Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
urlop rodzicielski
Autor Wiadomość
~darkmack 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 32
Wysłany: 2015-10-21, 12:50   urlop rodzicielski

Ziemią 16 maja urodziła mi się córeczka, żona jest na urlopie i zdecydowalismy by od 14 listopada to ja bym przeszedł na urlop rodzicielski
Mam pytanie czy ktoś was składał takie papiery jak to wygląda? Kiedy muszę te papiery złożyć?
  Ocena JMP: 4/10
     
@K!KA 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 172
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-21, 13:46   

O ile się nie mylę to miesiąc wcześniej ale nie jestem pewna
_________________
Przyjaciół nie poznaje się w biedzie tylko wtedy.... jak reagują na Twoje SUKCESY!!!
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-24, 12:02   

Zmiana art. 1821 Kodeksu pracy wprowadzona ustawą z dnia 28 maja 2013 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 675) przewiduje, że od momentu wejścia w życie ww. zmiany, tj. od 17 czerwca 2013 r., pracownicy mają prawo do dodatkowego urlopu macierzyńskiego w wymiarze:

do 6 tygodni – w przypadku urodzenia 1 dziecka,
do 8 tygodni – w przypadku urodzenia więcej niż 1 dziecka.
Dodatkowy urlop macierzyński jest udzielany jednorazowo albo w dwóch częściach przypadających bezpośrednio jedna po drugiej – w wymiarze tygodnia lub jego wielokrotności.



Wniosek o dodatkowy urlop macierzyński

Dodatkowego urlopu macierzyńskiego udziela się na pisemny wniosek pracownika, składany w terminie nie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem korzystania z tego urlopu. Pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika. We wniosku o udzielenie dodatkowego urlopu macierzyńskiego określa się termin zakończenia urlopu macierzyńskiego, a w przypadku gdy wniosek dotyczy drugiej części dodatkowego urlopu macierzyńskiego – termin zakończenia pierwszej części tego urlopu oraz okres dotychczas wykorzystanego urlopu.


Pracownik może łączyć korzystanie z dodatkowego urlopu macierzyńskiego z wykonywaniem pracy u pracodawcy udzielającego tego urlopu w wymiarze nie wyższym niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy. W takim przypadku dodatkowego urlopu macierzyńskiego udziela się na pozostałą część wymiaru czasu pracy. Podjęcie pracy następuje na pisemny wniosek pracownika, składany w terminie nie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem wykonywania pracy, w którym pracownik wskazuje wymiar czasu pracy oraz okres, przez który zamierza łączyć korzystanie z dodatkowego urlopu macierzyńskiego z wykonywaniem pracy. Pracodawca uwzględnia wniosek pracownika, chyba że nie jest to możliwe ze względu na organizację pracy lub rodzaj pracy wykonywanej przez pracownika. O przyczynie odmowy uwzględnienia wniosku pracodawca informuje pracownika na piśmie.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-25, 10:21   

Zapytanie jest o urlop rodzicielski, a nie o dodatkowy macierzyński.
Wniosek składa się najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem korzystania z UR
https://www.rodzicielski.gov.pl/urlop-rodzicielski
Ostatnio zmieniony przez Larrikol 2015-10-25, 10:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-25, 10:24   

https://www.aps.edu.pl/me...odzicielski.pdf
wystarczy poszukać :) ;)
:ops: sorki Larri ;)
Ostatnio zmieniony przez marta1 2015-10-25, 10:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-25, 10:26   

Zostało wykorzystane pół roku macierzyńskiego, może chodzić następne pół roku macierzyńskiego, który wykorzysta ojciec
 
     
~darkmack 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-30, 16:13   

Tak jest chodzi mi o Urlop Rodzicielski dzięki @marta1
Dałem wniosek 3 tygodnie wcześniej
Dziś kierownik regionu oznajmił mi że ON pozwala mi iść na ten urlop tylko że chciałby bym go przesunął o tydzień.

Jutro muszę dać jutro mu znać czy tak może być, oczywiście że nie może być bo żona już wszystko w pracy sobie załatwiła - ale to do niego nie dotarło
Teraz się boje że przez te dwa tygodnie mnie zwolni, najlepsze jest to że ten mój wniosek ciągle sobie leży na biurku i chyba nie był wysyłany do centrali :/
I jeszcze pytanko mam Kierownik mówił mi że musi mieć oświadczenie z Żony pracy że ona nie korzystała z tego urlopu - nigdzie o tym nie widziałem żeby było to wymagane, jedynie co to wymagane było to oświadczenie że ja jako pracownik Biedronki oświadczam że drugi rodzic nie brał nie bierze urlopu Rodzicielskiego.

I ostatnie pytanie od września mija mi 3 lata i co z związku z tym wyższa pensja którą kierownik powinien mi dać ten Aneks i go podpisać, wiem że ten aneks jest wydrukowany lecz nie podpisał ON go dziś i nic o nim nie wspomina więc nie wiem czy w takim przypadku stwierdzi że nie musi mi dawać ten Aneks

Bardzo proszę o jakieś sugestie co robić, bo kurcze jestem w szoku że tak łatwo kierownicy regionu zapominają co my kasjerzy dla nich robimy, jeździmy po innych sklepach, ciągle zmiany grafiku eh..
  Ocena JMP: 4/10
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-30, 19:19   

tych aneksów nikt nie musi podpisywac. Listopadowa wypłate dostaniesz juz zpodwyzka
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-30, 21:39   

darkmack, a dlaczego myślisz że kr Cię zwolni , przecież to że chcesz skorzystać z tego urlopu jest Twoim prawem i nie może to być powodem do zwolnienia . Jeżeli złożyłeś oświadczenie razem z wnioskiem to powinno to wystarczyć ale skoro kr chce papier potwierdzić papierem to jeśli to nie problem to przedstaw kierownikowi takowe . A co do aneksu to tylko informacja dla Ciebie i tak jak pisze fryndzel nie jest tam wymagany podpis , ja mam za sobą już dwie podwyżki stażowe a aneksu na oczy nie widziałam , grunt że kasa jest ciut większa :) .
 
     
~darkmack 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-06, 06:47   

po prostu się boję, bo widzię że nie jest zadowolony, i te jego teksty, że jak to ja przecież powinna matka zostać z dzieckiem jak najdłużej.

Poza tym już powiedział kierownictwu sklepu że nikogo nie zatrudni w moje miejsce bo ja będę pobierał wypłatę

No ale cóż już odliczam dni do końca pracy i początku urlopu rodzicielskiego.

Mam nadzieje że z tą podwyższą jest tak jak mówicie bo już przestałem się prosić o ten aneks
  Ocena JMP: 4/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-06, 21:57   

darkmack, czyli urlop dostałeś :) , będziesz mógł odpocząć od pracy ale leniuchować na pewno nie będziesz :) maluchy są bardzo absorbujące :)
rejonowym się nie przejmuj , to jego problem że myśli tak stereotypowo , czasy się zmieniają i mężczyźni też chcą poczuć radość z bycia z dzieckiem , dobrze że jest taka możliwość ,
jak dostaniesz wypłatę to się przekonasz , nie są to jakieś kokosy ale zawsze coś :)
życzę dużo cierpliwości , radości z bycia tatą bo chyba nie ma nic piękniejszego niż patrzeć i uczestniczyć w tym jak kształtuje się mały człowiek :)
 
     
@K!KA 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 172
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-07, 12:39   

darkmack napisał/a:
po prostu się boję, bo widzię że nie jest zadowolony, i te jego teksty, że jak to ja przecież powinna matka zostać z dzieckiem jak najdłużej.

Poza tym już powiedział kierownictwu sklepu że nikogo nie zatrudni w moje miejsce bo ja będę pobierał wypłatę

No ale cóż już odliczam dni do końca pracy i początku urlopu rodzicielskiego.

Mam nadzieje że z tą podwyższą jest tak jak mówicie bo już przestałem się prosić o ten aneks

A to kiedy zaczynasz ten wspaniały urlopik bo ja też na takim jestem :) ale.... ja juz bym chciała do pracy
_________________
Przyjaciół nie poznaje się w biedzie tylko wtedy.... jak reagują na Twoje SUKCESY!!!
 
     
~darkmack 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-07, 15:01   

od 14 listopada zaczynam

To dam znać jak dostane wypłate czy będzie w niej te kilka groszy więcej których potrzebuje hehe :)
  Ocena JMP: 4/10
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-20, 19:21   

https://kadry.infor.pl/urlopy/zwolnienia-od-pracy/734259,Dni-wolne-na-opieke-nad-dzieckiem-2016.html
 
     
olcia89900

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 24 Lis 2015
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-24, 18:01   

Witam czy na rodzicielskim przysluguja paczki i bon bozonarodzeniowy?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo