Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
grafik pracy
Autor Wiadomość
~Yagoda 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Kwi 2015
Posty: 36
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-05-22, 16:31   

Pytałam prawnika o grafik i faktycznie uregulowane prawnie nie jest .
ALE
w przepisach jest zakaz dyskryminacji.

Można zatem napisać prośbę do pracodawcy, że w związku ze sposobem ustalenia zmian od paru miesięcy prosisz o wolny wekend w kolejnym miesiącu, gdyż w twojej ocenie obecny sposób ustalania harmonogramu wygląda na dyskryminację lub mobbing. W razie odmowy z takim pismem możesz się zgłosić do inspekcji pracy z prośbą o pomoc.
_________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne mają raj na ziemi;)
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-05-22, 17:49   

Do inspekcji pracy bo nie dali wolnego weekendu, we łbach się wam niektórym poprzewracało. :rool:
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-05-22, 17:50   

Yagoda, od razu paragrafy leca, a nie sposób się dogadać? znam takie osoby, które wolą pracować przez weekend by np mieć wolne na tygodniu, bo im to lepiej pasuje.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-05-22, 17:53   

ale po co się dogadywać ? lepiej popsioczyć tu na forum i postraszyć paragrafami i inspekcja pracy :)
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-22, 18:23   

a może zmienić prawnika

W zakładach pracy, w których praca odbywa się również w niedziele, pracownik powinien korzystać co najmniej raz na 4 tygodnie z niedzieli wolnej od pracy (art. 15112 k.p.). Nie dotyczy to pracowników zatrudnionych w systemie pracy weekendowej, określonym w art. 144 k.p. Niedziela wolna od pracy powinna być z góry ustalona w rozkładzie czasu pracy. Pracodawca, który nie przestrzega powyższego obowiązku naraża się na odpowiedzialność za wykroczenie przeciwko prawom pracownika.
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-05-22, 18:58   

Nie wyobrażam sobie u siebie takiego zdarzenia żeby ktoś z kierownictwa układając grafik nie zrobił komuś weekendu wolnego. :szczena: Szczerze współczuję takiej załodze takiego kierownictwa jeśli tak ktoś robi.
 
     
~Yagoda 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Kwi 2015
Posty: 36
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-05-22, 19:41   

Po pierwsze napisałam to do Seven of Nine.
Po drugie zluzujcie majty i przestańcie mnie hejtować tylko dlatego że piszę co myślę lub co wiem.
Nie napisałam że idę do inspekcji pracy - tylko co można w takiej sytuacji zrobić. Czytać można ze zrozumieniem.
To że są tu osoby które się w jakiś sposób znają bo są tu długo to nie znaczy że wszystkich nowych trzeba hejtować.

Kółko wzajemnej adoracji...
_________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne mają raj na ziemi;)
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-05-22, 19:44   

Yagoda nikt cię nie hejtuje :) każdy tak jak ty wyraża swoje zdanie :) więc zluzuj majty :P
 
     
~Yagoda 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Kwi 2015
Posty: 36
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-05-22, 19:51   

brodacz dogadać się - jeszcze jakby było jak/z kim ;)
_________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne mają raj na ziemi;)
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-05-23, 00:27   

Yagoda, ale o to do mnie nie miej pretensji, bo prawda jest taka i sory za szczerość, dyspozycyjność jest jaka jest, i tak naprawdę to jak robisz grafik, patrzysz na tzw prośby o wolne i starasz się je zrealizować (u mnie ta praktyka działa) a jak nikt inny nie ma życzeń to kleci się ten grafik by jakoś wyglądał i trzymał się kupy
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
Leviathan 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 15
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-13, 07:25   

W placówce, w której pracuję, przestrzegana jest tylko zasada jednej wolnej niedzieli w miesiącu. Natomiast skoro większość kierowników to osoby z awansu wewnętrznego, uwikłanych w różne koleżeńskie układy, to nic dziwnego, że dla jednych pracowników jest wolna jedna niedziela, a dla niektórych (często ciągle tych samych) układa się grafik wedle życzenia. Brakującą obsadę np. w przypadku zwolnień uzupełnia się z dnia na dzień tymi mniej lubianymi, dając do zrozumienia, że są niemile widziani w zespole.
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
4 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-13, 09:42   

Dlatego uważam, że w niedziele markety powinny być nieczynne i nie było by problemu i każdy miałby wolne.

PS. Ale zaraz fala hejtu na mnie poleci ze gospodarka się załamie, masowe zwolnienia, druga grecja się mam szykuje :P Jakoś na Węgrzech można a u nas? .^.
 
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-13, 14:57   

Dokładnie i nie przesadzajmy ze się zalamie!!!
Ja jestem jak najbardziej za
  Ocena JMP: 5/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-13, 15:01   

4ever napisał/a:
Dlatego uważam, że w niedziele markety powinny być nieczynne i nie było by problemu i każdy miałby wolne.

PS. Ale zaraz fala hejtu na mnie poleci ze gospodarka się załamie, masowe zwolnienia, druga grecja się mam szykuje :P Jakoś na Węgrzech można a u nas? .^.

a kto cię będzie hejtował ?? :boks:
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-13, 15:40   

Pewnie wszyscy poza sprzedawcami. :rool:
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo