Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GRAFIKI PRACY. CZYLI CO UDAŁO SIĘ NAM WYWALCZYĆ
Autor Wiadomość
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-26, 21:15   

Włodarz napisał/a:
Cytat:
Natomiast jest cisza nad tym,że podkreślono ,że pracownikom na UW i absencji nie można zmieniać grafiku co było nagminne

To jest wręcz tak wspaniałe że jeszcze chyba do wszystkich nie doszło. Ja myślałem że tak było od zawsze no ale spotkałem się jakiś czas temu że właśnie grafik zmieniono mi na urlopie bez mojej wiedzy. Super sprawa ten punkt.
25 to mało i dużo. Np jakaś osoba przestała przychodzić do pracy i musisz jej co zmianę wbić nn (w najgorszym wypadku) a każde wbicie nn powoduje podniesienie wersji grafiku. Ja wiem że to są sytuacje wybiórcze no ale w ten sposób można dojść do tylu wersji.
Wszystko zależy od pracowników i od umiejętności tego kto tworzy grafik a pod tym względem kiepsko to wygląda. Sam bym chciał pójść na jakieś szkolenie właśnie tylko i wyłącznie z tworzenia grafiku.


Dokładnie też uważam ,że w końcu po licznych kontrolach Państwowej Inspekcji Pracy inspirowanymi przez NSZZ "Solidarność " jak i samych pracowników ,doszło do zmiany podejścia przy manipulowaniu grafikiem pracy


Włodarz jako zastępca na własnej skórze i telefonie uczyłem sie robienia bilansu i grafiku. I nadal myślę ,że nie umiem wszystkiego, i też podzielam zdanie o szkoleniach dla nas
 
     
janosik 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Sie 2015
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-26, 22:24   

Witam mam pytanie udało się coś wywalczyć coś dla pracowników którzy pracują już 15 lat?
  Ocena JMP: 3/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-26, 22:29   

janosik napisał/a:
Witam mam pytanie udało się coś wywalczyć coś dla pracowników którzy pracują już 15 lat?


hej to pewnie off ,ale odpowiem -jesteśmy w trakcie przygotowania projektu nowego regulamin wu wynagradzania jednym z postulatów jest zwiększenie widełek wzrostu wynagrodzeń o pracowników z 15 letnim stażem i podnoszeniem wynagrodzenia o % co kolejne 5 lat. pamiętamy o was a nasz przewodniczący związku będzie obchodził 20 lat pracy w JMP :)
 
     
@stoneczka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 283
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-27, 04:45   

qweerty napisał/a:
Hell napisał/a:
Zmienić nie można ale kazać przyjść do pracy już tak.



Nie można gdyż pracownik może:
-być poza miejscem zamieszkania 160 km ,albo i dalej, wtedy nie masz możliwości ściągnięcia go
-wykupił bilet do kina, ściągasz go w dniu wolnym , pracodawca oddaje środki finansowe

Ściągnąć pracownika w dniu wolnym można ze względu na szczególne potrzeby pracodawcy:
biedronka ma 2700 sklepów na pewno 2700 kierowników sklepu, ok 7000 tyś zastępców, ok 27 tys kasjerów -sprzedawców.

Odmowa przyjścia do pracy w dniu wolnym mogłaby teoretycznie pociągnąć odpowiedzialność dyscyplinarną ,
gdyby był niezbędny do funkcjonowania jednostki

KR ma do dyspozycji cały rejon , i rejon kolegów kierowników rejonu ,więc jak kasjer lub ks.zks odmówi lub nie odbierze telefonu to może przesunąć pracownika ze sklepu w tej samej lub innej miejscowości. Pisałem odwołanie od takiej kary porządkowej i przychylił się sąd do takiej argumentacji


ARGUMENTACJA ODNOŚNIE NIEZBĘDNOŚCI PRACOWNIKA W PRACY JEST W BIEDRONCE TRUDNA DO UDOWODNIENIA , PONIEWAŻ KASJERÓW I KIEROWNIKÓW DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA JEST OD GROMA, MOŻNA PRZESUNĄĆ INNĄ OSOBĘ Z INNEGO SKLEPU. TO NIE JEST NP SPECJALISTĄ OBSŁUGI MASZYNY SRAWAJĄCEJ I W ZAKŁAD BEZ NIEGO STANIE
  Ocena JMP: 5/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-27, 09:30   

Trzy fakty: 1. Ks/ zks nie ma obowiązku i potrzeby być ściągnięty do pracy bo jest osoba dostępna 24 h osoba dostępna 24 h i ma nienormowany czas pracy i odpowiednie przeszkolenie , czyli KIEROWNIK REJONU.Odnośnie kasjera też nie ma potrzeby aby był ściągnięty jak jest l4 innej osoby gdyż wystarczy jeden kasjer i jeden kierownik,patrz podręcznik kierownika,procedury finansowo,_ kasowe.Pracodawca dopuszcza ewentualność pracy jeden na jeden,patrz sprawa z przeliczeniem utargu w wyniku reklamacji klienta odnośnie reszty. :D
 
     
janosik 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Sie 2015
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-27, 11:17   

bardzo dziękuję :)
  Ocena JMP: 3/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-27, 15:31   

qweerty napisał/a:
Trzy fakty: 1. Ks/ zks nie ma obowiązku i potrzeby być ściągnięty do pracy bo jest osoba dostępna 24 h osoba dostępna 24 h i ma nienormowany czas pracy i odpowiednie przeszkolenie , czyli KIEROWNIK REJONU.Odnośnie kasjera też nie ma potrzeby aby był ściągnięty jak jest l4 innej osoby gdyż wystarczy jeden kasjer i jeden kierownik,patrz podręcznik kierownika,procedury finansowo,_ kasowe.Pracodawca dopuszcza ewentualność pracy jeden na jeden,patrz sprawa z przeliczeniem utargu w wyniku reklamacji klienta odnośnie reszty. :D

Nie ma takiej potrzeby?Czy Ty robiąc grafik odczuwałeś potrzebę planowania więcej niż jednego kasjera na zmianie? To może jeszcze zredukujmy etaty bo nie mamy potrzeby?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-27, 15:51   

Hell napisał/a:
qweerty napisał/a:
Trzy fakty: 1. Ks/ zks nie ma obowiązku i potrzeby być ściągnięty do pracy bo jest osoba dostępna 24 h osoba dostępna 24 h i ma nienormowany czas pracy i odpowiednie przeszkolenie , czyli KIEROWNIK REJONU.Odnośnie kasjera też nie ma potrzeby aby był ściągnięty jak jest l4 innej osoby gdyż wystarczy jeden kasjer i jeden kierownik,patrz podręcznik kierownika,procedury finansowo,_ kasowe.Pracodawca dopuszcza ewentualność pracy jeden na jeden,patrz sprawa z przeliczeniem utargu w wyniku reklamacji klienta odnośnie reszty. :D

Nie ma takiej potrzeby?Czy Ty robiąc grafik odczuwałeś potrzebę planowania więcej niż jednego kasjera na zmianie? To może jeszcze zredukujmy etaty bo nie mamy potrzeby?


Znasz znaczenie słowa SARKAZM? Jak ja piszę ,że nie masz potrzeby mieć więcej kasjerów niż jeden do prowadzenia to się oburzasz. Jak pracodawca dopuszcza tą możliwość w podręczniku kierownika sklepu to nikt nie zwraca uwagi. Ale miło ,że zwróciłaś uwagę na ten zapis.

Pracodawca stosuje procedury, ocenę SOP, zasady szacunku wybiórczo gdy chce rozwiązać umowę z pracownikiem zwłaszcza ,z osobą z kierownictwa. Ale jak niektórzy tu piszą kij działa w dwie strony,więc czemu nie wskazywać zapisu pracodawcy do odmowy przyjścia w dniu wolnym. A skoro jest taki zapis to :

-skoro pracodawca dopuszcza możliwość pracy jeden na jeden ignoruje przede wszystkim zasady bezpieczeństwa, warunki pracy i potrzeby klientów.
Odnośnie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wytyczne inspektora BHP zatrudnionego przez JMP po wypadku w pracy przez naszą koleżankę zw wytycznych wskazuje o potrzebie zaprzestania planowania pracy w układzie 1/1
-warunki pracy
pracodawca zgodnie z wytycznymi kodeksu pracy jest zobligowany do zapewnienia pracownikom odpowiednich warunków pracy, a więc takich które pozwalają na realizację zadań i wytycznych pracodawcy. Jak pracujesz przy rowach musisz mieć łopatę, jak pracujesz na sklepie musisz mieć personel chociażby do wypełniania zadań zawartych w podręczniku kierownika sklepu
-potrzeby klientów a więc dostęp do towaru ,obsługę klienta

Widzisz Hell ,jak pracodawca uważa ,że Ty na zmianie nawet porannej z jedną osobą masz wypiec pieczywo ,dołożyć towar, zamówić pieczywo, siadać na kasie, oraz rozwiązywać sprawy reklamacji , oraz polecenia KR to jest OK i nie ma problemu Jak ja powołuję się na ten sam zapis i twierdzę, że
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


[ Dodano: 2015-08-27, 16:53 ]
ps redukcja etatów już się odbywa................ jakbyś tego nie zauważyła, a niektóre sklepy dostały arkusze do kontroli w jakim czasie kasjer rozkłada paletę, jaką ma produktywność na kasie..myślisz ,że robi się te testy na naszą korzyść czy jednak pracodawcy?
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-27, 16:09   

A czy Ty widzisz różnicę między stwierdzeniem "potrzeba" a "możliwość". To że dopuszcza nie znaczy że ma to być normą. I nie spodziewałam się tutaj sarkazmu bo taka argumentacja jest całkiem w Twoim stylu. :P
O arkuszach kontroli nie słyszałam.
Tak, zignorowałam zastępowanie kadry kierowniczej przez Kr bo to w ogóle jest dla mnie paranoja. W sumie on też ma plan tygodnia i idąc Twoim tokiem rozumowania nie musi go zmieniać. :P
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-27, 17:12   

Hell napisał/a:
A czy Ty widzisz różnicę między stwierdzeniem "potrzeba" a "możliwość". To że dopuszcza nie znaczy że ma to być normą. I nie spodziewałam się tutaj sarkazmu bo taka argumentacja jest całkiem w Twoim stylu. :P
O arkuszach kontroli nie słyszałam.
Tak, zignorowałam zastępowanie kadry kierowniczej przez Kr bo to w ogóle jest dla mnie paranoja. W sumie on też ma plan tygodnia i idąc Twoim tokiem rozumowania nie musi go zmieniać. :P


KR ma swój podręcznik ,co prawda bardzo cienki ,ale niech się nim kieruje.
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-27, 20:09   odp

Nie wiem w czy tu jest problem, że zwracamy uwagę dotyczącą procedur?
My tylko zwracamy uwagę, że procedury nie funkcjonują z rzeczywistością naszej pracy.
Pracodawca tworzy wszystko na swoje potrzeby a nie na potrzeby naszej pracy.
To pracodawca jest odpowiedzialny za nasze narzędzia pracy za zatrudnienie, jeśli tego nie mamy to jak możemy realizować jego oczekiwania i jego budżet zysków. Każde cięcia etatów wiążą się ze spadkiem obrotów. Przypominam, że teoria nigdy nie idzie z praktyką w parze.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
@domin 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 122
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-29, 19:39   

qweerty,
Jestes taki debeściak z wolnymi weekendami czekam na twój awans. Zastanawia mnie tylko fakt dlaczego księza nie biorą wolnego w niedziele. . . . .

Cytat:
[ Dodano: 2015-08-25, 23:05 ]
ps

Kto w biedronce prosi ,masz przyjść i koniec ... odwołano Tobie dzień wolny, to rzeczywistość w JMP .Teraz dzięki nam uległo to zmianie


Chyba nie pracujemy w tej samej firmie.

25 wersji przy 10 etatach kasjerskich ,a 25 wersji przy 20 etatach kasjerskich to dwa różne światy.

Zajmijcie się etatami na sklepach, a potem procedurami bo od dupy strony nie wszystkim pomagacie :yeah:
 
     
gocha 78

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-29, 20:29   

Zgadzam się z tobą Domin, tym bardziej że większość zmian grafiku wynika z próśb pracowników, chociaż widzą swój grafik wcześniej i niby powinni sobie wszystko zaplanować. Obawiam się , że te ograniczenia spowodują tylko tyle, że będzie więcej UZ i "chorobowych"
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-29, 20:32   

Niby dlaczego, przecież zmiany nadal będą możliwe.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@domin 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 122
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-29, 20:45   

Hell, Wszystko jest możliwie ,wiele rzeczy się należy prawo pracy wiele nam oferuje ,a na dole zostajemy My z problemem ,gdy nagle braknie jednej osoby na zmianie jest DUŻY KŁOPOT . I pisanie brednii ze kr MUSI bo ma książkę jest dla mnie niepoważne. Ja współpracuje z moimi podwładnymi jak i przełożonymi więc staram się 99% moich problemów na które mam wpływ rozwiązywać sam nie zwalać gó..na w dół czy też w górę bo MOGĘ.Niestety należę do wymierającego "miotu" któremu wiele lat temu nic sie nie należało ,a jak się nie podobało można było zmienić pracę. Teraz wielu wiele się należy ,ale od siebie lubią dawać niewiele ;)

Po drugie lista preferencji na 1.5 miesiąca do przodu w Polskim klimacie to dla Mnie osobiście żenada :) Ciężko zaplanować wszystko 1 miesiąc do przodu x 20 kasjerów :aniol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo