Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to jest za czy przeciw ? Nie wiem ale tak jest
Autor Wiadomość
tomaszjz

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 0
Wysłany: 2016-09-12, 13:00   Czy to jest za czy przeciw ? Nie wiem ale tak jest

Biedronka czy jak kto chce JMP to firma która jest wyłącznie nastawiona na zyski. Pracownicy to tylko środki do gromadzenia coraz większej kasy. JMP nie traktuje ludzi jak ludzi tylko jak przedmioty które się zużywają. Jak ktoś się zatrudni w tej firmie to niech zapomni o lojalności zaangażowaniu itp. To jest firma w której takich cech się nie docenia na korzyść pracownika.
Decydując się na pracę w Biedronce trzeba się nastawić tylko i wyłącznie na osiągani własnych korzyści. Firma i tak Cię przemieli i wypluje. Wszystko w Biedronce jest nastawione na wykorzystaniu pracownika fizycznie czy intelektualnie i pozbycie się go po wykorzystaniu jego zasobów.
Dla osób nie chcących robić kariery za wszelką cenę. Czyli poświęcenia rodziny i zdrowia lepiej iść do Pana Stasia i pracować w warzywniku czy innej małej firmie. Chociaż są opinie że w innych korpo nie ma aż takiego wyzysku.
Tak czy inaczej trzeba być świadomym na co człowiek się decyduje zatrudniając w Biedronce.
 
     
Dosia_Samosia


Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 19
Wysłany: 2016-09-12, 14:47   

amen :aniol:
_________________
Dosia_Samosia
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-12, 18:38   Re: Czy to jest za czy przeciw ? Nie wiem ale tak jest

tomaszjz napisał/a:
Biedronka czy jak kto chce JMP to firma która jest wyłącznie nastawiona na zyski. Pracownicy to tylko środki do gromadzenia coraz większej kasy. JMP nie traktuje ludzi jak ludzi tylko jak przedmioty które się zużywają. Jak ktoś się zatrudni w tej firmie to niech zapomni o lojalności zaangażowaniu itp. To jest firma w której takich cech się nie docenia na korzyść pracownika.
Decydując się na pracę w Biedronce trzeba się nastawić tylko i wyłącznie na osiągani własnych korzyści. Firma i tak Cię przemieli i wypluje. Wszystko w Biedronce jest nastawione na wykorzystaniu pracownika fizycznie czy intelektualnie i pozbycie się go po wykorzystaniu jego zasobów.
Dla osób nie chcących robić kariery za wszelką cenę. Czyli poświęcenia rodziny i zdrowia lepiej iść do Pana Stasia i pracować w warzywniku czy innej małej firmie. Chociaż są opinie że w innych korpo nie ma aż takiego wyzysku.
Tak czy inaczej trzeba być świadomym na co człowiek się decyduje zatrudniając w Biedronce.
Mówisz jak człowiek z teorią spiskową czyli Ja. :) Jesteśmy numerami SAP zaprogrowanymi na duży zysk i z grafikiem liniowym. Ja to nazywam kolonia a Portugalią ma duże doświadczenie w tym temacie.Dlatego opanowują teraz Kolumnie i nas dziki kapitalizm zamiera. Najgorsze jest to że sami jesteśmy mentalnym niewolnikami boimy się walczyć ul swoje.Naród który walczył w powstaniach ,podniósł się po rozbiorach i obalił komunę boi sie egzekwowania swoich praw pracowniczych. OT patadoks dziejowy
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
Wysłany: 2016-09-13, 12:11   

tomaszjz napisał/a:
Biedronka czy jak kto chce JMP to firma która jest wyłącznie nastawiona na zyski.


Widać że ktoś tutaj odkrył pierwsze prawo kapitalizmu >:D
  Ocena JMP: 6/10
     
tomaszjz

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 0
Wysłany: 2016-09-13, 12:47   Nie Ty jedyny wiesz co to kapitalizm.

Skiter1991 napisał/a:
tomaszjz napisał/a:
Biedronka czy jak kto chce JMP to firma która jest wyłącznie nastawiona na zyski.


Widać że ktoś tutaj odkrył pierwsze prawo kapitalizmu >:D


Kapitalizm z założenia nie jest formą wyzysku. Normalne firmy dbają o pracowników. Widziałeś waruknki pracy w innych siećówkach ?
Poza tym jedną ze znanych prawd jest że zadowolony i wypoczęty pracownik jest wydajniejszy.
A pracownik który ma zaufanie do fuirmy i przełożonego jest bardziej oddany pracy i dyspozycyjbiejszy.

A prawa kapitalizmu czy zarządzania to nie jakaś wiedza tajemna.
Szkoda że nie umiałeś nic napisać na temat.
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
Wysłany: 2016-09-13, 13:06   

tomaszjz napisał/a:
Szkoda że nie umiałeś nic napisać na temat.


Ale co tu jest do opisywania, 90% osób które przebywają na tym forum to byli lub obecni pracownicy JMP, więc wiedzą jak to wszystko wygląda od środka, w jednym z którychś tematów napisałem że u mnie na rejonie/ okręgu od kilku miesięcy panuje o wiele spokojniejsza atmosfera niż było to zazwyczaj i na ostatnim spotkaniu z dyrektorem zobaczyliśmy tego wyniki które są bardzo bardzo dobre, dlatego mam taką cichą nadzieje(chociaż pewne są one płonne) że firma patrząc na nas zwróci się jednak w stronę pracownika bo to on robi zyski dla firmy.

tomaszjz napisał/a:
Chociaż są opinie że w innych korpo nie ma aż takiego wyzysku.

"Wszędzie dobrze tam, gdzie nas nie ma" w lidlu niby też super cacy, a jak przedwczoraj rozmawiałem z koleżankami które tam pracują to powiedziały że mają dosyć już zostawania w pracy po godzinach, etatów nie jest tyle ile powinno być, a wymagania co raz większe, chociaż tak mi się wydaje że biedrze daleko jeszcze do naszej niemieckiej konkurencji.
qweerty napisał/a:
Naród który walczył w powstaniach ,podniósł się po rozbiorach i obalił komunę boi sie egzekwowania swoich praw pracowniczych. OT patadoks dziejowy


Polacy "uwielbiają" uprawiać martyrologię pracowniczą, pracować w takich warunkach jakich pracują i dlatego jest jak jest.

PS. Komuna nie została obalona, ona jedynie przeszła transformację.
  Ocena JMP: 6/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-14, 12:37   

Skiters pierwsze prawo kapitalizmu? To poczytaj co to jest CSR w biznesie. Rozwój gospodarczy na zapewnic podnoszenie warunków życia pracowników.To nie XIX wiek i " Ziemia obiecana: , ale fakt Portugalia zawsze miała kolonie więc nas i Kolumbię tak traktuje. Niestety podwyżki zawsze u nas wymusza rynek pracy a nie ich dobra wola. Sam przykład innych sieci-Kaufland bez burzy medialnej po cichu podniósł minimum na start dając 2300 brutto.a czemu po cichu idźcie zobaczyć jak się tam pracuje. Kasa to kasa nie pieczywo i towar itp A załogi są na ogół wieloletnie.I tak powinno być a nie rotacja 20%
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
Wysłany: 2016-09-14, 18:30   

qweerty napisał/a:
Skiters pierwsze prawo kapitalizmu? To poczytaj co to jest CSR w biznesie


To była ironia...
  Ocena JMP: 6/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-14, 19:23   

Skiter1991 napisał/a:
qweerty napisał/a:
Skiters pierwsze prawo kapitalizmu? To poczytaj co to jest CSR w biznesie


To była ironia...


przepraszam ......... :zdrowie:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo