Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wolna Niedziela
Autor Wiadomość
@Sig

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 124
1 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-07-01, 16:03   

qweerty napisał/a:
kościoła

Takowy niech da dobry przykład i zamknie swój handel, żeby nie było chodzi mi o punkty z prasą (bez których wierni z pewnością przeżyją). Są tam tacy sami najemni pracownicy jak w marketach.

ps wątpię żeby społeczny projekt za dopuszczeniem handlu w niedzielę był kiedykolwiek potrzebny, Kaczyński stracił by za dużo poparcia żeby coś takiego przeszło. A bez jego zgody rząd zamiecie ten projekt pod dywan, pamiętasz może propozycję zaostrzenia prawa aborcyjnego? Tu będzie podobnie. Dużo szumu i zero efektu.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-01, 20:11   

Widzę ,że orientacja polityczna i stosunek do kościoła przyćmiewa Tobie SIG, jasność percepcji. Jako osoba o lewicowych (a więc socjalnych) poglądach , powiem tak:
Najzabawniejsze ,że partia bardzo prawicowa wprowadza zabezpieczenia socjalne jak 500 +, i myślę ,że jeśli projekt ustawy będzie czytany w sejmie uzyska poparcie. Partia PIS nie traci swoich wyborców, raczej to zbetonowany elektorat, ale zyskuje nowych , jak rodziny wielodzietne , które mają teraz 500 i więcej pieniędzy w kieszeni
SIG -500 000 pracowników, to zapewne 1 mln wyborców jeśli policzysz ich najbliższych , partnerów, małżonków, rodzinę.
Nikt głupi nie zaprzepaści 1 mln głosów, Ci którzy nie słuchali głosu ludu , dostali rozliczenie przy urnie.


A mnie nie interesuje, kto zadba o interes pracowników sklepów, bo jak wiesz wszelkie sądy na forach wskazują, że projekt popiera 90% pracowników. Może być PIS,może być każda inna opcja, Po,SLD,Razem ,PSL i bóg wie kto jeszcze. Ważne ,że posłucha woli ludu .

MYLISZ SIĘ PROJEKT I USTAWA JEST POTRZEBNA -DLA NAS PRACOWNIKÓW
 
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-01, 20:50   

Ja osobiście z chęcią oddam wszystkie swoje pracujące niedzielę ( w tym mies mam aż 3 :) )
  Ocena JMP: 5/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-01, 21:31   

Skiter1991 napisał/a:
stonek52 napisał/a:
I jak napisałem wyżej jak dla mnie to w niedzielę może być wszystko pozamykane bo lubię czas wolny spędzać na spacerach, nad wodą, na spacerze


No właśnie TY lubisz, a niektórzy lubią chodzić w niedziele na zakupy, taki zawód, taka praca.


Skiter 1991 Twoje posty dotyczące wolnej niedzieli i dyskusji ze stonkiem ,w moim odczuciu źle o Tobie świadczą jako kierowniku sklepu . Argument -taka praca, każdy znał warunki pracy ,'co mi będziesz mówił co mam robić z pieniędzmi"-raczej świadczą o tym , że nie znosisz w pracy sprzeciwu i nie dopuszczasz argumentów innych, i dla mnie są odzwierciedleniem tego co najbardziej mnie w stosunkach międzyludzkich w JMP boli. Może się mylę (oby) a może zbyt młodo zostałeś KS, bo do zarządzania ludźmi trzeba też dojrzeć

[ Dodano: 2016-07-01, 21:33 ]
Skiter1991 napisał/a:
stonek52 napisał/a:
A dlaczego kasjerzy, kasjerki dla czyjejś swobody wydawania kasy mają siedzieć w niedzielę w markecie w pracy?


Ktoś chyba nie czytał warunków pracy kiedy się do niej przyjmował...


Nie znam nikogo , kto przeczytał Regulamin Pracy, Regulamin Wynagradzania podczas przyjęcia się do pracy. Na ogół umowa o pracę zawiera miejsce jej wykonywania, formę etatu oraz warunki płacowe.

[ Dodano: 2016-07-01, 21:38 ]
Larrikol napisał/a:
Naprawdę myślicie, że jeśli Biedronka bedzie miała okazję i pretekst do jeszcze większej obcinki etatów, to nie skorzysta? Będzie taka wspaniałomyślna, że przy ew. zakazie handlu w niedzielę pogoni pracowników do pracy, żeby ci spokojnie mogli ogarnąć sklep i promocje w dzień bez klientów? pokazaliście nie raz, że z tym wszystkim ajecie sobie radę w normalny dzień pracy, więc po co mieliby to robić? Dla nich to tylko niepotrzebne koszty :)


kompletny brak realiów:
-w JMP brakuje i etatów i chętnych do pracy
-jak wiesz jak robi się grafik i co to przerwy 35 h to nie może być mowy o redukcjach
-35 h wydane w pon -wt, śr-czw ,itp to to SAMO CO ND-PON LUB SOB-ND ,
-nie będzie mogła pogonić do pracy w niedzielę, gdyż na taką rozrzutność ich niestać, gdyż:
a) centra logistyczne od sob 24 do nd 24 będą nieczynne
b) mowa jest o zamknięciu placówek handlowych a nie handlu
c) jakoś nie ściąga się w III Króli i niedzielę wielkanocną do pracy

[ Dodano: 2016-07-01, 21:40 ]
anka1 napisał/a:
Larrikol, a co Ty tak anty nastawiona... nie każdy ma możliwość spędzić przecież czas z dziećmi do południa (przedszkole, szkoła), a popołudnia też bywają różne, a i nie każdy jest żyje po to by leczyć kaca.
" Lenistwo to grzech, ale kto z nas bez grzechu... ;) " - ale pamiętaj- Dzień Święty święcić :P
I nie bądź złośliwa, tak jak zazdrośni przeciwnicy programu 500+ :D wrzuć na luz


Nic dodać , nic ująć -Zapomniał Wół jak cielęciem był .Będąc poza JMP Larrikol ,nie czujesz ani tego jak to było ,ani nie masz do pracowników empatii. Odwrotnie ode mnie ,hm

[ Dodano: 2016-07-01, 21:42 ]
polecam fb-obywatel (taka gazeta):
Cytat:
Wszelkiego typu adwersarzom, oportunistom i przeciwnikom ograniczenia handlu w niedzielę ,chciałbym wyjaśnić , że bawią mnie komentarze w stylu "a co inne zawody,co z lekarzami, z policją ,z pracownikami restauracji". Czemu takie komentarze nie padają w przypadku np Pań pielęgniarek ,gdy walczą o 400 zł podwyżki? Dlaczego nie piszecie - "co z pracownikami marketów,co z salowymi" ? Czy nie świadczy to o Waszej ukrytej pogardzie ,do wykonywanej przez nas ciężkiej pracy? Przecież na co dzień spotykamy się z wylewanymi przez was frustracjami (porażkami życiowymi czy osobistymi) podczas zakupów,wylewanych na boga winnych ekspedientach. Traktowanie nas jak kogoś gorszego (jak czytam w komentarzach i gównoburzy w internecie, odnośnie "wolnych niedziel"), oraz aluzje w stylu "zmieńcie pracę" , "trzeba było się uczyć" świadczą o Waszej mentalności . O Waszej małości ,gdyż dowartościowuje Was gardzenie innymi ,wykonującymi uczciwą pracę ,bez której nie mielibyście w domu chleba.
Więc wyjaśniam. Strażak , czy policjant oraz pan na stacji paliw to osoby , które pracują w zawodach będących ZABEZPIECZENIEM SPOŁECZNYM w usługi czy służby. Często wiążą się z dodatkowymi przywilejami.
KWESTIA JEST TEGO ,ŻE NAS NIE INTERESUJĄ INNE ZAWODY, GDYŻ INICJATYWA JEST ZWIĄZKU ZAWODOWEGO SOLIDARNOŚĆ I SEKCJI HANDLU I DOTYCZY PRACOWNIKÓW HANDLU.My reprezentujemy nasz interes ,naszej grupy zawodowej
.JEŻELI INNE ZAWODY CHCĄ ZMIAN W SWOJEJ PRACY-PROSZĘ BARDZO NIECH SIĘ ORGANIZUJĄ I WALCZĄ.
Nie rozumiem tego krzyku dotyczącego -że zakaz (a jest ograniczenie) ,że ustawa. Pan mający sklep osiedlowy może handlować ,wiec drogi kliencie , będziesz miał gdzie kupić w niedzielę ziemniaki ,a na stacji paliw piwo. Tu nie chodzi o właścicieli czy klientów -oni mają często i gęsto wolne w niedziele a chodzi o pracowników sieci handlowych i tych małych sklepików.
CHYBA aż tak WAS , przeciwników nie powinno boleć, że MY pracownicy handlu chcemy jak wy cieszyć sie wolną niedzielą i spędzać ją z najbliższymi.I jestem pewien jednego-najbardziej krzyczą ci wszyscy, którzy mając wolne niedziele ,zamiast u babci na obiedzie, spędzają je w marketach oraz centrach handlowych ,dumnie zwanych galeriami, Więc jeżeli spełni się wola 500 000 pracowników handlu i ich rodzin, mogę wam poradzić jedno-wybierzcie się do prawdziwej Galerii albo teatru , może podniesie to Waszą kulturę i wrażliwość na innych
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-01, 22:03   

Moze zamiast bawic sie w specjaliste od ludzkiej psychiki, wypowiesz sie w temacie? Tylko najpierw dobrze wszystko przeczytaj - ze zrozumieniem i wtedy dopiero probuj wciagac mnie w dyskusje.
I co z tego, ze juz jest za malo etatow? Myslisz, ze nie zostanie to uzyte przy dalszej redukcji? Nie doceniasz swojego pracodawcy. Ale jak juz zauwazyles, na razie w handlu nie pracuje, wiec jest mi bez roznicy czy sklepy sa zamkniete, czy nie. I jesli wiekszosci takie rozwiazanie by pasowalo to jestem za tymi ludzmi, bo wiem jaka to ciezka praca, szczegolnie w obecnej biedronce. Jednak pracujac dalej w biedronce, nie chcialabym takiego zakazu, bo zdaje sobie sprawe z konsekwencji, ktorych zbytni optymisci nie chca przyjac.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-01, 22:13   

Larrikol napisał/a:
Moze zamiast bawic sie w specjaliste od ludzkiej psychiki, wypowiesz sie w temacie? Tylko najpierw dobrze wszystko przeczytaj - ze zrozumieniem i wtedy dopiero probuj wciagac mnie w dyskusje.
I co z tego, ze juz jest za malo etatow? Myslisz, ze nie zostanie to uzyte przy dalszej redukcji? Nie doceniasz swojego pracodawcy. Ale jak juz zauwazyles, na razie w handlu nie pracuje, wiec jest mi bez roznicy czy sklepy sa zamkniete, czy nie. I jesli wiekszosci takie rozwiazanie by pasowalo to jestem za tymi ludzmi, bo wiem jaka to ciezka praca, szczegolnie w obecnej biedronce. Jednak pracujac dalej w biedronce, nie chcialabym takiego zakazu, bo zdaje sobie sprawe z konsekwencji, ktorych zbytni optymisci nie chca przyjac.


Nie doceniasz swojego pracodawcy..... hm chyba Ty nie doceniasz. Nie przyszło Tobie nawet do główki ,że jest to opłacalne , i dla sieci i dla pracowników. Nie pomyślałaś o oszczędnościach w opłatach za media, logistyce, zwiększenia ruchu,owczego pędu przy zakupach , i wyrzucaniu nadwyżek po niedzieli. I zanim się we wszystkim wypowiesz, zapominając o realiach pracy sprawdź czemu na Węgrzech wzrosło zatrudnienie. I zanim mi odpowiesz, że zrezygnowano z w.n na Węgrzech sprawdź, czemu to się stało ,jakie były różnice i jaki powód ( podpowiem polityczny bo referendum miało mieć niewygodne pytania dołaczone do tych o niedzieli)
Myślę Larrikol ,że ustawę ,skutki i konsekwencje przygotowali ludzie 100 x razy bardziej oblatani w temacie i niż Ty i ja. I na pewno od nas bardziej mądrzy.
Konsekwencje znasz-z papki medialnej.
 
     
@Sig

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 124
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-07-01, 23:12   

qweerty napisał/a:
,że partia bardzo prawicowa wprowadza zabezpieczenia socjalne jak 500 +, i myślę ,że jeśli projekt ustawy będzie czytany w sejmie uzyska poparcie. Partia PIS nie traci swoich wyborców, raczej to zbetonowany elektorat, ale zyskuje nowych , jak rodziny wielodzietne , które mają teraz 500 i więcej pieniędzy w kieszeni

Prawica? Dobre sobie, PiS to 100% lewicy, ale udaje że nią nie jest (tak jak i pozostałe podobno nie lewicowe partie, wyłącznie Korwin jest nią tylko w części). Co zaś się tyczy 500+, to kasa na takowe jest tylko do końca roku. Haraczu z którego miało by być sfinansowane w następnych latach póki co nie widać. A z zakazu handlu będzie niezadowolony dużo więcej niż ten twój milion.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-07-02, 02:14   

qweerty napisał/a:
a) centra logistyczne od sob 24 do nd 24 będą nieczynne

Kolejny raz widać, że nie bardzo wiesz jak działa i jak pracuje centrum. I o ile w sobotę będzie ono zamknięte nawet i od 22 to w niedzielę praca zacznie się jak zwykle czyli ok 20 jak nie wcześniej.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-02, 09:26   

kluq napisał/a:
qweerty napisał/a:
a) centra logistyczne od sob 24 do nd 24 będą nieczynne

Kolejny raz widać, że nie bardzo wiesz jak działa i jak pracuje centrum. I o ile w sobotę będzie ono zamknięte nawet i od 22 to w niedzielę praca zacznie się jak zwykle czyli ok 20 jak nie wcześniej.

CENTRA LOGISTYCZNE mają być zamknięte
KLUQ poczytaj projekt ustawy.
Ograniczenie handlu wyłącza też centra dystrybucyjne na 24 h, zresztą akurat w tej sprawie konsultowano się ze mną telefonicznie, odnośnie tego jak by wyglądał zakaz dniowy ,a jak dobowy (praca do 6 rano w niedzielę i od 24 w pon) .Więc będzie od 24 do 24 .
P>S>
. A o DC wiem więcej , niż myślisz i o tym sysytemie OLIn naiczania premii , i o planach premii wakacyjnej (600 zł) , i o zwiększeniu norm pakowania w zależności od działu.

SIG:
1) nie obchodzą mnie naprawdę sprawy polityczne nie wciągaj mnie w to
2) nie obchodzi mnie kto będzie niezadowolony, mnie interesują pracownicy handlu ,a nie to kto nie kupi ziemniaków i piwa w niedzielę
3) będą przecież otwarte sklepy gdzie będzie SPRZEDAWAŁ właściciel oraz stacje paliw (gdzie np są małe sklepy )

[ Dodano: 2016-07-02, 10:12 ]
kluq, o tym ,że na DC Ruda Śląska pracowało się i na DC kRAKÓW TEŻ , POWYŻEJ 12 H I i odbijało się i pracowało dalej.
O tym zgonie pracownika z Ukrainy z zeszłego roku , który wyszedł z mroźni i padł za bramą, a wcześniej odmówiono mu wyjścia prędzej z pracy też wiem.
 
     
@Sig

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 124
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-02, 12:20   

qweerty napisał/a:

1) nie obchodzą mnie naprawdę sprawy polityczne nie wciągaj mnie w to

Akurat politykę sam zacząłeś, twierdząc że PiS to nie lewica, dokładając do tego 500+
qweerty napisał/a:

3) będą przecież otwarte sklepy gdzie będzie SPRZEDAWAŁ właściciel oraz stacje paliw (gdzie np są małe sklepy )

Jak już pisałem jestem nie tyle przeciwko zakazowi handlu w niedzielę (który niewiele mnie obchodzi) co przeciwko wprowadzaniu jakichkolwiek nowych przepisów, nieważne czego miały by dotyczyć.

ps jako że poza politycznym "skokiem w bok" argumenty obu stron się w zasadzie powtarzają, postaram się już tu nie zaglądać.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
2 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-07-02, 15:39   

qweerty napisał/a:
Ograniczenie handlu wyłącza też centra dystrybucyjne na 24 h, zresztą akurat w tej sprawie konsultowano się ze mną telefonicznie, odnośnie tego jak by wyglądał zakaz dniowy ,a jak dobowy (praca do 6 rano w niedzielę i od 24 w pon) .Więc będzie od 24 do 24 .

Weź mnie nie rozśmieszaj z tymi godzinami, bo na pewno nie będzie to z korzyścią dla pracowników Dc . Do 6 rano w niedzielę nikt nie będzie pracował skoro sklepy są w niedzielę zamknięte to jaki sens ma nocka z soboty na niedzielę ???? Kto odbierze dostawę w niedzielę w ciągu dnia ??? A na 24 z niedzieli na poniedziałek to po pierwsze nie ma 24 godzin przerwy a po drugie chyba kogoś posrało jakbyśmy mieli o 24 nockę zaczynać. Znów wymagałoby to przestawienia kolejnych dni i całego systemu. Chcecie zamykać sklepy to zamykajcie ale nie mieszajcie na centrach, bo jak widać słabo ogarniacie temat i jak na razie nic dobrego z tych Waszych zmian dla nas nie wynika. Nie ma to jak na siłę kogoś uszczęśliwiać i jeszcze być z tego dumnym.
Twoja wiedza na temat centrum nie jest większa niż każdego pracownika :P premia wakacyjna to nie plan a już obowiązująca procedura, normy zwiększają lub zmniejszają się co 3 miesiące więc dla nas to też nie nowość a all-in działa od samego początku i od zawsze jest ruchomy co nikogo już nie dziwi.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-02, 20:38   

qweerty napisał/a:
Skiter 1991 Twoje posty dotyczące wolnej niedzieli i dyskusji ze stonkiem ,w moim odczuciu źle o Tobie świadczą jako kierowniku sklepu . Argument -taka praca, każdy znał warunki pracy ,'co mi będziesz mówił co mam robić z pieniędzmi"-raczej świadczą o tym , że nie znosisz w pracy sprzeciwu i nie dopuszczasz argumentów innych, i dla mnie są odzwierciedleniem tego co najbardziej mnie w stosunkach międzyludzkich w JMP boli. Może się mylę (oby) a może zbyt młodo zostałeś KS, bo do zarządzania ludźmi trzeba też dojrzeć


Ależ ja wyrażam tylko SWOJE ZDANIE,prawda? uważam po prostu że im więcej ustaw dla gospodarki tym gorzej. Nie rozumiem tylko dlaczego państwa ma się mieszać w takie sprawy, zresztą widać na przykładzie Węgier że jest to nie trafiony pomysł.
  Ocena JMP: 6/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-02, 22:27   

Kluq-akylurat praca w DC w biedronce to temat poboczny,gdyż głównie dotyczy to pracowników Amazona,LPP i innych którzy świadczą pracę w handlu Ale w myśl przepisów w magazynach.Cóż ja wiem, że pracownicy Dc przychodzą do pracy 1-ho stycznia i jakoś jakoś przeciwieństwie do Ciebie nie ss zadowoleni za to cieszą się z wolnej niedzieli.Innaczeh by chyba nie podpisywali list poparcia?
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-03, 00:35   

Jedną niedzielę mam wolną a druga idę na noc i tak na przemian, jeśli nie mam całego wolnego weekendu, więc naprawdę bez łaski. Owszem przychodzimy w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 1 stycznia i w poniedziałek Wielkanocny ale za to mamy wcześniej wolne. Coś za coś jak to w życiu bywa.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-03, 16:49   

kluq napisał/a:
Jedną niedzielę mam wolną a druga idę na noc i tak na przemian, jeśli nie mam całego wolnego weekendu, więc naprawdę bez łaski. Owszem przychodzimy w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 1 stycznia i w poniedziałek Wielkanocny ale za to mamy wcześniej wolne. Coś za coś jak to w życiu bywa.


Natomiast Twoi koledzy np na planowaniu by mieć wolną niedzielę robią zmiany po 12 h. Więc , myślę , że jak to bywa jeden zadowolony na 10 ciu niezadowolonych ,to jednak liczy się interes większości. I cóż Tobie poradzę, jak tym niezadowolonym w biedronce z wolnych niedziel ,zawsze można wolną niedzielę wykorzystać na np dodatkowy zarobek gdzie indziej i spędzić ją w pracy (np stacji paliw)

[ Dodano: 2016-07-03, 16:54 ]
Skiter1991 napisał/a:


Ależ ja wyrażam tylko SWOJE ZDANIE,prawda? uważam po prostu że im więcej ustaw dla gospodarki tym gorzej. Nie rozumiem tylko dlaczego państwa ma się mieszać w takie sprawy, zresztą widać na przykładzie Węgier że jest to nie trafiony pomysł.


Na Węgrzech po pierwsze:
-był całkowity zakaz bez wyłączeń,z zakazem na stacjach paliw oraz samozatrudnienia
-nie było to na poziomie konsultacji , inicjatywy społecznej
-opozycja zaproponowała referendum na ten temat plus tematy niekorzystne dla ORbana
-w związku z tym Orban cofnął zakaz by do tego nie doprowadzić
-takie sprawy reguluje państwo -taka jest jego rola, ztym że to inicjatywa społeczna
-wolne niedziele maja ogromne poparcie pracowników
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo