Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwolnienia stałych pracowników???
Autor Wiadomość
misieksisiek

Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-03-06, 17:22   Zwolnienia stałych pracowników???

Witajcie,
Ostatnio słyszałem, że mają być zwolnienia pracowników z umowami na czas nieokreślony. Czy to prawda? Jestem ciekaw, czy B chce zrezygnować ze stałych pracowników i mieć nowych, zatrudnionych na umowy czasowe bo takich łatwiej będzie się w przyszłości pozbyć czy o co im chodzi. Przeczytałem też ostatnio, że pracownicy z umowami na czas nieokreślony będący członkami związku zawodowego nie mogą zostać zwolnieni bez konsultacji ze związkiem. Ktoś się zna?
 
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-06, 17:39   

Nowy pracownik = mniejsze koszta (niższa płaca)
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-06, 22:20   

Nie w tym sens;/ Mnie sie wydaje że ogólnie z góry są ciecia etatu , i rejonowi po konsultacjach z kierownikiem sklepu ustalają kto idzie w out ;/ i nie ważne ile kto pracuje;/ jeżeli kierownik sklepu jest okey to zostawi starszych i bardziej potrzebujacych ( dzieci, zła sytuacja) a wywalą młodszych ze wzgledu na to ze mają wieksza szanse znalezc robote ;)
Ogólnie diebaęł wie co bedzie;. jedno jest pewne ;/ Dzieje sie coraz gorzej.
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-07, 09:29   

Cytat:
Przeczytałem też ostatnio, że pracownicy z umowami na czas nieokreślony będący członkami związku zawodowego nie mogą zostać zwolnieni bez konsultacji ze związkiem. Ktoś się zna?


Dokładnie tak jest.
michalek710 napisał/a:
Mnie sie wydaje że ogólnie z góry są ciecia etatu , i rejonowi po konsultacjach z kierownikiem sklepu ustalają kto idzie w out i nie ważne ile kto pracuje;/ jeżeli kierownik sklepu jest okey to zostawi starszych i bardziej potrzebujacych ( dzieci, zła sytuacja) a wywalą młodszych ze wzgledu na to ze mają wieksza szanse znalezc robote

Raczej nie takimi kryteriami kierują się KS.
 
     
@moli 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 309
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-07, 09:46   

Moim zdaniem kierownik kieruje się tym kto jest szybszy itp. Wiadomo chce mieć jak najlepszą załogę. Młodzi zazwyczaj są wydajniejsi ale nie w każdym przypadku ;)
  Ocena JMP: 6/10
     
@makota


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 222
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-07, 10:50   

jan kowalski-a więc jakimi kryteriami...?
_________________
klient w krawacie jest mniej awanturujący się :)
 
     
bearino 

Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-07, 12:06   

A ja mam pytanie - gdzie, od kogo takie rzeczy słysales??
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-07, 12:46   

makota napisał/a:
jan kowalski-a więc jakimi kryteriami...?

Jeśli przychodzi do zwolnienia to zawsze patrzy się na to kto jest najsłabszy. Zawsze konsultowaliśmy to wspólnie ja i moi zastępcy a później przedstawialiśmy to KR. KR zwykle akceptował nasz wybór. Wiek nie ma tu znaczenia.
 
     
@mercuwichura 
MERCU

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 352
Skąd: B2...
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-07, 12:54   

I PRAWIDŁOWO :em29:
 
 
     
@makota


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 222
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-07, 15:30   

jan kowalski napisał/a:
Jeśli przychodzi do zwolnienia to zawsze patrzy się na to kto jest najsłabszy. Zawsze konsultowaliśmy to wspólnie ja i moi zastępcy a później przedstawialiśmy to KR. KR zwykle akceptował nasz wybór. Wiek nie ma tu znaczenia.


Mam nadzieję,że nic się nie zmieniło..aczkolwiek w mojej biedronce miało miejsce co najmniej dziwne zwolnienie kasjera- ze stażem, umową na czas nieokreślony i wiekiem nieco ponad pięćdziesiąt. I na pewno nie był to najsłabszy pracownik. Absurdalne zarzuty"niby" kwalifikujące do dyscyplinarki- w efekcie zwolnienie za porozumieniem ale oczywiście ze strony pracownika czyli bez wypowiedzenia... Martwi mnie bardzo taki sposób załatwienia sprawy i już nie wiem co mam myśleć...
_________________
klient w krawacie jest mniej awanturujący się :)
 
     
agusia123

Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-03-08, 10:25   Re: Zwolnienia stałych pracowników???

misieksisiek napisał/a:
Witajcie,
Ostatnio słyszałem, że mają być zwolnienia pracowników z umowami na czas nieokreślony. Czy to prawda? Jestem ciekaw, czy B chce zrezygnować ze stałych pracowników i mieć nowych, zatrudnionych na umowy czasowe bo takich łatwiej będzie się w przyszłości pozbyć czy o co im chodzi. Przeczytałem też ostatnio, że pracownicy z umowami na czas nieokreślony będący członkami związku zawodowego nie mogą zostać zwolnieni bez konsultacji ze związkiem. Ktoś się zna?


Kolego nic się nie bój, pracodawca o zamiarze wręczenia wypowiedzenia o pracę pracownikowi zatrudnionemu na czas nieokreślony MUSI powiadomić ZZ co najmniej 5 dni przed jego wręczeniem (art. 38 kodeksu pracy). Bez względu na to czy dany pracownik jest członkiem związku czy nie (Uchwała Sądu Najwyższego z 24 stycznia 2012 r., sygn. akt III PZP 7/11)
Ale pomyśl ! Jeżeli jesteś członkiem ZZ, wtedy zarząd ZZ gdy otrzyma taką informacje od pracodawcy, że chce Cię zwolnić zrobi wszystko co się da żeby odstąpiono od tego zamiaru. Jeśli nic nie odwiedzie pracodawcy od tej decyzji to każdy Zarząd ZZ uprzedzi swojego członka o takim zamiarze, a wtedy w praktyce robi się tak, że idziesz na chorobowe i pracodawca niema możliwości Cię zwolnić. Po dwóch lub trzech miesiącach sprawa przycichnie lub zwolnią kogoś innego, a Ty wracasz do pracy.
A jeżeli nie jesteś członkiem ZZ to taki związek będzie Cię bronił lub nie, powiadomi Cię, o zamiarze wręczenia wypowiedzenia lub nie. Także jakby na to nie patrzeć korzystniej być w związku zawodowym, a na pewno nic nie stracisz.
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-08, 10:53   Re: Zwolnienia stałych pracowników???

agusia123 napisał/a:
misieksisiek napisał/a:
Witajcie,
Ostatnio słyszałem, że mają być zwolnienia pracowników z umowami na czas nieokreślony. Czy to prawda? Jestem ciekaw, czy B chce zrezygnować ze stałych pracowników i mieć nowych, zatrudnionych na umowy czasowe bo takich łatwiej będzie się w przyszłości pozbyć czy o co im chodzi. Przeczytałem też ostatnio, że pracownicy z umowami na czas nieokreślony będący członkami związku zawodowego nie mogą zostać zwolnieni bez konsultacji ze związkiem. Ktoś się zna?


Kolego nic się nie bój, pracodawca o zamiarze wręczenia wypowiedzenia o pracę pracownikowi zatrudnionemu na czas nieokreślony MUSI powiadomić ZZ co najmniej 5 dni przed jego wręczeniem (art. 38 kodeksu pracy). Bez względu na to czy dany pracownik jest członkiem związku czy nie (Uchwała Sądu Najwyższego z 24 stycznia 2012 r., sygn. akt III PZP 7/11)
Ale pomyśl ! Jeżeli jesteś członkiem ZZ, wtedy zarząd ZZ gdy otrzyma taką informacje od pracodawcy, że chce Cię zwolnić zrobi wszystko co się da żeby odstąpiono od tego zamiaru. Jeśli nic nie odwiedzie pracodawcy od tej decyzji to każdy Zarząd ZZ uprzedzi swojego członka o takim zamiarze, a wtedy w praktyce robi się tak, że idziesz na chorobowe i pracodawca niema możliwości Cię zwolnić. Po dwóch lub trzech miesiącach sprawa przycichnie lub zwolnią kogoś innego, a Ty wracasz do pracy.
A jeżeli nie jesteś członkiem ZZ to taki związek będzie Cię bronił lub nie, powiadomi Cię, o zamiarze wręczenia wypowiedzenia lub nie. Także jakby na to nie patrzeć korzystniej być w związku zawodowym, a na pewno nic nie stracisz.

Idzie się na chorobowe? ??????
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-08, 11:03   

jaja jakieś chyba :szczena:
 
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-08, 11:11   

Szczerze to z takim podejściem nie chciałabym agusi za pracownika
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-08, 11:24   

ja tez nie,a pewnie KS taka osobę jako pierwsza by ja zwolnili.i NAWET JAKBY POSZŁA NA l4 TO BY INNEJ OSOBY NIE ZWALNIALI TYLKO CZEKALI NA NIA.Podobna sytuacje maja dziewczyny u nas w mieście na innej biedronce-laska cały czas przynosi zwolnienia-oczywiście z błahych powodów-teraz cos jej w kręgosłupie strzykło jest znów na L4 a na fitnes lata :lol: .I wiemy ze ona jest pierwsza w kolejce do zwolnienia.U mnie jak było trzeba przenieść kogoś bo było nas za duzo to KS nie patrzyła na wiek ale na to jaki kto jest do pracy,czy dogaduje sie z załoga i czy nie chodzi na L4(symuluje)- i tak samo podejdzie pewnie jak trzeba bedzie kogos zwolnic. OBY NIE!
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo