Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Razem zadbajmy o zdrowie"
Autor Wiadomość
@Marakesz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 226
Wysłany: 2015-04-16, 09:08   "Razem zadbajmy o zdrowie"

Siema,
czy mógłby mi ktoś w łopatologiczny sposób wyliczyć, ile będą mnie naprawdę kosztować badania, które oferuje JMP w tym pakiecie, który ostatnio dostaliśmy?

Powiedzmy tak, jestem facetem, więc chciałby się przebadać w zakresie:
-badania anlityczne 55 zł,
-USG i EKG 84 zł

Wychodzi 139 zł. Teraz pytanie, skoro traktowane to będzie jako przychód i ma być opodatkowane, to ile mnie będą kosztować te badania? Jaki % jest tego podatku? Żeby mnie potem nie wyszło przypadkiem tyle samo ile w przychodni..
Ktoś w ogóle czai ceny takich badań powiedzmy prywatnie? czy czasem to nie zwykła ściema?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-16, 09:52   

Słyszałam głosy, że jednak zwykła ściema i przy potrącaniu podatku wychodzi tyle, ile prywatnie kosztuje badanie.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-04-16, 09:58   

Podatek dochodowy chyba wiesz ile u nas wynosi więc wylicz od kwoty badań i masz wynik. Ceny są różne zależnie od miejsca w którym mieszkasz, ja te same badania a nawet więcej zrobiłem za free na nfz w swojej przychodni i bez łaski :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-16, 10:23   

Jeszcze jak pracowałam, to widziałam u dziewczyn potrącenia rzędu 100 zł za te badania, ale nie wnikałam co robiły i ile normalnie by kosztowały. Logicznie rzecz biorąc, powinno być taniej, bo niby opłaca się tylko podatek, ale ciekawe czy JMP nie przeznacza na te badania więcej, niż one w rzeczywistości by kosztowały. Dobrze by było, gdyby ktoś dysponował paskiem płacowym, na którym to potrącenie byłoby wyszczególnione. Zawsze można powiedzieć, że się nie dowiesz, jak sam nie przekonasz się :) i na kolejny rok będziesz bogatszy w te doświadczenie i nawet posłużysz radą innym :P
 
     
#patri79.79 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 95
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-16, 10:43   

jeśli masz dzieci i np przy rozliczaniu pit chcesz skorzystać z ulgi i odliczyć sobie to wg mnie nie opłaca sie isc na te badania,ja skorzystam w zeszłym roku i odliczono mi ok.300 zł od podatku,które i tak bym sobie odliczyłam i sumarycznie miałabym większy zwrot nadplaconego podatku
  Ocena JMP: 6/10
     
@Marakesz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 226
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-16, 11:01   

Nie chcę nic odliczać, chcę iść na badania, pytanie brzmi czy się opłaca.

Jak coś kumam z matmy, to jeśli te 139 zł to mój przychód a to podatku z tego wychodzi 25 zł.
Rozumiem więc, że na pasku będę miał 25 zł mniej z wypłaty?
 
     
#patri79.79 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 95
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-16, 11:27   

wyplaty nie dostaniesz nic mniej,poprostu firma potrąci sobie te badania z podatku
  Ocena JMP: 6/10
     
#sabina90 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 86
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-17, 09:30   

a tak troszke z innej beczki ale tez o zdrowiu... otoz, oczywiscie znajac moje szczescie bylo do przewidzenia ze na poczatku mojej pracy sie rozchoruje.... ledwo 3 tygodnie minely a ja mam katar, zawalone zatoki i chrype taka ze masakra... zeby mnie ludzie normalnie slyszeli to musze sie wydzierac... gardlo mnie nie boli ale chrypka jest.... na moim sklepie nawet slyszac jak mowie nic z tego sobie nie robia oczywiscie... ale to zalezy od kierownikow... dzisiaj ide do lekarza i teraz pytanie, pewnie dostane l4. Myslicie ze krzywa beda na mnie patrzec? niby dopiero przyszlam, a z drugiej strony widzieli w jakim jestem stanie i ze to nie sciema... i drugie pytanie, do l4 bede potrzebowala nipu a na umowie go nie ma, czy ten ze strony internetowej https://www.krs-online.co...krs-212307.html jest prawidlowy? dane mam podac z umowy, a nie adres Biedronki z mojego miasta?
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-17, 09:43   

sabina90, nip masz na każdym paragonie z biedry, a pytanie nie jest pod ten temat .^.
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
#anne 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 03 Kwi 2012
Posty: 107
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-17, 09:48   

Sabina patrzeć krzywo będą, a jak 8) ale pytanie zadaj sobie sama, co jest ważniejsze - zdrowie Twoje i Twojego dziecka, czy praca, do której prawdopodobie i tak nie wrócisz, przynajmniej przez dwa najbliższe lata.
 
     
#sabina90 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 86
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-17, 10:27   

wiem ze nie jest ale nie chcialam zasmiecac forum podobnym tematem.
 
     
~martabiedronka

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 31
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-17, 10:52   

a to nie jest tak że trzeba przepracować 30 dni żeby dostac kasę za zwolnienie? bo pewna nie jestem czy ci zapłacą za te dni... ale moge sie mylić
 
     
katarzynka12 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 12 Lis 2013
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-17, 11:26   

trzeba przepracowac 30 dni
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-17, 15:01   

sabina90 napisał/a:
Myślicie ze krzywo będą na mnie patrzeć? niby dopiero przyszłam, a z drugiej strony widzieli w jakim jestem stanie i ze to nie ściema..

O którym stanie mówisz ,bo wczoraj pisałaś o l4 ciążowym a dzisiaj już o zwykłym chorobowym. Zdecyduj się na coś ,bo z boku może wyglądać to dziwnie.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-17, 15:25   

Widocznie każdy powód jest dobry. :P
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo