym miejscu tylko w całej Polsce i tu jest to utrudnienie ponieważ do obsługi potrzeba sztabu ludzi. lepiej prowadzić organizacje związkową w jednym miejscu pracy i w jednej miejscowości, gdyż komisja zakładowa jest pod ręką i w każdej chwili może się zebrać i zadziałać a w naszej sytuacji jestesmy rozproszeni po Polsce i trzeba czasu aby się zebrać i podejmować decyzje.


Nie chodzi o 52 tylko o 32. A skoro włączyłeś się w dyskusje to powiedz czy nasze władze przy takich zwolnieniach konsultują się z Wami, a jak możesz to napisz czy konsultowali zwolnienie, jakiś miesiąc temu Pani Barbary z Sanoka (nie będę pisał nazwiska) na pewno znajdziesz o kogo chodzi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo