Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co zrobić by zatrzymać pracownika?
Autor Wiadomość
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-14, 17:12   

Uwzględnianie między innymi -w miarę możliwości- listy preferencji to powinien być najnormalniejszy odruch a nie jakaś "łaska pańska"i kto wpadł na to dopiero teraz to jeszcze długa droga przed nim w zbudowaniu zaangażowanego zespołu. ;)
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-14, 17:34   

Tak myślałam że chodzi o grafik i dobrze Cię zrozumiałam . Niestety ale zaraz po braku etatów grafik jest drugą bolączką w naszej firmie i bez tego pierwszego to drugie jest problemem dla większości kierowników i kasjerów , chociaż widzę że Ty znalazłeś sposób , trochę ironiczny ;) i krótkowzroczny ale jest i jeśli działa to gratuluję :P
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-18, 22:18   

Lista preferwncji to jedno. Zawsze juz w trakcie miesiaca to wyskoczy nieplanowane szkolenie. Innym razem zl a jeszcze innym po prostu ludzkie problemy ze zdrowiem i wizyta u specjalisty. Grafik nigdy i prawie nigdzie nikomu nie dogodzi. A wracajac fo tematu gdzie jest napisane że biedronka to dozywotka. Jak ktos ma coś lepszego spokojniejszego to i tam sie przeniesie bez żalu. Nie ma co uszczęśliwiac na siłę. Rynek pracy sie bardzo zmienil i to co kiedyś padło że to pracownik nowozateudniony bedzie stawial warunki to to juz przynajmniej w biedrze nastąpiło po tym co widze u siebiw na rekjonie.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
@woles 

Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 186
Skąd: GMW.cn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-19, 11:21   

etaty na sklepie są zależne od sprzedaży tym więcej etatów :)
 
 
     
cheesteerrr 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 21 Lut 2016
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-21, 22:33   

To jest moim zdaniem bez sensu.. Pracy w każdym sklepie tyle samo. Byłam na zastępstwo w małej biedroneczce, praktycznie muzeum nie sklep, bo mało klientów, ale rozpier... taki sam jak u Nas na dużym. No i co, jedna kasjerka do ogarnięcia całego bajzlu. Ona praktycznie fruwała między alejami. U Nas wysokoobrotowy (wiadomo, że kolejek nie ma ciągle, przychodzą "falami" :D), 4 kasjerki na zmianie jak nie ma zwolnień i sprzątamy alejkę na głowę - o 20 wszystko skończone czasami. :/ A gdzie ceny, dostawy, wypadki losowe?
  Ocena JMP: 3/10
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-22, 04:01   

cheesteerrr napisał/a:
To jest moim zdaniem bez sensu.. Pracy w każdym sklepie tyle samo. Byłam na zastępstwo w małej biedroneczce, praktycznie muzeum nie sklep, bo mało klientów, ale rozpier... taki sam jak u Nas na dużym. No i co, jedna kasjerka do ogarnięcia całego bajzlu. Ona praktycznie fruwała między alejami. U Nas wysokoobrotowy (wiadomo, że kolejek nie ma ciągle, przychodzą "falami" :D), 4 kasjerki na zmianie jak nie ma zwolnień i sprzątamy alejkę na głowę - o 20 wszystko skończone czasami. :/ A gdzie ceny, dostawy, wypadki losowe?

Zgadzam się
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
eugenia1 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 22
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-28, 20:06   

A ja mam taki pomysł dać ludziom jeszcze więcej pracy i zmniejszyć etaty to na pewno przyciągnie ludzi do pracy. No i jeszcze takich rejonów jakich mam teraz czyli pięć osób na zmianie 4 kas i 1 kier kasjerki cały dzień siedzą na kasie z doskoku kier który nie wie w co ręce włożyć (rozkładać miksy dokładać warzywniak piec pieczywo myć podłogę robić porządek na zniczach przyjmować pieczywo oprowadzać klientów układać non-food czy może usiąść na kasę bo kolejki do połowy sklepu co chwile lecieć na kasę bo coś nie gra no i jeszcze zamówienie przemyślane zrobić) a tu ci wpada kr i ciągle wszystko źle bałagan syf itp. no i zapomniałam dodać jeszcze tysiące poleceń do wykonania na teraz i potwierdzenie najlepiej na już na sb. Ta mina kr wiecznie niezadowolona bezcenne. Czy ci wielcy kr nie wiedzą iż to wpływa na gorszą jakoś pracy po co się starać jak i tak zawsze wszystko jest na nie. Na szkoleniach wkładają nam do głowy że należy chwalić pracowników bo to ich mobilizuje do lepszej pracy a czego uczą naszych kr bycia chamami w stosunku do pracownika. Ludzie jak taki ks ma być z uśmiechem na twarzy i mobilizować kasjerów my te też jesteśmy ludźmi i mamy jakieś granice wytrzymałości.I jeszcze w temacie jestem ja bym zaczęła od przyjrzenia się kr oczywiście nie wszystkich bo są wśród nich też super ludzie.
  Ocena JMP: 7/10
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-29, 16:18   

Jak waszym zdaniem zadziałała informacja o tym, że są podwyżki w Biedronce ? Moim zdaniem w ogóle. Było info jednego dnia, przeszło i wszystko po staremu, jak brakowało etatów i chętnych do pracy tak dalej brakuje. Od znajomych, którzy są w lidlu słyszę, że kampania reklamowa pomaga. Coraz mniejsze braki na sklepach. No i konkurencja "przywaliła" dużą podwyżką dla pracowników, a u nas ... jakbyśmy nie mieli działu marketingu i personalnego, który coś ciekawego by wymyślił. .^.
  Ocena JMP: 5/10
     
@robalna6 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 146
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-29, 19:31   

piivko19 napisał/a:
jakbyśmy nie mieli działu marketingu i personalnego, który coś ciekawego by wymyślił. .^.


Ale kiedy, tu nic nie trzeba wymyślać i mydlić oczu, ludzie aż tak głupi nie są i pójdą tam gdzie lepsza kasa, a to na pewno nie u nas, a że ludzie do nas nie przychodzą, to jest nas malutko, co z kolei powoduje że jest zapie**ol, ludzie to widzą i do nas nie przychodzą, tu koło zatacza krąg :D -.-
_________________
"Nadzieja- to komfort na , który mnie nie stać"
 
     
@woles 

Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 186
Skąd: GMW.cn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-07, 21:34   

Ogólnie rzecz mówiąc maja wyjebane na biedre ,umnie kr powiedział że ludzie sie zwalniaja bo 500+ i tyle nawet na gryfinie zamknęli biedre bo nie miał kto przyjść kr przyjechał zamknął hehe pracwonicy maja wyjebane
 
 
     
@madzia123 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Lis 2014
Posty: 129
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-07, 21:48   

" nawet na gryfinie zamknęli biedre bo nie miał kto przyjść kr przyjechał zamknął hehe pracwonicy maja wyjebane "

Serio ? .^.
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-07, 22:11   

Nawet jak się nie zwalniają dla 500 + to nie chcą całego etatu, by nie stracić
- rodzinnego
- stypendium
- alimentów z funduszu alimentacyjnego
- no i tego 500+
Wolą mniej pracować i mniej zarobić, ale za to dostać niezłą kasę i w sumie to się nie dziwię, skoro na tym lepiej wychodzą
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-07, 22:21   

MalaAsia napisał/a:
Wolą mniej pracować i mniej zarobić, ale za to dostać niezłą kasę i w sumie to się nie dziwię, skoro na tym lepiej wychodzą

A do tego więcej czasu poświęcają dla rodziny i wychowania dziecka co jest ogromnie ważne. :yeah:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@żuczek1 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Maj 2015
Posty: 297
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-08, 16:52   

Na moim rejonie wreszcie przyjęcia :) jak na razie w trakcie szkolenia zrezygnowało dwóch kasjerów i jeden szkolący się na zks :) oby reszta okazała się bardziej wytrwała bo w tak okrojonych składach na sklepach pracuje się jak w kamieniołomach ;)
 
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-21, 13:38   

To chyba byłoby w tym temacie :

Pracownicy Biedronki są przemęczeni, ale nie dostaną urlopu. Nie ma ich kto zastąpić.


Dwutygodniowe urlopy w okresie letnim, jakie przysługują pracownikom sieci sklepów Biedronka zostały przez pracodawcę przesunięte na późniejszy okres. Powodem mają być rzekomo problemy kadrowe.

Powód jest prosty - liczba osób, które w ostatnim czasie postanowiły odejść z Biedronki przewyższa liczbę przyjmowanych do pracy. Pracujących na urlopie nie ma zatem kto zastąpić.

Nie wiem czy pracodawca wie, ale takie artykuły w ogólnopolskich mediach mu nie służą. Jak się zaraz nie obudzi, to zostanie z ręką w nocniku.

Cały artykuł: https://next.gazeta.pl/next/7,151003,21839501,pracownicy-biedronki-sa-przemeczeni-ale-nie-dostana-urlopu.html#BoxBizImg
  Ocena JMP: 5/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo