Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwolnienia
Autor Wiadomość
Iwonka36 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 21 Kwi 2010
Posty: 22
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-07-02, 06:48   

jupi napisał/a:
No tak można być dobrym pracownikiem i robić wszystko jak trzeba ale jeżeli nie ma się oparcia w tz. elicie sklepowej to jest się na przegranej pozycji. I tak jest wszędzie może być się dobrym ale... Jak patrzę u nas to mi się nóż w kieszeni otwiera jakich delikwentów przyjęli na miejsce starych pracowników. Nie z wszystkimi chciało się być na zmianie pod względem sympatii ale praca z Tymi ludzmi to przyjemność


U nas właśnie całą ekipę rozrzucili po innych sklepach włącznie z kierownictwem, KS i Zmianowi...każdy z nas poszedł w inną stronę, pracowaliśmy ze sobą ponad rok i było super, byliśmy chyba najbardziej zintegrowanym sklepem, jeden za drugim szedł murem, na zmianie uzgandnialiśmy kto co robi i kto dochodzi na kasę. Byliśmy w dobrej komitywie a elitą sklepową, to w sumie my nią sami byliśmy...Było super...ale ? właśnie każdy z nas po przyjściu nowego KR jest rzucany ze sklepu na sklep, przecież ludzie to nie worek ziemniaków aby go rzucać co chwila gdzie się komu podoba, przecież to jest męczące, ledwo się zaklimatyzujesz a już Cię dalej pchają. A najlepsze jest to, że coraz dalej od miejsca zamieszkania, dalsze i gorsze dojazdy...w zamian pracy w swoim miejscu zamieszkania, być bardziej dyspozycyjnym i szybko dojść do sklepu na zastępstwo.
Na nowym sklepie gdzie akurat sie trafiło nigdy nie poznało się kogoś lepiej, nie wiedziało sie kto jaki jest, tylko było obgadywanie i przestrzeganie przed kimś, bo ktoś tam np. fałszywy lub donosi...


malenstwo20088 napisał/a:
Iwonka36, musisz isc do zusu idz jutro wez sobie pesel nip i numer rachunku bankowego. Dostaniesz 2 kartki do wypełnienia jedna z danymi a druga o dodatkowy urlop 2 tygodniowy który nam przysługuje. Jak dostaniesz swiadectwo pracy to musisz donieść i to wszystko z Twojej strony tylko zanies zebys sie załapała na te dodatkowe 2 tygodnie.



Aha...byłam wczoraj w ZUS-ie wypełnić i złożyć dokumenty do zasiłku macierzyńskiego, nic nie można donieść, tylko czekać na świadectwo pracy, które przyjdzie do mnie pocztą z kadr, w między czasie wysłać do kadr kwestionariusz z ZUS-u, czekać aż wypełnią i wszystko razem przynieść i wtedy złożyć...oraz napisać prośbę o przyznanie tego dodatkowego 2-tygodniowego urlopu do macierzyńskiego.
 
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-07-02, 09:26   

Iwonka36, zo zus to inne zasady chyba u mnie kazala tylko doniesc swiadectwo pracy a kadry maja obowiazek wyslac do zusu tez jakies tam potrzebne papiery ale to oni robia nie ja
 
     
Iwonka36 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 21 Kwi 2010
Posty: 22
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-07-02, 10:29   

malenstwo20088 napisał/a:
Iwonka36, zo zus to inne zasady chyba u mnie kazala tylko doniesc swiadectwo pracy a kadry maja obowiazek wyslac do zusu tez jakies tam potrzebne papiery ale to oni robia nie ja


Wygląda na to, że w każdym mieście pracownicy ZUS-u mają swoje widzimisię...mnie wręczyła arkusze do wypełnienia przeze mnie i zakład pracy ( muszą moje zarobki im wystawić za jakieś tam okreslone okresy) i kazała to wszystko skompletowane przynieść, świadectwo pracy i to co wypełnione będzie i napisana prośba o ten dodatkowy urlop i dodatkowo oryginał aktu urodzenia dziecka.

No niby zakład zatrudniający ponad 20 osób musi to dopełnić...a czemu mnie kazała to robić. Nie rozumiem. Teraz biegaj z wózkiem w taki upał z dzieckiem, kursuj między Gliwicami gdzie jest sklep a Zabrzem gdzie jest ZUS...tłucz się kilkoma autobusami bo ja mam to załatwić, dostarczyć...zależy mi to jednak ja muszę na to czas poswięcić...
 
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-07-02, 11:37   

Iwonka36, dzwonili do mnie z Zusu gdzie reszta dokumentów czyli Z-3, zadzwoniłam do Kadr naszych i powiedziala mi ze to oni wysyłaja do Zusu wiec w poniedzialek najpozniej we wtorek to wyślą i też ksero świadectwa pracy wysyłają ale na wszelki wypadek wezme jeszczeja ksero aha i o ksero aktu urodzenia tez mi powiedziala babka z zusu ale dopiero dzis przez tel.
 
     
Iwonka36 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 21 Kwi 2010
Posty: 22
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-07-07, 06:54   

No i co tu robić?
Wysłałam przez sklep druk Z-3 ZUS i prośbę o zwrot oryginalnego aktu urodzenia mego dziecka. Dzwoniłam do kadr i okazało się, że ja nie muszę sama nic załatwiać z ZUS-em, bo takie sprawy automatycznie załatwiają kadry. Zakład pracy zatrudniający ponad 20 osób załatwia za nas wszelkie sprawy.
Wysyłają wypełniony druk, oryginał aktu urodzenia dziecka i kopię świadectwa pracy do ZUS. Ja jedynie mogę jeśli chcę skorzystać z tych dodatkowych dwóch tyg. do urlopu macierzyńskiego, to mam napisać prośbę o przyznanie go do ZUS-u.
 
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-07-07, 09:01   

Iwonka36, mnie o akcie nie powiedziala ale pewnie też wyślą! A najlepsze jest ze jak dzwoniłam do kadr się przedstawiłam to Pani juz wszystko o mnie wiedziała hmmm nawet nie bylo możliwosci wstukac w komputer a ona juz mówiła o moim wygasnięciu umowy zreszta powiedzialam tylko nazwisko i nie zdarzylam dokonczyc jak sie zaczeła odzywac
 
     
~anka2410 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 49
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-09-02, 09:14   

a wiecie może o wypłacie za urodzenie dziecka z PZU, czy ja osobiście muszę iść do PZU czy kadry załatwiają całą sprawę?
 
     
Iwonka36 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 21 Kwi 2010
Posty: 22
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-09-02, 18:42   

anka2410 napisał/a:
a wiecie może o wypłacie za urodzenie dziecka z PZU, czy ja osobiście muszę iść do PZU czy kadry załatwiają całą sprawę?


Te sprawy załatwia się osobiście w swojej firmie ubezpieczeniowej.
 
     
~anka2410 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 49
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-09-02, 19:12   

DZIEKI ZA ODP
 
     
~pinoczet

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 58
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-23, 21:13   

moja 3 umowa o prace i kolezanki powiedziały ze dostane na stałe a KR dała mi tylko na 7 miesiecy!!!
 
     
@Flapjack 
The Viper


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 382
Skąd: rodem z piekła
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-24, 10:26   

Bo powinieneś dostać na stałe.
 
     
LOL

Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-24, 11:46   

pinoczet napisał/a:
moja 3 umowa o prace i kolezanki powiedziały ze dostane na stałe a KR dała mi tylko na 7 miesiecy!!!


W zwiazku z tzw. "pakietem antykryzysowym" nie obowiazuje przepis o 3ciej umowie na czas nieokreslony. Pracodawca moze zawierac nieograniczona ilosc umow na czas okreslony jednak w sumie te umowy nie moga przekraczac 24 miesiecy od daty wejscia w zycie ustawy antykryzysowej czyli od 22.08.2009. Dodam ze ta ustawa obowiazuje do 31.12.2011.

KR wiec mogla Ci dac umowe na 7 miesiecy zgodnie z obowiazujacymi przepisami.
 
     
@Flapjack 
The Viper


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 382
Skąd: rodem z piekła
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-24, 12:49   

Mi też się kończy niedługo umowa, przynajmniej nie będę zaskoczony jak mi zaproponują na czas określony (o ile w ogóle zaproponują :P ).
Na śmierć zapomniałem o tym pakiecie antykryzysowym.
 
     
@mak_17 


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 204
Skąd: małopolska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-24, 15:53   

Ustawy antykryzysowej nie stosuje się do pracodawców innych niż przedsiębiorcy, u których wystąpił przestój, takich jak np. przedsiębiorcy nie dotknięci spadkiem obrotów gospodarczych, a także do tzw. budżetówki czy osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, a zatrudniających pracowników. JMD nie wpisuje się do tego rodzaju firm i u nas ten pakiet nie powinien obowiązywać. Jeśli tak się stało, to ktoś popełnił błąd.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo