Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NIEPOKOJĄCE INFORMACJE ODNOŚNIE ZWOLNIEŃ KASJERÓW

czy w ostatnim miesiącu
kierownicy rejonu nakazali wyznaczenie osób do zwolnienia
44%
[ 88 ]
wstrzymano proces rekrutacji
34%
[ 67 ]
nakazano wyznaczenie osoby do zmniejszenia wymiaru etatu
21%
[ 42 ]
Głosowań: 148
Wszystkich Głosów: 197

Autor Wiadomość
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-26, 15:13   

Miawka napisał/a:
Grunt to nie zaniżać dotychczasowego poziomu pracy :)
Co Ty piszesz?! Na moim sklepie dwie dziewczyny odpadły bo w ciąży, nikogo na ich miejsce nie przyjeli a kr dzwoni i mówi że musi zmniejszyć etaty bo mamy za dużo! Kasjerki chodzą jak zaszczute, zmeczone a atmosfera na sklepie zrobiła sie gesta jak smietana. Wymagania firmy rosną, rozdwoić się nie da a o utrzymaniu poziomu w pracy można zapomniec. Mój sklep kiedys był ładny, teraz zaczyna wygladac jak śmietnik. Nie pamietam kiedy był porządnie wykartonowany w ostatnim czasie bo nie ma kto i kiedy sie tym zajac, Zastanów się czasami co piszesz bo nie wszedzie uśmiechnięta minka pasuje.
  Ocena JMP: 8/10
     
bunny132

Stanowisko:
klient

Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-26, 16:12   

to prawda u nas dwie osoby poleciały mimo ze do konca umowy mialy kilka miesiecy
  Ocena JMP: 1/10
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-06-26, 18:31   

Pisząc o nie zaniżaniu poziomu pracy miałam na myśli żeby nie olewać pracy bo szykują się zwolnienia. Nie wiadomo kogo i kiedy zwolnią ale jak ktoś będzie miał wyj.... to ba pewno poleci. Nie chodziło mi o robienie tego samego w zmniejszonym składzie. Bo wiem z doświadczenia ze to niemożliwe. Przeżyłam w Tesco.
Buźka miała dodać otuchy.
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
Izka027 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 22 Mar 2012
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-27, 20:28   

U nas powiedziano,że 3 osoby muszą przejść na 3-4 wtedy innej osobie przedłużą umowę inaczej... ta osoba nie będzie miała przedłużonej umowy:( .^.
 
     
olka3008 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 301
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-27, 22:37   

[quote="Izka027"]U nas powiedziano,że 3 osoby muszą przejść na 3-4 wtedy innej osobie przedłużą umowę inaczej... ta osoba nie będzie miała przedłużonej umowy:( .^.

Sama nie wiem co bym w takiej sytuacji zrobiła! Każdy myśli o swojej rodzinie! i sam fakt ze trzy osoby by musiały się zgodzić! Co się ostatnio dzieje to szok!u nas trzy m-ce temu przyszedł nowy okręgowy i kazał zatrudniać a teraz poleciało 12 osób w rejonie! Po co mącą!
 
     
Angelika608

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-28, 14:37   

Włodarz napisał/a:
Angelika608 to może zapytaj się o możliwość przeniesienia do innej B....? a jak nie to poproś ks żeby ci dał numer telefonu do innego rejonowego i spytaj się osobiście czy by była taka możliwość.


pytałam sie i prosiłam o przeniesienie i sie doczekałam braku pracy widze ze w biedronce znow zaczyna sie to co bylo kilkanaście lat temu.
 
     
bunny132

Stanowisko:
klient

Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-29, 10:55   

to prawda mnie zwolnili bo według kr rozwałałam cały plan dnia i że mało produktywna. tylko jaj do jasnej anielki masz się wykazać skoro non stop siedzisz na kasie a nic nie robisz na sklepie?!
  Ocena JMP: 1/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-29, 14:00   

Na kasie też się można wykazać tylko trzeba wiedzieć jak ;) nawet siedząc na jedyneczce.
A może po prostu jak byłaś na sklepie to nie wiedziałaś co masz robić lub zwyczajowo ściemniałaś także nikt cię więcej na sklep nie puszczał bo po co komuś taki pracownik skoro nie pracuje na sklepie? Ciężko stwierdzić jakim byłaś pracownikiem bo wedle tego co napiszesz zawsze będzie że było ok. Subiektywna ocena.
  Ocena JMP: 3/10
     
Wiol

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-29, 17:55   

I co związki zrobiły z tymi zwolnieniami? Nic!! Nawet nam w wypowiedzeniu nie wpisano ze to redukcja etatów więc i odprawę możemy sobie sami wypłacić chyba!!

Poszłam do mniejszej konkurencji gdzie sklep o ponad połowę mniejszy A etatów więcej.....
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-29, 20:29   

Wiol napisał/a:
I co związki zrobiły z tymi zwolnieniami? Nic!! Nawet nam w wypowiedzeniu nie wpisano ze to redukcja etatów więc i odprawę możemy sobie sami wypłacić chyba!!

Poszłam do mniejszej konkurencji gdzie sklep o ponad połowę mniejszy A etatów więcej.....



A co mają związki do tego, że na umowie określonej czasowo nie ma obowiązku podawać przyczyny zwolnienia. Nawet jeśli i by taki przykaż był to wpisali by, że kłótliwa, mało produktywna itp. i cześć jak czapka. Też po odprawie.
 
     
bunny132

Stanowisko:
klient

Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-29, 21:02   

tak. mało się wykazywałam? na moim dwie osoby, na drugim trzy(w tym kobieta po 40 z długim stażem i też mało produktywna). jak dla mnie to ściema ten powód bo gdyby napisali redukcja etatów to by musieliby dać odprawę! taka jest prawda :regulamin: :bu:
  Ocena JMP: 1/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-29, 21:23   

bunny132 właśnie i tutaj, tym postem, pięknie uwypukliłaś to że jest to tylko subiektywna opinia a obiektywnej pewnie nie poznamy nigdy.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-29, 23:48   

Wiol napisał/a:
I co związki zrobiły z tymi zwolnieniami? Nic!! Nawet nam w wypowiedzeniu nie wpisano ze to redukcja etatów więc i odprawę możemy sobie sami wypłacić chyba!!

Poszłam do mniejszej konkurencji gdzie sklep o ponad połowę mniejszy A etatów więcej.....


A ty co zrobiłeś by chronić swój interes pracowniczy? wstąpiłeś do zz by Cię reprezentowała w sprawach indywidualnych jakim jest między innymi stosunek pracy? Jakbyś się w porę zapisał to wtedy i byśmy mogli i CIę reprezentować w sprawach indywidualnych a także podnieść poziom wiedzy z prawa pracy. to nie jest redukcja etatu a bardziej zwolnienia grupowe rozłożone tak w czasie by nie przekroczyć liczby 30 ustań stosunku pracy z art 30 par 2 kp
 
     
Leviathan 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-13, 08:40   

Pewnie zależy to od regionu. W sklepie, w którym pracuję, na razie nie ma mowy o zwolnieniach na wniosek pracodawcy. Jest taka atmosfera, że przez 30 dni trzy osoby zwolniły się same, a przyjęto jak dotychczas tylko jedną nową osobę. Wskutek tego grafik zmienia się nieustannie, a tylko mi osobiście już czterokrotnie zwiększano liczbę godzin do przepracowania w lipcu, co oczywiście ma wpływ bardziej demotywujący niż pozytywny.
Może to część zakamuflowanej polityki redukcji etatów mającej doprowadzić do tego, żeby ludzie zwalniali się sami. Na dodatek pozwala utrzymać wobec załogi wersję o tym iż firma chce dla nich dobrze, tylko jacyś niewdzięcznicy mają czelność znaleźć inną pracę.
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-20, 09:54   

Węgierska konstrukcja podatku .... czyżby się już przyjęła ;)
https://www.dlahandlu.pl/...alia,45129.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo