Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
500 plus wliczane do dochodu i inne świadczenia

Świadczenia 500 plus do oświadczenia o dochodach powinno
być wliczane
46%
[ 45 ]
nie mam zdania
3%
[ 3 ]
nie powinno być wliczane
50%
[ 49 ]
Głosowań: 97
Wszystkich Głosów: 97

Autor Wiadomość
#martita299 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Kwi 2013
Posty: 104
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-10, 19:47   

qweerty napisał/a:
kluq napisał/a:
Zamysłem wprowadzenia 500+ było aby ludzie wychodzili z ubóstwa i mniej korzystali z zapomóg i zasiłków z Opieki społecznej a co za tym idzie nie ma co wymagać aby w innych zapomogach miało być inaczej.
Co do udzielania się na forum to niestety ale zniechęcają mnie wieczne posty o spiskach, ocenianie zachowania innych na podstawie ich odmiennego zdania, masło-maślane powtarzane po kilka razy w kolejnych postach. DO OBRZYGANIA I nie jest to wina Larrikol,
a widzisz jak widzisz temat który zakładam to nie wchodź nie czytaj i nie komentuj.nie będziesz musiał zygać.A 500 Plus ma jasną wykładnię. NIE liczy się do "innych świadczeń "

[ Dodano: 2016-09-10, 19:43 ]
Martina 29-kasjer nie dostaje dodatku? Nie mozliwe ;]


Jestem na macierzyńskim więc proste że nie dostaje dodatku za brak absencji
_________________
Jeszcze zdążymy w dżungli ludzkości siebie odnaleźć...
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-10, 20:02   

maniek19 napisał/a:
Wszyscy zapomnieliście o jednym. 500+ nigdy nie miało byc programem socjalnym, nie został stworzony po to aby pomóc ludziom w trudnych sytuacjach. On został stworzony po to aby zwiekszyła sie liczba urodzeń, aby za kilka lat nie podnosic wieku emerytalnego o kilka lat. Idea była taka - zwiekszona liczba urodzin, mniejsze kłopoty w przyszłości z emeryturą. A to że ludzie to inaczej zrozumieli to wina niestety niedoinformowania i mediów które to skupiły się własnie na tych "patologiach".

Nie znam sie szczegółowo na prawie w zagadnieniach socjanych ale najlepsza według mnie jest definicja dochodu w ustawie o rachunkowości, wtedy nie mielibyśmy powodu, albowiem dochód wg. tej ustawy tu zwieksze aktywów(majątku) lub zmniejszenia pasywów(zobowiązań).


Pozdrawiam :)


EOT
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-11, 19:41   

marta1 napisał/a:
wiecie co ? przez te osobiste wycieczki zupełnie odbiegliśmy od tematu , ale tam gdzie qweerty, i Larrikol, to tak to właśnie wygląda , wybaczcie :) takie moje zdanie
Nie moja wina, że z tym człowiekiem nie da się normalnie dyskutować na argumenty, a kończy sie popisem chamstwa. Napisałam jasno i w temacie i nie będę biła się w pierś, bo mu moje stanowisko nie odpowiada.

@anka1 ja wiem jak i kiedy tworzy się ZFŚS i wiem, że udzielanie zapomogi finansowej nie jest obowiązkiem w ramach wydatkowania funduszy. Takie działania, jak to, że wymusza się na pracodawcy nie uwzględnianie np 500+ w opisie sytuacji materialnej, spowoduje że pracodawca może całkiem zrezygnować z zapomogi. Ciężką sytuację mogą mieć też osoby samotne, single, czy np. rodzina 2+1, która na świadczenia się nie łapie. Marginalizuje to takie osoby przy przyznawaniu zapomogi.
Jeszcze niedawno bony dla wszystkich pracowników były w jednakowej wysokości i chociaż było to niezgodne z ustawą, było z korzyścią dla pracowników i czy było złe? Czy ktoś przez to dostał więcej?
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-11, 20:38   

Larrikol napisał/a:
marta1 napisał/a:
wiecie co ? przez te osobiste wycieczki zupełnie odbiegliśmy od tematu , ale tam gdzie qweerty, i Larrikol, to tak to właśnie wygląda , wybaczcie :) takie moje zdanie
Nie moja wina, że z tym człowiekiem nie da się normalnie dyskutować na argumenty, a kończy sie popisem chamstwa. Napisałam jasno i w temacie i nie będę biła się w pierś, bo mu moje stanowisko nie odpowiada.

@anka1 ja wiem jak i kiedy tworzy się ZFŚS i wiem, że udzielanie zapomogi finansowej nie jest obowiązkiem w ramach wydatkowania funduszy. Takie działania, jak to, że wymusza się na pracodawcy nie uwzględnianie np 500+ w opisie sytuacji materialnej, spowoduje że pracodawca może całkiem zrezygnować z zapomogi. Ciężką sytuację mogą mieć też osoby samotne, single, czy np. rodzina 2+1, która na świadczenia się nie łapie. Marginalizuje to takie osoby przy przyznawaniu zapomogi.
Jeszcze niedawno bony dla wszystkich pracowników były w jednakowej wysokości i chociaż było to niezgodne z ustawą, było z korzyścią dla pracowników i czy było złe? Czy ktoś przez to dostał więcej?
Pracodawca nie może zrezygnować z zapomog z prostego powodu preliminarz wydatkowania zatwierdzają organizacje związkowe.Mało tego biorą udział w ich wydatkowaniu.Stosujesz demagogie na swoich "przypuszczeniach" a nie na racjonslnych przeslankach. Na zasadzie "bo się obrazi".Dziwne bo jak przez kontrolę związku zawodowego za pomocą PIP umorzono pewne nieścisłości a ZUS oddalił gigantyczne uzussowienie wypłaconych zapomòg jako świadczeń jakoś pracodawcą nie zaprzestał działalności i ich wypłat. Nie masz naprawdę wiedzy w tym temacie i straszysz ludzi. Żaden pracodawca nie może sobie stwierdzić od jutra nie wydatkuje funduszu prostej przyczyny "administruje funduszem a nie jest jego dysponentem". Wiec jedyne co to tylko może pracodawcę zaboleć, że dostał po łapkach. I jeszcze jedno jak chcesz dyskutować to chociaż zbliż swój poziom wiedzy do drugiej strony. A Twoje dywygacje odnośnie tego czy sie nie należy czy należy to opinia ex pracownika którego to nie dotyczy ale nadal boli

[ Dodano: 2016-09-11, 21:53 ]
I jeszcze jedno-ten zwiazek zawodowy nie widział potrzeby poruszania tego tematu więc nie masz powodu do obaw. A nowy jeszcze nie powstał. Co nie znaczy , że jakikolwiek obywatel i pracownik nie może zapytać ministerstwa pracy i rodziny o opinię i interpretację. Kwestia nie jest tego typu czy faworyzuje się jakąś grupę osób czy też nie.Kwestia jest taka że jmp wprowadza własne interpretacje prawne. A skoro wymyśliła regulamin bezpieczeństwa sklepów by utrudniać działalność i który nie ma umocowania prawnego....to zawsze można też wymagać przestrzegania innych praw....Opinia Solidarności nie jest dla jmp wiążąca , ale na pewno będzie tą ministerialna

[ Dodano: 2016-09-11, 21:56 ]
Ps wyniki głosowania w ankiecie nie są już takie jak się tu ktoś powoływał .A pisanie o wyrownaniu kasy przez zmianę zawratosci paczek świątecznych świadczy że nie umie ktoś liczyć.pomnóżcie sobie 55 000 pracowników razy ustawowe 1000 zł. Na rok

[ Dodano: 2016-09-12, 19:32 ]
A teraz mnie przeraża jedna myśl -a jak te 500 Plus i zmiany w oświadczeniach są za zgodą przedstawicieli związku? A i nagle się okaże że będzie jak z widelkiami na bony świąteczne w 2015... Wiec spokojnie Larrikol może jest i prawnie...bo za przyzwoleniem :nie:
:#)
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-14, 10:23   

qweerty, namieszałeś tym ostatnim dopiskiem więc jak to jest w końcu ? Wyjaśnij wszystkim bo Ty to wiesz najlepiej od strony prawnej i związkowej ;)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-14, 19:08   

marta1 napisał/a:
qweerty, namieszałeś tym ostatnim dopiskiem więc jak to jest w końcu ? Wyjaśnij wszystkim bo Ty to wiesz najlepiej od strony prawnej i związkowej ;)


A pamiętasz sprawę z z bonami 2014 r na święta i wprowadzenie progu dochodowego 3000 zł (BRUTTO) ? Bardzo dużo osób nie dostało bonu na święta. Związek wystosował protest do pracodawcy, że wprowadzono bez ustalenia z organizacjami związkowymi , naruszono prawo i dokonano samowoli. Pismo poszło to pismo bardzo medialnie. A co wyszło w odpowiedzi z JMP >>>>KLIKNIJ<<<< ]

Dodam argumentację po fakcie " bo mi ktoś podłożył do podpisania"

Więc , jak związek nie porusza tematu 500 plus wliczonego do dochodu pracowników w ZFŚS może być, że znowu ktoś coś podpisał. Raz można się pomylić, dwa zastanawia , ale trzy...

[ Dodano: 2016-09-14, 20:21 ]
ps. ankieta wygląda jak ta o "Zakaz handlu " w niedzielę . Pół na pół. Tylko jak w tamtej nie wiadomo ile pracowników jest za a ile przeciw, to w tym przypadku nie wiadomo ile świadczeniobiorców 500 plus jest za a ile przeciw :)
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-16, 18:56   

pamiętam qweerty, i zostawię to bez komentarza , myślę że każdy i tak ma wyrobione zdanie na temat działalności związków
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-17, 18:07   

marta1 napisał/a:
pamiętam qweerty, i zostawię to bez komentarza , myślę że każdy i tak ma wyrobione zdanie na temat działalności związków


Dlatego każdy związek powinien się opierać na liderach i zarządzie posiadających szeroką wiedzę z prawa pracy ,ustawy o związkach zawodowych, ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych oraz wytycznych MOP. Jeżeli chodzi o Solidarność ma bardzo dobry i szeroki zakres szkoleń. Paradoks polega na tym , że właśnie CI wykształceni przez związek pracownicy odchodzą zakładać następne organizacje, gdy zauważają rozbieżności w działaniu albo niewiedzę lidera, i niechęć do nauki. Coś na zasadzie -w Polce wykształcony lekarz a pracuje na zachodzie.

Ale odszedłem od tematu wliczania 500 plus. Z tego co wiem , jest inicjatywa obywatelska i pracownika i członka związku występującego jako pracownik i obywatel gdyż związek przemilczał temat na spotkaniu z pracodawcą ( nie ujął w punktach ) i nie uznał za istotny. Więc czasem trzeba porzucić stado by przewodzić nowemu i iść własną ścieżką prawda?
 
     
bumcia

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 2
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-26, 11:09   

A ja napiszę tak...kiedyś prawie wszyscy dostawali jednakowe bony na święta,czy koniec wakacji.Mały był odsetek osób z naprawdę dużymi dochodami(w większości były to wysokie dochody małżonka nie pracującego w JMP).Przeważnie kasjerzy mają podobne wypłaty(plus minus parę groszy za staż),bardzo często wszyscy zapieprzamy tak samo.I powiedzmy,że jedna z koleżanek ma 3 dzieci,a druga jedno i nie dostaje wcale 500+ i teraz ta z większą ilością dzieci dostanie mniejsze świadczenie na kartę przedpłacową tylko dlatego,że dostaje 500+.Według mnie jest to niesprawiedliwe-bo wszyscy w tej firmie zapieprzamy tak samo.Według mnie-czy ktoś ma tą kasę z 500+,czy nie-wszyscy powinniśmy dostawać jednakowe bony-bo wszyscy tak samo zapieprzamy.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-26, 11:15   

Wtedy nie było żadnych progów dochodowych i dlatego wszyscy dostawali tyle samo, niestety związki miały problem w tym, że świadczenia nie są wypłacane wg ustawy więc zostały wprowadzone progi i się wszystko nieco posrało ale jest przepisowo :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-26, 15:34   

bumcia, to teraz załóż odwrotną sytuację i też będzie niesprawiedliwie , już nie chodzi o te 500+ , firma powinna zmienić progi dochodowe żeby większość czuła się traktowana sprawiedliwie ,żeby nie było kłótni i posądzania że Ci zaniżyli sobie dochód żeby dostać raptem 40 zł , bo chyba najwięcej krzyku jest o tą różnicę
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo