Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urlop na żądanie
Autor Wiadomość
@woles 

Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 186
Skąd: GMW.cn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-25, 16:16   

Pracodawca może odmówić udzielenia urlopu na podstawie art. 167 2 kp ze względu na szczególne okoliczności, które powodują, że zasługujący na ochronę wyjątkowy interes pracodawcy wymagałby obecności danego pracownika w pracy w okresie określonym w żądaniu udzielenia urlopu.

Może odmowić
 
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-25, 16:25   

Oczywiście że może ale wtedy musi uzasadnić i udowodnić taką odmowę o czym pisała już wcześniej Larrikol .
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-25, 19:06   

marta1 napisał/a:
Oczywiście że może ale wtedy musi uzasadnić i udowodnić taką odmowę o czym pisała już wcześniej Larrikol .


Jak to pisze Larrikol lepiej sie dogadać. Mam pytanie przed kim musi udowodnić i na jakiej podstawie? W formie odpowiedzi na zadane pytanie?
Dam przykład ks, kr mówi , że nie da Tobie uż , bo nie, i teraz co zrobisz by udowodnić ,że mógłby dać? Albo jak chcesz go do tej argumentacji odmowy zmusić ? I w jakiej formie? Pisemnej? Powiem sarkastycznie , jak mówi larikol nie można iść od razu na noże i mieć pozycję roszczeniową wobec pracodawcy.

Podstawą odmowy może być interes pracodawcy, np jako zks/ks nie wydam zgody bo mam jednego kasjera i w moim odczuciu zagraża to funkcjonowaniu jednostki i interesom pracodawcy. I co zrobisz? Wyślesz, do ks pismo ,że w związku z odmową ma się ustosunkować pisemnie? I jak to się dla Ciebie skończy? Przecież kodeks pracy nie zawiera konieczności odpowiedzi na takie pismo

Prawo nie wystarczy znać ,trzeba też zrozumieć
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-08-25, 19:11   

ok Rob udowodniłeś że nie rozumiem prawa , punkt dla Ciebie bo dzięki Tobie pojęłam :) a teraz mi wytłumacz dlaczego tak atakujesz ? może być na pw żeby nie zaśmiecac tematu
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-25, 19:15   

Jakie pw, też chce wiedzieć. >:D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-25, 19:21   

marta1 napisał/a:
ok Rob udowodniłeś że nie rozumiem prawa , punkt dla Ciebie bo dzięki Tobie pojęłam :) a teraz mi wytłumacz dlaczego tak atakujesz ? może być na pw żeby nie zaśmiecac tematu


Skoro Larrikol jest tu ekspertem w sprawach kodeksu pracy to po co mam się wypowiadać, natomiast nie wystarczy wrzucić w google, trzeba też poszukać orzecznictwa. Mam dość wp... się w każdy temat Larrikol jak pisał na sb Włodarz co bym nie napisał ona musi skontrować, i zamęca temat ,gdzie ja mówię o podstawach prawnych jak w temacie wypowiedzenia

[ Komentarz dodany przez: Larrikol: 2015-08-25, 19:32 ]
Może z końcu spróbuj poradzić sobie ze swoją obsesją? Przestań wciągać mnie w każdą swoją dyskusje i przestań prowokować do dyskusji niezwiązanych z tematem. Chcesz porządku, a zamiast zacząć od siebie, wciągasz innych z swój bałagan. Masz problem z moimi postami, to użyj opcji ignoruj.

[ Dodano: 2015-08-25, 23:24 ]
I teraz wam wytłumaczę :
jak ks/kr odmówi urlopu na żądanie ,a chcecie go gdyż macie już wybrane dni opieki nad dzieckiem ,a nie macie z kim zostawić dziecka ,to osoba odmawiająca udzielenia tego urlopu ponosi w tym odpowiedzialność prawną na zasadzie skutkowo-przycznynowej. Odmawia UŻ , pracownik chce UŻ bo nie ma zapewnionej opieki nad dzieckiem do lat 7. KS?KR odmawia UŻ pracownik idzie do pracy, nagra rozmowę z ks/kr że potrzebuje UŹ, oczywiście nie chcący...... Zostawia 6 latka w domu bez opieki bo musi iść do pracy. Następuje wypadek dziecko wypada przez okno........ ma nagranie ,że pracodawca odmówil mu UŻ..............

to tylko teoria, a teorie lubią się sprawdzać........

jak te o planowaniu pracy od 22 i kończeniu o 1, czy 2 i zagrożeniu zdrowia i życia pracowników. Podobno to kwestia organizacji pracy sklepu i nie ma sensu procedury....... do czasu ,jak tą kasjerkę co nie ma możliwości dojazdu po pracy ktoś napadnie,zgwałci lub zabije. Nagle zdarzy się procedura

I pamiętajcie osoba prowadząca zmianę ma odpowiedzialność karną za osoby które ma pod soba. Odpowiada głową za to co się stanie w wyniku jej decyzji
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-26, 23:33   

A co zrobić jak masz dziecko powyżej lat 7 ?? może spokojnie wypadać z okna ??
eoria teorią ale jak znam życie żaden sąd nie brałby tych argumentów pod uwagę w tym kraju absurdów. Najbardziej podoba mi się stwierdzenie jak nie masz z kim dziecka zostawić to nie pracuj a od pracownika Pup słyszysz jakby każdy kto ma małe dziecko i nie ma go z kim zostawić nie pracował to wie Pan/Pani co by to było ?? Paranoja nic więcej.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-26, 23:41   

kluq napisał/a:
A co zrobić jak masz dziecko powyżej lat 7 ?? może spokojnie wypadać z okna ??
eoria teorią ale jak znam życie żaden sąd nie brałby tych argumentów pod uwagę w tym kraju absurdów. Najbardziej podoba mi się stwierdzenie jak nie masz z kim dziecka zostawić to nie pracuj a od pracownika Pup słyszysz jakby każdy kto ma małe dziecko i nie ma go z kim zostawić nie pracował to wie Pan/Pani co by to było ?? Paranoja nic więcej.

dziecko powyżej 7 roku życia może samo przebywać w miejscu zamieszkania i wracać ze szkoły

Cytat:
Mówią one, że dziecko, które nie ukończyło 7. roku życia, nie może samodzielnie chodzić do szkoły, nie powinno też samo z niej wracać. - Obowiązek opieki nad dzieckiem w drodze do i ze szkoły reguluje kodeks rodzinny - informuje Arkadiusz Arciszewski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - To w gestii rodziców pozostaje zapewnienie dzieciom odpowiedniej opieki. Jeżeli sami nie mogą odprowadzić swojej pociechy, powinni poprosić o pomoc inną dorosłą osobę. Niewywiązanie się z tego obowiązku jest wykroczeniem i podlega karze grzywny lub nagany. Sprawa może nawet trafić do sądu rodzinnego. Co ciekawe, granica przyjęta przez kodeks sprawia, że rodzice uczniów z tej samej klasy są nierówno traktowani. W tej chwili bowiem do klas pierwszych szkół podstawowych uczęszczać mogą siedmio- i sześciolatki. W myśl przepisów siedmiolatki mogą samodzielnie maszerować do szkoły, sześciolatki już nie powinny. Rodzice o obowiązkach nakładanych przez kodeks nie wiedzą.

Czytaj więcej: https://www.dziennikbalty...t.html?cookie=1


KODEKS RODZINNY....
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-27, 13:40   

qweerty, tyle to ja wiem, był to rodzaj ironii więc nie trzeba w każdym poście przytaczać przepisów które w życiu nie przekładają się na realne zastosowanie :P
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
kociurbinka

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 7
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-27, 22:39   

Przepraszam, ale muszę wtrącić kilka rzeszy od siebie. Dziecko w wieku powyżej 7 lat, nie może samo przebywać w domu jak również samo wracać ze szkoły. Chyba że wystosujesz odpowiednie pismo do dyrekcji szkoły, ale ttylko i wyłącznie na własną odpowiedzialnośc. W/g prawa dziecko w wieku od 11 lat, może wracać samo ze szkoły, bądx przebywać samo w domu bez nadzoru dorosłego. Dziękuje za uwage :D
_________________
kociurbinka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo